5 mesačný syn má teplotu 39,6. Ako mu pomôcť?

petra8786
4. apr 2013

ahojte,čo mozem este robit aby som malemu pomohla s chrobou bojovat,davam mu paralen čipky,striedavo so sirupom nurofen kazde 4 hodiny cca od vcera....+ vitamin C v kvapkach..dakujem za rady

petra8786
autor
4. apr 2013

Dakujem Vam vsetkym urobila som zabaly ..ale stale plakal a vypadal ako keby modral...prisla zachranka a sme v nemocnici,uvidime čo bude....snad vsetko ok..je to moje prve mimino tak som spanikarila,potrebovala som rychlo poradit...lebo som nevedela uz čo robit....este raz vsetkym dakujem..no a na tej pohotovosti ked sme boli ani mu len teplotu nezmerali nic,ano ho nepocuvali vcera,len nam hned nakazali paralen +nurofen a potom to takto dopadne...ach

anjelicek26
4. apr 2013

@petra8786 - hlavne, ze ste uz pod dohladom, drzim palceky. A spanikarit je vzdy lepsie, ako nieco podcenit.

zkutnikova
4. apr 2013

@petra8786 ..ked dietatko modrie...pri vysokych teplotach.....znamena ze pomaly zacinaju febrilne krce....zvyknu byt pri vysokych teplotach......dietatko modrie...a drme ho niekedy ockamy gula....a ide mu pena z ust.-nieco ako epilepsticky zachvat...netreba sa lakat.... treba ho stocit na lavy bok....aby mu jazycek nezapadil....a hned zavolat 112....

saska.t
4. apr 2013

No rzhodne by som nedavala vodu a uz vobec nie flaskou,kedze dieta je kojene,ale casto prikladat a ponukat MM,flasa by mohla pokazit prisatie dietata a tym ukoncit dojcenie,MM dostatocne staci ak bude casto prikladane

simca06022011
4. apr 2013

k tym rucickam nozickam, ak ma dieta studene ruky nohy tak podla letaka co som dostala na pohotovosti este teplota stupa, cize v ziadnom pripade nerobit zabaly... ;)

azbestica
4. apr 2013

@petra8786 nam v nemocnici povedali ze ked ma dietatko teplotu nad 38 nemala by som kojit ani davat jest, lebo potom tak malicke deti grckaju.....ci je to pravda neviem....to len na margo toho kojenia.....aj my sme mali nedavno teplotu a tu na MK sme vycitali ze treba postruhat zemiak a prilozit na chodidla ze to zabera tiez sme nemohli zrazit teplotu ani liekmi ani zabalmi tak vyskusaj nic za to nedas ale nechaj posobit minimalne hodinu

petra8786
autor
4. apr 2013

@azbestica no a že vraj to budu len zubky asi hmmm.......zvlaštne....az takato teplota koli zubkom???
@anjelicek26
@zkutnikova
@saska.t
@simca06022011

anjelicek26
4. apr 2013

@petra8786 - urcite nie, ziadne zubky sveta nerobia takuto horucku. Vzdy je za tym virus, ktory sa casto objavi ak idu AJ zubky. Zubky je slovo, co lekar vytahuje, ked nevie, co sa deje. Urcite trvaj na dalsich vysetreniach, aby vylucili nieco vaznejsieho.

petra8786
autor
4. apr 2013

@anjelicek26 vdaka..zajtra budu dalsie vysledky tak uvidime

123zuzana
4. apr 2013

@majka99999 co je to to crp? dakujem za odpoved

jarka721
4. apr 2013

@petra8786 a to ma iba teploty?nekasle?nema vyrazky?ja by som zabal nedavala tak malemu miminu ☹ a nestriedala by som lieky ☹ bud sirup alebo cipky a s odstupom casu aspon 4hod............

majka99999
4. apr 2013

@petra8786 Tak hadam tam vam pomozu.

majka99999
4. apr 2013

@123zuzana crp je zapalovy ukazovatel, da sa zistit z trocha krvi (nam brali z prsta). 0-8 je negativny nalez. Ak je zapal sposobeny bakteriou, tak zvycajne treba antibiotika, ako choroba postupuje, tak sa crp zvysuje. Ak je to len virus, tak by to malo byt negativne, na to atb nie su, treba vylezat... Nejako takto laicky to viem len vysvetlit, inac je tu ujo Google. 🙂

zkutnikova
4. apr 2013

este musim dodat,ze moja dcerka mala prvy krat febrilne krce....ked mala15 mesiacov..a nemala vobec teplotu ani len 37..stupn.celzia.....bola dehydrovana...slabunka.....unavena..a organizmus bol oslabeny.ale...lekari vobec nechapali ze co sa deje....ale moze to byt podla mna aj ked zubky idu kazde dietatko to zvlada inak moze mat a nemusi mat vysoke teploty......

