Nosenie rúška na záhrade rodinného domu v meste?

zuzkalujza
20. mar 2020

Ahojte, chcem sa spýtať, dnes mi jeden lekár v TT povedal, že aj keď sme na záhrade máme mať rúško, lebo vírus je vo vzduchu (širšie centrum TT). Dosť ma to prekvapilo. Stretli ste sa niektorá s podobným názorom? Nosíte rúško na záhrade?

Ďakujem za reakcie 🙂

elizabeth175421
20. mar 2020

Nosím rúško, ale na dvore nie. Kedy sa nadýchame čerstvého vzduchu, keď ich stále budeme mať? Nepodceňujem to, snažím sa to brať zodpovedne, ale niekedy mi to príde cez.. Aj na bicykli - veď ste sami, s nikým nekomunikujete. Neviem, môj názor je taký, že treba dýchať aj čerstvý vzduch 🙂

miroslavabalaz
20. mar 2020

Nieco uz muselo prist,
aby sme sa prestali hryzt.
Nakupy bezodne,
v noci a aj vo dne.

Lyziarske zajazdy,
zivot len za jazdy.
Koncerty, eventy,
kde si v tom celom Ty?

Clovek sa straca,
teraz to splaca.
Bude to fuska,
zohnat si ruska.

A co ta podnieti?
Percento obeti?
Za murmi dveri,
zime si v mieri .

Prazdne su ulice,
ber knihu z police.
Uprac si cely dom ,
debatuj s priatelom.

Zahlad sa do oci,
srdce ti poskoci.
Poryluj zahradu ,
udrzuj naladu.

Kolace detom pec,
hudbou si srdce liec.
Vyhni sa ponorke,
zatvor sa v komorke.

Bohu sa prihovor ,
priznaj, ze si len tvor.
Ubohy, celkom slaby,
modlitbou baterky nabi.

Potrva zopar dni
kym sa nam vyjasni,
Zem to uz nezniesla,
stojime bez hesla.

Pozname kody,
co vysli z mody?
Porazme netvora,
heslo je POKORA.

uhnakova
20. mar 2020

Na dvor by som nenosila. Ak idem von s detmi, ostatnym ludom sa vyhybame, doslova ich obchadzame oblukom a ruska nenosime. A teraz chodia ludia poriedko. Vonku tie sliny nedoletia neviem ako daleko, vietor bacily rozfuka a ultrafialove ziarenie zabije. Ak idem do obchodu, dam si rusko, tam je ludi vela a ziadny cerstvy vzduch. Ak by som chcela s niekym vonku kecat a stat v tesnej blizkosti, tiez by som si rusko dala.

sara07
20. mar 2020

@miroslavabalaz zlatá stredná cesta
rozmýšlaj trochu
ak sa šíri vzduchom volne do neurčenej vzdialenosti ako ty píšeš tak musíš byt v tom rušku nostop , inak ohrozuješ
ale ak je potvrdené študiom že virus má dosah do 5 metrov , čiže osoba A musí byť vziadlená od osoby B min. 5 metrov je nutné ruško len v pritomnosti osôb + ty sa máš vyhnut akejkolvek osobe či s ruškou alebo bez do 5 metrov + máš mať ruško
ak v okoli sa nenachádza žiadny človek si na záhrade velkej kde je dodržany odstup 5 metrov ak by bol niekto náhodou za plotom to ruško nemusíš mať

ja to chápem správne. len ty to taháš do maxima

tslobik
20. mar 2020

Tu už je pandémia informácií.

sara07
20. mar 2020

@zuzkalujza ak tam máš takéto vzdialenosti tak by oni aj ty mali mat ruško

sara07
20. mar 2020

@miroslavabalaz aha už som pochopila z kade vietor fuka, a neviem prečo hádžeš ludi do jednoho vreca , ja napr z tej tvojej odrhovačky rymovej som nedodrživala nič
no nič bola som 4 dni bez for ale vidim že ideál je ich fakt vypnut

miroslavabalaz
20. mar 2020

@sara07 neoznačuj ma viac a rieš si svoje komplexy niekde inde.

nefertiti5843
20. mar 2020

@ptmt1011 Furt si ide svoje, škoda sa ti s ňou naťahovať...došli jej argumenty, tak tu hodila "básničku" o ničom 😝

miroslavabalaz
20. mar 2020

@nefertiti5843 myslíš mňa? Moja zlatá, ja mám iné radosti ako sa tu s vami doťahovať...

veronikaszabova
20. mar 2020

@zuzkalujza na dvore nenosime, ked ideme na prechadzku po dedine, dame si. Ak sme v lese, na luke, atď - bez ruska.

