icon

Ako deti zvládajú očné vyšetrenie a aplikáciu kvapiek?

Včera o 14:15

Dobrý deň, ako zvládajú Vaše deti očné vyšetrenie pri kontrole. Zaujíma ma hlavne aplikácia kvapiek, či len my s tým máme problém. Moja má 7 rokov, dnes bola na vyšetrení a jej reakcia bola horšia ako minule. Ďakujem

anonym_a6b80e
Včera o 14:19

ešte pár krát to bude zlé...
a potom postupne ako jej budú pribúdať rôčky bude lepšie a lepšie.

avatar
klarissa25
Včera o 14:24

My chodime kazdy rok 2x na vysetrenie ocne, este ani raz nerozkvapkavala…. Da sa to aj bez toho

anonym_7208d3
Včera o 14:36

moj je velmi uzkostne dieta a na kazdu navstevu lekara ho pripravujem 2 tyzdne aj viac, ak je to odborne vysetrenie hlavne ked ide prvy krat. Konkretne ocne sme boli v sukromnej klinike, pozerali sme doma videa tej kliniky, na youtube ako prebieha ocne vysetrenie a aj ako kvapkaju kvapky do ociek. Zvladol to bravurne. Tiez ma 7 rokov

anonym_05246c
Včera o 14:38
@anonym_7208d3

moj je velmi uzkostne dieta a na kazdu navstevu lekara ho pripravujem 2 tyzdne aj viac, ak je to odborne vysetrenie hlavne ked ide prvy krat. Konkretne ocne sme boli v sukromnej klinike, pozerali sme doma videa tej kliniky, na youtube ako prebieha ocne vysetrenie a aj ako kvapkaju kvapky do ociek. Zvladol to bravurne. Tiez ma 7 rokov

😃😃jezisi kriste
@anonym_7208d3

avatar
terezka1947
Včera o 15:19
@klarissa25

My chodime kazdy rok 2x na vysetrenie ocne, este ani raz nerozkvapkavala…. Da sa to aj bez toho

@klarissa25 dá sa, ale klobúk dole pred lekárom, či to robí, .....lebo takto je to presnejšie u detí.

avatar
klarissa25
Včera o 15:20
@terezka1947

@klarissa25 dá sa, ale klobúk dole pred lekárom, či to robí, .....lebo takto je to presnejšie u detí.

@terezka1947 je na to pristroj ktory ale nemaju v kazdej ambulancii..

anonym_8f9f79
Včera o 15:22

No ja mam 2 ročného a to ho na silu držíme a to chodíme pravidelne aj rozkvapkavaju
Neviem ci sa dá aj take staršie dieťa držať 😅

anonym_2dfd1a
Včera o 15:26
@anonym_8f9f79

No ja mam 2 ročného a to ho na silu držíme a to chodíme pravidelne aj rozkvapkavaju
Neviem ci sa dá aj take staršie dieťa držať 😅

@anonym_8f9f79 hádam nechceš porovnávať dvoj a sedem ročné dieťa a jeho správanie na vyšetrení 😂

anonym_8f9f79
Včera o 15:28
@anonym_2dfd1a

@anonym_8f9f79 hádam nechceš porovnávať dvoj a sedem ročné dieťa a jeho správanie na vyšetrení 😂

@anonym_2dfd1a nie správanie 😅ale to na ,,silu,,

autor
Včera o 15:47
@klarissa25

@terezka1947 je na to pristroj ktory ale nemaju v kazdej ambulancii..

@klarissa25 to si nemyslím, že je tým...

autor
Včera o 15:49
@anonym_a6b80e

ešte pár krát to bude zlé...
a potom postupne ako jej budú pribúdať rôčky bude lepšie a lepšie.

