Ako vydržať v nemocnici s malými deťmi?

6. okt 2022

Ahojte,zisťujem dopredu info.Syncek 3rocny má ísť do nemocnice na zákrok,budem tam s ním aj ja.Tri dní,prvý deň ráno príjem,druhý deň mu spravia zákrok,a tretí deň ak bude ok tak domov.No rozmýšľam ako vydržať ten čas s malým čo budeme v nemocnici.On je dosť akčný,nevydrží na jednom mieste.Aj čo sa týka jedla nezje barsco.Hadam obedy raňajky a večere tam dostaneme.No okrem toho mám zobrať so sebou kopa jedla a veľa hračiek?Budeme ležať na detskom oddelení,neviem či tam majú miestnosť pre malé deti kde by sa mohli zahrať.A čo vychadzky,či sa dá ísť von,alebo za celý čas budeme len zavretý vnútri?Žienky také čo ste boli v poslednom čase s deťmi v nemocnici,ako to tam funguje?A čo návštevy majú povolené?A ešte otázka,malý doma budí sa večer na cikanie a má doma nočník pri posteli,to môžem zobrať aj do nemocnice? Normálne mám obavy ako ten čas tam zvládneme.

adri266
6. okt 2022

Zvladnes, lebo budes musiet 🙂. Ked mala dcera pol roka, boli sme 9 dni v nemocnici kvoli vracaniu a hnackam. Fakt som uz mala toho vsetkeho dost, ale museli sme vydrzat. POtom bola vyberat mandle, to sme boli tri dni a uplne v pohode. Mali miestnost s hrackami, mali sme knihy, citali sme. V podstate sestry chodia furt cosi kontrolovat, takze ten cas dost zletel. No a v terajsej dobe mas tablet, mobil, da sa kreslit,pozerat sa rozpravka, tie tri dni zletia.
Ja som sa napr bala, ako zvladne nejest a nepit pred operaciou, no musela to jednoduchu vydrzat.
Viem, ze mas obavy, ale uvidis, zleti to a budete doma.
Co sa tyka tych vychadzok, tak neviem, ci je to realne, zober si, ze rano cakas na vizitu, potom o chvilu obed, potom klud a uz vecera....

janinah
6. okt 2022

Uvedomte si.ze idete do nemocnice nie do hotela.treba sa prispôsobiť situácii ..odídete si na prechádzku a bude vás hľadať sestrička na izbe.lebo niečo bude treba...je na rodičovi nejako dieťa usmerniť a okocirovat.preto tam idete ako doprovod..
Zoberte knihu.farbicky.skladacky...nic hlučné...bude dosť spat...i jedlo sa netrápte.su tam obmedzenia kvôli celk.anesyezii.to zvládnete tak ako rodičia malých pacientov pred vami..

anavixy
6. okt 2022

Miestnost na hranie aj hracky tam urcite su, von vas pustia podla stavu dietata, no ak tam budete (snad) tri dni aj s cestou, neviem neviem… zvladnete neboj, na detskom su ludia zvyknuty na kadeco, akcne dieta ich nerozhadze a snad ani teba 🙂 vela stastia 🍀

katica06
6. okt 2022

Tak, tak budete to musieť vydržať. My sme sme boli 2x tri mesiace na rôznich oddeleniach. A keď nás mm chce prísť pozrieť tak cesta 180 km starým rodičom cez 300 km. Takže chodili maličko

jaskolka
6. okt 2022

Vezmime to reálne. Tri dni to možno teraz sa to zdá ako príšerne dlhý čas
Ale..
prvý deň sa na izbu po vybaveni všetkých formalít dostanete možno okolo obeda. Potom kým ho po vyšetrujú,napichnu kanylu, možno dostane infúziu, aby bol zavodneny pred zákrokom, a bude večer ani nevieš kedy. V deň zákroku ráno zrejme dostane "oblbovak" pred narkozu a potom bude otapeny ešte anestéziou, jest v ten deň pochybujem ze vôbec bude. Na ďalší deň pôjdete domov.
Takže myslím, že ti to ubehne veľmi rýchlo.
Herňa aj denná miestnosť tam budu, ale kedy tam reálne sa dostaneš? Možno v ten prvý deň. A na prechádzku..to fakt myslís, že po narkóze budeš chcieť ťahať dieťa von do parku? Keby idete na týždeň, no ok. Ale takto veľmi nepočítaj s tým, že budete mať veľa možností vôbec ísť z izby, lebo stále budú bud pred zákrokom dačo robiť (kanylas, odbery, infúzie) alebo po zákroku ho budú kontrolovať

