Je dobré dávať do vajíčka mesačné bábo?

dzucky
13. jan 2014

Ahojte mamicky mam k vam mensiu prozbu myslite ze je v pohode ak budem davat mesacneho synceka uz do vajicka ?kedze je predsa este tak malinky alebo si myslite ze skor este nie ?ze skor na lezmo do vanicky? alebo prenosnej tasky ? Dakujem 🙂

ichbinich
13. jan 2014

Ak ides autom, taj VZDY do vajicka. Tie su od narodenia.
Niektore vanicky smu byt pouzite v aute namiesto vajicka.
Do vanicky ho predsa davas, ked ides s kociarom. Ci si doteraz sedela doma?
Niektore kociare maju vo vanicke prenosnu tasku. Ta je presne na to, ako sa vola: na prenosy. Z kociara doniest do bytu alebo niekde inde. Pre lahsiu manipulaciu.

Nechapem uplne otazke, kedy a naco a na ako dlho ho tam chces davat. Hovori sa, ze nie na dlhsia ako na 2 hodiny...

bianca
13. jan 2014

to co je zasa za otazku?To si vazne myslis ze v bruchu lezalo mimino rovno ako lata?Trosku treba aj pouvazovat sedliackym rozumom a nie stale dookolo riestit rovnake hluposti

evening_star
13. jan 2014

Pokiaľ myslíš počas cesty autom tak jednoznačne je bezpečnejšie vajíčko.

dejnas
13. jan 2014

ja som mala pocit, že v dnešnej dobe má už v tejto otázke každý jasno 😕

mirip
13. jan 2014

jednoznačne áno, veď všetky vajíčka sú ortopedicky prispôsobené pre dieťatko a jeho chrbticu a popruhy ho držia a je to to najbezpečnejšie riešené počas jazdy autom, tiež som sa proti tomu zdráhala ked sme šli z porodnice ale určite je pre dieťa bezpečnejšie a lepšie byť vo vajíčku ako v hlbokej vaničke z kočíka len tak pripnutej bezpečnostným pásom

timea5
13. jan 2014

Bianca,myslim,ze kazdy ma pravo opytat sa,ja by som napr.tiez nevedela.Ked sa ti otazka nepaci tak radsej neodpovedaj,ved na kazdu otazku mozme tak povedat.

cmulinko
13. jan 2014

pri poslednom prepustani z porodnice sestricka prisla do izby a povedala mi,ze sa mam uistit,ze pre babatko mi prinesu autosedacku.Ja som sa len pousmiala,lebo mne su tieto veci automaticke,ale chcelo sa mi troska zasrandovat si,tak som jej odpovedala,ze co ak tu sedacku nemam....to mi nedate dieta domov?....ona na to.....priestory tejto nemocnice neopustite bez autosedacky a myslim to vazne... (toto sa nestalo na sk...myslim,ze tam je im to srdecne jedno v com si odnesiete babo)...je to na vasu zodpovednost.

czechzuzanaba
13. jan 2014

A nemyslela jakoze na prochazku? Misto vanicky?

barbora59
13. jan 2014

Mamicky si bezne aj pocas presunov naklikavaju autosedacku na konstrukciu kocika, v aute iba vajicko, bez problemov ano mozes 🙂

jankaba1
13. jan 2014

Ahoj, ja som mala svoju dceru z porodnice vo vajicku. V aute bola tiez vo vajicku. Ale je to vec nazoru. Niekto s tym nesuhlasi a dieta ma aj v aute vo vanicke.

digysa
13. jan 2014

@jankaba1 to by ale namala byt v ziadnom pripade VEC nazoru, Babatko do 7-8 mesiacov musi byt zo zakona v autosedacke (nie vo vanicke, pre boha).

Ak pise zakladatelka o prechadzke, tam je to definitivne vec nazoru.
Co sa auta tyka, tak len VAJICKO -autosedacka.

luba28
13. jan 2014

ja som davala aj namiesto vanicky do kocika,aj v aute,aj ked som potrebovala nieco doma urobit tak som dala babo do vajicka a bolo vsade doma so mnou,.....

stanulienkat
13. jan 2014

Na kratky cas ano,ale na dlhsie vychadzky to zdravotnici neodporucaju. Babo je tam skrcene a tlaci si vraj na branicu a pecen,alebo ine brusne organy. V brusku sice babo bolo pokrcene,ale to je uplne nieco ine a v brusku je tekitina,takze ina situacia.

uberfrau
13. jan 2014

tiež som malého brávala na prechádzky vo vajíčku 🙂 v maternici bol tiež v polohe ako v ňom, tak som nevidela dôvod, prečo by v ňom nemohol raz za čas byť aj na špacíre..🙂 ale spomínam si ako na to ex svokra pindala, haha ..