petra8786
autor
4. apr 2013

@jarka721 iba teplotu ma..nic ine,...nekasle ani nic sem tam trosku kychal.....

svetlusska
4. apr 2013

@petra8786 no mozno je to len nejaka viroza...a mozno 6 choroba pokial nema nejaky zapal ale to by malo crp potvrdit alebo vylucit...ako som pisala my sme mali take horucky ked sme mali 6 chorobu a teplotovali sme 4 dni cca a na 5 alebo na konci 4 sa vyhadzal na hlavice cervenymi fliacikmi...a teploty mu z nicoho nic klesli na normal...ale tie 4 dni to bol zabijak :( drzim prsty nech ste skoro doma a zdravy...a niekde som citala ze zo zubkov by mala byt teplota do 38 ale my zubky este nemame tak neviem povedat.

petra8786
autor
5. apr 2013

@svetlusska
@zkutnikova tak nakoniec je to akutny zapal v črievkach...poležime si na infekčnom cca tyzden..a uvidime ach jaj
@azbestica
@anjelicek26

svetlusska
5. apr 2013

@petra8786 juuuuuuu chudacik malicky....ale hlavne aspon vies ze co je malemu...neboj bude vsetko dobre uvidis 🙂

anjelicek26
5. apr 2013

@petra8786 - a ze vraj zuby, boze :( Hlavne, nech sa maly da rychlo do poriadku, v nemocnici to nie je ziadna slava, ale hlavne, nech na neho pekne dozru. Drz sa aj ty.

blancon
5. apr 2013

ahoj my sme mali to iste s dcerkou 9 mesacnou, len horucky dva dni, stale vyssie a nic ine. prvy den na pohotovosti nas poslali domov, druhy den v nedelu do nemocnice a na dalsi den hnacky a zistili rotavirus.... takze tyzden v nemocnici, ale horucky sme mali este aj v nemocnici asi 3 dni a potom zrazu prestali. hnacka trvala 5 dni a teraz sa pomaly zotavujeme, takze hlavu hore a vela trpezlivosti a neviem, ci dojcis, ale to by bolo teraz prenho naj strava

petra8786
autor
5. apr 2013

@anjelicek26
@blancon dakujem Vam....tiez maju podozrenie aj na rotavirus..ale este nevedia určite....ano dojčim,a prikrmujem ho iba trosku so zeleninkou

jarka721
5. apr 2013

@petra8786 neboj, uzdraví sa 🙂 držím palčeky a drobcovi prajem veľa,veľa zdravíčka!!! 🙂 🙂 🙂

azbestica
5. apr 2013

@petra8786 z coho to ma a a ako na to prisli?

majka99999
5. apr 2013

@petra8786 tak prajem rychle uzdravenie 🙂

terezka1947
5. apr 2013

@petra8786 fuuuuha,prajem skore uzdravenie...aj nas takto posielali hore-dole ...nasa obvodna,ze to nic vazne nebude,potom pohotovost..2x za noc 😖 a tam ma vysmiali,ze zbytocne hystercim-po dvoch dnoch nonstop teplot..nemerali teplotu,nic...vraj mam byt doma a davat zabaly...a na dalsi..3den u lekara(4teplotovy)sme dostali antibio,lebo zistili zacinajuci zapal pluc a este som dostala v nemocnici krik,kde som doteraz bola a najvacsia ironia,ze krical lekar,kt.ma vysmial na pohotovosti 😖
Ver matrinskemu instinktu,ten je najlepsi radca.... aj ja mam prve babo a tiez som hystercila-teda,nevolajme to hysteria,jednoducho mas strach..je to normalne....pomaly sa naucis byt pripravena na podobne situacie a budes ich zvladat s vacsim pokojom a rozvahou....este raz,vela zdravicka a nikdy sa lekarmi nedaj odbit-radsej 3x zbytocne ako raz neskoro..ty poznas svoje babo najlepsie.