Je to zaparenina alebo alergia?

bubla30
15. mar 2013

ahojte, uz dva tyzdne riesime problem nasho maleho, ma takmer 7 mesiacov, doteraz sme nemali problem s ritkou, ale pred dvomi tyzdnami zo dna na den zcervenala, az do krvi, uplne zle. kozna nam predpisala imazol, kotry sme pouzivali, ale po tyzdni sa nam to vratilo opat a takmer este horsie. uz sme zufali, nevieme, co s tym robit- umyvame cistou vodou, repikom, nechame zaschnut, vetrame par krat denne,, dvakrat denne imazol, medzi tym rybilku alebo dm nechtikovu mast (sudokrem a bepanthen nepomahaju), skusala som uz aj materske mlieco, to sa mi zda to este zhorsilo. plienky mame pampersky, aj dm eko, ziadna zmena...teraz sme kupili latkovky, ale mame ich len jeden den. som z toho zufala, uz neviem ci a cim ho natierat, vyskusali sme uz asi vsetky rady z podobnych tem tu na fore, preto zakladam tuto temu. Ako mu to doliecit? Co robit? Je to vobec zaparenina? Nemoze byt na nieco alergicky- nemyslim len na plienky...Nemate podobnu skusenost niekto? Prosim, kuknite na fotky, ci to vlastne je zaparenina-pluzgiere nema, len cervene flaky. Dakujem velmi za pomoc!

mimikas
15. mar 2013

asi zaparenina sposobena nespravnou plienkov, vymen plienky a vlhcene obrusky a natry Bepanthemom a nechaj drobca co najviac holeho nech mu koza dycha. Neskusala si nahodou novy druh plienok? My mame takuto ritku ak malemu dam ine plienky ako latkove

bubla30
autor
15. mar 2013

@mimikas ahoj, praveze pouzivame tie iste, len sarza moze byt ina...vies ako to je, stale do toho mozu dat nieco ine:( vlhcene nepouzivame vobec-len cistu vodu a nechame vysusit, pripadne jemne utriem bambusovou plienkou. uz sme z toho zufali...bepanthen nepomahal, skusali sme, ked to bolo este zo zaciatku scervenane a potom to preslo az do krvi:(

jeemima
15. mar 2013

@bubla30 nepouzivate nahodou sudocream? nam sa z neho cosi podobne urobilo cez celu ritku ale nebolo to az tak cervene ako mate vy....vtedy nam pomohol bepanthen a tiez som enchavala deti bez plienky sa hrat....

strociatka
15. mar 2013

@bubla30 Ahoj, tak my sme toto mali este horsie, nam to cele zakrvacalo a mala sa mi kompletne zlupala z koze, strasne jej to opuchlo, bolelo ju to a pri kazdom prebalovani sme plakali obidve ☹

Isla som ku koznej, ta mi vsak moc nepomohla, napisala nam presne to, co tebe dokina. Imazol a aj tak nezabralo. Jedine co pomohlo:
1. najzasadnejsia vec, okamzite skoncit s jednorazovkami - baby na fore s latkovkami ti pomozu. Vidim, ze si z BA, tak ak mas chut, kludne sa zastav aj u mna doma a rada ti pomozem, vysvetlim, ukazem ako na to, lacno, jednoducho, bezproblemovo a stastne 😉 Tu je totiz dolezite davat spravnu separacku, aby si mohla kremovat a neposkodit si plienky.
2. Kup ihned v lekarni hypermangan a rob sedacie kury 1x denne a 1x denne repik
3. Staci sudocrem, uz nekombinuj s inymi kremami.

Trpezlivost, zmenu neuvidis hned, nam to zacalo ustupovat az po takych 3-4 dnoch presne tohoto postupu. Samozrejme kojit neprestan, babo ti asi reaguje na svoju vlastnu stolicu, tot nas pripad.. Ak chces, kludne pis do IP, rada pomozem 🙂

mimikas
15. mar 2013

@bubla30 neskusis ine plienky? Neake Eko ne nie su napustene roznymi gelmi a parfemami? V DM maju teraz nove Naturela ci neako tak mali by byt bez gelu a poarfemov, vyskusaj, alebo skus latkovky

ankaevka
15. mar 2013

@bubla30 ahoj, raz som kúpila iný druh plienok ako sme používali a malej sa zaparil zadok až do pľuzgierikov...sudokrém vôbec nepomohol....kombinovala som canesten s imazolom, pri každom prebaľovaní pekne v hrubšej vrstve raz jedno raz druhé a krásne sa jej to zahojilo

