Ako dostať liek do dieťaťa?

22. okt 2022

Poradte..no ako?? Ma tri roky a neskutocne je tvrdohlavy..vysvetlujem,vyhrazam sa... nic nic neplati,dobrovolne proste ani sirup,ani kvapky nic...tak strieknem nasilu..pomaly do vnutornej strany lica...bud to vypluje hned alebo ked prehltne o chvilu sa dogrca...no co mam s nim robit? Uz som zrela do blazinca

aliaray1
22. okt 2022

Ahoj, a skusala si mu to dat do napoja alebo stravy? Tabletka rozdrvena v pribinaciku, sirup v caji s medom alebo v jogurte, pribinaciku a pod?

aurorastone2
22. okt 2022

Také video som videla na youtube, dala mu akože dzusik a slamka viedla cez druhú stranu do nádoby kde bol sirup, ale teda asi mu vadí ta chuť, nie je to len z trucu, a keby hneď zapil niečím? Alebo zajedol?

autor
22. okt 2022

On.mi nevypije nic ine iba cistu vodu,ani dzusik...a hned proste citi vo vode alebo v jedle ze to tam je. Jogurty mi nic nezje...s nim je to velmi tazke

aurorastone2
22. okt 2022

Nedá sa tak ze by si mu dávala lieky v noci v polospanku? Nevypil by vtedy?

zuzanockamt
22. okt 2022

Ja neporadím, ale viem, čo prežívaš. Tiež som bola zrelá na psychiatriu. Budú ti tu radiť, urobia z teba neschopnú matku, ale iba človek, ktorý zažil a mal také dieťa a vyskúšal všetko, no nepomohlo nič ťa aspoň pochopí. Žiaľ, dieťa musí len dozrieť. U nás to bolo okolo 8-9 roku.

autor
22. okt 2022

@zuzanockamt lenze ako prezit tie skolkarske choroby ked donho nic nedostanem? Ked bude potrebovat antibiotika? Skoncime na infuziach??ja mam taky strach... ani ken na imunitu mu nic nemozem davat..akurat ked soi mu nakvapkam decko do pusy a probiotika aj to sa niekedy zobudi a vrieska..nevladzem 😭

autor
22. okt 2022

@aurorastone2 nie on sa hned zobudi a vresti...

koniarova
22. okt 2022

Ani po malinkych dávkach to nejde? Behom hodiny aj na 10x?

zuzanockamt
22. okt 2022

Autorka
Moje dieťa 90% atb vždy vyvrátilo, chorý býval extrémne veľa, vždy to boli angíny. Prežili sme aj bez atb.

miselar
22. okt 2022

Ja malej poviem že jej dám cukrík alebo čokoládu ....a rýchlo zapije ....veľakrát ju aj napne ale hneď jej dávam niaku sladkosť ....a od teploty dávam cipok

monca0021
22. okt 2022

u nas dobrovolne tiez nie takze ked davam sirup chytim hlavu streknem nasilu a hned v sekunde rychlo zavriem nasilu usta az kym neprehltne, zial ked to inak nejde robim to tak, teraz mam malu casto choru, tiez bude mat 3 roky, predtym sa mi darilo ju klamat ze pod dam ti odhryznut z cukrika otvor pusu, otvorila strekla a kricala som a teraz rychlo zajedz tym cukrikom😀😀😀😀 akoze vyznie to vtipne ale nejake to obdobie to zaberalo, teraz uz sa neda oklamat krpana😀 takze u nas vsetko nasilu s naklonenou hlavou😀 to bud rada ze este davas lieky len na ,,obyc chorobu,, predstav si ze vazne chore dietatko (nikomu nic neprajem len nahlas si to hovorim) a tie lieky musis pravidelne a dlhodobo do dietata tlacit proste ti nic ine neostava len to tak dat 🙂 inak moja rada este ze nestriekam ku licu ale na dozadu na jazyk, cize ked hned rychlo zavriem usta naklonim hlavu nestihne nic proste som rychlejsia, voda po ruke a hned hned zapit ,😀 drzim palce

andrejka1974
22. okt 2022

Ja jednoducho to dám do malého pohárika s troškou vody a má to na jeden hlt moja užíva denne rispen a takto jej ho rozpustíme vo vode a to mi vypije a takto mi vypila aj sirup proti kašľu striekačkou to jej nedám

zuzanockamt
22. okt 2022

@monca0021 Aj ja som takto dávala, strekla, prehltol a do dvoch-troch minút bolo už všetko na dlážke 🤷 Fakt, kto nezažil, nepochopí.

dopka
22. okt 2022

Toto sme prežívali aj my. Bude mat 7 a este vzdy sa stane, ze vymýšľa, ale uz je velky takze nakoniec to vzdy zje alebo vypije 😅 ale pamätám si ako sa tiez pozvracal z atb. Riešila som to vtedy tak, ze som mu povedala - ok, obliekaj sa, ideme do nemocnice. Tam ti pichnu atb v injekcii. On plakal, ja som sa zatial FAKT obliekala 😅 popri tom sme s muzom vysvetlovali, ake je to dolezite, aby tie lieky zjedol bla bla nakoniec ich zjedol. Urcite to bolo aj tym, ze sa lekarov bal, nuz ale, za vyskusanie nic nedate 🤷‍♀️

autor
22. okt 2022

@zuzanockamt no ved presne,on vsetko tiez vygrcne. Keby chcel aspon sa naparovat alebo inhalovat alebo co,ale nanho fakt nic nic nic neplati.

