Alergia na materské mlieko

rachel978
28. jan 2015

zadávam ešte raz temu aby sa mi nestratila

tak som bola na gastro a odchádzala som z tade ako oplieskaná. Lekárka mi povedala, že to má alergiu na moje mlieko že mám prestať dojčiť a prejsť na Neocate. čiže na 24 hodín vysadiť a nasadiť Neocate

Áno mal problémy keď to zhrniem, tak v novembri dosť grcal, až sme sa dostali do nemocnice, kde nikto s ním nič nerobil tak nás poslali domov s tým, že reflux nemá a že mu mám dávať Nutriton, ten som dala raz, lebo sa z neho tak zgrcal, že strašné. Potom som vysadila všetko mlieko a nechala som to tak. Grcať prestal až som sa čudovala, že niektoré dni vôbec nič. Prestal aj mal častejšie stolice, ale zistili mu z výteru že tá ma nejaku e-coli. bola preliečená ATB.

Teraz v januári sme začali s príkrmami, to už mal 5 mesiacov a vtedy sa mu na tvári vyhodili fľaky, asi egzém, zmizol po sudocreme.

A v decembri chytil od staršieho syna kašeľ z toho mal chytené priedušky, bral ATB

A teraz o 3 týždnoch dostal tie hnačky, či vlastne častejšie stolice, najviac 7 krát dennne. Súčasne aj okolo pipiká a na vajčkach sa mu také fľaky vyhodili, dala som mu na to tiež sudocrem, už to skoro nemá.

A včera lekárka povedala toto o alergii na laktozu mojho mlieka. Tak som ostala z toho v šoku, lebo ja chcem kojiť a aj som si našla iné infos na manile.sk. Lekárka stanovila dg len na základe infos. Inak je malý usmievavý, nemá bolesti bruška, ani krče. Dlhodobo bral Espumisan a BioGaia. Espumisan som znížila dávky, BioGaia vysadila uplne zatiaľ. Inak sa mi zdá, že má tých stolíc menej včera boli 4 ani jedna vodnatá, všetky praženicové.

Inak malý prospieva. teraz od decembra do januára keď sme prišli s tými stolicami k lekárke, tak za 5 týždnv pribral 760 g. tak z hmotnosti pri prepustení 4130 g má teraz 8360 g.

Inak aj starší syn mal presne také problémy v jeho veku, keď bral ATB. Nikto to neriešil žiadne gastro, najprv mal dlho hnačky, potom zápchy. a žiadna alergiiu na mlieko nemá. Tak ja už tomu nerozumiem.

Inak som si včera uvedomila, že tu dietu na mlieku som nedoržiavala presne, tak že musím byť dôsledná.

Neviete mi poradiť čo mám robiť. Zatiaľ ho stále kojím. Inak som nášla náznak zub hore, dole už má 2 zuby.

simca06022011
28. jan 2015

podla mna mal hnacky z ATB... to co je preboha za lekarku... ;) moje nervy.... 🙂))) Pri atb treba davat riadne davky probiotik a uzivat ich aj po vybrati nejaku dobu a nie hned alergie vymyslat (bez vysetreni...) a teda pocula som kadeco ale o alergii na MM nikdy :P Teda ak mamina to neprehnala chilli paprickami :P Ale som sa pousmiala, co dokazu narobit za harakiri niektori lekari (bez urazky...)... Ako preukazali ze grckal prave z mlieka? Urobili mu testy? Ach jaj...

jaja26
28. jan 2015

@rachel978 Z toho, co pises si myslim, ze ma malicky alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, kedze casto grckaval az ste skoncili v nemocnici.. a ked si vysadila mlieko tak prestal grckat ajj stolicu maval menej... u nas to bolo tiez velmi podobne, malicka grckavala ale mavala hlavne caste riedke kyslo pachnuce stolice a na gastre mi povedala, ze je to normalne, kedze ju kojim.. ale to mala uz skoro rok ked sme tam boli...Normalne to urcite nebolo...na alergo urobli testy, ale este pred testami mi kazala vylucit vsetko mliecne co som jedla a pomohlo...ale vysadit treba naozaj vsetko, treba najst pecivo, ktore neobsahuje srvatku...zo zaciatku sa to zda uplne hrozne, ale da sa to..existuju rozne nahrady mlieka... ja som na tej eliminacnej diete bola skoro rok a zvladla som to... zo zaciatku ked zacala mat malicka tieto problemy som jej davala kvapky COLIPREV, dala som pred kojenim par kvapiek ...a tieto kvapky maju roztiepit laktozu v materskom mliecku....nam to nepomahalo, lebo mala ma alergiu na kravske mlieko a nie intoleranciu laktozy...takze by som vyskusala vysadit uplne vsetko co obsahuje mlieko.. a mozno by stalo za to vyskusat ten coliprev...