simca06022011
15. mar 2013

Podla mna treba jeden krem a nahrubo a nie strieda kopec druhov, mne mala mala presne takyto zadok, prvy krat v roku... revala ako pavian uplne do pluzgierov krvavych to islo... moja liecba je umyt zadok, vysusit, nechat s holou ritulou chvilu, centimeter bepanthenu .... my sme to mali od zlych plienok v kombinacii s mandarinkami :P zmizlo to za cca 3 dni uplne... ale som si vytrpela vreskotu, pleskotu... este aj dlho potom ked sme sa sli prebalit :(potom sme to mali uz az nedavno.... a zase rovnaky scenar 🙂) tak som si povedale ze plienky viac skusat ine nejdem, ked jeme citrusy alebo nieco kyslejsie, tak vzdy ked kaka a zbadam to okamzite ju prebalujem (to sice aj inokedy, ale ona nam nechce povedat ze kakala, tak je to taka nahanacka 🙂) )

bubla30
autor
15. mar 2013

@strociatka dakujem za rady, si zlata, len byvame v bernolakove a dnes som odrezana od sveta:( neviem sa dostat do ba- hypermangan mame, ten mozem davat aj hned, repik uz pouzivame, tak v tom budem pokracovat...latkovky kurz by sa mi zisiel🙂, vieme len to, co nam teta v obchode narychlo ukazala...popravde, uz sa mu to aj bojim niecim natierat, zda sa mi, ze vsetko to len zhorsuje-ten zinok v sudokreme nemoze este viac vystipat, ked to ma take cervene?

bubla30
autor
15. mar 2013

@simca06022011 dakujem, bepathen nam nezabral:( citrusy som nejedla, ani nic ine ako zvycajne, ale to clovek nikdy nevie:(vetrat vetrame ako besni, skusame, dakujeme za rady

bubla30
autor
15. mar 2013

@mimikas ved tieto by mali byt neparfemovane- su eko, bez chloru a neviem coho este, ale evidentne nerobia dobre- alebo to je tymi pamperkami, aj ked ich pouzivame od zaciatku a doteraz ziaden problem...

kika1111
15. mar 2013

@bubla30 skúste Imazol... ale ten je na predpis

strociatka
15. mar 2013

@bubla30 urcite nie, neboj sa.

V obchode sa toho moc nenaucis, lebo oni hlavne predavaju 🙂 Ked nahodou budete mas rodinka cestu do Ikei, kup si tam lacnu flisovu deku: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/8025... farbu si vyber aku chces. Je lacna a nebudes lutovat. Doma si ju nastrihaj na pasiky, vkladacky do plienky a to pouzivaj ako separacku. Mozes ju davat do uplne kazdej plienky, latkovej aj jednorazovky. Krasne ti bude drzat vlhko mimo babatka a spokojne a vklude mozes kremovat malickeho. Ide to strasne super, lahucko, jednoducho vyprat, takze nemaj obavy ziadne. Zaroven ak ju budes davat do jednorazovky, tak zabrani prechodu chemickych latok na babatko. Hlavne mu asi robi problem chlor, ktorym tie plienky bielia a dezinfikuju. Ked ich budes prat, tak davaj pozor, aby si nepouzivala avivaz, aj to malemu bude robit zle. Urcite vsetko co ide priamo na telicko, nech je bez avivaze, radsej ked peries pridaj na programe plakanie navyse. Drzim palce a skore uzdravenie 😉

simca06022011
15. mar 2013

ake pampersky pouzivate? nam sa hned pari zadok z tych umelych oranzovych ale posledne sme to mali z tych active baby... preto pouzivam premium care, sice "nevonaju" kremikmi aloe verou a parfumami, ale su makke, rychlo saju a nikdy sme v nich neboli vystipani...,probelm podla mna nebude s pridavnymi latkami, ale celkovo s plienkou, pocika sa tam dieta a potom sa v tom "pari", ked to nevcucne dostatocne rychlo, tak je este aj v mokre.... ale skuste aj tu separacnu🙂 keby som mala malu mensiu uz by som skusala 🙂)))

bubla30
autor
15. mar 2013

@kika1111 ten berieme yz dva tyzdne:(

sisiska
15. mar 2013

nam zaberal ten Imazol v kombinacii s repikom a ABC change derm od Biodermy na zapareniny...bude ho to sice chvilocku par minutiek stipat po nom, ale je dobry...a ten hypermangan do kupela

kika1111
15. mar 2013

@bubla30 my sme ho tiež dva týždne dávali, 3x denne na umytú suchú pokožku...a zabral fakt asi až po tých dvoch týždňoch. neviem ako často ho dávate.

