9-ročný syn má už 2 týždne kašeľ

86tonka86
18. dec 2023

Dobry den chcem sa poradit. 9rocny ma uz druhy tyzden kasel. Zacalo to klasikcy prechladnutim - ostal doma tyzden. Preslo ale rozkaslal sa. Tyzden kaslal tak som mudavala mucosolvan na vykasliavanie. Nepreslo po tyzdni sme isli k lekarke - nasadila trifed a pamycon. Kasel neustupil ale zmiernil sa. Volala aom lekarke tak mi vravela ze vysadit trifed po tyzdni a davat sinupret. Kasel cez den uz ako tak sa zlepsil - nepresiel uplne. Ale rano je to len o malinko lepsie. Nema ani horucku ani nic ine iba kasel. Ako mu pomoct nemoze predsa mesiac kaslat. Teraz je samozrejme doma. Dakujem

kvietok2891
18. dec 2023

@86tonka86 presne tento istý problém má aj moja dcéra skúšam už všetko možné a nič po novom nám lekárka predpísala denerel tak uvidíme

kvadrinkaaa
18. dec 2023

Moj skoro 7 ročný tiez. Nemozeme sa zbaviť tých hlienov

maryetta
18. dec 2023

Ja som mala kasel 4tyzdne. Tak tyzden klud a 2tyzdne zase.
Dcerka to iste. 2tyzdne kasel. Par dni ok a zase kasel.
Minule bola dr v damskom klubea hovorila ze kasel 3-4tyzdne je ok. 🙈

86tonka86
autor
18. dec 2023

@kvadrinkaaa a nechavate ho doma ci chodi do skoly/skolky?

lentilka46
18. dec 2023

Nam na rozpustanie hlienov a takmer okamzitu zastavu kasla pomaha acetylcystin. Nachadza sa v solmucole, ten nam nikdy nepomohol 🤣 detom davam rozpustit polku 600g tablety 1x do dna, za 5dni je pokoj. 9r ak ma vyssiu vahu, mozno by mohol aj celu, moji su tintitka

86tonka86
autor
18. dec 2023

@maryetta 3-4 tyzdne je kasel ok? Tak mne sa nezda no. Ale nestudovala som medicinu.

maris5
18. dec 2023

Kasle dieta aj v noci? Robila doktorka ak odbery na plucne chlamydie, mykoplazmy?

Mladsie dieta malo rovnaky problem. Doktorka vravi, ze ak nekasle v noci nejedna sa o "chodobny kasel". Nasledne sme ziadali o doplnenie testov, lebo skolka mala problem. Vysledky vyterov, odberov a RTG pluc boli negativne. Lekarka to uzavrela ako habitualny kasel. Davali sme aj domaci cibulovy sirup a prieduskovy caj, trosku sa zlepsilo, ale pokaslieva nadalej. Lekarka dala potvrdenie, ze dieta ma navstevovat kolektiv.

86tonka86
autor
18. dec 2023

@lentilka46 solmucol mam doma 100vku ta je asi teda slaba, skusim ist do obchodu a kupit vysiu ktora je vhodna pre 9 rocneho a vysadime ainupret a dam solmucol

maryetta
18. dec 2023

@86tonka86 ved… tiez som oci vyvalila. Ze fakt ok? Nam nasa dr hovorila ze okej. Ked je ten kasel produktivny 1tyzden. A kym sa z toho dostane clovek tak dalsi tyzden-ten zostatkovy. Ale 4tyzdne kasel je fakt dost ☹ ale teraz je toho ozaj vela. Z kazdej strany kasel.

u2jana
18. dec 2023

@86tonka86 vyskusajte zabaly z masti

kandrea
18. dec 2023

@86tonka86 dcéra kašle už viac ako mesiac...tri týždne kaslala sucho...mala aj atb...ale stále kašle...no našťastie už vykasliava...veľa detí v čakárni chodí teraz k dr. S tým istým...dieťa kašle mesiac nič iné im nie je...neviem čo je to vo vzduchu...už kašlem aj ja týždeň..vykasliavam nič iné mi nie je...

