Ako kombinujete lieky pri horúčke dieťaťa?

jajuska13
10. feb 2015

Prosim poradte mi.dvojrocna dcerka ma od dnes rana prvy krat taku vysoku horucku do 39.4mala ale inak ziadne ine priznaky nejakej choroby.rano o piatej som jej dala nurofen sirup uz o deviatej mala znova horucu nad 38 a svagrina mi doniesla zas panadol sirup.ze je lepsi.tak ten som jej dala po 6hodinach o 11.0 teplota klesla mala si aj pospala a bola znovu ziva.potom vsak opat stupla na 39.4 a mala inak stale aj ladove ruky a nohy cely den.tak som jej zas po 6 hod dala o piatej poobede panadol.teraz zaspala teplota jej pk nom klesla na 37.5 a teraz ked som ju uspala ma zas 38.neviem co nam robit ci pockat zas do 23.00 teda tych 6hod a dat jej znova panadol alebo dam jej pre zmenu nurofen? Ale co ked v noci bude mat zas 39a neubehne este 6hod co potom mam robit? som zufala poradte mi cim skor dakujem

marcelatje
10. feb 2015

@jajuska13 lieky s inou účinnou látkou (ty máš Paralen a Nurofen) môžeš dávať už po 4 hodinách.
Poprípade skús zábaly, nie ľadové. A je úplne v poriadku ak teplota klesne len o 1°C, netreba ju znižovať drasticky rýchlo.

jaja1979
10. feb 2015

@jajuska13 nurofen s panadolom sa moze striedat uz po 4 hodinach. Pauza 6 hodin je vtedy, ked mas iba jeden z nich, a nemas ho s cim striedat.

martinka354
10. feb 2015

ahoj,tieto sirupčeky môžeš striedať každé 4 hodiny,ak má stále teplotu,ak nebude mať skôr ako ubehne 6 hodín,môžeš dať ten istý,a namiesto panadolu sirupčeka môžeš dať aj paralen čípok,ak ju neprehána 😉

katarinamarkova
10. feb 2015

@jajuska13 teplotu netreba zrazat na 36.4 🙂
ak jej po sirupe klesne na par hodin....aj na tych 38....je to super, OK......horucka je pri chorobe len dobra 🙂 samozrejme 39 je uz dost a vtedy ju treba trochu znizit.......
ak jej sirup zabera a horucka klesne, nekombinuj zbytocne, mozes narobit viac skody ako osohu.

jajuska13
autor
10. feb 2015

Ok ale ked dam teraz napr.po piatich hod. Nurofen a v noci zas po napr.styroch hod teplota bude vysoka zas mam dat panadol?nie je to vela toho? Nemozem ju predavkovat?a tri dni mozem takto pchat do nej kombinacie?

gabrielakin
10. feb 2015

@jajuska13 treba to prestriedat,cize dat nurofen a v noci odsledovat teplotu,podavat vela tekutin a ak teplota klesne pod 38,nedavat ziaden sirup,len vela,vela pit aj pocas spanku ponukat cajik

jajuska13
autor
10. feb 2015

A mozem dva dni v kuse kazdych 6hod davat ten panadol????

martinka354
10. feb 2015

proste to striedaj,ak má teplotu po 4 hodinách,my sme tak teplotovali minulý týžden,a to máme 16 mesiacov,ale pre istotu si ráno zbehni k dr,aj mi tak chodíme ked sú teploty,neboj nepredávkuješ,proste treba zrážať teplotu,aby ti nechytila krče,a dávvaj aj diazepan,proti tým krčom

zitaje
10. feb 2015

@jajuska13 ja by som dala radsej zabaly teda... ja moc neuznavam zrazanie teploty liekmi, ta teplota ma dovod. Pri takych teplotach telo same likviduje chorobu - ak mu v tom nasilu branime, choroba sa moze tahat ovela dlhsie.
Davala by som vela pit, napr. limonadu (ten citron tam je potrebny), a cez den by som lieky nedavala vobec.