bubla30
autor
15. mar 2013

@strociatka jeej, to je super napad s tou dekou, ked kukam na tie separacky, co sme kupili, tak to je z flisu! takze ked mu ho dam aj do tej jednorazovky, tak mu to tam nebude drzat vlhkost, ze?super! lebo my sme nakupili len par na skusku, vyslo nas to okolo 70 eur takze dost brutal. dakujem za radu, ihned zajtra vyzeniem draheho do ikey!dakujem este raz, skusim co sa bude dat, len nech sa mu to uz polepsi, chudatku!

katy1979
15. mar 2013

@bubla30 pityol si neskusala? To bola aspon u nas posledna zachrana.

bubla30
autor
15. mar 2013

@katy1979 od toho ma strasila kozna, ze je nebezpecny pre tak male dieta:( bojim sa davat tolko vselijakych masti,neviem..

bubla30
autor
15. mar 2013

@kika1111 dvakrat denne, na suchu pokozku, najprv zaberal, teraz sa mi zda, ze uz nie:(

kika1111
15. mar 2013

@bubla30 skús 3x, nám doktorka kázala 3x a mali sme to menšie. prípadne skús Holtov krém, ten kúpiš bez predpisu za necelé 2 eurá

tara
15. mar 2013

mali sme tento isty problem, ked bral alexko atb, vtedy ma velmi agresivnu stolicu. skus aj ty popremyslat, co si jedla ( ak kojis ), ci ho nieco nedrazdi. nam pomohol repik, po kazdom prebaleni som ho umyla mydlom a vodou, potom poumyvala repikom, a potom nahrubo nakremovala kremom Weleda - z DM. je sice drahsi, ale je to nechtikovy krem, ktory pomahal zazracne. a na dalsi krat nam pomohol tiez krem z DM, babylove panthenol. ten mu to upokojil tiez velmi rychlo a efektne.

tara
15. mar 2013

ozaj a tiez ma napadlo, ze do urcitej doby mu pampersky nerobili problem a potom zacal reagovat uplne inak. tiez sme vymenili plienky a najlepsie mu robili opat z DM, babylove.

katy1979
15. mar 2013

@bubla30 tak nas pityolom nestrasil nikto. Este holtov krem je teda.
U nas sa pityolom mazalo odjakziva. V okoli tiez viem ze to pomohlo a nam to tiez vzdy zabralo. Uplne tenucka vrstva pred spanim a za dva dni mali ukazkove zadky.

aristka
15. mar 2013

treba úplne zmeniť plienky,omývaj to s bórovou vodou,má perfektné hojivé účinky,keď drobca kúpeš daj mu do vody repík,krém na riťku ,kedysi bola obyčajná rybacia masť a bolo dobre,ja sice dávam teraz sudocrém,ale od bábätka,len na noc,inak to tam zasypávam obyčajným aviril zásypom,krémy na riťku v hrubej vrstve je hlúposť dusí to pokožku,dávaj tenkú vrstvu

cecil36
15. mar 2013

@bubla30 je to zaperenina, pomoze repik, hypermangan, nechtikova mast a nam super zaberal bepanthen. Imazol nie, ak tak imazol plus. Obycajny imazol moze spustit bakterialnu infekciu 😒

sisaha
15. mar 2013

@katy1979 suhlasim, my sme tiez mali zapareniny obcas a jedine co pomohlo bol na 2-3 dni pytiol...a potom zase ukazkova riťka.. 😉

bubla30
autor
15. mar 2013

@tara ahoj, praveze jem stale to iste, nic co by som pred tym nejedla:( ten weleda krem mame aj my, ale nepomaha-po kolkych razoch zacal zaberat?

bubla30
autor
15. mar 2013

@cecil36 imazol krempasta nam bol predpisany- teraz nam dokina predpisala nieco antibioticke, vrraj tam asi bude bakteria a mame to kombinovat s imazolom- bactoran alebo take cosi, presne teraz z hlavy neviem...ale nevidela ho, je totiz mimo mesta, tak len po telefone, co neviem, ci je naj urcenie diagnozy....bojim sa, aby sme ho nepremastickovali:(

tara
15. mar 2013

@bubla30 natierala som ho nahrubo, trvalo to aj tyzden. ale pamatam, ze na druhy krat zabral rychlejsie ten panthenolovy babylove. ten bol naozaj ucinny.