Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

blonkyt
7. aug 2015

@sasa1983 teraz jej to mlieko nedávam už od tej hnačky pred dvoma týždňami,papala iba piškoty,nesladený caj,banany,ryzu...dala som jej ho až v utorok( po tyzdni),keď už mala tuhú stolicu a len jednu flašku ráno,od vtedy zasa nedávam...

aaddeell
8. aug 2015

@mariadarina dakujem,

aaddeell
8. aug 2015
aaddeell
2. sep 2015

prosim vas potrebujem poradit, maly od dnes nastupil do skolky a tam davaju namiesto masla ramu, ramu moze? dakujem

simonkaa5
2. sep 2015

Aj my používame ramu tu môže

mariadarina
2. sep 2015

@blonkyt
@simonkaa5 No,nie som si ista,pokial ja viem,tak z rastl. tukov sa moze len Flora light. Ale ono sa to mohlo casom zmenit,my ich totiz nepouzivame.

simonkaa5
2. sep 2015

Ja som počula ale aj používam len ramu a flóru...my sme aj bezlepkový tak neviem či si to s tým nemýlim.ale nejak neriešim troška masla na chlebe alebo v polievke nám nerobia problémy.no niekomu aj také stopy vadia...

aaddeell
2. sep 2015

@simonkaa5 dakujem , doma nic take nepouzivame maly od malicka odmieta maslo a vsetko, co je mliecne ako keby podvedome sa branil mlieku a to sme este nevedeli, ze ma alergiu

vejda
2. sep 2015

nedavaj mu taketo gebuziny, daj mu maso a ovocie, to je chalan, nie baba.

aaddeell
2. sep 2015

@vejda a co v skolke??? zatial tam je iba suche pecivo ziadne natierky

vejda
2. sep 2015

ziadne natierka, ani mliecne, to robi zle kazdemu a hlavne zenam, nedavaj mu biele pecivo, sladke mozes , ale vyhybaj sa cokolade, davaj mu zeleninu, ovocie a maso, rob mu radsej ryzu, ziadne mlieko a bude v pohode.

katka1981
3. sep 2015

@aaddeell, treba si precitat ci neobsahuje srvatku. Vela rastl. masiel obsahuje srvatku a komu vadi kr. bielkovina tak nesmie nic co obsahuje srvatku. Srvatka obsahuje kazein.

aaddeell
7. sep 2015

@vejda sladke mu nedavame jest od malicka maximalne gumove cukriky, takze v tomto to mame fajn 😉

mirreckall
7. sep 2015

baby mate niekto skusenost, ze deticky to preslo? my sme mali riadne silnu tu alergiu, nesmeli sme ani ovcie, ani kozie, ani sojove...a teraz pomaly skusame a ja mam pocit, ze po pol roku jej uz nic nevadi...v pohode zje aj termix a ziadne priznaky...

07022007
12. sep 2015

@mirreckall ano po rokoch mi to preslo a vratilo sa mi to este horsie

mirreckall
12. sep 2015

@07022007 no ani u nas to nie je take ruzove ako to vyzeralo....pekne sa vraciame k bezmliecnej diete... A dodrziavas dietu stale?

buba08
12. sep 2015

ja držím diétu viac ako 2 roky a minule som si povedala, ze skúsim aspoň bezlaktozovy jogurt a hotová katastrofa, takze u mna zatial 2 ročná dieta nestačila

gabuliatko7
1. okt 2015

prosim vas ake mlieko davate detom ked maju alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. Moja ma 2,5 roka, zistili jej to pred cca pol rokom a odvtedy jej davam ovseny napoj z kauflandu ale dnes na krabicke nejaka extra nalepka, ktoru som si doteraz nevsimla, aby tam bola, ze moze obsahovat mliecnu bielkoviinu a mozne stopy kazeinatu. No o ryzovom mlieku som zas pocula, ze moze obsahovat tiez stopy niecoho, tak ja vlastnee neviem co jej mam davat. Pohankove som skusala, ale to ma zvlastnu chut, to by asi velmi nechcela pit. Poradte prosim vas. Dakujem krasne.

