Ako riešiť lekárov a choroby deti?

15. sep 2022

Ahojte,mám skolkara a rozmýšľam dopredu ako riešiť keď bude treba s ním ísť k lekárovi(zubárka,alergolog)asi si zobrať pecko.Kolko to je 7 dní za rok na dieťa?A dlhodobé choroby,ísť na ocr?Čo keď bude často chorý,to ma môžu aj z roboty vyhodiť.A čo prázdniny jesenné,vianočné,jarné a letné?Ako ste to vy riešili?Ja som zatiaľ ešte doma poberám podporu.V novembri pôjdem do práce na jednu smenu.No keď budú lekári alebo chore dieťa tak budem musieť zakaždým chýbať z roboty.Neviem dokedy by to zamestnavatel toleroval.Pomoc od rodiny alebo od manžela nehrozí

viestta
15. sep 2022

Chyba v úvahách. On nebude platiť za teba. On bude platiť to co jeho rodina potrebuje. Moje, tvoje, naše. Toto treba prehodnotiť.

viestta
15. sep 2022

@alchemilkazltozelena áno, môže sa stať keď vypočítavali podporu z predplatenej nevycerpanej dovolenky, keď tam ešte nabehlo odstupné, tak vymeriavací základ na podporu vie riadne poskočiť.

zuzanockamt
15. sep 2022

@alchemilkazltozelena Toto bežne ženy po RD využívajú, že si dajú preplatiť dovolenku a poberajú maximálnu podporu.

alchemilkazltozelena
15. sep 2022

@zuzanockamt a aká je Max podpora? Len tak pre info sa pýtam...

zuzanockamt
15. sep 2022

@alchemilkazltozelena Netuším, nepoberala som nikdy podporu. Ani neviem, koľko to vychádza.

loginexistuje
15. sep 2022

@alchemilkazltozelena cca 1200 eur je podpora

h2
15. sep 2022

@zuzanockamt V akých profesiách pôsobia muži, ktorí si berú OČR na striedačku so ženou? No predsa v takých istých, ako ženy, ktoré si ju berú. Prečo by muž, pracujúci napríklad v kancelárii, nemohol ísť na OČR? Prečo by muž, pracujúci kdekoľvek, nemohol ísť na OČR? Žena musí "môcť" vždy? Aj ženy majú dôležité profesie.

kingstonka
15. sep 2022

@h2 presne, pracujem v admistrative výrobnej spoločnosti, a muži z každého oddelenia sa striedajú so ženami a sú ocr, alebo idú s dieťaťom na jednodňové vyšetrenie alebo na materskú... ci z výrobného úseku, skladnici, konštruktéri, údržbár, nákupca..

viestta
15. sep 2022

@h2 čudujeme sa, že sú také rozdiely v platoch aj v nahliadani na ženy, nedajbože matky, ako zamestnancov, keď niektoré ženy ešte stále hája to, že matka ako zamestnanec robí len nedolezite profesie, a muži "nemôžu" byt plnohodnotným rodičmi, lebo oni sú "dôležiti". Podľa niektorých, a žiaľ aj žien, je normalne akceptovať, tvrdiť, že matka nemá rovnakú hodnotu na pracovnom trhu ako hociktorý muž.

zuzanockamt
15. sep 2022

@h2 môj manžel robí profesiu,ktorú ženy zvyčajne nevykonávajú...nikde neriešim to, koho profesia je dôležitejšia...btw. zajtra ostáva so soplíkujúcim dieťaťom doma a potom večer ide slúžiť 12-tku 😉

zuzanockamt
15. sep 2022

@kingstonka raz za mesiac je každý z nich na očr?

viestta
15. sep 2022

@zuzanockamt a keby aj bol každý mesiac, čo je na tom? Zákon mu to umožňuje a lojalita k zamestnávateľovi, zodpovednosť a nenahraditelnost sú tak imaginárne pojmy... Keď dôjde na lámanie chleba, aj tak nič nezavazia.

kingstonka
15. sep 2022

@zuzanockamt no práve preto, že sa striedaju s manželkami tak ani oni ani ich ženy nemusia byť každý mesiac ocr...

h2
15. sep 2022

@zuzanockamt Ja som ti len odpovedala na tvoju otázku, v akých profesiách robia muži, ktorí chodia na OČR.
A prečo myslíš, že každý mesiac? Pokiaľ sa strieda so ženou, tak by dieťa muselo byť 2x do mesiaca choré. Ani deti, ktoré bývajú choré často, nebývajú dlhodobo choré 2x za mesiac.

zuzanockamt
15. sep 2022

@kingstonka Naše staršie dieťa bývalo v MŠ choré každé dva týždne, takže áno bolo treba byť raz do mesiaca na očr pri striedaní.

zuzanockamt
15. sep 2022

@h2 Náš starší syn bol chorý zhruba každé dva týždne. Bol to hororový rok a pol pre všetkých. Kto nezažil, ťažko pochopí.

kingstonka
15. sep 2022

@zuzanockamt tak toto nezávidím, ale nie je pravidlo, že každé dieťa je takto často choré... možno ani u autorky to nebude tak zle ( u nás to ani zďaleka nebolo tak casto)

zuzanockamt
15. sep 2022

@kingstonka ale existujú aj také situácie...aj toto je realita

h2
15. sep 2022

Tak s tým naozaj nemám skúsenosť, ale to je skôr extrém, len výnimočne bývajú deti tak často choré. Ale práve preto by sa to malo rozdeliť medzi oboch rodičov, lebo ak by to mal celé brať na seba len jeden (matka), tak naozaj môže dať rovno výpoveď. ☹️

viestta
15. sep 2022

@zuzanockamt a práve preto to treba rozdeliť medzi rodičov. Nie je normálne ak sa žena "obetuje" a riskuje stratu zamestnania pre časté absencie, aj keď ospravedlnene a oprávnené.

ysseba
15. sep 2022

Ja choroby detí riešim home officom. Ešte niky som nebola na OČR. Práca na HO je taká, že nemusím byť v danú chvíľu na telefóne, mailoch. Proste robím keď ma akurát nepotrebujú a tiež doháňam poobede a večer keď je už muž doma. Som veľmi vďačná za túto možnosť, veľká pomoc.

kingstonka
15. sep 2022

Ak je na choroby matka sama tak uz asi sú len dve možnosti bud nebude pracovať,kým doteraz z chorôb "nevyrastie" alebo si nájsť opatrovateľku.