2 dni vkuse teplota. Čo by pomohlo?

saxana123
12. sep 2011

Ahojte, potrebovala by som poradiť, krpec má 2 dni len teploty, pohybujú sa rôzne, medzi 37,5 až po 39 😒 Zrážame ich 2x denne sirupom Nurofen, ten pomôže na pár hodín ale potom teplota znova vystúpi. V noci aj cez deň sa potí, ale nevidím, že by sa to nejak zlepšovalo 😖 Nemá sopel, nekašle, mimo tej tepoloty nič. Neviete čo by to mohlo byť? neviem čo sa za tou teplotou skrýva, na čo sa mám pripraviť. 😕

lucikan
12. sep 2011

@saxana123 mohlo by ist o 6.chorobu, tri styri dni su len teploty a potom sa dieta vysype na chrbatiku, hrudi, brusku. Mali ste ju uz? Ak nie, je to silny adept, uvidis pozajtra.

anjelicek26
12. sep 2011

@saxana123 - my sme mali teraz v auguste dva dni horucku 38-40 a nebolo mu nic - a ani nijaky vysyp nenasledoval. Pripisala som to zubom, liezli mu horne trojky, nic ine ma nenapadlo 😕 Zrazali sme teplotu a on to cele prespal. Potom bolo zasa dobre.

blumka
12. sep 2011

@saxana123 moze to byt 6. choroba, nemusi. Moje dcery mali teploty minuly tyzden. Starsia zacala v utorok, nic ine jej nebolo, len raz teplota 38, potom o par hodin 39. Vo stvrok zacala teplotovat aj mladsia, tak sme sli k lekarke a ta zistila ze maju anginu. Zaujimave lebo ani jedna sa nestazovala na bolest hrdla a ani jedna nemala ani sopel ani kasel, nic. Az v piatok zacala starsia aj soplit. ja by som na tvojom mieste sla k lekarke uz zajtra, ak sa mu nepolepsi.

saxana123
autor
12. sep 2011

@lucikan
@anjelicek26
no kočky práveže on má zuby už komplet (teda okrem druhých tých zadných stoličiek tie idú neskôr), takže zuby to asi nebudú, a šiestu chorobu sme mali minulé leto 😕 kurnik, mám bobky že čo to je.....

saxana123
autor
12. sep 2011

@blumka tiež ma napadlo že by sme zajtra skočili doktorke. robili tvojim malým aj nejaké výtery, odbery aby zistili z čoho boli teploty? dostali lieky?

blumka
12. sep 2011

@saxana123 nerobila im ziadne odbery, pozrela obom do hrdla a len skonstatovala ze sa necuduje ze maju teploty, lebo ze im horia mandle...jasna angina. A dostali ATB obidve.

vivienkata
12. sep 2011

Ahoj aj my sme mali nedavno ten problem mala teplotovala mala 39, teploty zrazala som nurofenom ale boli sme u lekara ziadala som CRP vysetrenie zobrali jej krv s prsteka a ukazalo ze ma zapal ze treba antibiotika mala doktorka podozrenie na zapal obliciek ale nastastie to nebolo , ale mali sme problemy s mocovimi cestami ale uz je všetko ok.moja žabka ked je chora tak trvam na vyšetrenie crp ci su ozaj potrebne antibiotika nerada by som do nej pchala antibiotika ked nemusi,

saxana123
autor
12. sep 2011

@vivienkata aha, takže podľa teba mám zajtra ráno skočiť k doktorke a žiadať odber? tiež by som veľmi nerada aby užíval antibiotiká. ☹

vivienkata
12. sep 2011

@saxana123 určite ano aspon budeš vedieť ci su potrebne antibiotika, http://www.zzz.sk/?clanok=7473

koniarova
12. sep 2011

@saxana123 Určite žiadaj odber, aspoň CRP a určite prines moč. Za to nič nedáš, prinajlepšom ti povie, že je všetko v poriadku. Môžu to byť aj obličky a to už nie je sranda,. Tie sa prejavujú teplotou bez príznakov.

saxana123
autor
12. sep 2011

@koniarova nestraš ma s obličkami 😕 no, predstavujem si ako mu odchytávam moč :D to bude asi všade len nie v skúmavke. jemu keď sa zblížim k pinďúrovi, amen tma 😀

koniarova
12. sep 2011

@saxana123 Nechcem strašiť 😉 , len som si pri oboch synoch tým prešla a vždy to bola teplota, bez príznakov a nedala sa zraziť. O pár hodín bola znovu hore. A boli obaja bledí v tvári. To ma pri druhom utvrdilo, že sú to zase obličky. 😒

vivienkata
12. sep 2011

@saxana123 existuju take sacky na odber mocu , nalepis a tam sa vycura, ale urcite ziadaj tie vysetrenia ja to robim stale , a som bola stale spokojna ,ze som vedela s istotou ci treba antibiotika, a s oblickami nieje sranda, my sme to nedavno prezivali ale nastastie to nebolo robili malej aj ultrazvuk obliciek aj bruska,

saxana123
autor
12. sep 2011

@koniarova Sa bojím že na mňa bude doktorka kukať jak puk, ono, keď som sa pred ňou zmienila o tom či očkovanie MMR nemôžeme odsunúť kvôli tým nežiadúcim účinkom, sa so sestričkou na seba pozreli jak keby som im hovorila po španielsky a taktne ma vysmiali. No ale uvidíme aká bude noc, teraz som ho pozerala, už nie je taký žeravý, potí sa stále, a budem dúfať že sa mu zajtra spustia sople a bude to iba nachladnutie 😅
Baby, ďakujem za pomoc

vivienkata
12. sep 2011

@saxana123 ak ide o zdravie mojho dietata je mi jedno kto namna ako kuka je to moje dieta a chcem prenho len to najlepsie a ona je tam nato aby ho vysetrila poriadne a urobila vysetrenia ktore si ziadaš,

koniarova
12. sep 2011

@saxana123 Čo chodíš k mojej dr.? 🙂 🙂 Presne to isté, kukajú po sebe so sestričkou, akoby som bola trafená. Ale mne je to jedno. Prinesiem moč, položím na stôl a viac ma nezaujíma. A bola si u lekára? Či čakáš, ako sa to vyvinie? Tak hádam zajtra bude lepšie. 😉

