Aké sú toto vyrážky?

savrtica
19. júl 2014

Ahojte maminy, už som zúfalá. Stretli ste sa niektorá s takýmito vyrážkami? Malý ich mal na začiatku len zopár na lakti, potom sa to rozšírilo po celej rúčke, na stehne má už tiež výsev a začínajú sa mu rozširovať na bruško, a chrbátik. Boli sme u kožnej, tá nám dala Fenistil kvapky a emulziu Locoid Crelo 0,1%. No to mu vôbec nezabralo, žiadny účinok, skôr mám pocit že sa mu to ešte viac rozmnožilo po tele. Kožná sa vyjadrila, že je to alergia na slnko, ale mne sa to nezdá. Lebo na slnko ani nechodíme, a ked ideme vonku, tak má malý dlhé rukávy aj nohavice, takze je chránený. Poradte ak ste sa s týmto stretli, čo zabralo na to. Najhoršie je, že to vôbec nemizne, má to už cca 4 týždne a každý deň je toho viacej. Občas si to škriabe, ale inak mu to nejak neprekáža. Len sa bojím aby to nebol exzém alebo niečo vírusové. Z jedla to nemá, bo je všetko čo aj predtým. Ďakujem za každú radu.

dena2343
13. máj 2017

Takto to vyzerá len na tom má ten hnedý púder. Druhý deň sme bez lepku tak uvidím či sa to ukľudní. A tiež nam kozna nakazala nosiť len 100% bavlnu a že sa uvidí. Ja už skúsim hocičo len nech jej to pomôže 😔

vargula
13. máj 2017

@dena2343 no ja neviem ale moja to mala presne take isté.A zmizlo po asi 5 týždňoch... :-/ fakt neviem prečo vam to nemizne...

dena2343
14. máj 2017

@kondaska1 netusim vôbec a ani kozna. Keď sa to vyhodilo tak po pár týždňoch zmizlo. Po týždni sa to vrátilo je to do dnes.

lovelysadie
14. máj 2017

Mij syn ma to iste.je to exem.ma to dva roky po rukach a nic mu nepomohlo.
@dena2343 uplne rovnako to vyzera. Kozna povedala ze to nič neni, alergologička ze je to sucha pokožka a obvodna ze určite exem. Kožne sme menili a nič nove nepovedali.skusali sme excipial u lupolotio, excipial u hydrolotio, rozne oleje do jupela z lekarne.nic nepomohlo.uz to ma velmi dlho

babatkoo
14. máj 2017

Ahoj, moj 2 rocny syn to ma tiez, trapime sa vyse 1 mesiaca a nevyriesili sme nic. Najskor to mal len kde tu. Myslela som ci to nie je alergicka reakcia. Ale vyzera ze nie ale aj tak ideme na alergologiu s nim. Kozna tvrdi ze to ma ako ekzem ale virusoveho tipu. Po 3 dnoch s locoidom, ichtyolom a fenistilom to zmizlo ale po MMR ockovani na 8 den sa znovu vratilo a uz na cele telo okrem tvare. Vyrastickysa ususia a hned na druhy den tam ma suche lozisko a nove vyrasky o par mm dalej. Tak mu opat davam locoid zmiesany s ichtyolom a mazem mastnym premom + fenistil. Neviem co s tym 😔

mravvcek
14. máj 2017

@dena2343 toto mame my presne. Idem citat co si pisala a budem sa pytat 🙂

vargula
14. máj 2017

@babatkoo toto nikdy nepochopim...nikdy...Ako môže studovany lekar, preboha lekár zaočkovať dieťa s ekzemom vírusoveho pôvodu?Ako?
Poďakujte sa mu za výrazne zhoršenie stavu ... Ja som veterinár, ale toto sa nerobí...toto je strašné v tomto zaostalom štáte..Toto ani zvieratám nerobime preboha...A živou vakcínou...nonsens..

kondaska1
14. máj 2017

@dena2343 no inak takto to fakt vyzeralo aj u nas..., ak by to bol ekzem skuste ovsene kupele, tie velmi pomahaju pri roznych kožných problémoch, kludne ho robte aj každý druhý den ale nepouživajte vtedy žiadnu kozmetiku na dietatko
https://varecha.pravda.sk/recepty/ovseny-kupel/...
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

a na nejaké doplnujuce vysetrenia Vas dr neposiela - alergolog?

kondaska1
14. máj 2017

@vargula toto ma presne napadlo, ako to može dr urobit, oslabený organizmus zasvinit živou vakcínou. ja by som takýmto dr brala tituly

adsumus
14. máj 2017

@dena2343 skus zmeniť prášok na pranie, u nás sa objavili podobne vyrážky, ale hned som prešla na iný prášok a zmizlo to.

