Ako vysvetliť učiteľke, že dieťa nie je choré?

lady511
17. mar 2015

ahojte mamičky,,zaujíma ma jedna vec,,naša dcérka ma vyše 3 rokov ,,od novembra chodí do školky a minimálne jeden týžden do mesiaca ma soplík alebo kašel alebo oboje naraz,,ale skor ten soplík,,vždy ked si ju doma vyliečim,klasicky kvapky,,sirup od kašla (ked je to vážnejšie samozrejme ideme k doktorovi ) tak večne je v školke pár dní a znova to isté lebo je tam minimálne 5 detí ktoré maju soplík kašel dokonca aj teplotu čo soms a nedávno dozvedela ☹
iné mamičky aj moja mamina mi radila že ju dat už do školky (mala som ju doma vyše týždna) soplík mala už ok cez den som ju vysmrkala možno raz,,nebol zelený,,žiadna teplota ani nič iné,,ale vždy mi učitelky len vravia aby som ju nechávala doma že je chorá,,už proste neviem ani čo im povedat,,lebo vždy ju dam do školky vyliečený ,,nikdy s teplotou a po týždni dvoch ,,sme zase tam kde predtým,,neviem už ako argumentovať učitelke,,viem že si detský organizmus len zvyká na takéto prostredie a ešte to potrvá len neviem čo si mam malu nechávat pomaly celí mesiac doma?mali ste niečo podobné?hlavne ma zaujímaju nazory mamičiek ktoré maju podobné problémy
dakujem

sisaka
17. mar 2015

@prego81
@bubelko
@prasiatko30 to je slovenska specialitka tie sople a skolka. Ani tu v Kanade to nikto nikdy neriesil, deti bezne chodili do skoly so soplami, ci kaslom a v pohode, netrapilo to nikdy ani ucitelky ani rodicov. A teda tiez nepoznam ziadne deti, ktore by boli nonstop chore, ci by boli 3 tyzdne zo 4 doma. U nas su take iste pravidla - nezoberu dieta s teplotou, vracanim, hnackou, sople tam zahrnute nie su a uz vobec nie ich farebne otiene. A teda ja osobne som este so soplom nebola u lekara, ja s nadchou chodim normalne do prace a deti do skoly ...

bubelko
17. mar 2015

@sisaka tiez mam pocit, ze je to taky slovensky fenomen - riesit sopel a este aj jeho farbu. a tiez nepoznam deti, ktore by podobne ako svk deti travili zo 4 tyzdnov 3 tyzdne doma... 😉

stastnamamulka
18. mar 2015

@lusinda3 pisem celodenny sopel,kedze ty pises,ze bud decko sopel ma alebo nie.Ja mam doma skolkarku-alergicku,prave jej zacala sezona,ucitelky v skolke ma velmi chapave,no bohuzial,ked sa dusi a kasle a sopli pocas dna aj pocas spanku,rusi tym deti a veru je to neprijemne pre obe strany☹

sladkasue83
19. mar 2015

ja len tolko k tejto teme: tento rok, ani zima nebola. tie hnusne bacily a virusy su vsade. je teraz velmi vela chorych deti. neber si to osobne. pockaj, kym pride lepsie pocasie 🙂
moj starsi - chodi do skolky a nebyval nikdy chory. tento rok je chory skoru furt. kasel, sopel... nejako sa to stale drzi... dokonca sme mali aj ATB :(

siska53
19. mar 2015

@bubelko no vidis a u mna riesila aj moja dospelacka dr.,ze aku farbu ma moj sopel. No tak,ja si ho neobzeram🙂.
My sme tera vsetci chori,nam.dospelym dali celkove atb.
Syn sa trapi so soplom uz 3.tyzden -najskor mal i teplotu a kasel to preslo. Po vyse tyzdni siel,bol 3dni a nechala som.ho doma. Zas kaslal a ten sopel sa mu zhorsil. Vyter z nosa mal premnozeny kadecim. Dostal lokalne atb,ma byt mimo kolektivu a nesmie ani behat,lietat cize len prechadzka..
Dcerka ma sopel tiez,ale ta dostala len trifed a obom.mame zvlhcovat.
Moji obaja maju zvacsenu mandlu,tlacia nas do jej vyberu.. A vraj je tam.nabeh na alergiu,no v 3r.mu nic nezistili.

Takze ano,tu sa veru riesi vsetko.

siska53
19. mar 2015

@lady511 nas nikto nenutil nechat syna doma,uz zoparkrat bol so soplikom i trochu kaslajuci v skolke.
Len nechapem preco iba vy mate ostat doma a ine deti nie.

alietam
26. mar 2015

u nas napriklad nasa ani neda potvrdenie do skolky ze je dieta zdrave.Vysvetlila mi to tym ze napriklad po chorobe ze je dieta doma preliecene idem na kontrolu a ze jej sa moze javit zdrave ale ze kludne ako cakame v cakarni moze daco znova chytit a to sa preukaze neskor takze papier je pre nu zbytocny.U na ked deti maju len trochu sople ale ziadne ine priznaky tak do skolky idu ale ked uz daco maju tak ostavaju tyzden doma a potom do skolky.Syn ide dos koly to keby som ho mala nechavat kazdu chvilu dom alen zo solami tak latku nestihne ano prebrat a tolko hodi vymeskat je vela len kvoli soplom .Vy tiez neostavate doma ked mate nadchu ak si chcete udrzat robotu tak si rozmyslite ci praca alebo doma jasen ked je teplota kasel atd tak jasen doma lezat .

ali08
9. apr 2015

@lady511 ahoj.dosť má prekvapilo že aj keď dieťa odhlásiť tak ti peniažky nevrátia?to je čo za škôlku A to potom tie peniaze kde idú kuchárkam do vačku?ja keď odhlásim syna automaticky ďalší mesiac platím menej.A tam je rátana celodenná strava nielen obed.
Na Sk je to tak každý hľadí na iného deti či náhodou niesu trošku usoplane ale na svoje vôbec nepozru A sú aj také ktoré ráno dajú deťom narodenia A kex klesne teplota šup ho do škôlky len aby nestratili prácu. Je to ťažké av dnešnej dobe ale je to tak

susanne6
14. apr 2015

@lady511 to chodíte do súkromnej nejakej škôlky? že sa vám peniažky za obedy nevracajú?