nanulik
28. jan 2015

my sme toto potvrdene nemali ale kym som maleho kojila bolo to hrozne. stale hnacky maval, po kazdom kojeni rev, az bordovy byval od placu, na pohotovost sme s nim behali. vzdy mi len nieco zakazovali jest. boli sme vsetci na nervy z toho. raz ked uz sme boli zufali dali sme bebu sensitive a to som si myslela ze nam niekto vymenil dieta

kikuleenka
28. jan 2015

@rachel978 nasa Hanka ma intoleranciu laktozy, takze MM jej sposobovalo silne koliky a hnacky, trvalo nam 4 mesiace, kym sme na to prisli - po prechode na bezlakotzovu dietu vsetky problemy vymizli. Ak by slo aj vo vasom pripade o toto, da sa to riesit podavanim enzymu laktaza (kvapky ColiPrev, event. Lactazan - treba overit, od akeho veku su vhodne) a da sa teda s nimi aj dojcit.

velkacica
28. jan 2015

treba si priznať, že nie vždy môžete dať decku "všetko", že niekedy vás môže odmietnuť. Je to síce studená sprcha pre materské ego, decko však už nie je vašim životom, je to svojbytný tvor.

nanulik
28. jan 2015

no ale teraz maly znasa vsetky mliecne vyrobky v pohode. ked mal 18 mesiacov presli sme na kravske. isla som na to pomalicky lebo som sa bala, ale vsetko bolo v pohode. jemu len to materske robilo zle

rachel978
autor
28. jan 2015

@nanulik
@kikuleenka

Len u nás je to že malý nemá žiadnu koliku, žiadne bolesti bruška, on pekne papá, žiaden problém, po kojení sa usmieva. Jedine lekárka na gastre stále že je zaplynený mne sa to ale nezdá, ved by plakal. Ešte keď sa pokaká cez deň tak sa usmieva. Inak ten ColiPrev som si pýtala dneska v lekárni, pani v lekárni že v živote o tom nepočula. pôjdem inde pozrieť. ako dlh trvá kým sa to prejaví?

Malý už nemá ani hnačky, už nie sú momentálne žiadne vodnaté stolice. Čo je to silné hnačky to je koľko cez deň. Dneska zatiaľ 3 krát, plus jedno maličko. Nechcem to zakríknuť ale počet sa zmenšuje

cecil36
28. jan 2015

@rachel978 jedine spravne ti odpovedala @kaja73 . My sme mali vrodenu intoleranciu laktózy , takze viem o com hovorim. Materske mlieko obsahuje zo vsetkych mliek naviac laktózy. Ziadaj testy na laktózu, vylucenim kravskeho mlieka nedosiahnes nic. Nie vzdy je materske mlieko vyhra, aj keby ti napisali na mamile cokolvek, ty nesies zodúpovednost za svoje dieta, nie laktacna, nie mamila.... U nas sa pricina zistila, az ked sme so syncekom skoncili na urgentnej operacke zo zauzlenymi crvievkami....

