Kofola, pribináčik, šunka, špekačky

24. júl 2022

Kedy ste prvýkrát dali vašim deťom kofolu, pribináčik, špekačky, šunku, hríby, nivu? Môj synovec pil kofolu ako dvojročný.

klarissa25
24. júl 2022

Ale asi jej nevypil litre....nás syn od roka papa všetko s mierou.... Sladké vody sme samozrejme odmedzovali

patus_2
24. júl 2022

Kofolu ale fakt len ochutnať keď mal rok, doteraz však pije čistú vodu, občas niečo sladké iba ochutná, maximálne 2 glgy. Pribinacek ešte nie, radšej ma biely jogurt. Šunku asi v 2 rokoch, špekačky tiež, a huby ani nivu ešte nemal. Ale je rozdiel v ochutnaní a v každodennom jedení/pití.

stanulienkat
24. júl 2022

Spekacky nejeme ani my-odpad. Nivu a kofolu- nevidim dovod davat dietatu pod 10 rokov.

viestta
24. júl 2022

Do roka a pol som to strážila, ale z par hltov kofoly, jedného Pribinaka a kuska spekačky sa mu nič stať nemohlo. Nikdy toho nemal veľa a ani každý den

autor
24. júl 2022

@patus_2 kolko má rokov?

sense
24. júl 2022

Novu nejedla doteraz, hríby skúsila asi keď mala 5r nechutia jej, slovenské sekačky skúsila si v 4 r tiež jej nechutia to kolo mäsa asi ani nechodili, pribinacika v 2 r zjedla asi 2 lyžičky viac teiz nie, kofolu v 4 rokoch tak deci, teraz ma 9 a v restike môže kofolu alebo colu, doma to nedrzime. Šunku jedla okolo 1,5r domacu

yanni
24. júl 2022

To myslite vazne, ze v roku? Ani ochutnat. Ako vyzivovu hodnotu ma kofola alebo spekacik?Moja starsia ma 7, mladsia 3 roky. Kofolu a ani podobne napoje ani len neochutnali, spekacky okolo mäsa ani nepresli, to nekupujeme. Sunku len kvalitnu, pribinak starsia mala myslim 3-4 roky, ked stari rodicia kupili, nechcela to, mladsia este ani neokusila. Niva u ans nie je, na Sk sme ju ani za mojich detskych cias nekupovali, lebo to nik nechcel jest. Ale kvalitny President atd. starsia zje. Mäso na hriboch mali, neviem presne, ked uz ejdli vsetko, ale hriby nechcu.

zuzikak
24. júl 2022

sunku a pribinacika od 1.roka, nivu ci akekolvek plesnove syry. klobasy maju jest deti az po 3. roku. Spekacky aj skor lebo to povazujem za vyrobok ako parky a teda od 1,5 roka ak kupujes kvalitne. Huby nejedia vobec. Nemaju ich radi ale skusali sme tak od 6. (vo vseobecnosti sa u nas nejedia nejako) a kofolu az ked sme zacali davat take slusne turisticke vylety (slusne povazujem za 10km +). Vtedy im dovolime na energiu. Hlt mohli aj predtym chutnat ale realne si ju zacali pytat az od toho 8 roku. Skor nie.

zuzki1
24. júl 2022

Šunku detskú tak od 1,5 roka po troske , Niva vôbec , kofola vôbec , z hub hlivu od 2 rokov ochutnať a sampiony na pizze inak nie , špekáčiky mali na opekacke možno 2-3 krat do roka kúsok viac nie

petamich
24. júl 2022

nas ma rok a zatial nic z toho neje 🙂 a chvilu este nebude, stravu ma pestru, vodu pije cistu, tak nevidim dovod na to, aby sme mu davali kofolu (kofein mu neplanujem davat ani ochutnavat) a podobne smakociny a to nie som eko bio enviro matka a riadim sa heslom vsetko s mierou ale toto zrovna este netreba

lesana25
24. júl 2022

Potrebuješ porovnať synovca s ostatnými a na základe toho ohovárať švagrinú, čo a kedy mu dala jesť?

