Ako na zlatého stafylokoka?

1stars111
24. okt 2015

Maminy prosím vás ocenim každú radu ohľadom tohto páčila.....syn 3 ročný ho mal v mostíku mal už vysoké horúčky sopliky tak zobrala dr.vyter a bol pozitívny preliecil sa augementinom a ustupilo všetko no po týždni sa mi zdá že znova mu chrci v nose akoby hliny a moja otázka je ci ozaj ten bacil zmizol alebo len nie je aktívny alebo ako to nazvať, viem že tento bacil spôsobuje časté sopliky a teda zakaždým keď syn ochorie treba robiť vy tery? Pokiaľ nevyskoci teplota tak ant.netreba a ani opakovať vytery? Prosím kto ma skúsenosti objasnite mi ako tento bacil ,,funguje,,

78anita
25. okt 2015

Mne na tuto temu detska lekarka povedala, len citujem: Ma ho tretina ludi, ak nesposobuje problemy, tak sa neriesi. Riesia sa hlavne nasledky - tj sople a hlieny. Ak sposobuje sople a teploty, tak celkove antibiotika (ked je pozitivny vo vyteroch). Ak sposobuje len sopliky bez teplot (dieta ma nadchu z ktorej sa nemoze viac ako tyzden dostat, pripadne zateka do priedusiek a sposobuje kasel), tak preliecenie atb kvapkami Uniflox 10 dni do nosa (ten je na to citlivy, Pamykon nie je citlivy). Uniflox sa moze opakovat po 2-3 mesiacoch. Inak preplachovat morskou vodou nostek. Inak aj ked sa prelieci celkovymi ATB, tak o dva tyzdne ho moze mat znovu, hocikde ho moze chytit. Skor teda morska voda pri upchatom nosteku (neprehanat to vsak) a posilnit imunitu (nejake probiotika, kolostrum a C-vit - v strave).

1stars111
autor
25. okt 2015

@78anita ďakujem pekné 🙂