• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

@mirreckall ani som si nevsimla, ze zasa pisem tebe mirka :slight_smile: napis do mailu kludne :slight_smile:
1. okt 2015 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabuliatko7 mohla by aj keksy čokosky od coop jednoty a ja kupujem aj takú zele tyčinku yami s pomarancovou náplňou (Figaro) a dnes som v sintre objavila, ze "zlate" polomacane keksy v horskej čokoláde tiez neobsahujú mliečnu bielkovinu, a cukríky moze rozne bez čokolády, napr. vexty.... a ešte aj Ryžový chlebík s kakaovou polevou (Bona Víta), musli tyčinky od Nestle -jahodovu, ceresnovu, len daj pozor, aby nemali jogurtovu alebo čokoládovu polevu, ono je toho uz na trhu pomerne dosť, len treba citat príbalove letáky a to zaberie cas, ale teraz uz viem co mozem, tak vačšinou kupujem to iste. Občas skontrolujem zloženie aj overených výrobkov, co kupujem pravidelne, ci náhodou nezmenili receptúru :wink:. Ak objavis niečo nove na trhu, daj mi vedieť :slight_smile:
1. okt 2015 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bielavila dakujem pojdem aj ja pozriet
1. okt 2015 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@buba08 o dakkujem si zlata urcite pozriem na spomenute veci a urobim prieskum aj ja
1. okt 2015 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabuliatko7 Inac ja som to tu uz raz pisala:slight_smile: Ak ste doma taki sladkozruti ako my, tak si budes musiet narobit zasoby. Neviem, ci s tu da vyhladavat, ale vypisovala som sladkosti, co sa mozu.
1. okt 2015 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabuliatko7 ahoj neviem ktore keksy myslis mammer? tie maju snad vsade u nas ich maju aj v malych potravinach, kolegyna ma tiez tu alergiu a hovorila mi, ze aj orea su bez mlieka, opavia piskoty su bez mlieka, a zlate polomacane horke
2. okt 2015 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariadarina je tu strasne vela prispevkov, niektore som citala, ale vsetko sa neda a nenasla som tu toho vela nejake keksy z tesca, uz som sa tesila, ale mala ma alergiu aj na soju a tamtie sice mlieko neobsahuju, ale soju asi ano
2. okt 2015 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaddeell musim zajst a citat mame k tomu este aj soju,dakujem za typy :slight_smile:
2. okt 2015 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kde prosim vas kupim ryzove dezerty Sivacek. Dakujem
2. okt 2015 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked davate detom ryzove, alebo akekolkvek ine rastlinne mlieko,ci uz na flasu, alebo len tak pit, prevarate ho, ci len zohrievate? dakujem
4. okt 2015 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gabuliatko7 ja len prihrievam
5. okt 2015 o 13:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mirreckall dakujem za odpoved :slight_smile:
5. okt 2015 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sue kde prosim ta kupujes ten jogurt Sivacek, zijem v Kosiciach skusala som pozerat, no nenasla som. Dakujem
5. okt 2015 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaddeell prosim ta a kde maju tie oplatky? nevies ci obsahuju aj vajce? vdaka za info
5. okt 2015 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Figaro čokolada na varenie obsahuje mliečny tuk ..... moja ma intolaranciu laktozy a moze ... treba vyskusat :-ň
5. okt 2015 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby prosim o radu, dnes som kupila mojmu babatku Zajic pohankove mliecko susene a sojovy napoj, a obe obsahuju kazeinat sodny, vie mi niekto povedat co to je a ci je to pri alergii na bielkovinu kravskeho mlieka vhodny ci nevhodny dakujem
14. okt 2015 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bielavila nevhodné
14. okt 2015 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luba41 to vazne? ja uz ani neviem co mu mam davat ake mliecko:frowning2: v akom susenom mlicko neni ta BKM? nevies nahodou? dakujem
14. okt 2015 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bielavila no vkaždom živočišnom mlieku máš bielkovinu..a k čomu mlieko vlastne potrebuješ? na varenie, na kaše? kup bezmliečne, prípadne vyskúšaj rastliné / sojové potraviny asi takisto vyluč/..
skús isť na český MK do skupiny http://www.modrykonik.cz/group/2161/ tam Ti poradia
14. okt 2015 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luba41 chcem mu to podavat obcas ako napoj namiesto nutrilonu, ved tie susene mlieka su rastlinne !!! pohankove a sojove :grinning: to co uz kde napachaju tie bielkviny? bezmliecne kase mam, sojove ani nedavam, to len na skusku som kupila susene, je to pohodlenejsie na cesty a tak, inak kupujem ryzove, ale to pohankove by malo byt rastlinne tak ako, ze tam je ta bielkovina?