aristka
13. jan 2014

vajíčko je na nutný prenos bábätka ,poloha vo vajíčku je neprirodzená a nie je vhodné na kočíkovanie ,sú tam stlačené medzirebrové svaly a bránica a drobčekovi sa zle dýcha ..ak kočíkovať treba v kočíku a vajíčko len na prenos v aute ...

mackova11
13. jan 2014

a načo asi vymysleli vajíčko. jasné že môžeš.
no ale aj to by malo byť jasné že ho tam nenecháš ležať celý deň . nemá to služiť ako lehátko ale ako vajíčko na prenos v aute a sem tam keď naklikneš keď ideš niekde, ale nie na hodiny.

mowinka1
13. jan 2014

@bianca v dnešnej dobe každý tvrdí niečo iné, preto nechápem prečo vôbec odpovedáš tak prudko, hádam sa môže opýtať 🙂

tova
14. jan 2014

v usa pouziva asi len 10% ludi vanicky. Skoro vsetky deti su vo vajickach alebo v sportovom kociari. Ziaden rozdiel medzi us a sk detmi neni. Z nemocnice prepustaju dieta len vo vajicku a to ide aj zdravotna sestra von pred nemocnicu, a uisti sa ze je dobre pripnute v aute. Vo vajicku maju deti stalcene medzirebrove svaly a branicu?? wow nepocula som este, to aj dospely ked sedi na gauci a ma nohy vylozene hore sa mu zle dycha?

syrik
14. jan 2014

Bože,aké ste zas niektoré múdre :*)

malinkaaninka
14. jan 2014

jeho bezpečnosť je pravdepodobne prvoradejšia ako jeho pohodlie.alebo sa mýlim?

stella33
14. jan 2014

treba vybrat kvalitne vajicko a pre potreby jazdy v aute je to najbezpecnejsie riesenie. urcite by som ho tam nenechavala pravidelne aj doma. mozno narychlo k lekarovi, na rychly nakup. ak chce niekto stravit hodinu a viac po nakupnom centre, treba si dat namahu a vybrat kocik, alebo si ho zavinut na telo, do satky lezmo (najidealnejsie). babatko bolo v brusku zvinute, ale uz tam nie je ;) a postupne potrebuje rozvijat vsetky svalove skupiny, mat priestor na pohyb. dnesne "vajickove" a "sedackove" deti maju v predskolskom a skolskom veku stale horsiu obratnost a problemy so zakladnymi lokomocnymi pohybmi :( Ak mas synceka, obmedzis tak aj vznik kolik, ktore su u chlapcov castejsie. takze vsetko s mierou 🙂

jasminet
14. jan 2014

do prevoz v aute jednoznacne vajicko a od narodenia.. v com si ho mala doteraz ked ste cestovali? 😕 na kratky nakup nakliknut na kocik ak sa da, tak tiez v pohode vo vajci. ale na dlhe kocikovanie urcite klasicka vanicka....

stanislavao
14. jan 2014

vajicko je autosedacka, cize v aute ma byt dieta vo vajicku. ked idete na prechadzku, tak vo vanicke.

daniela242
14. jan 2014

Do auta jednoznačne len vo vajíčku, keď ho tam chceš dávať na prechádzky tak to by som radšej zvážila- na to je určený kočík..

tilly
14. jan 2014

v aute??? v aute ho chces vozit v prenosnej taske??? 😲
vo vajicku by malo ist uz z porodnice...

a ano, su vanicky, ktore sa daju pouzivat aj ako autosedacka, ale vajicko je jednoznacne bezpecnejsie...

sovica
23. jan 2014

Na cestu autom určite do vajíčka. Je to najbezpečnejšie pre dieťatko a aj podľa zákona by malo byť v autosedačke (a vajíčko je vlastne autosedačka pre miminká). Vôbec sa nemusíte obávať, že mu to nejak ublíži. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Syn aj dcérka boli vo vajíčku od narodenia, samozrejme, že len na cestu autom. Ale keďže nežijeme na Slovensku, takže cca raz za štvrťroka sme absolvovali aj 9 hodinovú cestu autom a v pohode (prvýkrát, keď mal syn 3 mesiace). Teraz je syn školák a dcérka škôlkárka a žiadne zdravotné problémy nemajú, takže sa tým vôbec nestresujte. Samozrejme, doma by malo byť bábätko polohované v postieľke alebo na nejakej rovnej podložke. Na prechádzky som vždy používala len kočík. Ale práve ma napadlo, že keď sme išli nakupovať, tak deti som mala vždy vo vajíčku (kým boli malé) a vajíčko položené na nákupnom vozíku (to keď sme išli autom a nemala som so sebou kočík). Je to môj názor a moja skúsenosť. Som si vedomá toho, že nie každý s tým musí súhlasiť 🙂.