Môže kočíkovanie vo vajíčku dieťaťu ublížiť?

magua
4. sep 2010

Mam 4-mesacnu dcerku a ta uz odmieta vozenie v hlbokom kociku, je totiz dost zvedava, hoci sa nam da hlkoka vanicka aj polohovat, nechce tam byt... Vo vajicku sa aj poobzera a aj si pospinka. Co si o tom myslite? Alebo ako vozite svoje pokladiky?? Dakujem

luciferkax
26. okt 2011

Podľa mna ni eje chyba v deťoch, ale v kočíkoch. Skúste si kúpiť klasický veľký kočík, za takých dvesto eur, trojkombináciu (asi viete, o čom hovorím), normálny veľký hlboký kočí, ktorý sa dá prerábať na športový, resp, prehadzuje sa rúčka.. tam, kde dieťa necíti, že ide po kamienkoch a dierach, a má sa kde naťiahnuť 🙂 tam sa spí fajn 🙂 môj prvý syn tak spal počas dna celé dva roky, kočík miloval 🙂 Moje druhé dieťa sa v takomto kočíku vozilo len štyri mesiace, v pohode spinkalo, no kočík sa pokazil a ja som kúpila ten "moderný", ktorý sa nedá ani hojdať, odvtedy nespí v kočíku, vyspinká sa doma a potom šup na prechádzku, tera už po sediačky, alebo v manduce... 🙂
Do vajíčka by som ho určite nedala a už vôbec nie spať.. skús spôať ty v takej polohe, vyspíš sa??

maria30
26. okt 2011

Beriem, že každý má na vec svoj názor.. ale nedá mi nereagovať na niektoré príspevky, že aké je nebezpečné nosiť alebo kočíkovať dieťa vo vajíčku..väčšinou na všetky výrobky máte aj pozítívne aj negatívne hodnotenia... aj vďaka vajíčku mám dnes druhorodené dieťa zdravé!! pred jedenástimi rokmi neboli síce kočíky s možnosťou nakliknutia, ale vajíčka boli.. musel byť stále vo zvyslej polohe a preto musel byť v tej sedačke celý deň a dokonca aj v noci.. jedine keď sme boli vonku bol v normálnom hlbokom kočíku.. teraz mám ten "nepodarený" kočík aj s vajíčkom a som veľmi spokojná touto voľbou, pretože i Lukáško musí byť polohovaný.. teraz je nato polohovanie viacej možností (aj postieľku aj hlboký kočík máme polohovaný), ako bolo pred tým ( a nemá taký problém ako mal Jakubko), tak v nej stále nieje.. ale nemám problém chodiť na prechádzky s vajíčkom.. a v neposlednom rade je to i praktické.. ak idem niekde autom, tak vždy beriem len kočík s vajíčkom... čiže ja vajíčko používam od narodenia... 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetkaadamko
26. okt 2011

@froschka normalne si ma rozosmiala, vies o tom,ze take 3-mesacne dieta sa NEDA ani rozmaznat a ono nevie vymyslat ako napriklad 3-rocne, lebo take male babatko potrebuje len uspokojit svoje zakladne potreby.... a jedna z nich je aj poloha v brusku matky, ktoru mu najviac pripomina prave vajicko ....
ja som mala presne ten spominany problem, ze maly vo vanicke nevidel svet okolo seba, tak som ho dala do vajicka, dala som ho tam JA dobrovolne, on sa ma nepytal, ani si to nevydobil

myslim, ze ovela horsia je rada dat ho do sportiaku alebo ako tu niektora spomina, ze ma mat tvrdu opierku ako na stolicke ???? to je uz co za nezmysel prosim vas?

ako kedysi nosili zeny deti? v satkach, zajdach a pod. boli tam schulene, pokrutene a hlavne ZDRAVE ako buky
skuste si niektore precitat knihu o tom, ako sa nosia deti napriklad Keni

TAKZE JA SOM JEDNOZNACNE ZA VAJICKO, VED TAM NEBUDE CELY DEN NONSTOP

abbie
27. okt 2011

froschka -skor by som sa na vasom mieste zamyslela skor ako stacite Enter ☹ ... 3 mesacne dieta vie rozkazovat? ved take male babo ma len zakladne potreby ... 😔 nemam slov

vianne
27. okt 2011

citam zaujimave protichodne nazory 🙂

v prvom rade, ty si mama, si zodpovedna za jeho zdravie a ked si o niecom presvedcena, tak to tak urob.
Mam 3M dieta, a teda vie dat najavo, ked sa mu nieco nepaci 🙂 takze verim, ze si vie vynutit...maly vo vanicke nechce lezat, vozim ho v sportovom - proste ho priputam pasmi, podlozim dekou a pekne drzi aj v mierne zvysenej polohe a ma pekny vyhlad (inak, vtedy sa aj rychlejsie unavi a viac si pospi), popripade v satke.
On odmieta sediet v autosedacke, cestovali sme dvakrat a to bol velmi nespokojny, neoblubuje ani lehatko, stale sa snazi vystierat.
Takze ak malej vyhovuje vajicko tak ho v nom voz. samozrejme, iba pokial sa don zmesti a nie nadlho. ale neverim, ze ste denne 4-5 hodin na prechadzke 🙂
K nazorom, ze dieta bolo 9 mesiacov skrutene v brusku...pravda, ale bolo vo vode, postupne malo malo priesotu a muselo sa narodit a je jasne, ze po porode pokracuje vo vyvoji, spevnuje si svaly a postupne sa narovnava...takze nie je prirodzene ho dlhodobo davat do ohnutej polohy. Ma to vplyv aj na vnutorne organy v brusku a hrudniku, kedze chrbatik nema dost pevny aby sa drzalo vystrete a nestlacalo si vnutornosti. osobne si myslim, ze vajicko je na vozenie sa v aute, prip. kratke prenosy, ved ako pises ma 4 M, za mesiac dva viacej posedi, bude moct byt aj v sportiaku, bude mat vyhlad.

