Zjedli by ste tovar po dátume spotreby?

casopis1
3. apr 2023

Zjedli by ste tovar po záruke aj keby vyzeral že je ešte dobrý?
Napr. Nápoje , mliečne výrobky , mäso , pečivo , ovocie, zeleninu?

kleopatra114
3. apr 2023

Samozrejme , uplne bez problémov

pribinak
3. apr 2023

Áno, ale nie všetko, závisí aká je to potravina a ako bola skladovana
Napr mäso nie, niektoré mliečne veci nie.

simona20201309
3. apr 2023

@casopis1 mäso nie, ostatne áno. Dátumy sú len orientačné. Jogurt môže byť pokazený aj v záruke, a niekedy je aj týždeň po stále dobrý. Ovocie po záruke? To je aké? Bud je zhnité, alebo nie 😀

anjelicek26
3. apr 2023

Ovocie zeleninu snad vidim, ci je/nie je v poriadku, to iste drviva vacsina napojov staci nos-oci, jogurt podobne, jasne mesiac po zaruke by to bolo asi cez, ale 2/3 dni cez neni ziaden problem... jedine, co po zaruke skutocne nejem, je mäso...

kallanchoe
3. apr 2023

Okrem mäsa ostatné áno v pohode...minule som jedla Sabi jogurt....až keď som ho zjedla a šla dať do koša, som si všimla že je skoro 2 týždne po záruke....jogurtu nebolo nič,ani mne....

simona20201309
3. apr 2023

@kallanchoe toto iste sa stalo aj mne 😂 sabi Je proste TOP 👍😄

tykat
3. apr 2023

@casopis1 nikdy sa neorientujem podla datumu spotreby, vzdy kontrolujem vzhlad-vona-chut, uz sa mi stalo ze potraviny v datume spotreby neboli OK. Ono sa tie potraviny uderom polnoci neskazia a nesplesniveju.

patus_2
3. apr 2023

@casopis1 nemám s tým žiaden problém. Pokiaľ chutí, vyzerá a vonia dobre tak si na tom pochutím. Dátum je iba orientačný. Niekedy sú aj potraviny v záruke pokazené alebo plesnivé.

tykat
3. apr 2023

@kallanchoe ja naopak, SABI x-krat v zaruke a pleseň na vrchu, chcela som ich podporovat ale bohuzial.

babababka
3. apr 2023

Už sa stalo, aj thyroxin som papala 2 mesiace po expirácii.

jana_eyre_2
3. apr 2023

Mäso a vajcia nikdy (aj keby sa to tvárilo.dobre, tomu jednoducho neverím) ostatné sa riadim AJ podľa vône, chuti, vizuálu, nie len podľa dátumu..

tanyan
3. apr 2023

Nemám problém s potravinami, aj lieky 6 mesiacov (okrem skrátenej doby po rozrobení / otvorení). Osobne som jedla tvaroh 18 mesiacov po dátume minimálnej trvanlivosti a minule dokonca jogurt 23 mesiacov po... Jogurt som odkladala kvôli sklenenému poháriku a nechcelo sa mi s tým babrať, tak som to stále odkladala a potom som ho omylom zjedla. 😀 Skôr ma desí to, že v tých potravinách je už asi všetko umelé, keď ani "živé kultúry" nežijú.

sense
3. apr 2023

Záležalo co by to bolo, ako to bolo uskladnené, ako dlho po záruke, a ako pripravene

pralinka25
3. apr 2023

@simona20201309 @kallanchoe mne sa to stalo s activiou. kukla som si sice datum ale len den nie mesiac 😀 den bol v pohode este tri dni do konca zaruky. az v kosi som si vsimla ze je to uz mesiac stare. nic mu nebolo a mne tiez nie.

inak ano urcite potraviny v pohode ak chutia a vonaju dobre.
ale napriklad co mna prekvailo bebekeksy tie klasicke ked im konci zaruka kludne mozu mat este tyzden k dobru uz maju zvlastnu taku stiplavu akokeby pachut. nedaju sa jest. a to som si myslela ze suche kekse v poho.

maso nie.

saxana000
3. apr 2023

Bryndzu a slahacku nie.
Termix a kyslu smotanu v pohode.aj tvrdy syr.maso ak mu v uto4ok.prejde datum s kludom v stredu urobim..malinovka vino pohoda ale zas ozaj par dni nie pol roka .tak isto pivo velakrat nam v robote preslo tak ho doma vypili muz so susedom. Rovnako chrumky chipsy soletky.. tyzden-mesiac hore/dole

dilino
3. apr 2023

mliečne výrobky áno jogurt tiež, a mäso a vajcia nie.Ovocie po zaruke je už zhnite.Sladkosti po záruke tak isto zjem.

