V akom veľkom byte bývate a vychovávate detičky?

obcanka123
15. aug 2019

Rozmýšľame nad kúpou bytu - 62m2, 3 izbový byt.. Ja mám ale pochybnosti či je to dostatočne veľký byt pre rodinu (plánujeme 2 deti). Zaujíma ma v akom bývate vy a ako sa vám býva 😉

lily39
15. aug 2019

92m ,4 izb. A sme 2+2. Tak akurat.

sapetka
15. aug 2019

@jexica gratulujem🤣

sense
15. aug 2019

Mame 4,5 iz 120m stvor. A jedno dieta...a byva sa nam akurat 😊

lenka1993
15. aug 2019

My sme stiria v takom priestore ako pises. Akurát skladáme deťom poschodovú posteľ. Nie je to ideál ale stále lepšie ako nič.

dezire1000
15. aug 2019

My sme 5.
2 dospely, 3 deti a byvame v 2 izbaku v podnajme. Nic moc ale lepsie ako nic tiez by som chcela 3 izbak ale priatel odmieta brat hypo 90 000e na byt ked tento 2 izbak v povodnom stave sa da kupit od majitela za 35000 a neda si to vytlct z hlavy🤦‍♀️

mimibb
15. aug 2019

My máme 3izbak 73m2 a 3deti...uplne v pohode.... Ono vieš... Niekomu stačí 56m2 a druhému je aj 150m2 malo.... Je to čiste o náročnosti človeka...

simca06022011
15. aug 2019

Ale prosím vás... Naše babky žili aj v 2i a mali aj 5 deti😂 a terqz sa ideme pototo ak nemáme 50m2 na osobu... Aj tak v školskom veku už skoro nik doma nebýva, chodí sa tam iba spat..

simca06022011
15. aug 2019

Ešte toľko... Ja som mala potrbu zveličovať... Išli sme z 2i bytu, kde som mala ešte aj kanceláriu vtrepanu a jedno dieťa... Veľké oči... Mám dom cca 250m2, povalu sme už zavreli úplne, ostalo 160m.. a aj tak by som ešte polovicu mohla zavrieť čo sa to.vobec nevyužíva... Do jednej izby nosím iba knihy, v ďalšej mi dieťa chodí väčšinou len spat, do ďalšej chodíme spať večer my, ak nezaspime na gauči v obývačke a ostatné takmer nevyužité ... Čiže 3i by nam bohato stačil 😁

nika898
15. aug 2019

@obcanka123 osobne si myslim 62m2 je pre 4 osoby malo no na zaciatok uplne postacujece. Mi sme na zaciatok mali 2-izbovy 55m2 a prerobili sme si ho na 3-izbovy. Ked som otehotnela druhy krat pozerali sme bud dom alebo vacsi byt nie kvoli miestu kym by boli deti male v pohode by sme pomestili ale zato ze sme byvali na 5 poschodi bez vytahu a rozdiel medzi detmi mame 20 mesiacov. Kupili sme 4 izbovy byt lebo domy neboli uplne postacovala. V takom byte som ja ako dieta vyrastala a nas bolo 5 byt mal tusim 89m2. Teraz sme kupili dom 150m2 a miesta aj aj jaj.

v_alika12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyrkysova_kobyla
15. aug 2019

@dezire1000 co by mnohi dali za to, aby nasli 3-izbak za taku nizku sumu 😀

dezire1000
15. aug 2019

@tyrkysova_kobyla tak pre neho je to vela na lokalitu Poprad😂

tyrkysova_kobyla
15. aug 2019

@dezire1000 jasne, to chapem 😀 moze byt rad, ze nekupuje v BA 😁

dezire1000
15. aug 2019

@tyrkysova_kobyla jemu sa to neda vysvetlit😂🤦‍♀️

blackcat8885
15. aug 2019

Ja ako dieťa som vyrastala v dome ktorý mal 6izbieb boli sme 3deti+rodicia+babka a my deti sme boli spolu v 1izbe. Sestra staršia o 8 brat o 7r.Dovod babka mala 2izby, my spálnu, detskú, obyvacku, a jedna izba bola ešte kuchyňa pre babku. A teda traja sme nemali súkromie v 1izbe hlavne keď sudenci mali kamosov u nás a to bolo často. No prežili sme aj keď to nebolo kto vie čo. Sama som mala izbu až v 15tich keď odišli z domu. Ale môj ex napr tiež žil v dome s babkou a mali 1izbu spolu s rodičmi a obyvacku, plus voľnú izbu kde babka zakázala vstup tak to mali odveci

liligreg
15. aug 2019

@obcanka123 my máme len o niečo väčší byt ako píšeš v príspevku. Pôvodne sme boli v ňom u známeho v “podnájme”, išli sme na rok, kým nájdeme vhodný pozemok na stavbu (ja aj muž sme z rodinného domu, život v byte sme si nevedeli predstaviť). Pozemok sa nám, žiaľ, nedarilo nájsť a keď išli tento byt predávať, rozhodli sme sa ho kúpiť. Kým sme hľadali pozemok, pozerali sme aj nejaké byty, no všetky boli hrozne dispozične riešené (napr. jedna izba 3x2, druha 3x3 a obývačka 3x7, čistá katastrofa, aspoň pre nás, nevideli sme logiku v takej dlhé úzkej obývke, načo!), hoci mali aj väčšiu rozlohu, to, ako boli navrhnuté im uberalo v konečnom dôsledku z rozlohy a keďže to boli novostavby, prerábky nepripadalo do úvahy. Veľkým plusom teraz už nášho bytu je záhrada, ktorú mám rovno pod kuchynským oknom. Pôvodný dvojizbák sme prerobili na 3iz byt. Máme spojenú kuchyňu s menšou obývačkou (my tam aj tak veľa času netrávime, ale keď syn oslavuje, tak je nás tu bežne 10 dospelých a 5 detí a pomestíme sa). Kúpeľňa je relatívne na “bytovku” veľká, kedysi boli vedľa seba kúpeľňa+wc a špajza a ešte predchádzajúci majiteľ špajzu zrušil a je len kúpeľňa a wc. Synovi zostala izba 4,5x takmer 4m (rovnakú som mala aj ja u rodičov, takže nie je to malinký kamrlík). Spálňu mame rozmerom Atypickú. Jedna strana je kratšia, tam máme posteľ, ktorá ma cca 2x2m (s čelom viac). Stena za posteľou má 2,8m, je tam rezerva, keby ešte raz pribudne druhé, nech tam dáme postieľku. Stena oproti postele má necelých 4,5m. Je tam veľká vstavaná skriňa, ale na jednej strane nie je po stenu. Tam je “bordel kút”, vzniklo tam také Lko, kde mám písací/pracovný stôl. Ale teda aktuálne je tam množstvo krabíc, fotka nepublikovateľná 🙈. A klasická bytovková chodba. Nemám pocit, že sa tu tlačíme. Ak raz pribudne druhé, aj tak prvý rok, možno dva bude s nami v izbe, neskôr sa určite v Adamovej detskej nájde miesto aj pre druhú posteľ. 2 deti si tu viem prestaviť, tri nie (ale je pravda, že ja som “náročný” človek. Napr bývalí susedia bývali v rovnakom 2izbáku - áno, len dve izby, nič neprerábali na 3 ako my, 2dospelí a 5 detí). Ale my sa chceme v budúcnosti presťahovať do domu. Mne z hľadiska pohodlia detí by prekážalo, že sú v jednej izbe. Každý bude mať iné zvyky, iný časový rozvrh...ale je veľa rodín, kde deti tak žijú dvaja/traja v jednej izbe (aj v RD) a sú s tým ok.
Naozaj je to celé o vás, vašich návykoch a teda o dispozícii bytu. Nie je 62m2 ako 62m2. Ja pre inšpiráciu prikladám fotky, ako to máme riešené my a vyhovuje nám to. Nie sme tu ako sardinky. Máme úložné miesto aj v byte, aj mimo (k bytu máme 2pivnice a podkrovie, čiže plus asi ešte 25m2, možno viac).

lucia147852
15. aug 2019

My sme 3 v 3izbaku, 72m2 a príde mi malý. Hento je ozaj pidi trojizbacik.

mareka49
15. aug 2019

Mame jedno dietatko a presne taku rozlohu, ako planujete. Pobazujem to za maly trojizbak. Keby bola moznost, na vasom mieste by som hladala aspon 72 m. Samozrejme, da sa, ludia tak ziju, zili..
A aj v mensom.
Ale nikedy ked pouvazujem, ze druhe dietatko keby sme chceli, neciem si to dost dobre predstavit. Zacina nam tu byt troska tesno.
Pre jedno dietatko fajn, pre dve uz teoska mensi konfort.
Ak by ste sa neradi neskor stahovali a mate tie fin moznosti, skusila by som pohladat aspon troch vacsi

zonjushe
15. aug 2019

My sme donedavna byvali v 3 izbaku (59m2) 2 dospely a 2 deti..bolo to male..narodilo sa nam tretie a to uz teda bolo na nevydrzanie..prestahovali sme sa do obrovskeho bytu (220m2)..a teda po par mesiacoch hodnotim, ze nie je obrovsky, je tak akurat pre nas..mojou podmienkou su velke detske izby..neznasam tie novostavby co sa teraz stavaju - obrovska obyvacka s kuchynou plus terasa raz taka velka ako byt a izby jak pre kurence..