14. okt 2015 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bielavila aj v pohankovom? ten Zajic neodporučajú kupovať, napíšu na krabicu iné a v zložení je to, čo by tam vôbec nemalo byť.. :unamused: a dieťa má aký vek?
14. okt 2015 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luba41 boze to je hrozne konecne sa v tom zacinam orientovat a nakupujem vsetko co je dobre a takto odrbat ludi, ved v pohankovom mlieku nema co robit BKM...strasne, maly ma 9 mesiacov, nemoze nic mliecne, to mliecko som chcela iba na obcasne dokrmenie porpi specialnom nutrilone a neocate- tiez take spiecialne mliecko...
14. okt 2015 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bielavila a potrebuje piť mlieko? možno v tomto veku už škoda vyhadzovať peniaze / resp. to máte asi preplatené/ na mlieko..nahrad mu ho plnohodnotnou stravou, vylúč to čo vám škodí, resp. ak kaše-tak s vodou robené + ovocie / aké može/, zelenina, mäso, obilniny a pod.. ak by som mla dieťa s alergiou na BKM, tak mlieko zruším načisto..
14. okt 2015 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luba41 snazim sa ho krmit co najviac plnohodnotnou stravovou bez mliecka/ respektive nutrilonu, ale on je este stale take babatko, to sa nezda, ale 9 mesiacikov je este malinko a on proste po prebudeni a pored nocnym spinkanim mliecko potrebuje a vlatne aj na gastre aj na alerhologii nam odposrucili pit mliecko az do 3 rokov, samozrejme to specialne. len terz som v strese, lebo sa ucim a hkadam a zistujem skumam vypyzujem sa ze co a ako, ako varit, co dat mozem, nemozem a snad zaraz budem v tom zbehla :slight_smile:
14. okt 2015 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bielavila a načo je 3r. piť umelé mlieko? to pekne lekári tlačia mamkám nezmysly do hlavy.. :unamused: hlavne neučiť dieťa "rituálom" pred zaspatím mlieko do postele a pod..a myslím, že plnohodnotná strava je ovela zdravšia ako nejaké mlieko.. a to myslím všeobecne hocijaké mlieko..
14. okt 2015 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luba41 sak totok :frowning2: jedni vravia tak a druhi zasa inak...
14. okt 2015 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na krabicke kvalitneho UM mas jasne napisane,ake mnozstvo ionov,aminokyselin,omegakyselin,bielkovin a vitaminov tam na napr.100 gr prasku mas. Ked si vezmes hociake ine mlieko,aj take a take kvalitne,prevarene a hociake,kolko toho mas? Preto sa odporuca pit um do viac ako len 1roka,nevravim,ze hned do 3,ale je daky kompromis a kto si to moze dovolit,tak jednoznacne ano.
14. okt 2015 o 14:00  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasa1983 tak nejak mi to vysvetlovala lekarka a ja to chcem respektovat aj pre zdravie ale aj pre to, ze malinky s falskou lahsie zaspinka, lahsie sa utisi, ja viem, ze sa to moze zdat ako ulahcenie, nech, ved vlastne to tak je, ja nemozem a ani som nemohla kojit tak utesujem takto,malinky je nauceny a aj ked papa vsetko ostatne myslim, ze mliecko potrebuje, ved je to este take malinke babatocko...ale ked jedni vravia tak a druhi zasa inak uz neviem co si o tom mysliet...
14. okt 2015 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja da k tomu tazko budem este vyjadrovat,lebo cisla o obsahu jednotlivych latok Ta nepustia,nech si vravi kto co chce. Moje dieta bude pit,ak sa bude dat a teda ak bude chciet,Nutrillon HA 3 do kolko to da,dufam,aspon 20-24mesiacov. Sama som dr. Mozno mu to uz nebude chutit a budem mat smolu. Uvidime
14. okt 2015 o 16:53  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bielavila a tie vitamíny nie je lepšie získavať z ovocia, zeleniny, obilnín, mäsa ako z nejakého mlieka, kde sú umelo pridané? alebo je lepšie utešovať sa tým, že moje dieťa prijíma dostatok týchto prvkov, látok v umelej forme? tou flašou do postele si vytváraš u dieťa len "závislosť"..naozaj...skús najsť normálny sposob uspávania-lahnuť si s ním, mojkať sa, držať za ruku a pod.. skús tú českú skupinu o potravinovách alergiach, tam sú baby ovela skúsenejšie, hlavne praxou nadobudli skúsenosti..napr. sa opýtaj moderátorky katyxq :wink:
15. okt 2015 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok