Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

23 týždňová dcérka viac ako 57 hodín nekakala

lucinkab
12. sep 2014

ahojte moja bábika naposledy kakala v stredu ráno o 6tej . Potom sme šli na očkovanie rotavírus + druhe kolo očkovania. Idú jej aj zúbky, teda ľavá spodná jednotka je vonku a druha dolná jednotka len kustok a dere sa von. Končia jej aj soplíky. Poradte prosím, ako jej pomôcť aby sa vykakala? 2x do dňa plače riadne akoby ju z kože drali, tlačí a nič ☹ "iba" prdne a dosť ☹ espumisan nepomohol, ani cvičenie, cvičím každú hodinku s ňou. Papá MM a na obed prírkm ako vždy taký istý nič nie je nové v ňom. Má 23 týždňov. Poradťe už som zúfala ☹

majulino
12. sep 2014

A pije nejake ine tekutiny? Skus jej dat detsky uvolnujuci caj

sutiakova
12. sep 2014

A rektálnu rúrku si neskúšala? U nás veľmi pomáhala, malému sa hneď po nej uľavilo.

hucko44
12. sep 2014

Toto by si mala konzultovať s doktorkou a nie na (prepáčte za výraz) "babskom webe". Ak Ti lekárka nepomôže, okamžite idem za druhou.

hanka_se
12. sep 2014

My sme mali podobny problem po druhom ockovani. V stredu sme mali ockovanie a do soboty nekakala. Tak som jej dala teplej vodicky na vypitie 🙂 . Vypila cca 50 ml a do hodinky uz bola pokakana 🙂 .
A inak po prikrme dam zapit trochu fenikloveho cajika a nemame problem.

katkasofi
12. sep 2014

@lucinkab Easy lax.... Akútne pomôže na vykakanie. Určené pre bábätka a detičky. My sme na ňom fičali dosť často...po treťom roku sa kakanie upravilo

hamca
12. sep 2014

@lucinkab nemoze to byt tym, ze ju zapieklo z prikrmov? My sa trapime s kakanim od narodenia a ked som zaviedla prikrmy, tak to tiez zacalo byt vesele, doktorka mi vravela, ze ked zaradim do stravy aj ovocie, tak sa to upravi. Hned v ten den som jej dala 3-4 lyzicky kupovanej bio slivkovej vyzivy a na druhy den sa vykakala. Odvtedy ma kazdy den trosicku jablkovej alebo slivkovej vyzivy, lebo i ak sa mi nevykaka.

hucko44
12. sep 2014

@lucinkab
MUDr. Iveta Čierna o normálnom vyprázdňovaní detí hovorí: „U zdravých detí závisí vyprázdňovanie od veku a kvality stravy. Novorodenci a dojčatá môžu mať veľmi časté stolice až 12 x za deň, čo sa môže náhle zmeniť na jednu stolicu raz za 2 – 4 dni (96 hodín). Uvedomelá regulácia sa dostavuje až vo veku cca 28 mesiacov života dieťaťa.“

lucinkab
autor
12. sep 2014

@hucko44 ďakujem

lucinkab
autor
12. sep 2014

@hucko44 doktorka povedala ze je to ok, ak sa do nedele vykaká ak nie mam ist na LSPP

hucko44
12. sep 2014

@lucinkab Toto si prečítaj (odpovede hľadaj vždy u odborníkov)
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

lucinkab
autor
12. sep 2014

@hamca nie, my sme na prírkrme od 14tyzdna a ma 23 tyzdnov ☹ a cajiky mi odmieta, nechce flašu, a tekutin ma dost, lebo mi pociká 30-40 plienok denne - latkových

lucinkab
autor
12. sep 2014

@hucko44 ja som sama zdravotak, ale hladam rady overene mamickami z praxe a nie teoreticke kecy lekárov ☹

eeffka
12. sep 2014

@lucinkab tvoj problem vyriesi za 10min a 1,5eura detsky glycerinovy cipok... nic v zlom ale treba obcas riesit problem u kompetentných ( lekar/lekaren) a nie pri kompe...

hanka_se
12. sep 2014

@lucinkab Ked nechce flasu skus par lyziciek takej vlaznej az teplej vodicky 🙂 . Tepla voda aj dospeleho pohne 🙂

mamulienka30
12. sep 2014

@lucinkab - to ako vazne ty ju prebalujes 40x denne 😕 😕 😕 Ja sa fakt neprestavam divit 😕

canama
12. sep 2014

@lucinkab je to normalne ze niekedy starsie dojca nekaka aj 3 dni, ale ked hovoris ze skusa tlacit a pritom place, tak to treba riesit. Mne sa osvedcil najviac slivkovy dzus....myslim ze od Hipp, ale to je asi jedno. A teraz je sezona, takze mozes dat aj cerstvo odstavenu stavu. A dcerka je este dost malicka, kludne na par dni vysad prikrmy....hlavne take co zapekaju.

lucinkab
autor
12. sep 2014

@eeffka citaj vyzsie a uvidis ze s dr som riesila

lucinkab
autor
12. sep 2014

@mamulienka30 skus latkove plienky a potom daj vediet kolko prebalis 🙂 😉

eeffka
12. sep 2014

@lucinkab komu niet rady tomu niet pomoci, to je naozaj riesenie nechat sa vytrapit decko lebo "pani doktorka povedali" namiesto zdravého sedliackeho rozumu... nalievat do decka espumisany namiesto lokalneho podrazdenia, co trva 10min a vyriesi problem.... no ale sak ok cakaj a potom utekaj na pohotovost...
az mi je kus plano z toho ze takyto postoj ma "zdravotnik"...

mamulienka30
12. sep 2014

@lucinkab - no ja na take veci seriozne nemam pri troch detoch a praci cas 😀 Teda nie, ze by ma myslienka spinavych plienok v pracke nejako lakala 😀

iwesska
12. sep 2014

A co tak dat probiotika na upravu stolice? Nenapadlo ani Dr.?

dejka77
12. sep 2014

A neskusala si ovsene vlocky do prikrmu? Alebo cerstvu stavu z mrkvy, slivkovu stavu.

blue99
14. sep 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

všetko pre zdravé trávenie,imunitu pre deti a dospelých
http://www.zdravie-aloe.sk/napoje-zdravia/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli