Baktérie na pieskoviskách

zuzanamih
13. sep 2016

Ahojte 🙂 Myslite si mamičky, že materské škôlky aj vyčistia sem tam pieskoviská na hranie? Vymenia hlinu a pod. ? Ci naše deti sa aj naďalej budú hrať na miestach , kde hocaké zvieratá vykonávajú potrebu? Pýtali ste sa nato v škôlkach? prenos baktérií, parazitov je u detí, dupľom ľahšia cesta ako u dospelých ☹ Dakujem 🙂

janickacrazy
13. sep 2016

@zuzanamih No dúfam, že ich čistia, pravdu povediac, nevidela som, či to robia, ale videla som, že boli cez prázdniny pozakrývané, aby sa tam nič nedostalo, tak aspon niečo. 😀

ceresnovci
13. sep 2016

Chodis na verejne pieskoviska za barakmi? Tam sa to asi tiez neriesi. Relax a nechaj dieta uzit si detstvo.

sam2
13. sep 2016

Ach jaj.... Ja neviem, ja som asi z inej planety, ale toto by mi teda nikd nenapadlo riesit. To su take pseudoproblemy, ze az.... Prepac, musela som....
BTW ja ako petrzalske dieta odchovane na sidlisku ti za seba hovorim, ze som milovala pieskove kolaciky 😂😂😂😂😂 a nic mi nie je, som tu ziva a zdrava.... Nestresuj, cim sterilnejsie prostredie, tym horsie 😉

tyaja5
13. sep 2016

@zuzanamih to zavisi od konkretnej skolky podla mna... ale aj mna uz toto v minulosti napadlo.. veru neviem ako to chodi... pravdupovediac je to aj tazko odkontrolovatelne... ibazeby sme sa isli pozriet ci cez noc pieskovisko zakryvaju 😒

atenna
13. sep 2016

Moja minule nasla uz take poriadne zoschnute hovno od macky obalene v piesku chytila do ruky a ze mama aha hovno! 😀 😀 Samozrejme ze som jej vysvetlila nech to uz nikdy nechyta no ale teda dalej neriesim 😉

majka99999
13. sep 2016

@zuzanamih ano, budu sa hrat na takych miestach. Verejne ihrisko mame oplotene, to neznamena, ze hocijaka tulava macka sa ta tak nevycika.

zuzanaete
13. sep 2016

Ani by ma to nenapadlo riesit. Nemozeme deti drzat vo vakuu. Nejak si tu imunitu musia budovat. Bezne chodime na sidliskove ihriska. Minule ma zarazilo, ked som pocula, ako mamicka hovori drobcovi, any nedvihal zo zeme palicku, lebo ju mohol ocikat pes. Tak som sa len zamyslela, ze chudak dieta, ved zbieranie paliciek, kamienkov a listov je jedna z naj zabav pre deti.

tyaja5
13. sep 2016

@sam2 ale v minulosti ani tolko chorob nebolo ako dnes ked si to tak zoberies... dnes ma skoro kazdy nejaky problem s niecim.. minimalne nejake ekzemy a pod...

sam2
13. sep 2016

@tyaja5 a vies ze si myslim, ze je to sposobene tou strasnou sterilitou? Vsak aj imunitu si treba vybudovat a myslim si ze urcita davka spiny je pre chod organizmu potrebna 😁😁😁
Ked prideme domov, ruky mu umyjem, taktiez v skolke si po prichode z vonku ruky umyju, aj pred jedlom.... Takze neviem, ale podla mna je to zbytocny strach...

dominika6
13. sep 2016

@zuzanamih bakterie na pieskoviskách sú porovnateľné ako ked ideš s dieťaťom do bazena kde 3/4 detí sa vyčúra do vody a dôchhodcovia si tam močia otlaky..a tvoje dieťa sa veselo potápa...asi tak...

sam2
13. sep 2016

A este dodam: to by sme potom museli chciet aby boli dezinfikovane nakupne voziky, kosiky, vsetky preliezky, atd... Rozumies co chcem povedat?

simonaf
13. sep 2016

Take na hlavu to nebude,zamyslat sa nad hygienou pieskovisk..ja som pred tromi tyzdnami lezala v nemocnici s malou kvoli akutnym krcom v bruchu..sli sme na chirurgiu s podozrenim na slepak,odchadzali sme s tym,ze to boli parazity z piesku,cielene sa ma na to dr.pytala,ci sa hrava v piesku 🙂 najprv som myslela,ze sranduje,ved ktore dieta sa nehra v piesku..a ked som si uvedomila,ze si moja este ohryza nechty a cmula stale palec, ako vysvetlenie to pieskovisko uz nebolo take neuveritelne..