86tonka86
autor
18. dec 2023

@u2jana akej masti?

u2jana
18. dec 2023
u2jana
18. dec 2023

@u2jana este lepsia je vraj mast z jazveca ;) ale to som neskusala

zuzanka.zuzu
18. dec 2023

môj má 2,5r a tiež už štvrtý týždeň kašle 🤦 teraz je nejaká takáto pliaga vo vzduchu, čítala som o mesačnom kašle ešte predtým než sme ho aj my dostali. ale už mu to prechádza, lieky konečne zabrali 😀 alebo čas zabral, neviem 😀

86tonka86
autor
18. dec 2023

@zuzanka.zuzu a ake bral lieky?

86tonka86
autor
18. dec 2023

@u2jana vyskusam dakujem

nevenka
18. dec 2023

@86tonka86 moze mesiac kaslat, ja s dcerou sme taketo. Dcera mala dake ine prechladnutie, o tyzden neprechadzalo, ba sa zhorsilo, hlieny, kasel, sopel, otestovala som ju a mala covid. Uz je negativna pp 2 tyzdnoch, ale kasle stale. Davam stale Solmucol, isla do skoly. Uz bola negativna. Toto doliecovanie u nas trva vzdy aj mesiac a pol. Parkrat sme boli na CRP, vyslo nizke, vytery, nic sa nenaslo, tak sme len symptomaticky liecili a preslo. Sice to trvalo, no ale co...ja to mavam tak isto. Teraz po covide aj mamzel uz taha treti tyzden.

lentilka46
18. dec 2023

@86tonka86 vsak ako chces, nam to nikdy nepomohlo,lebo ta zlozka je tam riedena...pomohol nam cisty acc

ailiba
18. dec 2023

@86tonka86 to iste moj syn. Uz vyse mesiaca kasle. Inak moja skúsenosť... Mala som to iste, az antibiotika mi pomohli. Tak teraz verie aj on a uz skoro nekasle. Hoci crp nie je zvysene, vraj uz majubskusenoat, ze to pomaha (vuem id znamej z lekarne). Je toho teraz vela.

86tonka86
autor
18. dec 2023

@ailiba snazim sa vyhnut ANTb aj lekarka ich nepredpisuje len tak a hned. Ale ked sa to nezlepsi tak asi nicnine neostava. Dala som mu solmucol nam dospelym pomaha, syn ho nebral takmuvidime. A ked do stredy nepomoze tak budem volat opet lekarke.

ailiba
18. dec 2023

@86tonka86 ja som tiez proti atb, takze chapem, ale uz to bolo fakt dlho... A nejaky chonicky kasel, alebo zapal pluc nam nechyba.

kikavadi
18. dec 2023

Moja 7 ročná kasle už 6 týždňov 😳 najprv zápal priedusiek, brala antibiotiká. Ale kasel pretrváva, hoci dýchanie ma podla lekára čisté. Už tam chodíme ako na klavír. Krv vysetrena na chlamýdie a mykoplazmy, vytery, CRP všetko negatívne. Chodí do školy. Dostali sme potvrdenie od lekára. Ale tiež nerozumiem z čoho ten kašeľ. Hlavne ráno a večer pred spaním.

chichua
18. dec 2023

@86tonka86 syn kašle už mesiac-počas toho som s nim bola 2 x u Dr a ze všetko je ževraj ok. Ja som mala kašeľ zarovno s nim ale mne už odznel. Takýto priebeh a typ kašľa sme ešte nemali. Chodí normálne do školy akurát je ospravedlnení od tv.

kandrea
18. dec 2023

@kikavadi presne to isté. .už nám to sadlo na priedušky preto sme mali atb....teraz ešte kašle a to je týždeň po atb ..a teraz k tomu začala soplit.,nemá to konca ☹