vargula
14. máj 2017

@kondaska1 nemám slov...ktovie ako dlho sa teraz bude z toho dostávať...

babatkoo
14. máj 2017

@vargula ono to nevyzeralo najskor na chorobu. Mal vyrasky ale ja aj detska lekarka sme mysleli ze to mal alergicku reakciu na jedlo. Aj som ho objednala na alergologiu kde ideme 29.5. Dali sme fenistil a vyrasky presli, 3 dni mal krasnu kozu tak som ho dala ja zaockovat. Na 8 den po ockovanie sa znova tymi istymi vyraskami vysypal a az potom som isla koznej a ta povedala ze ked bol ockovany mal v sebe ten virus. Keby som to co i len tusila nedala by som ho ockovat :(

tani00
14. máj 2017

Moze to byt alergia na slnko. Na tu su len opalovacie kremy s OF 50. No nech uz je to cokolvek, pokozka je podrazdena a v miestach pluzgierikov naviac ztencena, takze takymto kremom by som to teraz natierala tak ci tak, vzdy nez pojdete von.
No a ak to pomoze, tak zrejme bude pricina odhalena.
Drzim palce,nech to mate skoro prec.

babatkoo
14. máj 2017

U nas to vyzera na ten APEC syndrom :( uz len vydrzat a dufam ze to do tych 8 tyzdnom zmizne. Este uvidime co povie alergologicka ale podla koznej to s alergiou nic nema, virus hnusny :( ani neviem kde sa mohol nakazit. Ziadne ine dieta to nema co som zistovala v okoli

natalushka
14. máj 2017

@dena2343 nahodne som klikla na tuto diskusiu..moj syn ma to iste c vase dietatko..ma to na rukach a trocha na stehienkach..z lytok a z licok sme to akosi vykynozili..od koznej dg.keratosis piliaris..prosto krupicka..koza v tych miestach viac rohovatie,moze to byt v mieste korena chlpku..nie je to noc vazne,je to len kozmeticka zalezitost..forma ekzemu kvazi tak to kozna povedala..tiez nam na to napisala ochtyolovu pastu a Advantan-ten som nedala..po paste sa to trocha zlepsilo,dlho sme pouzovali Atoderm od Biodermy..a ptoo som nahodne kupila Lipikar AP+ od La roche a top..krasne sa mu to zjemnilo,nieco aj zmizlo..ale teda asi sa toho nezbavime..teraz ako zacina byt teplo,tak sa mu to trocha zhorsilo,ako sa poti hlavne a tak..mam odsledovame,ze napr kakao a cokolada,ked toho zje viac ako pol kindervajca,tak mu to viac scervenie..kozna tvrdi,ze to nebude na podklade nejakej intoleranice,no ja tomu moc neverim..skusala som mu cca 3mesiace cisto bezlepkovo..a zmena ziadna..mlieko mu zatial nechcem vyhadzovat..jeho to nesvrbi,neobtazuje,len to neoekne vyzera..maly rastie,prospieva,myslim,ze aj viac ako treba😅tak to zatial nechcem zbytocne riesit,pichat donho a tak..ale az niekedy bude prilezitost,tak to poriesime..maly bude mat 3..

mravvcek
14. máj 2017

@babatkoo a co na to davate?

babatkoo
14. máj 2017

@mravvcek 1% kysel. mliecnu na premastenie, 2%ichtyol puder zmiesany 1k1 s locoidom 3x denne a fenistil kvapky. Dnes ma zase nove lozisko na krizoch. Uz je to 5 tyzdnov 😖 od zajtra.

beacka
14. máj 2017

Ja si myslim ze je to 5-6 choroba aj moj maly to mal 2krat doktorka mu dala jednu malu tabletku.a na druhy den mu to zmizlo.nie je dobre ked to ma vela.chodte k doktorke co vam povie.

kondaska1
14. máj 2017

@beacka to urcite nie je 5.6. choroba, vysyp pri nich prichadza po horucke a do tyzdna je fuc.