liz_lemon
24. júl 2022

kofolu minuly rok (deti maju 10 a 7), pribinacik davno, ale nechuti im, spekacik neviem, my to nekupujeme, ale v skole ktovie...sunku jedia bezne, ale nepamatam si od akeho veku

saxana000
24. júl 2022

Hriby nivu nelubi sunku tiez nema rada radsej suchy salam.kofolu colu do 10r urcite nedam.termix od 2 rokov.spekacku od 3 rokov ale poctivu od masiara cez leto pekne na palicke opecenu...

queen_mary
24. júl 2022

Moj 3 roky. Kofolu som este nedavala, spekacik tiez nie (ale to nekupujeme vobec, max niekde na opekacke si dame). Kvalitnu sunku davam asi od roka a pol? A pribinacik dam, ked dostane od rodiny, ja domov kupujem Lipanka. Nejsom nejaky potravinovy nazi, ani opacny extrem. Zlaty stred 🙂

henka123123
24. júl 2022

Od roka papa a pije vsetko

kris_tin257
24. júl 2022

Pribinacik veľmi výnimočne nerada ho kupujem radšej lipanek Tvarohacik Lily a podobne. Šunku má tak raz dvakrát do týždňa na chlebiku. Zvyšok ešte nemal (bude mať 3 roky)

radacak
24. júl 2022

Moja dcéra má 12 a ak vypila za celý svoj zivot 2 dcl kofoly tak to je veľa....Ja sama to nepijem

kkovacovak
24. júl 2022

Od roka sa môže všetko. Je ale otázne koľko a ako často. Chlipnúť koly, dať ochutnať spekacnu tak sa nič nestane

dismonika
24. júl 2022

Ahoj, mám deti vo veku 8,7 a skoro 6 rokov. Kým boli malé z vyššie uvedeného jedli občas iba pribináčik. Teraz im kupujeme kvalitné jogurty. Kofolu najstaršia dcéra ochutnala prvý krát v škole, myslím od spolužiaka a aj veľa iných vecí. Manžel si ju kupuje na litre - no deťom ju nenúka. Ja ju nemám rada a dve mladšie deti ju ešte neochutnali. Ani nechcú, lebo má hnedú farbu. 😅 Také kvalitnejšie špekáčky jedli asi 3x v živote na opekačke. Nivu syr vôbec, smrdí im to a šunku sme im začali dávať asi od 4 rokov. Prostredná dcéra ju nechce vôbec, ona iba chlieb s maslom. No najstaršia dcéra má tendenciu jesť somariny a dosť nezdravé veci. Doma im to nekupujeme, fakt iba minimálne, no vymieňa si to v škole so spolužiakmi za ovocie - z toho ma ide občas trafiť. Potom ju bolí brucho, lebo pomieša piate cez deviate. Naposledy vymenila mango, figy a jahody za gumených hadov. Ona má rada aj ovocie, no somariny má ešte radšej. Mladšie deti sú v tomto rozumnejšie, vedia sa napchať ovocím a zeleninou a sladké a nezdravé neobľubujú - smrdí im to, tak ako aj mne. Syn jedine čokoládu a mäkké cukríky. Ono nie je dobré im to všetko ani zakazovať, lebo si k tomu cestu nájdu napr. v škole. Ak im aj svokrovci kúpia brumíka, vedu z toho nerobím (hoc viem, že je presladený... a nič moc). Ono hlavne v škole a v puberte to je zaujímavé, čo sú tie deti schopné pojesť... 😅😉

olimuc
24. júl 2022

Maly ma 4, Pribinacik ochutnal, nema rad, Kofolu ochutnal raz ale yo max 1-2 hlty, spekacik ochutnal tiez, ale iba tento rok, Nivu vobec a hriby … mozno omylom nejaky sampion na pizzi alebo v mäse.