kikuleenka
28. jan 2015

@rachel978 Nasa Hanka kakala 8 a viac krat denne, zaplynena bola tiez, naozaj vela prdkala ale mala teda aj bolesti, vela plakavala, zadocek komplet vystipany napriek tomu, ze som ju zakazdym uvyvala v umyvadle. Do 24 hodin od vysadenia MM sa stav uplne upravil - namiesto hnacky kasovita stolica 1-2x denne, bez bolesti bruska. ColiPrev zabera tiez, horsie je, ze treba najskor odsledovat davkovanie, je totiz individualne, kolko latkozy dieta pri intolerancii znesie - u nas je to dost nizka hranica, aj z bezlaktozovych vyrobkov sa este stale zvykne pokadit a nasledne ma hned aj vystipany zadok.
A ma to na 99% z ATB, co jej boli nasadene hned po porode (ja som dostala pocas porodu kvoli pozitivnemu streptokokovi a ona aj kvoli tomu, ze som mala skalenu plodovu vodu). V podstate jej ATB znicili crevnu mikrofloru, ktora je zodpovedna aj za produkciu enzymu laktaza a uz sa tato crevna flora neobnovila (ak by som hned davala bezlaktozove mlieko alebo enzym k dojceniu, mozno by sa bola zregenerovala slinica...tazko povedat, nevedeli sme).
Cize aj ked niektore pisu, ze MM je vseliek a nemoze mat s nim dieta problem, nie je to pravda. Bola by to pravda, ak by sme inak umelo nezasahovali napr. uz len tym podavanim ATB, horzila by ale zase infekcia...tak si vyberme, ze? :D

cecil36
28. jan 2015

@kikuleenka presne ako u nas, az na to, ze ja som nebrala antibio...takze pricinu nevieme. Mne sa zas v tehu spustili brutalne intolerancie a alergie... takmer som nemohla nic zjest, takze mozno toto suviselo...

rachel978
autor
28. jan 2015

@cecil36 a kde sa robia testy na alergológii ci gastro?

rachel978
autor
28. jan 2015

@kikuleenka vyskúšam coliprev len neviem kolko kvapiek. Maly vzdy bral probiotiká ked bral atb aj ja ked som raz brala atb som brala probiotiká.
Ja neviem co je správne len ked pozriem na prvého syna ten do polroka bral tuším 3 atb a jeden dosť silne lieky na obličky co boli az od 18 rokov. Mal zápal obliciek co sa opakoval. Následne mal dost dlho hnačky nikto to neriešil aj ked Som to spomínala nakoniec sa z tych hnaciek nejako sam dostal. Bol kojeny nakoniec do 1 roka. Ked to tak čítam tak to je pravda s tou laktozou aj on ju mal asi tiez zničenú ale postupne sa mu obnovila. Atb mu nakoniec poznačilo trvale zuby ale obličky su ok. Vtedy som hnacky neustále spomínala po pohotovostiach behala. Kazdy len dávajte probiotiká dávala som potom to po dlhom čase prešlo. On tiez prospieval nemal bolesť ani koliky. Tak čím sa mam riadiť?

cecil36
28. jan 2015

@rachel978 nam robili v nemocke na internom....Ale pri väcsich detoch sa robia na gastre. A napriklad mne moja alergologicka robila u seba v ambulancii, ale ona je sukromna a ma top top vybavenu ambulanciu. A este jedna vec, moj maly ked sme nevedeli, ze ma intoleranciu laktozy priberal krasne, az moc 😀 Primarka na gastro nas odmietla zobrat, ze ked pribera nemoze byt problem z laktozou.. "lebo asi tabulky" A potom sa na nas chodila pozerat, ze to nie je mozne, aby mal 100%...tapa...Takze prospievanie tiez este nic neznamena....

rachel978
autor
28. jan 2015

@cecil36 vidiš aj ja som na gastre včera pýtala na testy lekárky, takže je to zbytočné, lebo u takých detí to vyjde falošne. Lebo keby mi to dala na papieri že áno má to a to, tak áno. Aele sa mi zdá, že stanoviť takú dg len na základe týchto infos čo som mala je veľmi rýchle.

Vyššie som písala o prvom synovi, u neho sa to nakoniec všetko dalo do kopy. Kojila som ho rok tak ako som chcela. Potom sa sám odstavil.

ja sa opýtam našej obvodnej nech mi dá papier na alergo.

cecil36
28. jan 2015

@rachel978 lesty laktozy vychadzaju presne, bud ju mas alebo nie... Ak nie je laktoza vrodena, ale ziskana napr. po antibio atd. tak sa upravi, ak je vrodena, a enzym chyba, nenapravi sa nicim. P.s. nedaj sa odbit.

rachel978
autor
28. jan 2015

@cecil36 ok zajtra volám na alergo a popýtam sa kde mi môžu urobiť testy, keď sa to potvrdí, tak samozrejme v záujme zdravia MM vyradím.