wena
15. aug 2019

Veľa záleží na tom ako je byt dispozicne rieseny a koľko mate veci. My mame relatívne malý trojizbak, nemá ani 70 m2, ale pocitovo pôsobí väčšie ako mnohe 4izbove byty našich známych lebo je dobre rieseny, nemá žiadne hluche priestory, obrovske chodby, primerane veľké izby (12m2, 12m2 a 16m2, k tomu veľkú kuchynu s balkonom). Keď niekomu povieme rozlohu bytu, tak nám ani neveri, že ma tak málo. My nemáme veľa vecí, takmer nič nemáme vylozene a vytiahnute, v kuchyni mame na like napríklad iba kanvicu, inak vyzerá ako neobyvana 😀 ja milujem minimalizmus, ciste linie a farby a nás byt vyzerá veľmi vzdusne a priestranné. Sme tu teraz traja a v pohode mame ešte kopec uloznych priestorov volnych, aj štyria by sme sa bez problémov zmestili. Partnerovi rodičia majú obrovsky dom a milión veci v ňom, ja sa v ňom cítim viac stiesnene ako v našom byte. Takže nie je to vôbec o m2. Jedine čo mi v byte chyba je terasa/ záhrada. Ale máme aspoň 8m2 balkón.

natalienka12
15. aug 2019

@obcanka123 je to velmi malo pre 4 ludi. Pozri, ale naco sa tuto otazku pytas. Kazdy sa musi prikryvat takou perinou na aku ma. Zit sa da aj 4 v garsonke aj 3 vo vile 300 m2. Ak nemate peniaze na vacsi tak jedine vziat vyssiu hypoteku a kupit aspon 85 m2. To je taky skromny priestor pre 4 ludi, ziadny luxus. Ale da sa zit a prezit aj v 60m2.

matabb73
15. aug 2019

To je klasický panelákov byť. Aj my žijeme v takom. Teraz len ja s dvomi deťmi, ale boli sme tu štyria a v pohode. My máme mali kuchyňu a v menšej izbe spálňu a vo väčšej je detská izba. Obývačke je dosť veľká, máme tam aj akváriu a morča. Jedine čo mi vadí je mala kuchyňa, ale aj na to sa dá zvyknúť. Dôležité je byť dobre zariadiť, neprepchať nábytkom a neskladovať doma blbosti.

fkata
15. aug 2019

Sme traja, s 2 a polročným chrústom v 3 izb. byte s rozlohou 198 m2 a loggiou.
Záleží aj od zariadenia a od toho, čo očakávate od bývania.
Inak, mne je aj tento malý, mne chýba rodinný dom. Ja som vyrastala v dome a tak rada by som mala vlastný.

ajka0207
16. aug 2019

@southbay ja som byvala sosom sestrou v jednej izbe kym som neodisla na internat na vysku a potom este pat rokov kazdy vikend a, teda aj vtedy mi bolo dobre a aj teraz s odstupom casu si to pochvalujem.

mamcotka
6. sep 2019

Je to zalostne malo. Min. 76m2 pre štyroch

dai
6. sep 2019

@obcanka123 ahoj. Zatiaľ ste 2ja a nato úplne stačí... Ak má dobrú polohu, pôdorys a paci sa vám, tak kľudne do toho... Uvidíš ako bude keď budete mat 1ve dieťa, potom keď príde druhé... Ak nebude stačiť, a byt opäť ma dobrý pôdorys a polohu, bez problémov predáte a pôjdete do väčšieho...
My sme v ba začínali 2ja v 46m2 bytíku - tam sa nám narodila aj dcérka... Keď mala asi 2 roky začal nás tlačiť priestor a teda u nás hlavne poloha... Chceli sme 3izbovy v centre 90m2 - ten nám vyfukli, o rok nato v tom istom dome sme sa dostali k 150m2... Stále je to 3izbovy byt s krásnou obrovskou jedálňou a obývačkou, 2 deti majú spolu decku, zachviľu k nim príde 3tie... Ja aj môj muž sme z 3och deti a obaja sme prežili v 1izbe so súrodencami - obom sa nám tento model paci... V byte sme si zriadili malu pracovnu a hernu, teoreticky by to mohli byť izby, ale keďže stav ako je zatiaľ všetkým vyhovuje tak neriešime...

radka2010
6. sep 2019

cca 120m² podkrovny byt v RD

halci
6. sep 2019

@obcanka123 My mame cca 80m2 a je to naknap. sme 4. ale casom urcite pôjdeme do vacsieho.

uzanka16
6. sep 2019

Ja som vyrastala v takom byte a bývali sme tam 4-uplna pohoda,stačilo to

romanadam1626
6. okt 2023

@petkaaa nechápem, ako môžete byť niektorí takí nároční.
My sme žili doteraz v 2 izbovom byte, chlapci majú 14 a 20 rokov. Mali veľkú spoločnú izbu, druhá bola obývačka, 6 metrová, kde som ja spávala. Miesta habadej, ešte aj v kuchyni ...Tam si mladší písaval úlohy, starší sa učieval v detskej, niekedy sa pripravovali do školy v detskej izbe spolu, keď si potrebovali navzájom poradiť napriklad s matematikou. 😉 V našom činžiaku takto žilo veľá rodin.,je to podlá mňa úplne normálne a sú aj krajšie vzťahy v tých rodinách.
Teraz sme v 3 izbovom asi pol roka. Máme veľkú obývačku, aj spálňu.
Niekedy sa v tom byte hľadame ...😉
Veď človek aj tak veľa chodí von, do prirody , do práce, do škloy ,na výlety.