Ako vyliečiť opakujúcu sa zapareninu?

bubla30
24. mar 2013

baby, trvá to už mesiac- stále dokola- malému pol ročnému sme odskúšali všetko, čo nám poradila lekárka alebo známe- po nepeknej červenej riťke, kotrú mal až do krvi, sme užívali dva týzdne imazol, no vrátilo sa to spať- prešli sme na látkovky, velka zmena sa neudiala. opat nam to po pár dnoch scervenalo, tak nám dali bactroban, ktorý sme mali kombinovat s imazolom. zabralo, opat na pár dni- vcera som ho po hodine prebalila, bol len trosku pocikany, a ritka ako v ohni. Uz tomu naozaj nerozumiem, co to moze vyvolavat- ma agresivny moc? Nieco v stolici, co ho drazdi? Nemali ste s opakujucou sa cervenou ritkou a zapareninami taketo skusenosti? ako ste sa finalne doliecili???? len dodavam, ze umyvame len cistou vodou, robime kupely v hypermangane, repiku, nechavame uschnut ritku, pouzivame separacnu vlozku a flisu- ak ma jednorazovky, casto prebalujeme, vyskusali sme uz sudocrem, bepanthen, weleda nechtikovy, rybilku....samozrejme, nie naraz, pocas cca mesiaca. Ako dat ritku spat do normalu? ako sa to podarilo vam a tiez sa vam to vracalo? nechapem, ved ani teplo teraz nie je:((( uz sme z toho zufali:(

bubla30
autor
25. mar 2013

@tyssa neriedené či zmiešať s vodou? koloidné mám doma...

mishita2401
25. mar 2013

@eeffka dakujem skusim.

bubla30
autor
25. mar 2013

@eeffka dakujem, tym ho uz umyvame...

bubla30
autor
8. apr 2013

dakujem vsetkym za rady- tak mame po steroch a boli pozitivne,predpisali nam framykoin,takze to bolo predsa cosi viac ako len zaparenina. okrem ineho som prisla na to, ze smeho sice umyvali cistou vodou,ale pouzivali sme kapesnicek z bavlny, ktory sme sice casto prali a premyvali, ale asi by ho bolo treba prat za kazdym umytim po kakani, aby boluplne koser. takze sme ho vyhodili a umyvame bez neho- jednorazovkami-nastrihali sme ich vela.dakujem este raz a drzte sa, vsetci nech ste zdravi🙂

maja43
26. apr 2013

ja by som odporučila krém s názvom dermaguard u nás spravil zázraky. Je to bariérový krém a používame ho celá rodina a sme veľmi spokojní 🙂 www.dremaguard.sk

lubka3232
21. okt 2017

ja som skusala na cervene miesta imunoglukan, ak je to take skor ze exem tak napriklad bepanthen sensiderm alebo holtova mast a ak vyslovene zaparenina tak nam sa najlepsie osvedcil prave bepanthen care alebo extra

evyka
21. okt 2017

Ja malej umývam dupku len čistou vodou, žiadne vlhčené obrúsky. My sme nemohli používať ani Sudocrem či Bepanthen, vyhádzala sa nám z toho. Keď mala červenú dupku, používali sme modrú Indulonu, to bolo hlavne vtedy, keď brala antibiotiká. Tá nám zabrala. A tiež sme raz mali problém so zaparenou riťkou, pomohla nám modrá pasta s rybím olejom /nie zelená/ - nahrubo namastiť cez deň a večer sme vtedy dávali Imazol. Iné okrem Indulony a modrej pasty s rybím olejom nič nepoužívam.