7 mesačné dieťa užívalo už 3x antibiotiká. Nie je to veľa?

miska030
26. máj 2013

Nasa 7mesacna dcerka uz 3x brala antibiotika a aj napriek tomu sa jej kasel a hlieny dookola vracaju,je opät chora,sople,kasel,piskanie na prieduskach,Crp sme mali menej ako 5,tak ze vraj virus,som uz z toho zufala,tolko liekov takemu malemu dietatu,vecne odsavanie soplikov a nic nepomaha,od stvrtku beriemeSpiropent a Isoprinosine,ale nevidim zlepsenie,v noci sa budi,kvoli soplikom a hlienom v krku a kaslu,nastastie teploty nema,chcela by som ist na imunoalergiu a vyskusat skor nieco na prir.baze,nie lieky,lebo mam pocit,ze nam ziadne nepomahaju,nemate skusenost s niecim prirodnym,napr.aloe,videla som niekde litrove sirupy,hoci drahe,ale ja by som to skusila.Dakujem

gabkostanka
26. máj 2013

minuly tyzden mi moja mamka nukala takyto sirup pre deti - tiez su dost casto soplave odkedy zacal starsi chodit do skolky, nosi nam domov kadeco 😅

danjelca
26. máj 2013

miška náš chorý ešte nebol ale doteraz sme sa vyhýbali nák. centrám, chorým návštevám, príliš velkej koncentrácii ludí...a vy chorí nebývate?Lebo podla mna sa s takým malým dietatom treba vyhýbať miestam kde vírus chytí.

aha teraz pozerám že máš dve staršie detičky..takže ono a tomu vyhnút nedá to ti nosia zo školky, bohužial su tie druhé tretie deti tomuto vystavené..

matozazzo
26. máj 2013

V prvom rade, preco je opat chora? Nechala by som vysetrit seba a kazdeho, kto je casto v priamom kontakte s dietatkom - manzel, dalsie deti, pripadne obmedzila navstevy, kolektivy, obch. centra :( Druha dcerka mi tak ochorela, ked som ju bravala, ked som davala starsiu do skolky :( a inokedy manzel mal virus v sebe, stale to len potlacil, ale opat nas nakazil, tocilo sa to dookola, preliecili sme sa vsetci, s malou pre starsiu v zimnych mesiacoch nechodim a mame klud 🙂

isiska
26. máj 2013

na posilnenie imunoty je vraj dobrý aj imunoglukán, ale neviem od akého veku sa to môže užívať. A napadlo ma či nemôže ísť aj o alergiu. Teda neviem či aj tak malé deti môžú mať "sennú nádchu". Ak by islo o infekciu mal by to ukazať krny obraz, teda stav bielych krviniek. Ten isoprinosin sa tusim berie dlhodobo, tak to neviem ci by zabralo tak ze hned. Teda aspon ja som ho brala niekolko mesiacov po infekcii adenovirusmi.

svetlusska
26. máj 2013

my sme zacali brat atb od 6 mesiaca a za 3 mesiace vybral 4 atb..uz som z toho bola zufala chvilu bolo dobre a potom zas..u lekarky sme boli ako na beeziacom pase. a vobec sa jej to nepozdavalo..jeddny atb bral hned 3 tyzde po tych prvyc lebo mal nabeh na zapal priedusiek...tak kvoli tomu ideme na alergolgiu teraz ci nebude nahodou alergik ale cakame na to uz 3 mesiac a odlozila som kvoli tomu aj ockovanie..my sme mali tu smolu ze maly vzdy mal nabeh na zapal priedusok, posledny krat dokonca na zapal pluc :( teraz uz chvalabohu nebol chory od konca februara...tak dufam ze to tak aj ostane

mamainprogress
26. máj 2013

To je vela, jasne ze je to vela.:(
Moj maly 11m mal teraz po 1x atb a dr hovoril ze treba doplnat probiotika, lebo ze atb beru so sebou vsetko zle ale bohuzial aj dobre co je v crievku a kedze zdrave crievko=70% imunity, je to potrebne doplnat prospesne bakterie ktore vyhubili atb. Skus v lekarni napriklad Infants Dophillus, tie maju 6 kmenov, alebo mozno su aj ine, este bohatsie.
A starsie deti si musia pred hranim sa s babom umyvat ruky. Po prichode zo skol, kruzkov,umyt ruky a tvar, obliect si domace saty, skolske nech nie je v kontakte s babom. Ked maju hoc aj maly soplik, nedychat na babo, nepusinkovat.
Berie mala vitamin d? Predpokladam ze ano. Nezaskodilo by ani C preventivne. V DM kup cisty Cvi, je to prasok a davaj jej do pitia a jedla.
A dala by som jej spravit stery z nosa a hrdla ci tam nema povodcu ako hemofilus, stafylokok alebo strep alebo iny -kokus, chronicky.

