Ako znížiť teplotu u 5r keď odmieta sirup i tabletku

mishadudy
3. aug 2018

Prosim Vas, poraďte ako znížiť teplotu, keď dieťa odmieta sirup, tablatku (vypluva vsetko) a čipka tiež neprichadza do úvahy..jedine ak nasilu, aj to sa mi nepodarí stále lebo sa so mnou doslova bije. Chlapec má už 5 rokov a stale si nedá vysvetliť, že musí. Poraďte nejake zastarale, babičkovske metódy, ak nejake sú. Má zatial len 38,5 ale bojím sa, že mu stúpne ešte viššie..ďakujem za každú radu

danmag
3. aug 2018

ked mu davs cipku nehovor ze mu ju davas,povedz ze mu ides pomastit dupku,vloz pomaly ale hlbsie a do ruky hracku,musis odputat pozornost,alebo sladkost,alebo co ma rad,ale hlbsie vlozit aby ju nevykykal,myslim ze ked je tam 5 minut tak by mala zabrat.ja to takto robim.

mishadudy
autor
3. aug 2018

@danmag noo len keby stacila jedna cipka..potrebujem mu ich dat 2 🙂 uz som totalne zufala z neho..

pribinak
3. aug 2018

5 ročnému davat cipok do zadku je uz hlupe, je velky. Klamať ho? Oklames ho a nebude ti veriť. Skus si ty strčiť dva čipky do zadku, no parada....

Normalne mu dam striekačkou do úst, zápachať ústa rukou a hotovo. Nasilu, ale bude to mat v sebe.

mishadudy
autor
3. aug 2018

@pribinak skusala som, aj tak to vypluje..alebo pri najhorsom si dvihne zaludok a vyzvracia to

zuzka38
3. aug 2018

@mishadudy osprchov si skusala?

k_e_y
3. aug 2018

No znížiť sa dá zabalmi ( namočiť uterák alebo plienku do letnej vody a obaliť hruď na 10-15 min.) Ale to je krátkodobé riešenie, lieky by si mala nejako do neho dostať ak je to potrebné :(

mishadudy
autor
3. aug 2018

@zuzka38 skusala som..klesla mu z 38,5 na 38,2 a o 10 minut znova isla hore

pininka
3. aug 2018

A keby si mu to rozmiesala v dzuse? Len tak deci a pol. Skus aj tie zabaly, mozno potom sam pochopi ze je lepsie zobral sirup a hotovo, uz je dost velky aby to chapal.

dominika6
3. aug 2018

@mishadudy obávam sa že musíš byť razantnejšia a jednoducho prikázať..5ročný by to chápať mal..aby ste neskončili v nemocnici na infuziach kde s ním budú mať 2x viac roboty..
nám sa vždy osvedčil nurofen a žiadne vypluvanie..to ťa viac menej len trenuje..

mishadudy
autor
3. aug 2018

@k_e_y len neviem ako :( on ma panicky strach zo vsetkeho a o tabletkach a sirupov ani nehovorim..skusime este osprchovat alebo zabaly

mishadudy
autor
3. aug 2018

@dominika6 uz viac razantnejsia neviem byt. Skusam to nasilu no marne...za kazdym to vypluva alebo si dvihne zaludok a rev neskutocny..

dominika6
3. aug 2018

@mishadudy tak potom do sprchy..letnú vodu,zabaliť do periny a nech sa potí..lebo ked s ním bojuješ so sirupom zábaly ani neskúšaj..to ti bude revať odušu

eeffka
3. aug 2018

@mishadudy 5r dieta aby robilo takyto cirkus? Trochu rodicovskej autority treba mat. Rozdrvit 1/2 tablety paralenu , rozmiesat s trosku vody a dat prehltnut. Bodka ziadne vyjednavanie cirkusovanie... ak citi ze si makkys bude s tebou tocit, Sirupy som detom ani nedavala, su hnusne slizke a vracali mi z nich
kazde dieta je uplatne... ja som za prehltnuty paralen davala lyzicu koly

pribinak
3. aug 2018

Vyplával syn, ked mal 3 roky, ale nirmalne som mu celou dlaňou chytila ústa a držala. Musel prehltnúť. Potom mohol revat aj hodinu. Kludne nech sa vyreve.
A netreba sa nechat citovo vydierať. Proste treba rázne a prísne, ale treba to urobiť.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
3. aug 2018

@danmag 5rocnemu mastit dupku? 😂😂😂 To je co? Zadok? To mozes tak hovorit 2-3rocnemu. Ale ty budeš asi mastit dupku az do puberty.
@mishadudy Tak ako pise
@pribinak . Proste normalne vysvetlit, dať zapit cajom,vodou. Len vymysla. A ten Nurofen fakt nechuti zle,ze by to mal vyvracat..

mishadudy
autor
3. aug 2018

Mi nemame problem len s tymto..ma panicky strach zo vsetkeho..jasne, niekedy to vyuziva ale viem kedy nie..uz som sem pridavala jednu diskusiu o nom, aky mame s nim probem..takze nejde len o to, ze vymysla lebo nechce nic vypit..chcela som len radu ako sa da inac znizit teplota..

lindusss2016
3. aug 2018

@mishadudy no ak ma panicky strach, treba to ale riesit s detskym psychologom. Dieta musi byt zvyknute na osetrovanie a 5 r uz musi aj spolupracovat a nie to komplikovat. Ale ak si s nim ozaj nevies rady, vezmi ho k dr alebo na pohotovost, oni si poradia

mishadudy
autor
3. aug 2018

@lindusss2016 riesime to s psychlogickou..trosku sa spotil a klesla mu, tak uvidime ako to pojde dalej..

lindusss2016
3. aug 2018

@mishadudy tak drzim palce, 38,5 je este relativne pohoda, len nech nejde vyssie

tt247
3. aug 2018

@danmag bavíme sa tu o päťročnom chlapcovi, nie o mimine s “dupkou”

ajulienka24
3. aug 2018

@mishadudy ja som to robila tak,že som synovi dala trocha čokolády a tabletku s ňou.Ani nevedel,že zjedol tabletku.Alebo mu ju rozpuč na lyžičke a tak mu ju daj tiež z niečím

oira
3. aug 2018

Octove ponozky. Obetuj starsie ponozky, polej octom, vyzmychaj a daj na nohy na 5 min. Babsky recept ktory stiahne 0,5 - 1 stupen. Drzim palce

conspi
3. aug 2018

@mishadudy no nezávidím ale ak nechce dobrovoľne, tak na silu. Myslím, že jedna návšteva pohotovosti by tak veľkému chlapcovi úplne stačila

k_e_y
3. aug 2018

@mishadudy No je už dosť veľký tak skús vyjednavat, že ak to prehltne tak mu niečo dám čokoládu alebo pustia rozprávku podľa toho čo má rád ... Naša 4rocna zas riadne plakala pri zabaloch a keďže mala ako ročná febrilne krce tak sme pri každej horúčke prísny a tak ak nezaberú sladké reči tak nasledujú zle, teda o tom že pôjde do nemocnice a pod. Toto už zaberie vždy aj keď nerada som to používala :( teraz naposledy problém nebol

alexandrah
3. aug 2018

ahoj, verim ze moze mat panicky strach, to moze mat z hocicoho ... ak chces babske recepty, alebo daco alternativne, tak napríklad TCM veri, ze surove ovocie, zelenina - hlavne citrusove znizuje teplotu (rastie v teplom podnebi, kde sa potrebuju ludia skor schladit ... takze citrusy, banan ...). potom som davala detom na ruky cibulovy platok, alebo zemiakovy, na dlane, aj na nohy - chodidla, a zaviazat, znizuje teplotu tiez ... pit vlaznu tekutinu, caj ... nie studenu, ale vlaznu ... to mi aj lekar radil, a vela tej vody (caju). urcite nejest nic varene, ziadne maso, to prehrieva. tak nejak takto to skus ... inak do 39 teplotu az tak neries, akurát to zabije bakterie ... iba ak by vyskocila cez 39.

alexandrah
3. aug 2018

este melon - cerveny, je to surove ovocie, ma vela vody ...

bebetka113
25. aug 2018

Už to nie je aktuálne, ale ja by som teda posadila lieky až ako poslednú možnosť. Pri teplote do 39 sprchy, zábaly, veľa ovocia (najmä vodnatého), čajík, kurací vývar, čiže strava podobne ako radila alexandrah. Ak by vyskočila teplota cez 39, mám pocit, že ten liek si už bude aj chcieť dať ;). Tablety, ktoré sa smú drviť, rozdrv do džúsiku, on to jednoducho vypije a nebude ani tušiť, čo si tam skryla. Sirup skús dať na lyžičku a do toho kocku cukru, možno je problém v horkej chuti sirupu tak ako u nás. Tablety, ktoré sa nesmú drviť a čípky, to by som vyjednávala (ak to zješ, dostaneš odo mňa čokoládku. Ak to zješ, pozrieme si spolu film). Treba aj vysvetliť, čo sa stane, ak nebude chcieť lieky jesť a to predstaviť úplne reálny scenár, čo sa stane, nie rozprávky. Prajem veľa šťastia v budúcnosti s podávaním liekov vášmu synčekovi.

iwesska
25. aug 2018

@pribinak 7r.sme davali cipok do zadku. Dokonca aj mne po sekcii davali. Mam sa preto hanbit? Uplne normalna vec. Nikomu sa to nepaci.

iwesska
25. aug 2018

@mishadudy Nam sa osvedcila cipkova forma. Dcere ked nieco je,tak ziape neskutocne,neda si palickou pozriet do hrdla,popocuvat sa nic. Chytim ju,zdvihnem nohy a pich cipok. Cim viac budes okolo toho rozpravat,tym horsie. S niektorymi detmi sa inak neda.