Alergia dvojročného chlapca na opaľovacie krémy

javi37
4. júl 2015

Môj malý 2-ročný je dosť citlivý na opaľovacie krémy, reaguje podráždenou pokožkou a neviem zistiť, na akú zložku. Už fakt neviem, čo skúsiť. Neporadíte?

meusicka
4. júl 2015

ahoj , moja mala je na tom rovnako. minule leto sa mi nakoniec nevyhadzala a opalovaci kremik z DM a taktiez som mala vichy. skus si zohnat napr vzorku toho vichy, mali by mat v lekarni a natriet len troska napr. na nozke ci zareaguje.

javi37
autor
4. júl 2015

@meusicka Akurát mám doma vzorku vichy, tak určite vyskúšam a z DM myslíš ten sun dance? Lebo som mu minule nastriekala svojím sprejom pre dospelých, bola to dm značka a nevyhádzala sa mu rúčka vôbec, tak teraz neviem, či ho môžem aj takým dospeláckym?

kiki68
4. júl 2015

bud bioderma alebo je este jeden pre atopikov,to kupis v lekarni, pouzivaju ho ludia co maju velku senzitivitu a problemy.

janage
4. júl 2015

ahoj skus dm radu sun dance med kids ultra sensitive je odporucana nemeckou asociaiou alergikov a astmatikov. Nevýhodou je blbá roztieratelnost a majú len 50. Mali sme aj sebamed baby sun lotion - je vhodný pre atopikov- tiez 50 obe baby maju AE. Jedna úplne v poho, druhá sa osypala ale to som zistila až teraz je tam výťažok z ovsa a ona paradoxne na ovos reaguje zle. Ešte sme mali alverde krem na opalovanie tuším baby, ale je len menšie a toho roku som ho nevidela len pre dospelých. Všetky sa ale horšie nanášali a nechávajú fľaky. Skús ešte Dr. max dávajú teraz vzorky equilibria sun cream - má byť na prírodnej báze výborne sa rozotiera a ak ho dcéra bude tolerovať tak skúsim. Rozhodne pýtaj vzorky v lekárňach.

janage
4. júl 2015

@javi37 alverde tiež bolo v dm mne sa tej staršej horšil ekzem aj bo daylongu a bioderme, ale zas bioderma krem pre atopikov intensiv jej robí dobre. Naozaj kludne obehaj aj viac lekárni, vysvetli a žiadaj vzorku - mne ak mali tak dali. Ja som povedala že bez vzorky už žiadne prachy za drahé krémy vysoľovať nebudem a aj sa toho držím 😉 Daylong som vyradila aj pre info , že krém pre deti obsahuje zložku čo ovplyvňuje hormonálnu rovováhu ak som dobre pochopila - minuloročný test detských krémov - neviem ale aká bola reakcia firmy.

baklik
4. júl 2015

@janage daylong to dementoval, dtest si stoji za svojim

lipiancanka
4. júl 2015

My sme mali tiet alergiu na opalovacie kremy a nakoniec to bola jedna zlozka kremu ktora jw vo vsetkych opalovacich kremoch na chemickej baze....v takom pripade pomoze krem zalozeny na fyzikalnej baze treba sa opytat v lekarni. Myslim ze daylong ma taky ale len ten pre najmensie babatka tusim daylong baby. Ten jediny bol dobry. Daylong kids je uz na chemickej baze.

janage
4. júl 2015

@lipiancanka ahoj mali sme daylong baby - to bola ešte menšia - aj po tom sa jej AE zhoršil teraz ma skoro 9 tak potrebujem väčšie balenie a ľahšie roztierateľné.

janage
4. júl 2015

@lipiancanka ale ja mám obe baby atopičky a obe reagujú inak. Tej staršej jeden čas aj zinok vadil v krémoch. Ja už fakt len vzorky a ten daylong pre väčšie deti som už neskúšala vyvolal vo mne ten test pochybnosti plus kedysi sme mali aj daylong lipolotio na atopickú pokožku a ten 100% obsahoval parabény čo je dnes prvá zložka čo odporúčajú kontrolovať aby krém nemal ak máš AE - Ono treba skúsiť len občas je tažké sa dostať k vzorke a tie krémy sú teda dosť drahé na to aby potom stáli na poličke.

lipiancanka
4. júl 2015

@janage to je asi ine ked su atopicky...nas maly nema inak nema problem toto bola prva aleegicka reakcia ktoru mal...ale su naozaj velmi drahe...

sara07
4. júl 2015

skus avene, dostat v lekarni a maju aj malé balenia , sme spokojny, v pohode, pri iných sa nám stalo že sa vyhadzali biele malé pluzgiere ☹

modrofuzik11
4. júl 2015

velmi odporucam daylong. z ostatnych nase deti spalilo...