kallanchoe
3. apr 2023

@tykat no mne sa to teda ešte nikdy nestalo,nejak na nich nelipnem,ale kupujem,keď mám chuť... určite je dôležité ako ich mali skladované...keď ich majú len tak niekde vzadu v sklade tak sa nečudujem...

tykat
3. apr 2023

@kallanchoe ja neviem, kym sme byvali na vychode tak sme ine ani nekupovali. V okoli BA som ich zacala kupovat ked sa objavili v Bille ale zakazdym problem, vzdy v niektorom plesen. Tak som prestala, potom znovu zacala a zas po case plesen. A tak dokola.. uz som to vzdala. Pritom su najchutnejsie.

majkakvet
3. apr 2023

@casopis1 bezne kupujem v Lidli tovar v zlave tesne v zaruke. Nikdy sa nestalo aby bol pokazeny.

masinka
3. apr 2023

Ked manzel studoval v De, akurat tam na univerzite robili vyskum trvanlivosti jogurtov. Vysledok - v priemere su uplne v pohode este 3 tyzdne po zaruke. Na jogurtoch a smotane davaju totiz zaruku podla toho, dokedy garantuju ze bude aj vizualne vyzerat tak ako ma ( t.j. ked ho otvorite, nebude tam oddelena husta cast a okolo volna tekutina).

trinityf
3. apr 2023

Ano zjedla. Ochutnam, pozriem ci tomu nenarastli este nohy a ked vsetko ok, zjem.

daniela2202
3. apr 2023

@casopis1 samozrejme, veď humus jeme i v záruke

nikha2809
3. apr 2023

Nie.Donedavna áno, lebo veď som si vravela že ta potravina nevie aký je dátum, ale odkedy mi dcéra skončila na infúziách po čokoláde po záruke čo zjedla u známych na chate, neriskujem

gvenduska
3. apr 2023

Jasne
Pokial to je správne skladované nič tomu nieje

nevenka
3. apr 2023

@anjelicek26 ja som aj kyslu smotanu asi mesiac po zaruke jedla 🙃😄. Nevsimla som si datum, bola dobra, sla do varenia. Nic mi nebolo 😅

osky
3. apr 2023

@casopis1
Bezne takto nakupujem,polacnene veci.a v pohode syr ci jogurt zjeme uz i po preslom datume/nie 2 tyzdne...jasne.nejeme nic co uz pachne ci vyzera zle..nic pokazene/ale preco by som napr.dnes nekupils mäso,ktoremu dnes skoncila zaruka?
Zajtra ho uvarim a nic nam nebude.a usetrila Dom 50% na cene,plus Sa to nevyhodi😉
Zatial nikomu nic nikdy nebolo....a jedlo Fakt nevyhadzujem.
Neznasam,ked Sa plytva jedlom.
Nakupujem a varim tak,aby Sa nic nemuselo vyhodit...
Ked si predstavim tie masy hladnych ludi,deti....
A popri Tom tie Tony dobreho VYHODENEHO jedla...

tanyag
3. apr 2023

Nie. Nikdy. Ja ani nezjem niečo, čomu končí záruka napr. dnes 4.4.2023...hneď to ide do koša...nech si každý je, čo chce, ale mne to mozog nedovolí 😂

nicci254
8. jún 2024

@masinka presne, uz niekolkokrat som zjedla jogurt, ktory bol 2 tyzdne po zaruke a nic nebolo jogurtu ani mne

yosi
8. jún 2024

@nicci254 2 týždne? Ja bežne jedávam jogurty ktoré sú celé mesiace po záruke a som tu. Najstarší nemal ďaleko od pol roka. Normálny jogurt... Pokiaľ tam nie je pleseň alebo nesmrdí, tak nie je problém. Práveže je ešte zdravší lebo sa namnožia tie prospešné kultúry. Moja mama kedysi robila vedúcu v potravinách a jedna miestna lekárka si chodila práveže pýtať jogurty po záruke čo mali už stiahnuté v sklade.

yosi
8. jún 2024

@tanyag A pred polnocou je to ešte v pohode a po polnoci už nie?