Koľko kávy vypijete denne?
Ahojte, Otázka je určená konzumentom kofeínovej kávy:
Koľko káv vypijete denne? Ja som sa dnes zastavila na čísle 6 a k tomu jedna bezkofeínová. Som strašne nervózna a vzhľadom na môj vek 46 rokov, budem musieť asi ubrať. Tak vy, ktorí pijete kofeínovú kávu ( tzv kávopiči), koľko jej vypijete denne?
Ďakujem 🙂
3 presska denne, alebo teda ak nie je tak 2 a jedna zalievaná, teraz, keď sa oteplilo občas aj frapé
Ak urobim priemer tak 2.
Pre kardiovaskularny system je optimalne vypit max 2-3 kavy denne.
Kedy ako. Väčšinou pijem espresso (5-7 denne) sem tam 1-2 lungo(väčšinou mimo domu) a k tomu 2-3x espresso…. Väčšinou s tým problém nemám, tlak mám 100/50 ale niekedy už jed vypijem veľa kávy skáče mi ľavé oko, vtedy už na druhý deň pijem menej.
1 vynimocne dve, ale mne kava spusta extrasystoly, takze po 6 by som asi bola pod zemou
@anonym_autor dakedy som pila aj 8kav, teraz už iba jednu
V takomto horúcom počasí 4-5
Ale ide o kávy s ľadom, ktoré si zalievam Coca-Colou.
4-5 ale snažím sa uberať
Ja pijem len caro,občas si do nej dám pol lyžičky rozpustnej kávy..ale môj muž nemá problém niekoľko počas dňa vypiť či už klasika zrnková alebo rozpustna
Kávu som začala piť až ako 52-ročná na odporúčanie endokrinologičky, pretože po odstránení štítnej žľazy kvôli nádoru som bola chronicky unavená, odvtedy pijem spravidla jednu, občas dve denne, keď ma zmorí únava. Pijem asi jednu hodinu po zobudení, je to môj životabudič, aby som sa naštartovala. Záleží aj na druhu a spôsobe prípravy kávy, Arabica je slabšia, Robusta je dvakrát silnejšia (je aj horkejšia). Ja pijem Arabicu, zalievanú, 1 odmerku 7 g na 250 ml vody. Raz som ju pila v nemocničnom bufete, šiel okolo pán a hovorí "to máte ale poriadny smrťák", ja mu hovorím "veď tam je len 1 lyžička kávy" a on na to "tak to máte akurát tak na posratie" a odišiel. Všetci v bufete vrátane bufetárky sa rozosmiali a ona mi hovorí "to si zapamätajte, on vie, čo hovorí, je to doktor ... urológ, riaditeľ polikliniky".

OK, zatváram tému.. Pekný večer. Prosím aby ste ma neoznačovali. Info som získala. Byeee