6 mesačnému synovi nerastie oblička

maja081290
26. júl 2012

Ahojte mamičky poradi mi neaka mam šest mesačneho synčeka od narodenia mu nerastie jedna oblička ale doteras sa to nijako neprejavilo je zdravy a krasny doteras sme chodily na kontroly k nefrologovy aby to pozoroval teras nas chce poslať na vyšetrenie do nemocnice maju mu zaviesť hadičku do pipika a naplniť mu neakym roztokom močovy mechur a potom zrengenovať a ked sa vyčura znova zrengenovať prazny lebo mu asi v tej obličke ostava moč a či to nebrani v raste no toho sa strašne bojim vraj to zavadzanie je pre dieťa strašne bolestive nema s tym niekto skusenosť??? a čo myslite môžem to ako rodič odmietnuť ???
Prosim poradte mi 😢

kalifa28
26. júl 2012

@maja081290 no máš to tažke, chápem ta... moja dcera sa bez jednej už narodila, zatial nám to žiadne komplikácie nikdy nerobilo (klop-klop)
na tvojom mieste by som sa skusila poinformovat o možnosti vykonat tento zákrok v narkoze... neodmietala by som asi, lebo čo ak tam naozaj niečo šarapatí....

danyelituska2
26. júl 2012

mojmu to robili a nemyslím si že by to bolo niečo hrozné alebo bolestivé , možno iba nepríjemné, bežne sa to robí, a keby si im povedala že to chceš vykonať v narkoze no neviem 😖 ,narkozu dieťaťu kôli takejto hlúposti no by ťa poslali kade ľahšie, trvá to možno 5 minút kým to spravia, určite to neodmietaj, lekari vedia čo robia, je to bežné vyšetrenie aby vedeli ako postupovať ďalej a ako liečiť tvojho syna, je to pre jeho dobro, je malý pamätať si ti nebude a nebude mať traumu, iba mu tam dajú tu tekutinu a potom počkáš kým sa vyciká to je všetko, nemusíš sa vobec báť, je jasné že si poplače ked mu to budú dávať no chvíľu to zvládnete
@maja081290

maja081290
autor
26. júl 2012

Dakujem vam za rady ale že hlavne ste ma upokojily 🙂 ale chcem sa vas ešte opytať ako dlho ste boly v nemocnici? musely ste aj osteť ležať?

danyelituska2
26. júl 2012

@maja081290 ale čo si, to je normálne vyšetrenie potom ideš domov, normálne sme prišli na rengen dali mu tam tu tekutinu, potom normálne ideš von, alebo do čakárne alebo do chodby alebo kde chceš, potom som čakala kým sa vyciká, to bola asi polhodina a potom sme tam zase prišli že už sa vycikal tak zase mu urobili snímok a ideš domou to ti mal lekár vysvetliť

danyelituska2
26. júl 2012

@maja081290 no nepojdeš rovno domou zobereš snímky a pojdeš za svojim nefrologom 😉

maja081290
autor
27. júl 2012

Dakujem si velmi zlata lekar mi pomaly nic nevysvetlil vazne dakujem 🙂

danyelituska2
27. júl 2012
jasekd
2. aug 2012

@maja081290 asi se chystate na MCUG (mikcni cystoureterografie). Ja jsem v Cechach, ale bude to podobny, muj syn na tom byl 2x (ma reflux moci do ledviny). Poprvy byl ve veku 5ti mesicu a pohoda. Plakal u cevkovani, ale to i proto, ze ho drzeli znehybneneho, protivne to urcite je, ale zadny horor, na samotnem rtg pak dokonce usnul 🙂 Podruhy byl v roce a pul a to bylo horsi, protoze mel proste strach, tak dostal na zklidneni Dormicum sirup. U pulrocniho ditete je to i zbytecny, zvladne to bez. Narkoza je nesmysl, zbytecna zatez ditete, to vam nikdo neda. Uvidis, ze to probehne v klidu a preju co nejlepsi vysledek. Urcite to neodmitejte, protoze treba v pripade toho refluxu, co ma muj syn, proste ultrazvuk nestaci, teprve tohle vysetreni ukazalo, jak vazny stupen ma (ma v podstate nejhorsi stupen) a podle toho dal postupovat.
Jinak my byli hospitalizovani na pul dne, rano nastup na pokoj, behem dopoledne vysetreni, a odpoledne domu, aspon jsme meli pohodli. Co vim od holek, co byly na jinem pracovisti, tak tem to delali vylozene ambulantne. Pred a po vysetreni dostane antibiotika.
Zkus si sama neco zjistit, nastudovat, ale ne zvetsi jedna pani povidala, jak silene to boli. Maly mimina prece rvou i pri prebalovani apod. Hlavne je dulezity na vsechno se ptat, ale ne tady, i kdyz ti tu spousta lidi rada poradi, ale doktora, prece vam mel vsechno vysvetlit...