petrake
26. máj 2013

ahojky, moj mladsi (teraz ma 16m) mal do 11mesiacov 7x ATB, zial stale sopliky, kaslik, a stale mu to sadlo na priedusky (to iste som mavala od narodenia aj ja, zapaly priedusiek, pohrudnice), v 4mesiacoch prvy RTG pre podozrenie uz zo zapalu pluc bez nalezu 🙂. z Gastra nasm lekarka vybavila pluciarku co mu porobila tolko testov ze ja som doteraz tolko este nemala, ma znizenu imunitu, nasadila nam bronchovaxom, vdaka nemu sme sa od novembra kedy dobral posledne ATB drzali do predmesiaca kedy nas sopliky zacali s kaslom trapit zas, maly sa od vtedy naucil sam fukat sopliky co lekari na nas len pozeraju ze ani deti na zakladnej skole si takto nedokazu vyfukat nostek (aj ked to ma nevyhody kedze kdekolvek ho napadne alebo vidi niekoho smrkat fuka sopliky aj on 🙂 ), vybrali sme 8me ATB, dodnes nas trapia sopliky ale uz su vodnaste. z ORL hladiska je nalaez OK, zajtra mame plucnu kontrolu, kde uz 5tyzden sme na ventoline a ecobecku sprejoch. Ockovanie dodnes nemame ukoncene pretoze mame len prve dve davky zakladneho a ani na 15m sme este neboli zaockovany. Po kontrole na plucnom pojdema na alergologiu a od roka mu davam denne imunoglukan, starsiemu to pomaha tak dufame ze pomoze aj mladsiemu. bronchovaxom o chvilu budeme davat opat po 3mesacnej pauze

lll100
26. máj 2013

skuste homeopatiu, alebo tekute bio kolostrum.

omary1
26. máj 2013

miska030 a dievcata..jednoznacne nasadit dietatku colostrum...ak je deti viac v rodine, nasadit vsetkym aby ste sa tak vyhli zbytocnemu sireniu bacilov. Antibiotika nicia crevnu floru a dietatko je tak nachylne byt chore stale dokola. Treba mu vybudovat imunitny system a lepsia alternativa ako colostrum neexistuje.Vyhnete sa chemii, a dietatku dodate vsetko co potrebuje..t.j imunoglobuliny, a tym ho uchranite aj od akychkolvek alergii v neskorsom veku. Kontaktujte ma ak mate zaujem na mail ivajustinakova@gmail.com,..ak mate v okoli nejakeho poradcu z nemeckej firmy LR, tak kontaktujte jeho, to colostrum je najlepsie na trhu a zabera velmi rychlo. Dietattko by nemalo byt chore prvy rok.

brisilda
26. máj 2013

asi je na case pouvazovat o zmene lekara ! Co je to za lekara ak sa mu dieta neustale vraca do ordinacie ? ...moj syn ma uz 3 r. a ATB mal len raz aj to len preto, ze mal zapal stredneho ucha ....... mat 3 krat ATB v priebehu 7 mes. je na moj vkus az velmi vela :( ... na tvojom mieste by som menila lekara a ziadala o kompletne vysetrenie ...je celkom mozne, ze dieta ma len alergiu a vtedy ATB nezaberaju

marcelatje
26. máj 2013

My sme ATB nemali ešte ani raz. Cielene sa nevyhýbame žiadnym miestam kde by sme mohli nejakú chorobu chytiť. Chodím s malou plávať kde sa otužuje a chodí aj do sauny a ešte chodíme cvičiť. Obliekam ju dosť naľahko aby sa zbytočne nepotila. A aby som nezabudla.... nie je očkovaná

ywet72
26. máj 2013

ja tiež odporúčam dobrého homeopata, existuje aj vyšetrenie (nespomeniem si teraz na názov :/ ) celého tela, zistí aj parazity, čo ktorému organu chýba aké vitaminy aká kúra - písali tu o tom aj ženy ktoré to už absolvali

náš lekár na sople a kašle atb nedáva 😕 nasivin + nejaký sirup na kašel, vitamín C (práškový z DM) horúčku pokial nie je 40 tak nezrážať - horúčka bojuje so zápalom, dieťa sa možno den dva trápi ale potom už je dobre,

