Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

bielavila
1. okt 2015

@mirreckall ani som si nevsimla, ze zasa pisem tebe mirka 🙂 napis do mailu kludne 🙂

buba08
1. okt 2015

@gabuliatko7 mohla by aj keksy čokosky od coop jednoty a ja kupujem aj takú zele tyčinku yami s pomarancovou náplňou (Figaro) a dnes som v sintre objavila, ze "zlate" polomacane keksy v horskej čokoláde tiez neobsahujú mliečnu bielkovinu, a cukríky moze rozne bez čokolády, napr. vexty.... a ešte aj Ryžový chlebík s kakaovou polevou (Bona Víta), musli tyčinky od Nestle -jahodovu, ceresnovu, len daj pozor, aby nemali jogurtovu alebo čokoládovu polevu, ono je toho uz na trhu pomerne dosť, len treba citat príbalove letáky a to zaberie cas, ale teraz uz viem co mozem, tak vačšinou kupujem to iste. Občas skontrolujem zloženie aj overených výrobkov, co kupujem pravidelne, ci náhodou nezmenili receptúru 😉. Ak objavis niečo nove na trhu, daj mi vedieť 🙂

gabuliatko7
1. okt 2015

@bielavila dakujem pojdem aj ja pozriet

gabuliatko7
1. okt 2015

@buba08 o dakkujem si zlata urcite pozriem na spomenute veci a urobim prieskum aj ja

mariadarina
1. okt 2015

@gabuliatko7 Inac ja som to tu uz raz pisala🙂 Ak ste doma taki sladkozruti ako my, tak si budes musiet narobit zasoby. Neviem, ci s tu da vyhladavat, ale vypisovala som sladkosti, co sa mozu.

aaddeell
2. okt 2015

@gabuliatko7 ahoj neviem ktore keksy myslis mammer? tie maju snad vsade u nas ich maju aj v malych potravinach, kolegyna ma tiez tu alergiu a hovorila mi, ze aj orea su bez mlieka, opavia piskoty su bez mlieka, a zlate polomacane horke

gabuliatko7
2. okt 2015

@mariadarina je tu strasne vela prispevkov, niektore som citala, ale vsetko sa neda a nenasla som tu toho vela nejake keksy z tesca, uz som sa tesila, ale mala ma alergiu aj na soju a tamtie sice mlieko neobsahuju, ale soju asi ano

gabuliatko7
2. okt 2015

@aaddeell musim zajst a citat mame k tomu este aj soju,dakujem za typy 🙂

gabuliatko7
2. okt 2015

kde prosim vas kupim ryzove dezerty Sivacek. Dakujem

gabuliatko7
4. okt 2015

ked davate detom ryzove, alebo akekolkvek ine rastlinne mlieko,ci uz na flasu, alebo len tak pit, prevarate ho, ci len zohrievate? dakujem

mirreckall
5. okt 2015

@gabuliatko7 ja len prihrievam

gabuliatko7
5. okt 2015

@mirreckall dakujem za odpoved 🙂

gabuliatko7
5. okt 2015

@sue kde prosim ta kupujes ten jogurt Sivacek, zijem v Kosiciach skusala som pozerat, no nenasla som. Dakujem

gabikkas
5. okt 2015

@aaddeell prosim ta a kde maju tie oplatky? nevies ci obsahuju aj vajce? vdaka za info

pekkka
5. okt 2015

Figaro čokolada na varenie obsahuje mliečny tuk ..... moja ma intolaranciu laktozy a moze ... treba vyskusat :-ň

bielavila
14. okt 2015

ahojte baby prosim o radu, dnes som kupila mojmu babatku Zajic pohankove mliecko susene a sojovy napoj, a obe obsahuju kazeinat sodny, vie mi niekto povedat co to je a ci je to pri alergii na bielkovinu kravskeho mlieka vhodny ci nevhodny dakujem

luba41
14. okt 2015

@bielavila nevhodné

bielavila
14. okt 2015

@luba41 to vazne? ja uz ani neviem co mu mam davat ake mliecko☹ v akom susenom mlicko neni ta BKM? nevies nahodou? dakujem

luba41
14. okt 2015

@bielavila no vkaždom živočišnom mlieku máš bielkovinu..a k čomu mlieko vlastne potrebuješ? na varenie, na kaše? kup bezmliečne, prípadne vyskúšaj rastliné / sojové potraviny asi takisto vyluč/..
skús isť na český MK do skupiny https://www.modrykonik.cz/group/2161/ tam Ti poradia

bielavila
14. okt 2015

@luba41 chcem mu to podavat obcas ako napoj namiesto nutrilonu, ved tie susene mlieka su rastlinne !!! pohankove a sojove 😀 to co uz kde napachaju tie bielkviny? bezmliecne kase mam, sojove ani nedavam, to len na skusku som kupila susene, je to pohodlenejsie na cesty a tak, inak kupujem ryzove, ale to pohankove by malo byt rastlinne tak ako, ze tam je ta bielkovina?

luba41
14. okt 2015

@bielavila aj v pohankovom? ten Zajic neodporučajú kupovať, napíšu na krabicu iné a v zložení je to, čo by tam vôbec nemalo byť.. 😒 a dieťa má aký vek?

bielavila
14. okt 2015

@luba41 boze to je hrozne konecne sa v tom zacinam orientovat a nakupujem vsetko co je dobre a takto odrbat ludi, ved v pohankovom mlieku nema co robit BKM...strasne, maly ma 9 mesiacov, nemoze nic mliecne, to mliecko som chcela iba na obcasne dokrmenie porpi specialnom nutrilone a neocate- tiez take spiecialne mliecko...

luba41
14. okt 2015

@bielavila a potrebuje piť mlieko? možno v tomto veku už škoda vyhadzovať peniaze / resp. to máte asi preplatené/ na mlieko..nahrad mu ho plnohodnotnou stravou, vylúč to čo vám škodí, resp. ak kaše-tak s vodou robené + ovocie / aké može/, zelenina, mäso, obilniny a pod.. ak by som mla dieťa s alergiou na BKM, tak mlieko zruším načisto..

bielavila
14. okt 2015

@luba41 snazim sa ho krmit co najviac plnohodnotnou stravovou bez mliecka/ respektive nutrilonu, ale on je este stale take babatko, to sa nezda, ale 9 mesiacikov je este malinko a on proste po prebudeni a pored nocnym spinkanim mliecko potrebuje a vlatne aj na gastre aj na alerhologii nam odposrucili pit mliecko az do 3 rokov, samozrejme to specialne. len terz som v strese, lebo sa ucim a hkadam a zistujem skumam vypyzujem sa ze co a ako, ako varit, co dat mozem, nemozem a snad zaraz budem v tom zbehla 🙂

luba41
14. okt 2015

@bielavila a načo je 3r. piť umelé mlieko? to pekne lekári tlačia mamkám nezmysly do hlavy.. 😒 hlavne neučiť dieťa "rituálom" pred zaspatím mlieko do postele a pod..a myslím, že plnohodnotná strava je ovela zdravšia ako nejaké mlieko.. a to myslím všeobecne hocijaké mlieko..

bielavila
14. okt 2015

@luba41 sak totok ☹ jedni vravia tak a druhi zasa inak...

sasa1983
14. okt 2015

Na krabicke kvalitneho UM mas jasne napisane,ake mnozstvo ionov,aminokyselin,omegakyselin,bielkovin a vitaminov tam na napr.100 gr prasku mas. Ked si vezmes hociake ine mlieko,aj take a take kvalitne,prevarene a hociake,kolko toho mas? Preto sa odporuca pit um do viac ako len 1roka,nevravim,ze hned do 3,ale je daky kompromis a kto si to moze dovolit,tak jednoznacne ano.

bielavila
14. okt 2015

@sasa1983 tak nejak mi to vysvetlovala lekarka a ja to chcem respektovat aj pre zdravie ale aj pre to, ze malinky s falskou lahsie zaspinka, lahsie sa utisi, ja viem, ze sa to moze zdat ako ulahcenie, nech, ved vlastne to tak je, ja nemozem a ani som nemohla kojit tak utesujem takto,malinky je nauceny a aj ked papa vsetko ostatne myslim, ze mliecko potrebuje, ved je to este take malinke babatocko...ale ked jedni vravia tak a druhi zasa inak uz neviem co si o tom mysliet...

sasa1983
14. okt 2015

Ja da k tomu tazko budem este vyjadrovat,lebo cisla o obsahu jednotlivych latok Ta nepustia,nech si vravi kto co chce. Moje dieta bude pit,ak sa bude dat a teda ak bude chciet,Nutrillon HA 3 do kolko to da,dufam,aspon 20-24mesiacov. Sama som dr. Mozno mu to uz nebude chutit a budem mat smolu. Uvidime

luba41
15. okt 2015

@bielavila a tie vitamíny nie je lepšie získavať z ovocia, zeleniny, obilnín, mäsa ako z nejakého mlieka, kde sú umelo pridané? alebo je lepšie utešovať sa tým, že moje dieťa prijíma dostatok týchto prvkov, látok v umelej forme? tou flašou do postele si vytváraš u dieťa len "závislosť"..naozaj...skús najsť normálny sposob uspávania-lahnuť si s ním, mojkať sa, držať za ruku a pod.. skús tú českú skupinu o potravinovách alergiach, tam sú baby ovela skúsenejšie, hlavne praxou nadobudli skúsenosti..napr. sa opýtaj moderátorky katyxq 😉