Alergia na vajcia - bielok. Akú dietu držať?

danielahamar
5. mar 2009

Zakladám túto tému preto, lebo sa neviem dopátrať k žiadnemu výsledku. Môj syn bude mať 3roky, zistili mu tento týždeň alergiu na bielok 😒 hodnotu mal 1,33 a neviem či je to veľa alebo málo, alebo čo? Potrebujem vedieť, čo všetko s tým súvisí, akú diétu má držať a či vôbec, čo všetko má zakázané a či máte niektorá skúsenosť, že ste mali s takouto diagnózou nárok na predĺženie rodičovskej dovolenky - platenej. A vyrastie z toho vôbec, alebo je to celoživotné? Ďakujem za všetky typy a rady ako s týmto bojovať

erikasadek
23. apr 2009

daniela gratulujem , to je super.. som rada... 😉

inak ja som zacala pouzivat vajahit, na miesto vajec super vec pri peceni.. takze nepotrebujem , kupovat urcite veci.. take sisky boli super.. 😉

danielahamar
autor
25. apr 2009

čo to prosím ťa je ten vajahit? to som fakt ešte nepočula 😨

andyalukasek2008
27. apr 2009

Ahojky, alergii na vaječný bílek mám i já. Ale pouze na bílek v tepelně upraveném stavu. Třeba olizovat vařečku od těsta, když jsem byla malá a mamča pekla mi vůbec nevadilo 🙂, ale běda pozřít větší množství bílku nevědomky, třeba v nějakém salátě apod. Po vaječné pomazánce, to je mazec! Takže je prostě nejím... V malinkatém množství to až žase tak moc neudělá, ale je to třeba hlídat. Žije se mi s tím úplně normálně, akorát nejím také vaječinu, volí oka, vařená vejce apod. V omeletě mi to třeba ale nevadí, tam je už bílek zředěn mlékem...

frogy22
2. máj 2009

Pripajam sa aj k tejto teme nakolko som uz uplne zufala - teraz sme mali rok a nadobudli sme nejaku alergiu udajne na potravinu ale zatial nevieme na aku. Mame dietu - ryza, mrkva, banan, UM, kasa a malicky sa mi vyhadzuje stale. Pritom banan som uz tiez vylucila ako aj piskot a vajcia.
Rano je malicky uplne v poriadku a potom sa to v priebehu dna zapaluje - tiie vyrazky a rano zas klud. Vcera som uz konecne po troch tyzdnoch vyskusala vyzivu a sme tam kde sme boli na zaciatku silne vyhadzany a tak zas dieta. Ale aj pri nej sme vyhadzany nieje to take strasne ale stale je kde tu vyrazka. Najviac to postihuje - teda iba - ruky a nohy. Vyrazka na zaciatku vyzera akoby ho nieco postipalo je navreta bielozlta okolo je to hrozne zapalene, postupom to zapalene prejde do vyrazky este stale je napuchnuta, potom sa to rozleje do velkej cervenej machuly na pokozke a o chvilu je tam uz mala nenapadna vyrazocka. A takto ideme dookola. Uz som rozmyslala ze vysadim aj UM a kase. Tak este uvidim ako bude zajtra. Musim nakupit nejake alternativy a ideme do toho. Neviem mali ste aj vy taketo vyrazky pri vasich alergiach? Ak mate nejaku radu budem vdacna. Dakujem.

Inak od lekarky mame predpisane Fenistil kvapky ale neviem ako dlho ich moze uzivat - velmi sa mi tieto lieky nezdaju ale ked mu ich nedam tak sa vyhadzujeme este viac. Mame ich brat 3x10 kvap. pokial sa nestratia vyrazky ale zda sa mi to pridloho. No uz to budu aj tie tri tyzden. Aj vy mate takuto skusenost alebo ked ste prestali podavat alergeny pokrm tak priznaky sa stratili hned?

rolandik
26. aug 2009

Ahoj, ja by som sa vás chcela opýtať čím nahradzujete vaječný žĺtok. Nemám teraz na mysli vo varení, ale z výživového hľadiska. Mne detská lekárka poradila surovú mrkvu, ale Emke nechutí. Kadejako ju maskujem, ale malá ju vypľúva.

jahodka11
7. okt 2009

ahojte,
"ozivujem" temu🙂 viete mi poradit nejake recepty bez vajecneho bielka?

danielahamar
autor
7. feb 2010

idem sa vám pochváliť, môjmu malému za pol roka klesla hodnota z 1,33 na 0,20 😀 , tak je to super

ibakatka
6. sep 2012

je este tato diskusia aktivna???