gabrielakin
10. feb 2015

@jajuska13 lepsie bude to striedat,no ja by som navstivila pediatricku ak to na druhy den neklasne

marcelatje
10. feb 2015

@jajuska13 určite ju nepredávkuješ moja bola oveľa menšia a teploty mala niekoľko týždňov. Lekári stále radili len tie sirupy 🙄
Pokojná noc vás určite nečaká, no tak ako je nebezpečné že teplota rýchlo vystúpi je nebezpečný aj jej rýchly pokles preto sa neboj ak bude mať po podaní sirupu 38°C a ďalšiu dávku daj až keď opäť začne stúpať.
A píšeš že nemá žiadne iné príznaky. Sleduj či neciká viac ako zvyčajne, či moč nemá nejaký iný zápach, poprípade či pri cikaní neplače, nemá triašku a pod. Určite stále ponúkaj tekutiny.

xevulax
10. feb 2015

Ja striedam paralen a Ibalgin. Lekárka nám povolila prestriedat uz po 2 hodinach (striedam vačšinou po 3 hodinách ak je to nutne), pozor však na pravidlo paralen od paralenu musí byt 6 hodín a Ibalgin od ibalginu musí byt 8 hodín. Treba si písať na papier či si kedy dala aby si vedela. Na zníženie teplôt je dôležité taktiež závodnenie (ponúkať častejšie aj keď vypije Iva malo, bez toho aby bolo dieta zavodnenie ti lieky nepomôžu- mojej staršej tak vo Ex lieky nezaberalo a skončili sme na infúziách lebo nepila a mala uz 40ky), mozes taktiež j sprchu (nie studenú), daj úplne normálnu ako zvyknem sprchovací klasickY, pripadne kúpeľ (voda nemôže byt oveľa studenšia ako je teplota tela, aby dieta nedostalo sok), zábaly iba ak nie su studené končatiny

metlonka
10. feb 2015

@jajuska13 moj syn mava od malicka vysoke teploty...niekedy aj 4 dni v kuse...ked to inak nejde...tak vkuse striedas paracetamol a brufen..,to ti povie aj lekarka...postupne sa budu tie hodiny bez teplot predlzovat...mojho maleho z tych sirupov strasne zapekalo, tak som ich striedala s cipkami....zabaly nam nepomahali...vzdy skoncil vo vani...ak jej namiesas kupel len o stupen dva chladnejsi ako ma teplotu tela tak jej to moze pomoct...postupne sa bude ochladzovat voda a aj teplota pojde dolu...ak uz nechcel byt vo vani, tak som ho vybrala a nechala zabaleneho v mokrej osuske...

martina040611
10. feb 2015

Ano tie zabaly iba ak nie su koncatiny studene. Vlaznu ale nie studenu plienku je obtoc okolo hrude (nie ruky a brusko), a na to zavin uterak. Medzitym jej knizku precitaj aleho ju inak zabav lebo bude isto jacat ako ta moja 🙂 a zas vymen plienku

jajuska13
autor
10. feb 2015

Teraz nema dtudene ale cez den mala ladove.ona mi cez den strasbe malo pije dnes som ju nutila vymyslala ale nuc mic a v noci uz vobec nie to do nej nedostanem ked je ospala

jajuska13
autor
10. feb 2015

Este mi radili octove obaly na nozicky ze to stiahne teplotu mate s tym skusenosti?

marcelatje
10. feb 2015

@jajuska13 skúšaj striekačkou po pár mililitroch, je to veľmi dôležité. Malé deti sa rýchlo dehydrujú 😒

linka
10. feb 2015

@jajuska13 my sme mali ten isty problem minuly piatok,cipky sme nemali,len paralen,ten vyvracala,lebo do nej dostat lieky je zazrak,tak sme dali zabaly a kolieska citronu na zapastia priviazat,do dvoch hodin sa nam z 39,5 podarilo zbit na 37 a potom uz pohoda,skus,drzim prsty...