vargula
15. máj 2017

@babatkoo no to bolo moc krátke obdobie, aj keď ste videli zmenu k lepšiemu.Ono akékoľvek alergicke zmeny by mali byť kontraindikaciou, lebo je narušený imunitný systém.Bolo treba dlhšie počkať.Ono veterinári nato pozerajú inak ako humanni lekári a veľakrát sa názorovo dosekame.Už teraz len myslieť pozitívne, čakať, veľa čítať a bude dobre 🙂 Správy nepozerat, sú skreslene a zmanipulovane.A neboj sa ze nebudes rozumieť pojmom o imunite.Ľudia sa tak podcenuju....Stačí len začať čítať a uz si dáte spolu pozor 🙂 Držím palce 🙂

vargula
15. máj 2017

@babatkoo tie vírusy sú rôzne a zatiaľ žiadny nebol izolovaný a potvrdený laboratórne.Iba sa odhaduje že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o vírusové ochorenie.Najčastejšie rôzne druhy herpes vírusov a to môže dostať aj od dospelého.Teda prevažná väčšina chorôb proti ktorým sa deti ockuju je rizikova prave od dospelých, ktorí už nemajú postvakcinacnu imunitu, ani protilátky.Takže kdekoľvek od kohokoľvek sa ti mohol nakaziť..

dena2343
15. máj 2017

@kondaska1 nie nikde nás neposiela len meni maste a že to je genetika. Už som vysadila maste keď po troch týždňoch čo ju máme žiadna zmena. Natieram sudocrem uvidím čo sa bude diať

kondaska1
15. máj 2017

@dena2343 dobre robite, vyhodte tie kremy. ako pisala adsumus, skuste zmenit prasok, kamoska vraj mala podobne, ze ako krupicka a tiez to bolo z prasku. A vyskusajte aj tie ovsene kupele, tie pri ekzemoch perfektne zaberaju, len na tak osetrenu kozu potom uz nic nemazte. nestoji to nic, par centov co kupite vlocky v obchode a vymocite ich vo vani. A ma to kde vsade? Iba na tych nozkach, ci priebezne po celom tele?

dena2343
15. máj 2017

@natalushka ja som skúsila vysadiť lepok no zatiaľ žiadna zmena. A keď sa spoti je to červené podráždene. Potom som skúšala uvazovat a mi napadlo ze nam sa to zacalo zrejme vyhadzovať po očkovaní do stehienka. Ale môže to byť aj hlúposť. Snažím sa prísť na to kedy a pri čom sa to spustilo. Ja už neviem 😒

natalushka
15. máj 2017

@dena2343 presne ako my😅tiez cca 3mesiace bez lepku a nic..mliecne mu vysadzat este nechcem..ziadne tazkosti nema..a tiez v lete,vlastne uz teraz,ako sa spoti,hned to ma cervene..v zime to mal krajsie..ale teda ja som velmi spokojna s tym La roche radom a teda zmenila som orasky za Eko a teraz uz robim aj doma vlastny..a nejako toto kombo funguje,ze mu nieco zmizlo..i ked ani zdaleka ne vsetko..a teda stravu sledujem stale..u svokry sa nestretavam s pochopenim,takze mi odtial pravidelne chodi s cervenou krupickou..ale inak to drzime len na tych ramenach a, trocha na stehienkach..a inak ja uz to nejako neregistrujem ale objavilo sa to az tak dalej po pol roku maleho,takze bud ockovanie alebo strava..no vyber si😂

dena2343
16. máj 2017

@natalushka no veď to že spomenúť si spätne no neviem🙈. V dm že majú dobrý prášok na pranie tak to znením ešte. A to La roche je čo a kde sa to dá kúpiť? Skúsim všetko čo by pomohlo 🤔

natalushka
16. máj 2017

Sak toto..ze keby clovek vedel ako pomoct..vravi,podla slov koznej to nie je nic"skodlive"..ma to vyslovene len neesteticky charakter..i ked ja si stale myslim,ze bude niekde vnutorny problem..La roche posay-kozmetika v lekarni,rada Lipikar,ale ne obyc ale nejake inovovane zlozenie a je ozn.AP+..mame sprchac aj telove mliecko..zo zaciatku len mliecko a uz to to veeelmi zjemnilo..len zrovna naraz som presla na tie eko orasky aj novu kozmetiku..tak nejako newiem co presne pomohlo trocha😅inak ten prasok-gelovy,ozn.Baby pouzivam od Frosch(znama rakuska eko znacka)..a teraz teda aj ten domaci..peries skoro za pusu,hotove je to raz dva a aj pekne vyperie..ja som fakt na nom vyskusala vselico,co penazi do toho clovek nadzgal..ale toto aspon ako tak pomohlo..

natalushka
16. máj 2017

@dena2343 -prispevok vyssie😅

maykaaa1122
7. jún 2017

skus zmeniť prášok na pranie, u nás sa objavili podobne vyrážky,,a este jene natieraj beanthenom, super ucinok

dena2343
8. jún 2017

Tak nakoniec že to spôsobilo očkovanie do stehien. Má ich aj naša známa a presne po očkovaní sa jej vyhodili vyrážky. Že by to malo zmiznúť po čase. Trochu nam to ustupilo no stále ich má. Uvidím časom či jej to zmizne.