patka06
24. júl 2022

Kofolu 2 ročná, nechutila lebo má bublinky, šunku od roka občas jedla - ideálne len tak do ruky bez všetkého, Pribináčik jedávala ešte nemala rok, špekáčky 1 x na opekačke mala necelé 2 roky, hríby vo vianočnej kapustnici rok a 4 mesiace, šampiňony skôr, Nivu nejeme takže nemala možnosť ochutnať

nerya
24. júl 2022

Náš ma 3 a pol, sem tam si chlipne kolu (doma nekupujem bežné, len keď je nejaká grilovacka alebo na vianoce a ma prísť návšteva, čiže sem tam nie raz za deň ale možno raz za mesiac), spekačky sme ešte nemali ale ak by chcel jedna za rok ho nezabije, parky jedával, teraz mu nejako nesmakuju, šunku si sem tam dá, ale len samotnú 🤣 ale to kupujeme občas a keď už takú lepšiu, nivu nie, huby nie ale šampiňóny áno, nie nejako cielene ale keď su v jedle tak nevyberám. Pribinacik sme kúpili raz a nechutil mu 🤣
Momentálne má obdobie vifoniek 🤦🤦 len jednu značku špeciálnu 🤷 pije väčšinou vodu, pripadne trosku džúsu do toho, jak normálne decko

sisaka
24. júl 2022

Tie hríby myslíš naozajstné hríby, či huby? Všimla som si na MK že ľudia volajú všetko hríby, aj keď myslia huby 🤦‍♀️
Hríby sú ťažšie stráviteľné, takže tam treba počkať do tých 3 rokov, ale huby, ktoré sa bežne predávajú v obchodoch ako šampiňóny, crimini, portobello, hliva sú vhodné aj pre malé deti a hlavne sú zdravé a zavádzajú sa spolu s inou tuhou stravou.

dadis
24. júl 2022

@yanni Nepoznam nic lepsie, ako si s detmi spravit opekacku a na palici opiect spekacky😋 😅

sapetka
24. júl 2022

Okrem sunky moj 5r neje nic z toho

yanni
24. júl 2022

@dadis tak ked to nechcu, tak im to predsa nebudem.

dadis
24. júl 2022

@yanni Ved si pisala, ze nekupujete 😉... nie vazne, moje deti spekacku na ohni miluju, tento rok sme este neboli opekat, ale minuly rok kg spekaciek bol tusim drahsi ako kilo masa 😀, ale boli vyborne, fakt. Inak cez rok tiez ich nekupujem, moja mama niekedy nam opiekla na panvici spekacku k privarku zo zelenych fazuliek, mnam. Ja privarky nerobim, mojim detom nechutia 🤷‍♀️, tak teda nemam dovod ich kupovat cez rok. Viem ze to nie je vysoka skola gastronomie, ale co ine detom na ohni opiect? Slaninu? To im velmi nechuti..

yanni
24. júl 2022

@dadis ved preto to nekupujeme. Lebo to nikomu nechuti. vlani prvy krat doslova len olizli. Ja zjem, jasne, ved sme s tym vyrastali. Ale tak ked nechcu, tak nechcu. Obe zase miluju olivy, avokado atd. Doslova na kila kupujeme.

dadis
24. júl 2022

@yanni Aj moje deti olivy, susene pradajky a hlavne rukoluuuu, za tou sa idu potrhat 😂😂..tak my sme mali ine chute 😀

vroni
21. okt 2022

Z tohto moje mladšie dieťa neje a nepije nič. Ochutnal len Pribinaka a šunku a odmietol to dat ešte raz do úst (nie som žiaden biofanatik, salámu sprasi, len tak hviezdne a čipsy by tiež hltal na kila, keby mohol), ale akurát z tohto výberu nič. Dcéra ochutnala aj kofolu a spekačky s rovnakým výsledkom.