Rastlinné či kozie mliečko?

marion09
17. júl 2018

maminky ktore musite davat svojim detickam take mliecko lebo kravske nemozu.....ako si nan zvykli?

prevenar
17. júl 2018

@marion09 za mna jedine rastlinne. vyber je obrovsky - mandlove, ryzove, ovsene , sojove ..dalej orechove , z lieskovych orieskov , makove , z kesu orieskov a pod.

da sa kupit, alebo jednoducho spravit doma.

nasa mala nepije zivocisne mlieka uz roky. zvykla si rychlo 🙂

radostka
17. júl 2018

urcite rastlinne 🙂 je vela moznosti, najdete si, ake vam vyhovuje a chuti...a zaroven je vyhoda v tom, ze to nie je jednotvarne ako kravske alebo kozie.

matricia
17. júl 2018

Ja som mojmu stvorrocnemu skusila dat mandlove, lebo mu zistili intoleranciu na mlieko, (ten ukazovatel bol 8,) ale nechuti mu to. Asi mu nezachuti ziadne, ale ma uz 4 roky. Vasim detom ake chuti?

renatka100
17. júl 2018

@marion09 neviem kolko ma rokov ale co tak ziadne? Radsej jogurty a kefir. Mlieko je ozaj tak pre babatka.

radostka
17. júl 2018

@renatka100 aj jogurty su z kravskeho mlieka...navyse, mlieko neznamena len na pitie, ale aj kase, puding, kolac atd.

renatka100
17. júl 2018

@radostka su aj kozie, ovcie...

janickacrazy
17. júl 2018

@matricia ved poskúšaj rozne, moj má najradšej sojové a kokosové

radostka
17. júl 2018

@renatka100 viem, len ty si reagovala, ze nema davat ziadne mlieko, ale radsej jogurt... pricom to neriesi jej otazku ci z kozieho mlieka alebo rastlinne

marion09
autor
17. júl 2018

@radostka presne.mlieko je v mnohych veciach.

marion09
autor
17. júl 2018

dakujem vam za odpovede ale ja som sa nepytala ci mam dat to ci ono ale AKO SI NAN VASE DIETA ZVYKLO

elizita
17. júl 2018

Ak kozie mlieko zvaris, tak vsetko to dobre co v sebe ma, strati... to len cerstve, len musis mat naozaj spolahlivy zdroj

janickacrazy
17. júl 2018

@marion09 moj ho pije už od roka, zvykol si veľmi rýchlo, kravské mu robilo problém, odkedy pije rastlinné, tak ho bruško nebolí, my sme mali problém len s ovseným, paradoxne ho z neho zapekalo, tak sme museli prejsť na sojové a kokosové

marion09
autor
17. júl 2018

@janickacrazy aha,takze sojove a kokosove....ja som malej zatial dala len spaldove a ryzove....spaldove odmietla uplne a ryzove vypila len 70ml

janickacrazy
17. júl 2018

@marion09 no to ryžové má vraj najmenej vitamínov, takže sa tiež veľmi neodporúča, ja som ho ani neskúšala, lebo malý má rád ryžu, tej zje veľa, takže som chcela nejaké iné pre zmenu, inak aj mandlové je vraj chutné

marci77
17. júl 2018

na kozie mlieko pozor hlavne pri mensich detoch, lebo videla som pripad, ze deti skoncili na infekcnom

matricia
17. júl 2018

@janickacrazy mandlove skus, mne chutilo🙄

marion09
autor
18. júl 2018

@prevenar a zasyti ju vobec?pribera z neho ako z normalnej stravy?

prevenar
18. júl 2018

@marion09 samozrejme ,ze ano 🙂

marion09
autor
18. júl 2018

@prevenar ja uz fakt neviem,jedna mamicka mi v inom prispevku napisala ze rastlinne nemaju ziadnu vyzivovu hodnotu....chcem pre malu to najlepsie😢

lorela
18. júl 2018

@marion09 Na tom niečo bude, pretože "s miekom" to nemá naozaj nič spoločné. Veď si pozri zloženie rastlinných akože mliek...

prevenar
18. júl 2018

@marion09 zial, mamicka asi postrada logicke myslenie , co sa obcas stava ... orechy / semena su plne roznych latok - tukov, bielkovin, vitaminov , mineralov ..

ked chces vediet co dana vec obsahuje, hod si to do cronometra a dostanes podrobny rozpis .

https://cronometer.com/

drzim palce

lorela
18. júl 2018

Otecko niekde, chudák, uviazol...