@anonym_a6b80e dúfam, ďakujem pekne 🙂

anonym_5c5f1e
Včera o 16:20

moja ma okuliare 5 rokov, a je to stale rovnako zle, aj doma je s tym problem

avatar
chichua
Včera o 16:32

Moja 9.rocna nezvláda žiadnych lekárov. Pri kvapkaní robí scény. A to je rozkvapkávajú 2-3x za sebou. Ževraj ju tie kvapky štípu. Sestričky to s ňou ale už tak to robia, že jej kvapkajú do zatvorených očiek a potom ona už len požmurká.

anonym_f69fc9
Včera o 16:33

a predstav si ze by muselo pri zapale ci inom probleme brat 2x do dna kvapky... naucila by sa prezila by, tak ako prezije aj toto, len dieta treba pripravit na vysetrenie vopred, to ze je to neprijemne je jedna vec, ale dieta nevie do coho ide a preto robi sceny

autor
Včera o 16:48
@anonym_f69fc9

a predstav si ze by muselo pri zapale ci inom probleme brat 2x do dna kvapky... naucila by sa prezila by, tak ako prezije aj toto, len dieta treba pripravit na vysetrenie vopred, to ze je to neprijemne je jedna vec, ale dieta nevie do coho ide a preto robi sceny

@anonym_f69fc9 vie o tom, nebolo to prvý krát čo sme boli na kontrole

anonym_75daa8
Včera o 16:58
@anonym_autor

@anonym_f69fc9 vie o tom, nebolo to prvý krát čo sme boli na kontrole

@anonym_autor moja malá okuliare od troch rokov, a nikdy problém nebol, zvládla aj 100x horšie veci ako vyšetrenie u očného lekára

autor
Včera o 17:14
@anonym_75daa8

@anonym_autor moja malá okuliare od troch rokov, a nikdy problém nebol, zvládla aj 100x horšie veci ako vyšetrenie u očného lekára

@anonym_75daa8 moja od 4. Máme s tým problém od začiatku

autor
Včera o 17:27
@chichua

Moja 9.rocna nezvláda žiadnych lekárov. Pri kvapkaní robí scény. A to je rozkvapkávajú 2-3x za sebou. Ževraj ju tie kvapky štípu. Sestričky to s ňou ale už tak to robia, že jej kvapkajú do zatvorených očiek a potom ona už len požmurká.

@chichua ďakujem za tip. Moja je to isté.

avatar
terezka1947
Včera o 18:14
@klarissa25

@terezka1947 je na to pristroj ktory ale nemaju v kazdej ambulancii..

@klarissa25 žiaden prístroj nenameria úplne presne....a druhá vec, to rozkvapkanie, najmä u detí je veľmi potrebné. U detí by som povedala, že skoro nevyhnutné. Čiže lekára,kt.to robí si treba vážiť😉že si to nezlahcuje.

anonym_75daa8
Včera o 18:50
@anonym_autor

@anonym_75daa8 moja od 4. Máme s tým problém od začiatku

@anonym_autor nie je to príjemné ale budem sa opakovať pretrpela už o hodne horšie ale nejake kvapnutie do očí

autor
Včera o 19:12
@anonym_75daa8

@anonym_autor nie je to príjemné ale budem sa opakovať pretrpela už o hodne horšie ale nejake kvapnutie do očí

@anonym_75daa8 Ty nedáš pokoj... Niektoré deti sú možno viac citlivé než ostatné. To je náš prípad. U iných problém nie je, ako si písala - to je zase prípad Váš.

avatar
kiki68
Dnes o 04:42

@anonym_autor nas prvy raz v 2 rokoch a uplne ok, jasne, trosku boli place, ale dalo sa to tych 5 minut a potom uz si to nejako nevsimal, nas musi raz za 6 mes toto absolvovat, teraz bude mat 6

avatar
kiki68
Dnes o 04:44

Nam dost pomaha to cele prebrat, do detailu co sa bude robit a preco

anonym_ff242f
Dnes o 07:46

Dieťa s diagnostikovanou uzkostnou poruchou bolo nevysetritelne do 3 rokov. Ako pribúdali doktori, tak si bohužiaľ pomaly zvykalo a teraz uz nie je žiadny lekár problém- hoci ešte pomrnci obcas