sisqwa
26. máj 2013

preco ATB , ked je nizke CRP? moja starsia dcera v 7 mesiacoch prvy krat bronchtida, v 9.m. opat aj s hospitalizaciou, 11.m.opat,v18.m. hospitalizacia a poslednu jesen este par krat ,ale take lahsie bronchitidy a takmer vsetky bez ATB, len 1x , ale to si myslim, ze tiez bolo zbytocne, nebol ziadny nalez ani vo vyteroch a ani CRP nebolo vysoke, len podozrenie na zapal pluc,co pneumolog neskor vyvratil a vravel mi,ze bronchtidy sa neliecia ATB,predpisal nam inhalacne kortikoidy abronchodilatancia,nieco na vykaslanie a vacsinou do 4 dni bola relativne fit,a ked som uz tiez nevedela,co s imunitou davala som tekute kolostrum,plus si myslim, ze jej pomohol 10 dnovy pobyt pri mori, ale aj priatel, ktory byval casto v tom obdobi chory, bol dobre prelieceny...
a alergiu, takymto malym detickam nezistuju,neviem,ci nahodou az v 3 alebo najnovsie som pocula, ze az v 5 rokoch...nuz, ale to uz neviem co je natom pravdy...

aristka
26. máj 2013

ak je to vírusové ,nechápem potom tie atb a duplovane ak nie je tam teplota,nízke crp,to čo je za lekára...výtery boli brané,sople sú akej farby,daj jej spraviť vyšetrenie na plesne z krvi,z prírodných vecí môže tekuté kolostrum a pozri si aj boiron homeopatiu,aloe vera je tu zbytočné,to je dobré na pleť a dobré fungovanie tráv.traktu a je to aj také megacéčko,nemyslím si ,že je vhodné pre takto malé dieťa,slané roztoky do nošteka a mne sa po dlhom vymieňaní osvedčilo proti kašľu kvapky Drosera compose od boironu a terba ísť k imunológovi....

slavka1307
26. máj 2013

Mamička, určite žiadať vyšetrenia, hlavne ORL (nám zistili zväčšenú nosnú madľu) a aj alergológia-ale to dajú iba lieky (čo zasa nie je veľmi výhra), lebo testy sa robia až v 3 rokoch-aspoň mojej dcérke tak robili a výtery a ja by som určite vymenila lekára ! Na vírusy sa nedávajú ATB.
Tiež by som skúsila niečo na odolnosť - spomínané kolostrum a probiotiká.

mamazem
27. máj 2013

Ak by ste mali chuť vyskúšať niečo z alternatívnej medicíny, odporúčam krém DROSERIN namiešaný na základe čínskej tradičnej medicíny na všetky respiračné problémy, od soplíkov až po zápal pľúc, zároveň prirodzene podporuje imunitu. Pre takého malé detičky sú vhodné kúpele. Stačí vytlačiť asi 1 cm slíž na ruky, rozotrieť a ruky si umyť vo vode, v ktorej budete kúpať dieťatko. Malé bábätká majú veľmi citlivú pokožku, ktorá si dokáže vytiahnuť z vody tie látky, ktoré potrebuje. Počas kúpeľa ich zároveň bude inhalovať.

usiko
27. máj 2013

no tak nech sa na mna nikto nehneva ale aj idiot bez lekarskeho diplomu vie, ze na virus ATB nezaberaju, takze zbytocne nicia organizmus dietatka.....to taku lekarku co ty mas by som poslala vies kde......a to hned...my sme mali v roku a pol uz tretiu lekarku...proste nevie to co ma vediet, dam jej zbohom..teraz mame ze suprovu.......sme velmi spokojni...dobra lekarka je velmi vzacna, treba ju hladat a najst a podla mna sa aj tvojmu dietatku polepsi........................na alergologii nic nevyriesit, lebo v takom veku sa alergie nezistuju, nedaju zistit.....takze co odporucam, ak je nizke crp, tak ziadne atb, dalej,kvapky do nosa ako nasivin, olynth a podobne nicia a vysusaju sliznicu nosa a tym ju robia nachylnejsiu na infekcie, takze vlastne ste v bludnom kruhu......takze do nosa sterimar /physiomer dost stipe, je silnejsi/ a odsavat a odsavat......vitamin c, tekutiny, a kludovy rezim...v4ela vetrat, zvlhcovat vzduch a tak...vonku chodit a kazdeho pocasia a otuzovat dieta....dcera ma 2 a pol roka prec a nebrala antibiotika este na chorobu /jedine atb mala ked mala zvacsene uzliny po ockovani proti TBC -komplikacia po ockovani- a tie atb sa beru preventivne preto, vraj, aby sa tubera nerozsirila, keby to nahodou z tej uzliny prasklo...neskor sme sa ale dozvedeli, ze aj tak by tie atb nezabrali, takze zbytocne sme ich cele mesiace brali...ale museli sme ich preventivne brat, hlavne po operacii uzlin,ktoru sme absolvovali potom....../...dcera uz ockovana, okrem TBC nie je.......takze mozno aj preto nema narusenu imnuitu, ako ostatne deticky.....