jerryjanka
27. okt 2011

sme rovnaky pripad ako nanika - vanička použita asi 4x dokopy inak do 4 mesiacov autosedačka potom šporťak, malej zatial nič nechyba

katka3012
27. okt 2011

podla mna je vajicko prakticke,samozrejme na prepravu ,do centier.....Do 7 mesiaca sme pouzivali hlboku cast.a teraz mame sportovu 😉 Xez leto sa chystame na buginku

jabadaba
27. okt 2011

Plny suhlas s nazormi, ze vajce je vyhradne na prevozy autom! To nie je kocik. A skrutena poloha v maternici je o niecom inom ako skrutena poloha vo vajicku. Rozmyslate podaktore? Nedochadza rozdiel medzi maternicnym vyvojom a naslednym poporodnym? Co tak dychanie, vravi vam nieco? Dycha sa v bruchu? Potrebuje dieta branicu na dychanie v bruchu? Potrebuje ju ked uz je na svete? Uz docvaklo? 😉

Na margo reci typu malemu/ malej nic nechyba, nic nie je a vozili sa vo vajicku....to tak kratkodobo rozmyslate? Zatazenie chrbtice nie je virusove ochorenie s urcitou inkubacnou dobou a vy vidite, ze nieco nie je v neporiadku pomerne skoro. Ono si to cloveka dobehne. Trebars aj v 30 tke. Ak nie ovela skor.

mandragora22
27. okt 2011

my sme mali podobny problem, mala bola zvedava ako stara babka, par krat som tak vonku vybehla, ale nie na viac ako 30 minut, fakt som kdesi citala, vraj to moze poskodit drzanie tela a ine vecicky, tak by som neriskovala. potom sme radsej nechodili von, uspavala som v kociari doma pri otvorenom okne 😉

digysa
28. okt 2011

Autosedacka (pre vas VAJICKO) namiesto kocika???

Ja sa tu snad rozrevem....... to nemyslite vazne???

@lolinkamaminka Vajicko je autosedacka pre novorodenca...ta sa pouziva od dna kedy sa rozhodnes viest dieta autom
(aspon v ostatnych statoch to tak funguje....) Cize otazka od kedy.....nedava zmysel....
Ale DOKEDY....tam je to urcene podla vahy. Niektore deti mozu tuto autosedacku pouzivat aj do 9m.

luy
28. okt 2011

Moje deti su asi ukážkové,postup vanička,šprtová časť a vajco len na prepravu v aute.Ja som vajco ani nepotrebovala lebo do obchodákov som s malou nechodila , len k lekárke šup z auta ,nakliknut,lekár,šup do auta a domov.

maminkincecusik
2. okt 2013

Príde mi až vtipné ako sa tu dokážete osočovať a robiť ohľadom vajíčka 2 tábory mamičiek. Fakty sú fakty. Vajíčko je určené pre deti do 13 kilo ako autosedačka,poloha ktorú babatko zaujíma vo vajíčku je čisto bezpečnostná,vzhľadom na to , že sa ráta s nárazom(aby to bolo pre babatko čo najmenej fatálne)..ak nie je iná možnosť a bábatku táto poloha neprekáža na krátky čas(aj výrobcovia uvádzajú max hodinu a pol) může vo vajíčku pobývať aj mimo auta. Kočíkovanie a nejaké dlhšie aktivity na vlastné riziko. Moj malý napríklad má 2mesiace a jazdu autom buď prespí alebo kuká kade tade ale vo vajíčku sa mu moc nepáči keď ho tám dávam občas protestuje a cesta sa musí odložiť. takže tak

dejna20
2. okt 2013

preco ju nedas do sportaka? ja mam 3 mesacneho. coskoro sa nezmesti do vanicky, tak pojde do sportaku tak o mesiac dva najneskor. a pojde do skoro lahu, do lahu mi kocik nejde, ale aj keby siel tak myslim, ze uz to neznesie.
teraz v hlbokom moze byt iba ked spi, takze von chodim, len ked chce spat. ked vstane tak samozrejme jaci, ze nic nevidi.

hoblinka13
6. jan 2014

Som sa pobavila na reakciach typu,ved aj v bruchu bolo babo skrutene.zeny pre boha zaklady biologie vam nic nehovoria?preco sa tak strasne dba nato,aby bolo dieta spravne polohovane?no predsa aby si nekrivilo chrbticu.ma makke kosticky,ktore sa vyvijaju,prisposobuju a preto potrebuje spravne polohovanie.jasne,ze moze byt vo vajicku,ale nie pridlho.a otazky typu,preco ho nedas do sportiaku?no skuste dat zvedave dieta,ktore este poriadne nevie sediet do sportiaku.mozte ho vyobkladat ako chcete aj tak sa vam bude valat a budete ho celou cestou len napravat.

khumbala
3. máj 2017

No moja dcera ma 7 dnovu dceru a trepe ju furt do vajicka potom s autom prevaza so zatom hore dole.No neviem ci pri predaji kocikov by nemali byt aspon upozornenia pri akej prilezitosti a ako casto je pre dieta zdraviu neskodne pouzit tuto vec.