tyaja5
13. sep 2016

@sam2 to je pravda ale ked si to predstavim tak mi pride az zle 😉

ivetkab.
13. sep 2016

@zuzanamih škôlkárske pieskoviská, ktoré patria pod mesto, tak sa na nich vykonáva údržba tuším 3x v sezóne. Piesok sa premýva vodou. Môžeš to vidieť aj na ihriskách voľne dostupných na sídliskách 😀

simca06022011
13. sep 2016

Do piskovisk sa v prvom rade nepouziva hlina ale piesok urceny do pieskovisk, ktory je upraveny... u nas ho zvyknu menit, ale aj tak je to jedno. Hlavne je ak nebodaj chcete proti niecomu bojovat ho zakryvat a deti ucit si po prichode do skolky umyt ruky a nedavat si ich do ust ;) inak nehrozi nic extra...

@dominika6 PRESNE!!! A staci ak sa nedokazu pred vstupom do bazena osprchvoat, v detskych bazenoch pobehuju rodicia bez toho aby vobec si nohy oplachli atd ;) Raj bakterii 🙂 Dokonca som citala aj psycho clanok ze ja ako rodic by som as nemala kupat s dietatom lebo "bakterie".. no tak to uz co je.. ako si dieta ma vybudovat imunitu ked aj najblizsi si maju drzat odstup pol metra, nepusikovat sa, nehrat sa v piesku, kazdy by mal mat samostatny bazen atd 🙂

zuzanamih
autor
13. sep 2016

mate pravdu stým, že netreba z komára somára robiť, ale zase treba sa tejto problematike niečo povenovať, a mslím si že škôlky by neubudlo až toľko z konta, keby aspoň raz za čas vymenili piesok...a toľko som počula, že mali deti zdravotné problémy, lekari nevedeli v čom je problém, a nakoniec urcili uplne inú liecbu....až ked sa problémy vrátili, prišlo sa nato, že ide o parazita v tele.

simca06022011
13. sep 2016

@simonaf dakedy boli taketo parazity "zo spiny, od zvierat a pod" bezne, napr. hlista a pod. Prezili sme to, kupil sa sirup, ktory neviem z akeho dovodu uz nie je dostupny v lekarni, ledva ledva ho dosteneme od lekarky (vraj, neviem) a po jednorazovych davkach neviem ci raz za dva tyzdne bolo vsetko ok, hned kurou presla komplet rodina.

sam2
13. sep 2016

@tyaja5 preto si to nepredstvajuem. Nezijeme v bubline, deti netraba balit do bublinkovej folie aby sa neposkodili.... Vsetkoms mierou. Ak ma clovek zakladne hyg.navyky (po prichode sa umyt, umyt sa pred jedlom) tak strach s bakterii je zbytocny.... Ja jedine co som robika akoby navyse ked bol syn malinke babo, ze ked som isla od nasho psa, tak som si este po umyti dala antibakterialny gel 😊

simca06022011
13. sep 2016

@zuzanamih niektorym skolkam chyba aj to , piesok sa ale urcite cisti a riesi, pravdepobne to maju aj v cistiacom programe (neviem ako sa vola, ten pre hygienu).. pozri sa vo svojej skolke na piesok a opytaj sa ich.

mamutka
13. sep 2016

@zuzanamih ved sa spytaj riaditelky skolky, ako casto menia piesok. Nas o tom riaditelka informovala na stretnuti so zastupcami rodicov. A co si pamatam, ja ako dieta som pozerala z okna panelaku, ked menili piesok v pieskovisku, takze sa to vzdy riesilo, raz za cas. Ak chces vediet ci a ako casto sa to robi, nie je nic jednoduchsie, ako napisat kompetentnym - vedenie skolky, magistrat, vedenie mestkej casti.... my si mozme mysliet co chceme, ale ci sa u vas meni piesok, to ti nezistime

zuzanamih
autor
13. sep 2016

ano, keby som zila na dedine, tak to neriešim ale ked som videla kolko psíčkarov bez reflexie vodia svoje zvieratá dobre, že nie do stredu pieskovisk , tak mi je až zle z toho

simonaf
13. sep 2016

@simca06022011 hlisty sme mali zo skolky,to poznam,mali sme na to tbl.vermox..toto bol celkom iny priebeh,moja inak hanbliva dcera kricala od bolesti na cely dvor,v tom case plny ludi, az sa zviezla na zem od bolesti,mna to vtedy uplne sokovalo,o co ide..takze tu sa nebavime o svrbeni konecnika a pod.Moje deti si umyvaju ruky ukazkovo,aj ked som nebola doma a boli napr.s babkou,ta len zirala,ze prva cesta po vyzuti do kupelne,robi to aj moj dvojrocny..ake s tym,aby si dcera nedavala ruky do ust si poradit neviem..tak preco sa nespytat,ci je v poriadku prostredie,v ktorom sa hravaju..najma,ak je cudzie..