mummyslittlestar
13. aug 2013

osobne si myslim ze je to mega vela. my sme nemali este ani len sopliky... mala ma 20 mesiacov. ako tu odznelo...radim vysetrit rodinych prislusnikov, vytery z nosa, ust atd. krvne rozbory, ci nemate niekto nejaky bacil streptokoka, stafilokoka atd. ak nie, treba prehodnotit stravovanie malej, vyzivne varit, nesladit zbytocne, nedavat umele veci, striekane atd. vitaminy v prirodnej forme- zelenina, ovocie, vyvazena strava. otuzovat- sauna, primerane sa hybat, chodit von, vetrat. vzduch drzat v idealnej vlkosti 50-60% viacej nie, potom sa mnozia huby, plesne... pozor na tie antibiotika, pozor na choroby. drzim palce

erzulik
13. aug 2013

My sme mali raz ATB moja dcerka dostala Moraxelu od deti zo skolky a sadlo jej to na priedusky. Ja mam lekarku ktora nepredpisuje zbytocneATB. Ked mala teplotu poslala ma na CRP vzala moc a cakala na vysledky. Pokial by bola infekcia predpise ale na virus nepredpisuje.

canama
13. aug 2013

ach jo, no v kazkom pripade prestat nakupovat a uzivat hromady lieckov, ale zacat hladat pricinu!!! je dost mozne ze budes mat problem najst lekara, ktory tu pricinu bude chciet hladat s tebou. dnesny lekari stanovuju diagnozy uz od dveri a potom to aj tak vyzera. 😒

poisonblu
14. aug 2013

Moj maly ma teraz 9 mesiacov a atb bral uz dvakrat..a to mu dr.crp nerobila, lebo ho nema...nabuduce sa nedam a budem ho ziadat, alebo si ho zakupim ja...zhanam novu pediatricku...a idem maleho dopovat sirupom na imunitu, lebo nas caka aj ockovanie v oktobri, tak nech je fit

hameeda
14. aug 2013

nie som lekárka, no podľa mna je tvoja malá alergička, zájdi si na alergologiu, sama som alergička aj moje deti a tieto prejavy veľmi dobre poznám a veľmi sa podobajú na tie čo tu píšeš

akzuzs
14. aug 2013

Veľa? TO je otázne. Ja ako dieťa od mojich 3 mesiacoch so doslova fičala na ATB. Do roka som ich mala minimálne 4. A to som do mojích 5 rokoch mala v jednom kuse angínu, horúčky a podobne. V 6 rokoch som bola na výber krčných mandlí a bolo lepšie. Mala som do vtedy neskutočnú spústu ATB až mi vraj začala zlihyvať imunita a som tu. Dá sa povedať že do 6 rokoch som si v chorobách doslova plávala, po zákroku som bývala chorá ale mama mi silno posilňovala imunitu aby sa imunita dala ako tak do poriadku ale po puberte som tak povediac málo kedy chorá. A to mám už 30 rokov. Takže neviem či je v Tvojom prípade veľa alebo málo, no jedno je isté že nechápem prečo Ti MUDr dáva ATB na sople. Naša MUDr dáva deťom len pri vysokom CRP, zlých výsledkoch z výteru alebo krvi, pri niečom zväčšenom, ... Ale pokialľ mali deti aj 4 dni teploty alebo aj horúčky pokiaľ mali CRP OK a bola to vraj len vyróza nedala , vraj organizmus sa má potrápiť. No a syn mal od januára do mája už teraz neviem či troje alebo 4 ATB. Tiež skončil nakoniec na výbere nosných mandlí. Vieš ja som neni zástanca ATB iba ak sa fakt musia, ale ono je fakt diskutabilné či je to veľa alebo nie. Ja by som šla po príčine sopľov, ale neriešila ATB. No a na priedušky je výborná jazvečia masť ale domáca od poľovníka nie kupovaná. S tým mám výborné skúsenosti