23121974
20. mar 2020

@miroslavabalaz Prosím ťa netrep tu tie svoje bludy...Sa zavri v nejakej vzduchotesnej bubline a čakaj kým to prejde 🙈

sara07
20. mar 2020
sara07
20. mar 2020
sara07
20. mar 2020
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maj2011
20. mar 2020

@zuzkalujza ak.mas takto blízko susedov tak to neni asi veľký dvor ...

34katka34
20. mar 2020

@miroslavabalaz určite to vďaka takým ludom nestúpa, ako utocite na pani ptmt1011, stúpa to žiaľ kvôli ľuďom, ktorí neobsedia na zadku a potrebujú chodiť do krajín, kde to bolo už dávno nebezpečné a potom to roznášať medzi ľuďmi a tváriť sa, ako hrdina a k ničomu sa nepriznat. Len tak z ničoho nič sa to na Slovensku neobjavilo....

panelacikova
20. mar 2020

@miroslavabalaz daj tomu ešte 2 týždne a tí istí tu budú nariekať, čoho sa to dožili 🙂

brisilda
20. mar 2020

na zahradu nie a 2 rocny syn to ani nechce mat .... susedia maju deti a uz tyzden neboli von -na zahrade ....... neviem preco no moje deti po zahrade behaju bez ruska , starsi ked ide na bicykel tak si rusko da

brisilda
20. mar 2020

inak rusko mozes mat ... kebyze to aj nahodou lieta vzduchom tak sa to do tela dostane aj cez oci

nellye9
20. mar 2020

@miroslavabalaz
Krásna báseň.
Hviezdoslavov Kubín?

mogaa
21. mar 2020

@zuzkalujza Riziko nakazenia na záhrade je malé, ale stále je...Stačí že bude sused pri plote, zakašle a vietor fúkne smerom k tebe a ak je silnejší vietor môže byť od teba aj 10mestrov....čiže riziko minimálne ale nie nereálne.....

mogaa
21. mar 2020

@zuzkalujza je to rovnako ako s rúškou alebo respirátorom, misela by si ho mať na tvári bez najmenšej voľnej medzierky kadiaľ môže preniknúť....alebo stačí aj keď ti vietor od niekoho v blízkosti zaveje kvapôčku s vírusom do vlasov, či na oblečenie.....po príchode domov si môžeš aj 10x umyť ruky ale pokiaľ si neumyješ vlasy alebo sa hneď neprezlečieš, máš ten vírus na sebe.....potom stačí že si prehrabnej rukou vlasy a pretrieš si oko.....šanca je síce minimálna ale nie je to nereálne....preto má veľa ľudí len mierne príznaky, buď prijali len malé množstvo vírusu alebo už bol slabší....Vedci síce zistili dobu koľko na ktorých povrchoch vírus prežíva, ale to bolo v labratornych podmienkach...na vírus vplývajú aj iné faktory - teplota, doba mimo hostiteľa(človeka) , rovnako v aký človek v tej dobe infekčný....určite niekto z rodiny robí aj nákup, stačí že niekto nakazený a infekčný sa dotkne rožka a ty ho doma zješ(a môže to byť predavačka, pekár, ktokoľvek bez rukavíc)

katulienkax
21. mar 2020

@zuzkalujza ľudia su ovce a ovcami aj zostanú robte si co chcete a co vam rozkazu a svoje mozgové bunky uplne odpojte

zuzkalujza
autor
21. mar 2020

@katulienkax na com ficite?????

mon895
21. mar 2020

Ja na dvor nedavam ked ideme do lesa mame vsetci ale len kym ideme popri domoch ak sme uz v lese dame dole a ak by sme niekoho stretli nasadim naspat

nefertiti5843
21. mar 2020

@miroslavabalaz Už som ti to vysvetlila, ale ty si stále ideš svoje...včera o 15:47

mmoni89
21. mar 2020

Na dvore nenosime

slniecka
29. mar 2020

@miroslavabalaz wow. Vlastna tvorba? Vystizne!