janinah
4. júl 2015

@modrofuzik11 tiež som ho používala roky,ale nedávno som videla testy op. krémov a obsahuje dáke hormonálne svinstvo 😠 a dopaldol v testoch ako jeden z najhorších

kvetulienka253
5. júl 2015

javi37, urcite to nerob tak, ze skuim este toto, a skusim este tamto, a skusim cely sortiment v DM 😖 Synova pokozka je reaktivna. Prve co si treba uvedomit je, ze ak si pouzila opalovaci typu smolko, tak na to zareaguje vacsina deti. To su tie opalovaky, ktore su prifarbene a akoze podla farby vidis, kde si uz natrela. Pravda je, ze davat na dietatko okrem vsetkej tej chemie aj farbiva je totalny blud, cista reklama. A druha vec, ak nie si imunologicka, tak doma nezistis, na ktoru latku ma tvoj syncek reakcie. Dolezite je si uvedomit, ci ten opalovak, ktory si pouzila ma chemicky alebo fyzikalny filter. Ak bol chemicky, tak nekupuj dalsie chemicke a toboz nie v drogerii. Kup fyzikalny. Odtialto treba zacat

lauraa
5. júl 2015

@kvetulienka253 tak bioderma 50 , daylong 30 obidva nam nevyhovuju, tak aky teraz kupim?

livka283
5. júl 2015

ahoj, tak ako ti uz radili vyssie, kupit na fyzikalnej baze-mineralny opalovak, bud bioderma alebo avene z lekarne. neobsahuju chem.filtre, na ktore zvykne byt u citlivejsich ludi reakcia... nam to kozna odporucila aj u mojej 3r. slecny, kedze mame atopicky ekzem

kvetulienka253
5. júl 2015

@lauraa ak nevyhovuje ani fyzikalny, pozrela by som sa po specialnych pre kojencov. Taky je napr. od la roche posay: http://www.laroche-posay.com/products-treatment....
Najlepsie spravis, ak pojdes do lekarne a vypytas si z neho vzorku. Dietatku potom skus natriet trochu na nozicku a pozoruj, ci je negativna reakcia. Pri tomto som o takej este nepocula ;)
Urcite nekupuj kazdy tyzden iny na skusku, zbytocne to ide do penazi a mozes tym sposobit viac skody ako uzitku.
Na Daylong Baby 30 ma bohuzial vela deticiek reakcie, hoc je s fyzikalnym filtrom.

Este by som chcela povedat, ze nie som platena ziadnou znackou, a nesnazim sa robit reklamu, iba pomoct - len pre pripad, ak by si to niekto myslel.

aalinka
5. júl 2015

@javi37 prosim ta, ako sa prejavila ta alergia na opalovaci krem. Zaujima ma to pretoze mame podobny problem a neviem ci je to alergia na slnko alebo opalovaci krem alebo nieco ine. malej sa urobili drobne vyrazky na krku a potom hlavne na predlakti, lakti a pod kolenami take male cervene fliaciky, ktore su aj drsne. pouzivam od biodermy opalovaci krem

lauraa
5. júl 2015

@kvetulienka253 vyskusat, dakujem.
.

javi37
autor
5. júl 2015

@aalinka No také malé červené pupáčiky a potom sa trošku zlievali, ale len na chrbátiku a nožkách...už to mám odsledované, že to má, keď ho nakrémujem. Aj na tváričke sa mu zvyknú, keď mu nesadne krém. Nie je to na slnko, to by sa mi vyhádzal hneď, ako zasvieti slnko, má to vyslovene reakciu na krém.

javi37
autor
5. júl 2015

@aalinka A mimochodom, tiež nemôžeme nič iné okrem Bepanthenu na riťku, lebo je po mne alergický na zinok, nikel a pod.

modrofuzik11
5. júl 2015

@janinah vazne? vies mi to, prosim, poslat? nechcem deti mazat niecim zlym. dakujem

varticek
5. júl 2015

Ja odporúčam čistý malinový olej, ochranný faktor 30-50 a pritom jediná zložka.

modrofuzik11
5. júl 2015

@javi37 ondrejko ma posledne dni velmi suchu tvar. az sa mu supinky tvoria. tiez natierame bepanthenom. verim, ze coskoro pomoze, tak ako pomohol kubkovi 🙂

meusicka
6. júl 2015

@javi37 ano ten sun dance sa nam osvedcil. a ako som pisala Vichy. ja uz tiez nerada experimentujem, hlavne nie na detoch 😀

javi37
autor
6. júl 2015

@meusicka A nevieš mi prosím poslať foto toho z DM, ktorý to je?

meusicka
6. júl 2015

foto nie, ale vola sa to sundance kid a myslim ze my sme mali nejaky vysoky ochranny faktor. bolo to v takom oranzovom obale a tusim nejaky medvedik na tom bol. tento rok som este nekupovala, tiez sa len chystam do DM. 😀

javi37
autor
6. júl 2015

@meusicka Pozri prosím Ťa tie linky.

meusicka
6. júl 2015

@javi37 mali ten krem 30f v oranzovom na druhom obrazku je 2 z lava. a pokial sa nemylim, tak to iste je ten spray na prvom obrazku. mlieka po opalovani odskusane nemam.
a este ten krem 50f v tube som pouzivala starsej dcerke na tvar. ten je tiez dobry