jajuska13
autor
10. feb 2015

@linka a tie citrony ako dlho tam mala?ja nemam doma teraz len ten ocot

anketkarka
10. feb 2015

To som ešte nepočula,že zabal len ked nema studene končatiny. To aky ma dovod? To by som mojej nemohla dat zabal nikdy. Ja davam zabal nadlho, kym nevyschne, ked uspesne klesa teplota. Do dvoch dni musi prestat teplotovat, inak vyhladat lekara.

linka
10. feb 2015

@jajuska13 kym teplota neklesla,ale nechala som do rana...a ze vraj zaberaju aj vajicka len tak drzat v rucke,ale to by bolo pre male dieta riziko asi...mohlo by rozpucit,ale skusit mozes.

janinah
10. feb 2015

@anketkarka hrozí kardiálne zlyhanie,googluj viac

sednaja
10. feb 2015

@jajuska13 Práve mám doma tiež teplotujúcu, striedam nurofen s panadolom, ale snažím sa dať čím neskôr. inak toho panadolu ide veľmi veľa, to sa mi nepáči. Striedam ich aj keď je odstup viac ako 6 hodín.
na zníženie teploty som počula dať surový plátok zemiaka do ponožky - sťahuje teplotu, ale nemám osobne odskúšané.

jajuska13
autor
10. feb 2015

Teraz ma 38.4 a spi mam pockat do 23.00 a dat jej panadol zas alebo dam jej na nozicky tie zabaly octove?sa zobudi asi

zitaje
10. feb 2015

@jajuska13 teraz vazne - preco chces znizovat 38,4 teplotu? Navyse ked spi? Skor by som sa zamerala na prisun tekutin - uz akokolvek, lyzickou, striekackou, z flasky (babatkovskej, alebo plastovej) zo stamperlika, hocijako.

hradnapani
10. feb 2015

@jajuska13 hlavne nerob paniku. Ak ma teraz 38,4 tak ju nebud a nedavaj nasilu ziadne sirupy a zabaly. telo si s touto teplotou v pohode poradi. Dcera ma mozno nejaku virusovu chorobu, ktora sa na zaciatku hlasi vysokymi teplotami a po dvoch , troch dnoch sa ti moze vysypat vyrazkami - aby si sa nezlakla, ked to nahodou nastane. (moze ist o chorobu ruky-nohy-usta, alebo o piatu chorobu a pod. - tie zacinaju takymito vysokymi teplotami a nemaju ine priznaky, az po par dnoch).
na koniku ale aj na nete je popularny tento clanok o horucke http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky
celkom uzitocne si to precitat, ako prevencia pred panikou ;)

jajuska13
autor
10. feb 2015

Ved teplota nad 38 sa ux ma znizovat..a ako jej mam dat v spanku pit?to sa neda!skoda ze som ju pred dvoma tyzdnami idstavila od kojenia to lutujem..ale ozaj sa toneda dat jej pit hoci striekackou ked spi ved ani neprehltne

hradnapani
10. feb 2015

@jajuska13 nad 38 sa znizuje malym babatkam, ale tvoja ma uz dva roky, Kym ma pod 38.5, tak by som teplotu nezrazala, ale tak je to aj vec nazoru

lussinda2
10. feb 2015

@jajuska13 ak nemas citrony, skus dat zemiak normalne na kolieska nakrajaj daj aj na zapastia a aj na chodidla tak do stredu a zaviaz niecim. Mala by klesnut a uz nevystupit, aspon nam to zabralo vzdy. A hlavne ela tekutin aj ked len po lyzickach.

veriiii
10. feb 2015

@jajuska13 no, ja by som isla s nou k lekarovi co najskor, pretoze vysoka tepota bez inych zjavnycyh pricin-soplik,bolave hrdielko-odmietanie papania atd mozu byt aj zapal obliciek..