Silná a mokvajúca zaparenina u 6 mesačného chlapca

dadka26
9. mar 2013

ahojte, prosim o rady-maly ma 6 mesiacov, pred dvomi tyzdnami mal silnu zapareninu, okolo anaalneho otvoru cervene az do bordova, stalo sa mu to v priebehu noci. nechapem, lebo ho casto prebalujeme, umyvame len cistou vodou, preventivne sudokrem alebo bepanthen alebo weleda nechtikovu masticku, ziadne umele utierky na ritku. zial, preslo mu to az do krvi, tak nam doktorka dala imazol krem. ten zabral, pomaly to ustupilo, teraz sa to po dvoch tyzdnoch vratilo a opat mu to mokva:(( plienky pouzivame stale tie iste (pampers), striedame kremiky...neviem, co s tym robit...som z toho zufala, neviete poradit nejaku rychlu pomoc, ako na to a co davat? aby som nieco este viac nezhorsila, ci skusat stale ten imazol (zda sa mi, ze uz nezabera:( alebo co.....do pondelka este dlho a nechcem, aby sa mu too uplne zhorsilo:(dakujem za rady!

kryska5
9. mar 2013

@dadka26 ahoj, na zapareniny som ja vždy používala repík 😉 vylúhovať, gázičku namočiť do repíku a pri prebaľovaní vždy utierať prípadne nechať chvíľku priložené, až takto zaparené malá nikdy nemala ale pri každej zaparenine som vždy dávala repík u nás bol veľmi účinný, lepší ako krémy 😉

sue
9. mar 2013

@dadka26 nám sa to stalo raz a pomohlo len to,že som pridala kúrenie a malého som nechala plaziť sa s holou riťulou celý deň - samozrejme som ho "dávala cikať" v klbku raz za hodinku cca a to,keď kakal,tak som poznala - videla na ňom,takže neboli nehody, ale pomohlo toto...

mirinka9
9. mar 2013

skuste davat docasne latkove plienky... alebo nechat casto vetrat. viem, ze sa to teraz velmi neda, kedze je zima... preto navrhujem latkove plienocky. My sme cez den pouzivali iba latkove plienky, ked sme boli doma a nikdy sme so zapareninami nemali ziaden problem.

dazdovka
9. mar 2013

@dadka26 ten repik je ozaj zazrak, skus to co radi @kryska5 My sme sice zapareniny v takom stave nikdy nemali, ale jeho liecive ucinky mam odskusane na vaznych poraneniach.

dadka26
autor
9. mar 2013

dakujem, baby, nechapem, ako sme sa my dostali do toho stadia:(hned ako mu scervenela, zacala som opat s imazolom, ale teraz uz nepomohol:( ten repik, robili ste silny vyvar? nad latkovkami som uz uvazovala,ale teraz takto narychlo cez wend neporiesim, to skor do buducna🙂

moon1979
9. mar 2013

@dadka26 a prečo striedaš krémy? možno práve tam je problém ... ja som od začiatku až do konca používala len sudokrém a v živote môj krpec nezažil ani len milimetrovú zapareninu ...

dadka26
autor
9. mar 2013

@moon1979 preto, lebo sudocrem mu uz nepomahal, tak sme zacali bepanthen, po case aj ten prestal:( keby boli dobre, nezacala by som menit...rozmyslala som aj o materskom mliecku, ze by som na to skusila, len mam strach, ak by tam mal kvasinky, ci to este nezhorsi..

moon1979
9. mar 2013

@dadka26 hmm zvlaštne ... ja na sudokrém nemôžem povedať (napísať) jedno zlé slovo a fakt sa nestalo, že by mal čo i len začervenanie nejaké ... používali sme len pampersky, po cikaní som použila vlhčenú utierku a po kakaní som ho vždy umyla pod tečúcou čistou vodou ...
s tým mliečkom ti neporadím ... žial
ale repíkom nepokazíš nič

svetlusska
9. mar 2013

@dadka26 skus ako ti radia ten repik, imazol iba potlaci ucinky a neskor sa to opat prejavi.mozno by si mohla skusit ine plienky alebo latkove.len neskusaj lidlove my sme ich raz skusili nakolko ma mama na to ukecala a mame z toho nejaky ekzem na vajicku a nie a nie sa toho zbavit...ja pouzivam latkove ale tak obcas ak treba tak plienky z dm.