Este ako dlho trvá vyhodnotenie testov?

rachel978
autor
28. jan 2015

@cecil36 ešte raz mi prosím napíš ako sa robia testy, lebo to neviem nájsť. diky

kikuleenka
28. jan 2015

@rachel978 najlepsie svojou materinskou intuiciou 🙂 myslim, ze ta u nas zien funguje najlepsie - vykasli sa na fora a rady na nich, zrekapituluj si veci, tak sa rozhodnes bez zbytocneho ovplyvnovania 🙂 ved vidis, ze aj tu kolko ludi, tolko nazorov. Co sa tyka ColiPrev-u, tym ale nepokazis nic - aj budes nadalej dojcit aj mozno vyriesite problem s hnackami. Pripadne sa pytaj na gastroenterologiu na vysetrenia...

rachel978
autor
28. jan 2015

@kikuleenka na gastro sme boli včera, tu alergiu na laktozu nám povedala gastroenterologička.
Poviem ti pravdu už som to pochopila a mám vo všetkomt chaos a neviem čo robiť. Tak chcem dobre aby boli deti zdravé a neviem čo je zdravé. Viem, že napr. pri staršom synovi synovi strašne tlačili aby smom dávala lieky a tie som dávala ako kázali a dopadlo to katastrofálne až na infuzkach, ked sa lieky vyradili celkom, stav sa upravil tak ja neviem. Už by som si želala aby aj druhý syn bol starší pekne papal aj ostatné jedlá a všetko by sa upravilo snáď, ked už maju deti rok aj tak piju mlieko len rano večer.

Ešte mi porad ten coliprev by mohol aj on kedže už má 6 mesiacov?

kikuleenka
28. jan 2015

@rachel978 ano, moze, nejde v podstate o liek ale o telu vlastny enzym, cize aj keby ho mal dostatok a Ty mu ho podas v kvapkach, nic sa nedeje. A ak to nebude mat ziaden efekt, je zbytocne mu ho dalej davat a vyhadzovat peniaze zan.

olivia6
29. jan 2015

@egiginka , ja neviem, ci je to spravne co komu doporucil pediater. Ja nemam tu bohorovnu istotu niektorych tu vysetrovat na konovi cez PC a tvarit sa ako panboh. Aj ked o niektorych veciach viem viac ako priemer. Napisala som len svoj dlhodoby dojem z Mamily. 99 inych ludi moze mat 99 inych dojmov. To je vsetko.
Byt v strese ako niektore baby co poznam, len aby dojcili, vychudnut na 40 kil a vstavat 20x za noc, nie, to nie je normalne. Ale respektujem ze kazdy sme iny. Ale tieto obete pro - dojciacej propagandy su vdacne za podporu, ked im niekto suhlasne povie, ze toto je uz cez hranicu. Svet nestoji na dojceni.

egiginka
29. jan 2015

@olivia6 ... spravne kazdy sme iny... vidis ja od kedy dojcim ( 1 rok)... tak priberam ;))))....;svet nestoji na dojceni, ale nam uz tolko krat dojcenie pomohlo, sme obe spokojne, ze dojcim, ale to je mona osobna vec.... uz sme moc od temy.... ale urcite viac imunitnych zloziek, vitaminov plus ten vstah jw skoda nahradzovat umelym

nezabuddka
29. jan 2015

@rachel978 Ahoj, ja som kojila 11 mesiacov starsiu dceru a stale bol problem (mala riedku stolicu niekolko krat denne a nechcela nic okrem mlieka). Potom sme presli na bebu stale ten isty problem, nutrilon, beba ha, ale stale sme nevedeli prist co to je potom bezlaktozove mlieko, ktore jedine ako tak zabralo. Na gastre urcili symptomaticky ze ma laktozovu intoleranciu, teda aj alergiu na moje mlieko (ked sa mi narodila druha, tak som kojila obe cca 5 mesiacov ale starsiu menej), a aj som videla ze ma hnacky aj po mojom mlieku. Teraz ma 2,5 roka sme na bezlaktozovom mlieku (krabicove rajo) + probiotika, mame sice stale problem s papanim (je len mliecne kase + jeden prikrm denne + stavy), ale stolica je uz v poriadku. Z toho usudzujem ze nema laergiu na bielkovinu kravskeho mlieka s korou sa tu vsetci ohanaju. Musime vsak jest probiotika + byt na bezlaktozovom mlieku. Ak vysadim jedno alebo druhe mame problem. No ked to zhrniem, lekarka na gastre nam absolutne nepomahla, vsetko som robila pokus omyl a mam taky dojem ze oni len dufaju ze sa to casom nejak poriesi same a ze z toho dieta vyrastie (bodaj by mali pravdu).

