4 ročnú dcérku stále svrbí zadoček. Ako jej pomôcť?

tanicka123
11. feb 2011

Som tu nova velmi pekne vas prosim o radu mam 4 rocne dievcatko s tale ju svrbi zadocek utieram jej az uterkou aby mala ten zadocek trosku vlhky ale nepomaha to co mam robit ☹

anjelicek26
11. feb 2011

Nema detske mrle?? To sa da rychlo preliecit, odneste vzorku stolice k doky, v skolke to kludne mohla dostat... treba preliecit celu rodinu.

bebe87
11. feb 2011

hlisticky? mrlicky? treba pozriet kakanicu, hlavne vecer ci tam nie su 'kamaratky', na mrle ad je Vermox, ale neviem ci je na predpis alebo nie...

ludka140281
12. feb 2011

mrle 😉 vtedy si aj nechty zacne chrustat,ci sparat v nosiku.... suhlasim s dievcatami vyssie 🙂

traktor
12. feb 2011

ahoj, zalozila si viacej otazok, nabuduce staci len jedna 😉 ...tvoje dieta svrbí zadocek, +ma krv v stolici- navstiv lekara , ten ti poradi

ani3012
12. feb 2011

v prvom rade vyhoď tie napustené všetkým možným utierky a začni jej riťulku utierať klasickým bielym toaletným papierom 😉

Paťko dostal ekzém z toho a bral nizoral tabletky (proti plesňam) + krém imazol
ale lekár ti najlepšie poradí -parazity sú u takých malých detí bežné

weiya
12. feb 2011

aj ja to tipujem na tie mrle...

maznacik007
12. feb 2011

no skus v noci prist k malej a pozri jej s baterkou na konecnik .. mrle zvyknu v noci vychadzat von, /v stolci ich velmi nenajdes/ prips. sa robi taky test nalepi sa na konecnik pred spanim lepiaca paska... /jemne / a rano sa da dolu a nalepi sa to na take sklicko a dava sa do laboratoria pod mikroskop ci tam nie su vajicka mrle...

je to inak pomerne bezny skolkovy parazit.... je dobre zvysit prijmem cesnaku v jedle.. a preliecit celu rodinu...