zuzanockamt
22. okt 2022

@dopka Tiez som môjho takto strašila. Lekárov sa bál, ale ešte mi aj baliť pomáhal, že dobre, ide radšej do nemocnice 🤷 a popritom reval, kašľaľ, napínalo ho. Jeho napínalo už len keď sa lieky spomenuli a videl krabičku alebo tú dávkovaciu lyžičku.

autor
22. okt 2022

@zuzanockamt presne tak!!! Aj moj sa boji lekarov,to su neskutocne revy aj na obycajnej preventivke,ale taketo strasenie vobec nepomaha,povie ze on chce byt chory,ist do nemocnice,bla bla...cele zle

dopka
22. okt 2022

@zuzanockamt ale jento zaujimave, lebo moja mama s mojim bratom (tak predpokladám cca 30rokov dozadu) naozaj chodila do nemocnice na injekcie. Tiez s nim mali tento problem ked bol maly. Aj my sme sa raz naozaj do tej nemocnice dostali a sluzbukonajuca lekárka ma len odbila, ze ked nechce atb zjest, no tak ich nezje a co?! Taky zvláštny pristup podla mna 😅

zuzanockamt
22. okt 2022

@dopka Ani moje dieťa atb pri chorobách nejedlo, keďže ich vždy vyvracal. Mával iba angíny, po 3 dňoch horúčky (40-ky ) vždy ustúpili, do týždňa vyzdravel, tak som potom aj menej pri ďalšom raze stresovala.

dopka
22. okt 2022

Tak zastrelit 😅 myslim seba, nie dieta 😂 srandujem,ale presne viem, co prežívate. My sme si tým uz prešli, ale teraz mame dalsie dieta, skoro 2rocne a uz teraz vidim, ze to bude rovnaky boj, kedze zatial chytil kazdu pliagu od svojho brata, ktoru doniesol domov a s liekmi to teda nie je tiez ziadna sranda 🤦‍♀️

dopka
22. okt 2022

@zuzanockamt nasa pani doktorka je chvalabohu taká, ze atb dava naozaj len nevyhnutne. Ked to vidim v dnesnej dobe, dieta len zakasle a doktor uz vypisuje atb, hrôza 🤦‍♀️

jujala
22. okt 2022

kedze moje dieta nemohla dat cez traviaci trakt nic ani tekutinu do svojho 4r veku, tak lieky som davala cez konecnik. Kupila prazdne ampulky a narvala do ampulky co som chcela. Zdvihla nozicky a nakremovane/naolejovane strcila do ritky. a bolo....

joesvk
23. okt 2022

Poznám to. Atb som nikdy nedokázala dať normálne plný počet dní, lebo vždy, keď sa nejako dostali do dieťaťa, o pár minút vyzvracané.Mne pomohlo len skúšať rôzne sirupy a teraz obidvaja užijú len ten,čo im tak nevadí chuť. Tabletky nebol problém nikdy. To som dala vždy popučenú na lyžičke spolu s cukrom a od teploty čipky.
Moje obľúbené sú-sirup Betaglukan jahodový alebo chuť lesného ovocia, calciovy čokoládový sirup,na lepšie vykašliavanie cmúlacie pastilky Solmucol.A med a veľa čaju..Zatiaľ to stačilo.

dzina007
23. okt 2022

U nas zabralo podplacanie. Dostal za kazdu davku atb napriklad cukrik bueno.
Rychlo sme sa snazili prejst a tlacit lekarku do tabletiek lebo tie sirupy su fakt humus.
Pri inhalivani zapinam rozpavku v TV ak nebudu inhalovat nepozeraju aj cely den.
Take ze zamiesta do caju dzusu nepomahalo nikdy. Raz mi radila lekarka zmiesat to s pikaom ale to som ani neskusala lebo to deti nikdy nejedeli.

Jeden cas ked starsi odmietal lieky som mu narvala cipok do zadku od teploty a od vtedy sa nechal uplatit cukrikom lrbo mal na vyber bud cukrik v ustach alebo cipok v zadku. 🤷‍♀️

veruska82
23. okt 2022

U nas podobne. A ano, skoncili sme na infuziach, lebo nechcel pri horuckach pit tekutiny. Cipok nasilu do ritky, ina cesta nebola. Antibiotika horor. V nemocnici mu zapchali nos a strekli do pusy, ze nema inu sancu nez prehltnut a on si to vdychol a dusil sa, takze nemocnica dalsie traumy a infekcne choroby sme tam nachytali... Je to tazke, sucitim. Na horucku a bolest cipky, ine aj my mame vazny problem. Akonahle zakamuflujem do jogurtu alebo inde a zisti to, dlhe tyzdne to odmieta pptom jest. Tiez iba D a probio, co nemaju prichut, to este zje...

anicka176
23. okt 2022

U nás je ťažko so sirupmi, či liekmi v tekutej forme, snažím sa čo sa dá podávať vo forme podrvenej tablety či pastilky, od teploty keď boli menší čípky...