janinah
9. mar 2013

mne-teda mojej dcérke podobné nešťastie na dupe vyrobili v nemocnici,vyliečila som to Framykoinovou mastičkou,najprv poumývať v repíku ,vysušiť na vzduchu a natrieť,toto treba ošetrovať ako ranu,nie len ako poškodenú kožu

kaara1980
9. mar 2013

z vlastnej skúsenosti ti radím zmeň plienky.jemne natri opthalmo-framikoínom a kúp bionect v spreji.je to kys.hyauronova s koloidným striebrom a keď to nastriekaš,je to ako popol.ja som tak s malou skončila na gynde,a mala to katastrofálne.malá to má vždy po atb tento problém a akonáhle sa jej začervenie prdlel,natieram bionectom,ale používam už len krém.Malá dostala plienkovú dermatitídu hneď v pôrodnici a to som použila jen vzorku pampersiek.Pediatrička mi v pôrodnici rovno povedala,že pampersy sú bordel a najlepšie sú Fixies,lidl plienky a tesco a dmky.
inak ako sme skončili na gynde,tam ma zdrbali,že imazol nemám používať,pritom nám ho predpísala naša dr

kaara1980
9. mar 2013

@dadka26 a kúp úplne najobyčajnejšiu rybaciu masť

adelajda2012
9. mar 2013

@dadka26 Skus aj pozriet ci mu nejdu zubky... nasa ma ritku zaparenu vzdy ked jej idu zubky. Ked sa prerezu, je po zaparenine. A objavi sa presne tak z cista jasna ako u vas. Ale nema to teda az take silne. Teraz jej ide treti par zubkov, tak jej repik davam do kupania. Drzim palce, nech to rychlo prejde.

elka74
9. mar 2013

my sme kúpili jedno balenie pampers a vtedy sa malej urobili škaredé zapareniny. nič nepomáhalo, až Imazol pomohol. plienky som vyhodila a kupovala som už len v Lidli. Nerobili jej dobre ani Tescové plienky.

andrejka1983
9. mar 2013

@dadka26 v prvom rade si mala imazol používat aspon ešte 1- 2 týždne od vymiznutia príznakoch, lebo aj v navode písu že ho treba ešte dalšie dni používat, lebo inak sa nam to vráti a častokrat v horšej forme,to maš ako s ATB, proste musíš ich vybrať všetky aj ked ti už nič neni!!! 🙂
---no nič, tak začni zas od znova, umývaj iba pod tečúcou vodu, jemne osuš plienočkou a nechaj ho volne s odokrytou ritkou nech sa luftuje, iba ho prikry dekou...a používaj len sypky puder a imazol krempasta! to by malo vysušiť, a ked ho budeš kupať tak žiadne olejčeky do vody, radšej uvar harmanček alebo repík a to mu tam vylej 🙂 neboj aj ja som si tým prešla, ale ten imazol fakt pomohol....a potom už len púder alebo rybilka ( tiež dobrá mastička )...mne sa na mokvajuce zapareniny sudocrem či bepanthen absolutne neosvedčili 🙂

kaviju
9. mar 2013

Ahoj my sme mali ten istý problém,mokvalo to do živého a takisto nič nezaberalo.Potom som podľa rady mojej mamky skúsila jednoducho tú časť izolovať,choď do lekárne a výpytaj si náplaste sterilux s vankúšikom zober taký rozmer aký je veľká ta zaparenina tak aby ta lepiaca časť nezasahovala do mokvajúcej časti a ešte kúp skorocelovú mastičku,tou masti a prelepuj dokedy sa to nezacelí ak budeš kúpať tak aj s tou náplasťou ale nenamáčať veľmi dlho.Prajem ti aby ti to pomohlo.Podotýkam že sme použivali v tom čase keď to začalo mokvať tesco plienky,vrátili sme sa naspäť na babylove.Ani pampers už nie je žiadna sláva.

anjelicek26
9. mar 2013

@dadka26 - zozen si peruansky balzam, to pomoze aj na tu najhorsiu mokvajucu ranu..

dadka26
autor
9. mar 2013

@anjelicek26 a kde sa da kupit?bezne v kamennych obchodoch ci len cez net?

anjelicek26
9. mar 2013

@dadka26 - mne ju kamoska kupovala v beznej drogerii ako maju indulonu a ine kremy... ja som mala velmi skarede natrhnutie (zvnutra) po porode a toto bolo jedine, co skutocne zabralo.

ninison
9. mar 2013

@kryska5 @dadka26 my takisto. nasa ma citlivu pokozku a mala take jemnucke zacervenanie. pri kazdom prebalovani umyvam vodickou, repikom a luftujem. kazde prebalovanie nam tak trva 15-20 min ale za pekny zadocek to stoji.