kacena4
6. okt 2022

no hold nejdes do hotela ale nemocnice takze rataj nemocnicny rezim. stravu a bez vychadzok. 3 dni vydrzite prechádzať sa po chodbe oddelenia, funguje druzina, skolka takze hracky sa daju pozicat

diverzia
6. okt 2022

tri dni 🙂 my sme boli so 4 ročnou dcérou s menšími prestávkami na onkológii rok, niekedy týždne zavreté na izbe kvôli leukopénii...ver, že tri dni sú nič.

horalka1986
6. okt 2022

Ako pisu vyssie baby, nejdes do hotela. Uvedom si, ze v prvy den budes riesit predoperacne vysetrenia. Druhy den pol dna zakrok a zvysok maly aj tak prespi a na treti idete domov. Nenapisala si o aku nemoznicu ide, ale my sme boli nie raz na tyzdennom pobyte na kramaroch a tam dieta nepustia ani z oddelenia, nie to este niekam von sa prejst. Detsky kutik bol tiež ako kde. Na internom nic, na neuro kutik aj s opatrovatelkou.

marianarem
6. okt 2022

@diverzia To klobuk dole, ako ste to zvladali, ako ste si vyplnali cas?

horalka1986
6. okt 2022

@diverzia wau, klobuk dole. Mne stacil tyzden pri zapaloch obliciek. Mala to 3x a potom zakroky,, 3 dnove vysettenia a podobne. Uz to som bola zrela na psychiatriu. Neviem si predstavit, ze by sme tam boli dlhsie. 😕

elisebah91
6. okt 2022

Dáte to lebo budete musieť, reálne tri dni je čas ktorý prejde veľmi veľmi rýchlo, nebalila by som sa moc, dáku obľúbenú hračku, dve tri,mobil je istý takže rozprávky budú isté, dala kniha, skúste sa informovať ale myslím že keď je to detské tak nočník budú mať. Vychádzky? Zalezi od dohody so sestickami, reálne by som videla jednu vychádzku po areáli nemocnice v deň príjmu poobede,po prijme a formalitach hodina von. Inak deň operácie neratajte a deň odchodu už sa budete tešiť domov nie na vychádzku...doobedu vychádzky neexistujú, lebo stále dačo treba, tam sestra, ťa doktor dačo pýta, pripravuje a vypisuje papiere....takže reálne to ubehne veeeeelmi rýchlo, nočný kľud je uz o 20:00 ráno budík po 5:00-6:00 takže tak. Ja som bola v auguste so 7mesacnym 10 dní v nemocnici po väčšej operácii obličky a dali sme to. Reálne som bola s malým von len prvý deň po prijme, potom bol malý na JISke a potom na oddelení bolo uz zle počasie na von...dáte to, su to len tri dni...teda asi reálne 2 a pol dňa ..

autor
7. okt 2022

Ďakujem za povzbudenie, predoperačné vyšetrenie mám spraviť dva týždne pred zákrokom,teda nebudú mu to robiť v nemocnici.Tam už máme ísť so všetkými papiermi,od detskej dr,od urológa aj od anestéziológa.Bude to zákrok urologicky,no ležať vraj budeme na detskom oddelení.

diverzia
7. okt 2022

@marianarem pokiaľ nemusela byť zavretá na izbe, tak sme boli väčšinou v herni, tam boli aj učiteľky, ktoré sa deckám venovali. a keď musela byť na izbe, tak pozerala rozprávky,alebo sme si čítali,hrali rôzne hry.človek sa vynájde,keď nemá inú možnosť 🙂

diverzia
7. okt 2022

@horalka1986 ver, že by si zvládla aj rok, ak by to tvoje dieťa potrebovalo 🙂 také proste my ženy sme.