simca06022011
13. sep 2016

@zuzanamih a kde zijes a kde chodis do pieskoviska?? U nas su jednak ihriska ohradene a tie co mame okolo domu sami zakryvame! Cize treba si z panealku urobit brigadku, nahodit tam foliu a vzdy po dohrani to zakryt a mas po probleme.. ak je to mestske ihrisko, cistit ho chodia, ale ostatne musite urobit za udrzanie vy... priapdne je v meste na to nejaky odbor (neviem ci zivotne prostredie, alebo nieco ine, da sa zistit) a informovat sa tam, o cisteni, navrhnut dat nejaku foliu ze to budete zakryvat, upozornit na navstevovanie miesta psickarmi a halvne upozornit na to tych psickarov, ked to vidite... ak nie je oznacenie ze tam nesmu so psom, tak treba to napravit. Ale ten pes, aj ked sa to zda, nie je az taky problem.. problem vidim v tulavych zvieratach, divych mackach, preto treba to pieskovisko zakryt. Mozno ma nejaky poslanec u vas FB stranku, oslovit ho tam, u nas to funguje, opravuju pieskoviska, lavicky, obhanaju zodpvoedne osoby kvoli koseniu, uprataniu...

simca06022011
13. sep 2016

@simonaf kazde prostredie je cudzie ;) viditelne je dcerka na parazity citliva, tak treba na to davat pozor a samozrejme da sa to zistit... ale nik ti neodprisaha ze je to na 100% nezavadne miesto na hranie.. nikde... ani to tvoje ihrisko na zahradke by nebolo ak by sa nesplnila hocijaka drobnost.. staci ho jednu noc nezakryt a nevies kto ho navstivil...

zuzanamih
autor
13. sep 2016

presne tak, každému sa hvoorí, ale ked nastane problém, vieme ako naši lekári ho riešia, a ako dlho. Vermow je jediné, čo vedia ponuknuť. Mne odporučili v lekárni, na moju žiadosť, že chcem prírodný produkt ParazitEX stym je je to zmes 9 bylinných extraktov. je to mesačná kúra, 60 tabletiek....

simonaf
13. sep 2016

@zuzanamih a co to presne je?

luciavaskova
13. sep 2016

@zuzanamih piesok sa v škôlkach ale aj na sídliskových ihriskách pravidelne vymieňa (1 - 2x ročne podľa toho, či ide primárne o pieskovisko - 2x ročne alebo len o piesok, ako podklad pod šmýkľavku - tam sa vymieňa 1x ročne). Na druhej strane, ako už bolo povedané, deti nemôžu vyrastať v sterilite a samozrejme môžu niečo nachytať aj z toho piesku... ale ochorieť môžu aj v čakárni u lekára, v autobuse alebo hocikde inde. Aj tak je naväčšia pravdepodobnosť, že sa nakazia v kontakte s ľuďmi, než na pieskovisku (ono prekonať toxoplazmozu už v detstve môže mať pre ženy aj nejakú tú výhodu v budúcnosti 🙂
Ak moje deti niekedy ochoreli,tak to bolo vždy od iných detí ale nikdy nie od piesku v pieskovisku 🙂
Raz som šla s malou do škôlky a na tabuli sme mali tri oznámenia o výskyte troch rôznych infekčných ochorení v škôlke (tuším to boli ovčie kiahne, pedikulóza a ešte niečo, už som zabudla čo 🙂 -tak som si v duchu povedala, keď som tam malú nechávala - no čo dieťa moje, snáď to v zdraví prežiješ... 😀 Čo iné človeku ostáva - do práce ísť musí... 😀

janickacrazy
13. sep 2016

@zuzanamih a zabralo to? ani som nevedela, že niečo také existuje aj prírodné

miskaska
13. sep 2016

@zuzanamih a iba par prispevkov a hned si sa prezradila, preco si temu zalozila.

zuzanamih
autor
13. sep 2016

? CLOVEK UZ ANI NIC ODPURCIT NEMOZE, NAPISAT NIC ... sama mam problémy s travenim so zaludkom.. preto som na tuto problematiku chcela poukazat:D ale tak podme do vstekych stranok a kde, kto a hlavne CO odporuca okomentujme...jooj ludialudia 🙂