maja081290
autor
8. aug 2012

Dakujem ze ste mi napisaly nam idu ties zistovat ci to maly nema tak dufame ze to bude dobre a uprimne ma mrzi ze vas malicky to ma take taske @jasekd

jasekd
8. aug 2012

@maja081290 Nemas zac. My zrovna pristi tyden nastupujem do Prahy na operaci, bohuzel se od toho prvniho vysetreni vubec nic nezlepsilo. Tak doufam, ze se to povede, bude stacit jeden zakrok a vysadime antibiotika a budem mit konecne zdravy dite 🙂 Vy jste teprve na zacatku tohodle boje, tak at to dopadne co nejlip! Drzim palce. Jinak kdybys potrebovala neco probrat, poradit se, tak mrkni na diskusi Dilatace ledvin. panvicky https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dilatace... resime tam vsechno kolem ledvin a muzem poradit, pripadne jen povzbudit a drzet palce 🙂

maja081290
autor
10. aug 2012

To ma mrzi budem vam drzat prsty uvidis ze to dobre dopadne.Mi ideme na to visetrenie buduci tyzden rospravaly sme s lekarkov vravela ze uvidime ako to dopadne ale ze to vyzera na ten mensi stupen refluxu tak dufame ze operacii sa vihneme.Ale pozriem sa na tu stranku dakujem za typ.Tak sa drzte budem na vas mysliet 🙂

maja081290
autor
12. sep 2012

Ahoj jasekd tak ako us to mate za sebou nas caka ties operacia ☹

maja081290
autor
27. sep 2012

@jasekd Ahoj tak ako mate to za sebou??

jasekd
27. sep 2012

@maja081290 Ano, mame, nakonec jsem sli o tyden dyl, 20.8. vse probehlo bez komplikaci, zda se povedlo, nevime, UZ nalez vypada dobre, ale jak jsem psala, jen MCUG to prokaze na stopro. Tam jsem zatim nebyli a nepujdem, pry to nema ted smysl, malej je blbe vysetritelnej, to Dormicum pry muze zkreslit vysledky 😅 ... no proste pujdem na to az treba za dva roky, do te doby jen ultrazvuky, a zkusime vysadit leky, co to udela, snad je OK a zadnou infekci nechyti, ale jistotu, ze se to povedlo, bohuzel nemame 😅 Nicmene jsem rada, ze to vubec slo udelat a UZ vypada slusne (ledvina nema nejak velkou dilataci a mocovod se zda, ze se stahnul taky, a misto v moc. mechyri, kde zakrok delali, vypada dobre), tak aspon tak. A co vy? Se kdyztak presun do te diskuse o ledvinach , tam je nas vic 😉

maja081290
autor
28. sep 2012

@jasekd tak nech vam to dobre dopadne 🙂 mi cakame na visetrenie na kolko percent mu pracuju oblicky a budu nas nakoniec operovat aby zachranily oblicku ak to este pojde tak ties dufame aj ked s tej operacie mam strach a ako dlho ste boly v nemocnici? Takze vam robily zakrok pri mocovom mechury?tak to ma rez vpredu na brusku?a ma vela stehou?prepac ze sa tolko pytam ale mam stoho stres aj ked ako vidim operaciou to nekonci.Musime bojovat pojdem sa pozriet na tu diskusiu a dakujem 😕

tortelinka
28. sep 2012

@maja081290 aj mojmu to robili, neodmietaj to, nie je to take hrozne.

jasekd
28. sep 2012

@maja081290 Nene, on mel endoskopicky zakrok, cevkou pres pindika, delali mu v mocovem mechyri u usti mocovodu takovou jakoby chlopen, aby se mu moc nevracela zpatky jako doted. Pokud by to nestacilo, tak potom teprve pujde na vetsi operaci, toho se snad nedockame. Cili zadne stehy, v nemocnici 3 dny.

maja081290
autor
30. sep 2012

@jasekd Tak to som nevedela ze sa to da viriesit i takto to nam lekarka nevravela musime pockat ako dopadne to visetrenie a tak uvidime co bude a nebolo to bolestive ked mu to robily??

jasekd
30. sep 2012

@maja081290 Bylo to normalne na sale v narkoze, delali mu tohle plus predkozku uvolnovali, pak byl den na JIPu.

bianca
30. sep 2012

@maja081290 v prvom rade to neodmietaj.ALE dohov si aby mu dali oblbovaka.Kto tvrdi ze je to len neprijemne tak nevie o com hovori a nevidim dovod stresovat dieta.Uz len samotne drzanie je pre dieta horor a nieto zaviest cievku.