ninison
9. mar 2013

@moon1979 nam sudo vobec nerobil dobre, po nom sme mali cerveny zadocek.

dadka26
autor
9. mar 2013

dievcata, dakujem, ze ste si nasli cas a napisali. vyselektujem co sa bude dat a hned odskusam, uzz behame s holym pipikom po byte a kropime parkety:D repik sa luhuje...dakujem!

lubikan
9. mar 2013

@dadka26 latkove plienky,a zinkova masticka miesana v lekarni..nam pomahalo toto...a ritku treba po kakani aj mydielkom umyt,cista voda nestaci

ekinkala
9. mar 2013

@dadka26 ahoj treba stym ist k doktorke da ti na to specialnu masticku moj maly to mal treba to 3x denne natierat a krasne sa to zahoji

monyccka
9. mar 2013

a nezacali ste s prikrmami? Nasej sa ritka zvykla zaparit, ked sme zaradili "kyslu" potravinu - ovocie nam zo zaciatku robilo problemy. A zaberal len repik. Vela vela repika.. jedna cajova lyzicka do 2 dcl vriacej vody, vyluhovat 10 minut, scedit a pri prebalovani sme neutierali dupku, ale zlievali tym odvarom bud na prebalovacej podlozke alebo nad umyvadlom. A potom len prilozenim bavlnenej vyvarenej vyzehlenej plienocky sme osusili a nechali este aspon 5-10 minut na vzduchu. Potom sudokrem a cista plienocka (nie oranzova pampers! tie su parfemovane a drazdia bzytocne). A ked to ustupovalo, pouzivali sme nadalej repik ale uz sme utierali s vatickovym sulkom namocenom v tom..A potom rovnako osusit, nechat vyvetrat a nakremovat. A prebalovali sme minimalne a2hod. aj v noci.

andulka13
9. mar 2013

@dadka26 Ahoj!
ktosi tu uz spominal materske mliecko, tak ja sa k nemu pridam. My sme mali tiez zapareninu az do krvi, pouzivam sudocrem a ten vtedy veru uz nezaberal, tak som skusila dat na to vecer moje materske mliko a veru, do rana to bolo podstatne lepsie. Vyskusala som to uz viackrat a funguje perfektne. Sudocrem je fajn, no to mlieko nic nestoji a je vzdy po ruke. Boli obdobia, kedy som nepouzivala ziaden krem, len som trosku pretrela mlieckom a boli sme uplne v pohode. Mam to odskusamna na svojich troch detoch.
No nech uz skusis cokolvek z vyssie uvedeneho, hlavne prajem, aby to zabralo.

janamama
9. mar 2013

Vymeňte plienky, veľa nechaj bábo holé a skúste Pitiol krém - je silný, a na príbalovom letáku je že je pre väčšie deti, ale používajú ho aj na pôrodniciach, asi vedia prečo.

dadka26
autor
10. mar 2013

@andulka13 ahoj, ved to napadlo aj mna, kedze mliecko ma hojive ucinky, len som sa bala, aby ak su tam kvasinky, este viac neublizilo- kedze je sladke. takze tebe pomohlo, asi teda skusim🙂

simca06022011
10. mar 2013

mne sa mala takto vystipala po citrusoch v kombinacii so zlymi plienkami.. mne ako vzdy pomohol len bepanthen, natrela som riadnu vrstvu a nechala tak (bolo to ale az po roku...), ale ked je to u vas opakovane, urcite zmen plienky a pridi nato to z coho sa vystipe takto, ci je pokakany dlhsie, alebo pocikany, prebalovat v noci ak sa pocikava, nech ho to nedrazdi zbytocne atd :(... vela trpezlivosti prajem, je to hrozne mne mala revala chuda ako pavian aj ked sa pocikala a prislo to do kontaktu s pluzgiermi, hocikedy.. je to hrozne :(

dadka26
autor
13. mar 2013

baby, dakujem este raz za rady a vasu pomoc🙂 najhorsie nam preslo, krvave ustupilo, pouzivam stale 2krat denne imazol, medzi tym rybaciu mast, repik, ritku vetrame, ako sa da, ale stale to mame ruzove, niekedy viac, az sa bojim, aby sa to opat neprehuplo spat:( ako ste docielili, ze ste ritku dostali do normalneho stavu? ten imazol tiez nemozem uzivat dlhodobo...mam ist s tym ku koznej?