7 mesačné dieťa robí lietadielko

andrejka1710
26. máj 2022

Ahojte maminky, mam 7 mesačnú dcerku. Je zdrava len mame taky problem ze na brusku robi tak zvane lietadielko... boli sme aj na rehabilitaci a kazali nam cvičiť... neotacala sa na brusko ked mala 5 mesiacov, v tomto sa zlepsila ale lietadielko neprestala robit... neviem ako jej mozem pomoc aby to prestala robit a neviem ani ci je to normálne .... stretli ste sa uzs tym? Za kazdu radu dakujem

stanulienkat
26. máj 2022

Jasne, ze je to normalne.

kajinka2026
26. máj 2022

ahoj, jasne, aj moje dcery to robili ale v skorsom veku cca v 4mes.. ked som ich davala na brusko lezat casto dvihali hlavu, ruky aj nohy do vzduchu, na chvilku pustili a potom znovu... po case s tym prestali.. ja som to nijak neriesila..

pribinak
26. máj 2022

@andrejka1710 ale veď v určitom obdobi je úplne normálne, že dieťa robí lietadielko

Keď sa vo svojom vývoji posunie ďalej, napr začne sa dávať na bok či na 4, tak lietadielko robiť prestane

petamich
26. máj 2022

lietadielko je ako jeden z bodov v neviem uz ktorom vyvojovom dotazniku, ktore vyplname pre nasu pediatricku 🤷‍♀️ takze je len super, ze ho robi

kataka10
26. máj 2022

@andrejka1710 jasne, ze je to OK. Nas maly makac lietadielkoval o dusu. Tusim, ze prestal, az ked zacal sediet. Je to prirodzene trenovanie chrbtice. Inac tie babatka nemaju ako nabrat svaly v tej oblasti.

andrejka1710
autor
26. máj 2022

@pribinak ano to viem ze v určitom veku je to normálne...Len nie som si ista ci uz na to nie je "velka". Samozrejme do nicoho ju nenutime, viem ze každé dieta ma svoje tempo

pribinak
26. máj 2022

@andrejka1710 nie je velka, nachádza sa tam kde sa nachádza. Píšeš že ste museli cvičiť aby sa rozhýbala, čiže je vo vývoji tam kde je.
Nepoznám tiadne dieťa, ktoré by napr do 6 rokov robilo lietadielko, proste keď sa posunie ďalej a objaví nove polohy, zabudne na lietadlo

mimi2120
26. máj 2022

Robenie lietadielko je vývojový míľnik. Ale aj ja som niekde zachytila že od určitého mesiaca by to už nemali robiť a keď to stále robia tak niekde je problém. Ale v 7. mesiaci je to podľa mna ešte úplne v pohode.

diamond007
26. máj 2022

@andrejka1710 a čo robí ešte? Sedí? Stvornozkuje? Plazi sa? Či len lietadielkuje celý deň?

andrejka1710
autor
26. máj 2022

@diamond007 nesedí, neštvornozkuje... otaca sa na brusko naspat sa jej to par krat podarilo, zdviha sa na dlane, natahuje sa po hracky.

marianarem
26. máj 2022

@andrejka1710 U mojho lietadielkovanie predchadzalo faze, kedy sa uz zacal davat na vsetky 4 a potom 4nozkovat. Mne to pripadalo, ze sa chce pohnut dopredu, ale nevie ako, a tak to skusal proste tak, ze sa pustil rukami a nohami zeme 🙂

jazula
26. máj 2022

@andrejka1710 Robiť lietadielko je normálne, naša ho tiež robila až takto neskôr. U nás to bol prejav slabého bruška a rúčiek, dcérka mala potom problém s druhým vzpriamením, v podstate asi až v 11m sa začala poriadne zdvíhať na ruky a až pred vyše týždňom (deň po 1. narodeninách) začala štvornožkovať. Zhruba v 11m sme kvôli tomu oneskoreniu absolvovali aj neurológiu napríklad… Ja osobne (ak by som bola opäť v tejto situácii) by som čo najskôr začala chodiť na baby cvičenie, podľa mňa našu malú to nakoplo najviac. A to sme od 2m cvičili Vojtovku kvôli diastaze a hypotonusu.

diamond007
26. máj 2022

@andrejka1710 tak keď sa dvíha na dlane a naťahuje sa na hračky tak to je super a daj mu čas❤️

leamax
27. máj 2022

@andrejka1710 mam dvojicky,chlapcov.jeden sa nam zasekol na lietadielku,ked mal 9m (ale su predcasne narodeni,takze korigo mal vtedy 7,5m).dolezite je,ze sa tvoja mala dava aj na dlane.postupne bude menej robit lietadielko a viac sa davat na dlane,az lietadielko uplne prestane.nas sa na dlane nedaval skoro vobec,preto sme museli cvicit (nastastie stacili 3 cviky a v priebehu mesiaca aj stvornozkovat a stavat sa na nozicky zacal).takze ak by si videla,ze sa neposuva,vtedy treba cvicit.inak je to normalne vyvinove stadium🙂

vahcaac
31. aug 2022

@andrejka1710 ahoj mame rovnaký problém. Prešlo to u vás bez cvičenia ?

andrejka1710
autor
2. sep 2022

@vahcaac ahoj chodili sme na rehabilitacie. Civicili sme ale nie kvoli lietadielku ale ze sa neotacala. Ked som sa pytala na to doktorky povedala ze ma slabe ramienka a ruky ze preto robi lietadielko. Ako zacala stvornozkovat a stat prestala to robit