mirreckall
1. okt 2015

@gabuliatko7 mlieka su rozne, ked sa mi chce robime doma makove, pohankove, mandlove...receptov je na nete kopu... a ked nechce davam jej aj pohankovy praskovy napoj alebo kokosovy.. alebo ked mam cestu do obchodov a najdem tak krabicove ryzove alebo kokosove, tie su sladsie, s tym problem nema.. tie domace moc neoblubuje, s tym vacsinou bojujeme 🙂 a zalezi aku silnu ma tu alergiu, nam stopy nevadia a tie su prakticky vsade...niekomu moze robit aj to zle, treba si to odsledovat... inak ak nema este 3 roky ma narok na neocate advance, my to mame na doporucenie z gastra a davali sme na schvalenie do poistovne, inak by sme sa nedoplatili ..

buba08
1. okt 2015

@gabuliatko7 ja kupujem ryzove mlieko, nie prášok, ale tekuté, no podľa mna je "slabé", ako voda, no nic iné mi neostáva, sójove nemozem, mam naň alergiu a mandlove, ani kokosové mi nechuti.

gabuliatko7
1. okt 2015

@mirreckall dakujem krasne, to neocate mi predpisala lekarka hned 2ks, ale kedze je uz starsia, odmietla to hned. Je to horke, takze som ho vlastne musela vyhodit a druhe som vratila do lekarne. To ryzove je fajn, aj ho chce, len som citala tu na nete, ze obsahuje stopy niecoho velmi skodliveho, co bolo zistene neviem, co za prvok to bol, uz nepamatam. No ale nieco pit musi, tak skusim aj to kokosove. Ono sa to nejak neprejavuje u nej velmi az na par vyrazok na zadocku,mna len zaujima, ci aj ked niesu prejavy ked je to raz z krvi zistene, ze to proste ma, ci to nemoze skodit nejak inak ked to mlieko skonzumuje v niecom, co to mlieko obsahuje.

gabuliatko7
1. okt 2015

@buba08 no to ryzove je ako voda to je fakt, ja kupujem praskove, ked toho prasku dam viac,je trosku hustejsie.No ono su to vsetko vlastne rastlinne napoje nie mlieka ako take ci 😎

gabuliatko7
1. okt 2015

@bufino ja davam Perlu s vitaminy ta sa moze vsak?

gabuliatko7
1. okt 2015

@aaddeell kde sa daju tie keksy kupit? dakujem

buba08
1. okt 2015

@gabuliatko7 majú ich v tescu

gabuliatko7
1. okt 2015

@buba08 dakujem krasne a viete este aj o inych keksoch, ktore s pri alergii na kravsku bielkovinu mozu? zatial som nenasla a obcas sa malej ziada, hlavne nech mam do zasoby ked dojdem k bratovi, lebo tam su dve male dievcata a ked oni jedia tak jej neviem zabranit, aby som to vedela niecim nahradit. vdaka

bielavila
1. okt 2015

@mirreckall ahoj prosim ta mohla by si mi pomoc a poradit kde kupujes tie susene mliecka, napr to kokosove, ryzove a pohankovy napoj? vdaka

gabuliatko7
1. okt 2015

@bielavila susene ryzove a pohankove su napriklad v kauflande, susene kokosove som este ani nevidela, len krabicove tiez napriklad v kauflande ale to kokosove aj DMku

bielavila
1. okt 2015

@gabuliatko7 ahoj ja mam iba kratucko synceka alergika, ale uz 3 den studujem ako diva a teda vcera som zautocila na tesco aj DM pecitala zlozenie vsetkych keksov, kasiciek a kadecoho co tam bolo a tieto dvoje su bez mlieka teda snad,nenasla som zmienenu BKM, ale pise tam, ze mozu obsahovat stopove mnozstvo soje, moj syncek je este malinky takze dostane iba 1-2 keksiky tyzdenne, ale aj to honurcite potesi 🙂

bielavila
1. okt 2015

@gabuliatko7 dakujem 🙂