123kika
12. sep 2011

@saxana123 Ahoj,dobre ti radia baby hore a skus spravit malemu aj zabaly,alebo osprchovat vlaznou vodou/keby ti nesli zrazit teploty/ nam vzdy pomohla sprcha...drzim palceky. Tie sacky na odber mocu su super,nalepis a pokoj. Rano som to odlepila priamo pred doktorkou,alebo uz doniesla a hotovo. A vdaka odberom krvy z prsteka sme doteraz nemali antibiotika /tuk-tuk-tuk/

saxana123
autor
12. sep 2011

@vivienkata šak jasné, máš pravdu, ja nakoniec poviem čo chcem od nej ,len ten jej prístup ma potom strašne štve....

@koniarova no nebola som, čakala som dnes že sa pridajú sople, ale nič, večer si žmolil nos ale predtým reval takže to bude z toho 😀 Uvidím ráno, rozhodnem podľa toho. Dnes sa zobudil jak uhlík, ale nebol uplakaný, iba taký, malátny, poležkával, mojkal sa...no uvidím. Hádam máš pravdu a bude lepšie 😔

koniarova
12. sep 2011

@saxana123 Tak sa určite ozvi. papa

saxana123
autor
12. sep 2011

@123kika ako, tie teploty idú zraziť, ale iba na čas. a opäť mu vyšli hore. A určite budem trvať na tých odberoch.

vivienkata
12. sep 2011

@saxana123 ak niesi spokojna s pristupom lekarky tak ak mas možnosť urcite by som ju menila , ja neviem mozno som divna ale ja sa nedam a proste ked sa jedna o moje dieta som ako tigrica nedam svoje dieta a chcem len to najlepsie prenho a ak lekarka je neschopna alebo sa sprava ako nema jednoducho beriem kartu a idem k inej ona je za to platena aby sa spravala ludsky a robila poriadne svoju pracu, tak želam vam aby ste boli ok , a skore uzdravenie ,

koniarova
12. sep 2011

@saxana123 Ono ten moč ti vyšetrí aj v ambulancii za 10 sekúnd. Strčí tam taký pásik a hneď vidí. 😉 Inak mám tie pásiky doma, tak ak by si bola z blízka, vyšetrím. 😉 😉 😉 😉 😉

saxana123
autor
12. sep 2011

@vivienkata No ja som už raz odišla od jednej, malý mal 5 mesiacov vtedy a táto mi v podstate vyhovuje, vždy bolo všetko ok, aj poradne, všetko, až na to spomínané MMR kedy som sa cítila jak cvok 😀 ako keby jej novinky hovorím. No a tu v Trnave by si asi bola každý mesiac u inej 😎 myslím že takú doktorku ušitú na mieru nám mamičkám ešte nevymysleli 😅
ďakujem, ráno sa určite ozvem

saxana123
autor
12. sep 2011

@koniarova No to by bolo ideálne 😀 😀 😀 skadiaľ si? 😀

koniarova
12. sep 2011

@saxana123 Kúsok od Hlohovca. Ani by si to tak ďaleko nemala. 😉 😉 😉

blumka
12. sep 2011

@saxana123 CRP by mal robit kazdy pediater, trva to par sekund a hned je jasne ci treba alebo netreba ATB, ked prides s mocom, len by ta mali pochvalit ze si mamicka, ktora sa stara...ide o tvoje dieta takze neni o com 😉
skore uzdravenie parjem

saxana123
autor
12. sep 2011

@koniarova no nemala keby som dnes neodviezla auto do opravy 😖
Idem už do hajan, držte palce aby sme v noci spali 😕 Dobrú a ráno sa ozvem ako bolo.
a ďakujem všetkým 😵

123kika
12. sep 2011

@saxana123 no moja,mas to tazke,nezavidim ti. Ja som zabaly pouzila 3krat a mala som pokoj. Ozaj,teraz ma napadlo,ze moja babka vzdy hovorila,ze na zrazenie teploty vzdy pouzivala citron/ nohy a ruky potrela citronom-stavou,alebo do ruk vkladala citronove koliecka/ ale nikdy som to neskusala,bala som sa,ze si maly potrie oci. Ale babka vzdy vravela,ze to zabralo....drzim palceky a zajtra som zvedava,co ti povie doktorka,budem na Vas mysliet..

jana776
12. sep 2011

My sme mali na jar takto teploty - dva dni teplota 39.3, davali sme po 4 hod na striedacku nurofen a paralen, ale nepomahalo nic. Takmer cele to prespala, bol vikend. V nedelu vecer zacali teploty klesat a v pondelok rano ked sme isli k lekarke tak bola zdrava ako buk - ani vysyp, ani sopel, proste nic. Lekarka len skonstatovala ze prekonala nejaku virusovu infekciu a jej telo si s tym super poradilo.

potvorka023
12. sep 2011

No kolko ma ten maly rokov alebo mesiacov moze to byt aj od zubkov