kiki68
29. jan 2015

@nezabuddka nevyrastie z toho, ak tu intoleranciu ma,tak ju aj bude mat. Akurat si clovek dava vacsi pozor ked vie z coho mu je zle.

liebling98
29. jan 2015

@rachel978 je mi ľúto, čo prežívaš so svojím synčekom.
Len trochu upresním, ak dieťatko neznesie laktózu, jedná sa o intoleranciu, nie o alergiu. Laktóza je mliečny cukor, nachádza sa v každom mlieku cicavcov. V čreve ho štiepi enzým laktáza na glukózu a galaktozu, ktoré sa potom vstrebávajú do krvi. Keď tento enzým chýba, laktóza ide ďalej do hrubého čreva, kde ju fermentujú črevné baktérie za výdatnej produkcie plynov (CO2, metán...) a látok, ktoré ťahajú do čreva vodu. Z toho vyplýva plynatosť a hnačky.
Enzým laktáza sa nachádza úplne navrchu kefkoviteho lemu sliznice tenkého čreva a je tak veľmi zraniteľný.
Intolerancia laktózy môže byť vrodená alebo získaná. Pri vrodenej sa ten enzým proste netvorí a ani nikdy nebude, tomu človeku to proste chýba v programe. Tieto detičky majú problém od narodenia.
V prípade Tvojho synčeka predpokladám získanú intoleranciu laktózy následkom buď nejakej črevnej virozy ( zmeny v stolici si mohla pripisovať príkrmom, zúbkom) alebo užívaním antibiotík. Črevo potrebuje pár dní na regeneráciu.
Ako píše @kaja73 a @cecil36 určite žiadaj laktózový tolerančný test.
@kikuleenka zas dobre radí enzým laktáza v kvapkách, v prípade, že sa tá intolerancia potvrdí.
Držím palce!

bibistec
31. jan 2015

juj hlavne neprestan kojit alergia na tvoje mlieko je nezmysel zmen lekarku okamzite. nejedz nic mliecne ani maslo ani pecivo ak ho obsahuje. ani malemu ziadne umele mlieko ani neokate ten tiez obsahuje kravske mlieko v urcitej forme. kamoska mmalapodobny problem. a su aj kvapky na laktozovu intoleranciu co si kvapkala do materskeho mlieka a dobre. pri prvej dcerke to nevedeli a dopadli presne tak ze po nemocniciach a pod. a pri druhej uz na to prisli a neda sa porovnat. drzim palce

rachel978
autor
25. máj 2015

@kikuleenka
@cecil36
len som sa vám chcela poďakovať za vaše cenné rady, nakoniec to bolo tak že mal dočasnú neschopnosť stráviť laktózu, nasadila som Coliprev a po mesiaci a pol užívania sa to upravilo a už opäť môže piť mlieko bez Coliprevu. Dokonca spapá aj jogurt a je to v poriadku. Stolicu má teraz úplne v poriadku tak ako má mať. A kojím naďalej. Lekárka z gastra nechcela ani robiť testy a vždy len že to je intolerancia laktozy, áno bola ale dočasná. Tak som potom vyskúšala Coliprev a toto zabralo. ďakujem Vám za rady a že ste mi to pekne vysvetlili.

eryykah
25. máj 2015

Ja som Tiez myslela ze jej moje mliecko skodi, nakoniec ma mala potvrdenu alergiu na kravske mlieko takze cokolvek co som.zjedla a bolo mliecne prechadzalo do mojho mlieka;(

mamadana2
31. máj 2015
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

Tiez som mojej male davala coliprev kvapky lebo nevedela moje mlieko stravit. Hnačkovala a mala bolesti bruška. Je to veľmi náročné ked máte doma placuce dieta a lekara, ktorý vám povie, že vaše mlieko mu škodi :(