salome123
30. sep 2013

@danielahamar ahoj, kus oprasujem tuto temu. je to uz 3r co si hovorilia, ze vam poklesla hodnota na 0,20. znamena to, ze ste sa z alergie uplne vyliecili? ako casto vam merali tieto hodnoty. bral maly aj nejake lieky?

danielahamar
autor
30. sep 2013

@salome123 Ahoj, nebral nato žiadne lieky, nato lieky nie sú, iba vysadiť veci, tak ale bielok je všade a je to ťažké, vysadila som iba tie veci, kde ho bolo ozaj veľa, alebo celé vajce. Hlavne čo sa týkalo cestovín, kedže by ich jedol od rána do večera 😒 v tom období prestal aj keksíky jesť. Ale osobne si myslím, že mi z toho vyrástol. Teraz už má 7,5r. a jediné lieky kt. berieme je helicid, pretože je tam zas podozrenie na reflux - skrz toho lieku sa mu upravila aj stolica po cca 6rokoch, nebaví ma chodiť k mudr. a pýtať si lieky, keby som to pred tým "neštudovala" na nete, tak nemám ani ponatia, že taký liek existuje - a teda, že čo je refllux, lebo reflux nie je len vracanie 😕 V tom r. 2010 nám naposledy brali krv a od vtedy nie, ani nie je nikde sledovaný skrz toho, imulogogičke chodíme skrz choroby - kašel.

salome123
30. sep 2013

@danielahamar dakujem za info. ako ste prisli na to, ze to bol prave vajecny bielok a ake dlhe bolo obdobie pocas ktoreho ho mal vyluceny?

danielahamar
autor
30. sep 2013

@salome123 ja som mala podozrenie skrz toho, že mi kakal z piškot a z kroasantu, čerstvé pečivo, to hovorím o kakaní aj 10krát denne - voda. Tam bolo iba pár možností - mlieko, vajce, múka. Skrz toho sme dali robiť testy - krv a vyšlo len to bielko. Nepamätám si to vysadenie presne, ale tri mesiace určite

pralinkaaa
21. jan 2014

baby poradte - zistili nam alergiu na vaj. bielok - to mam vysadiť uplne všetko čo obsahuje vajce? aj tie "sušene" lebo to je vo veľmi veľa veciach.../cestoviny, keksiky, všetko pečene, atd../
mame hodnotu 0,46 a ked som mu dala praženicu hned vyhadzany okolo ust...1rok ma teraz syn...dokym jedol iba žltok v poho.

salome123
29. jan 2014

@pralinkaaa ano vysadit vsetko s vajciami aj susenymi.

pralinkaaa
29. jan 2014

@salome123 a čo pečivo chlieb? tam predpokladám je tiež vajco či nie? lebo to už neviem čo by jedol 🙂

mimikas
29. jan 2014

@pralinkaaa pecivo v pohode mozes, len kupuj balene, kde si vies vyhladat zlozenie. A ano vysadit treba uplne vsetko, vsade kde je vajce, cize ziadne keksiky, susienky a pod. Co ja kupujem malemu a viem ze nema vajcia je: Zazvorky, amarantove susienky, Grahamky, Hami medvidci, cestoviny normalne existuju bezvajecne. Treba sa naucit varit bez vajec, da sa to, su rozne nahrady ale da sa to aj bez toho, Chce to zvyk a hladanie po internete ale ide to. Moj drobec ma 2r. a ma alergiu na vajcia a aj mlieko a zijeme v pohode, prisposobili sme tomu cele varenie a pecenie, zase 99% veci sa da v pohode spravit bez vajec. Ak mas otazky ale chces poradit tak sa pytaj 🙂

salome123
29. jan 2014

@pralinkaaa v chlebe vacsinou vajcia nie su, ale v sladkom pecive mozu byt.
ked kupujes cokolvek tak si vzdy precitaj zlozenie, pretoze vajicka su niekedy aj v takych veciach, o ktorych by si ani nesnivala ze by tam mohli byt, napr. bananky v cokolade.

ebynka
11. nov 2014

DOBRY VECER MAMICKY MI MAME TIEZ ALERGIU NA BIELOK MALA MA HODNOTU 3,2 MA 4 ROKY ZACALA SA SKRABAT PO CELOM TELE CHCELA BY SOM RADU CI MATE NEJAKU VYSKUSANU MAST NEMAME PAPAT VAJCKA . DAKUJEM PEKNE

salome123
12. nov 2014

@ebynka nerozumiem. ak sa skrabe po zjedeni vajec, tak netreba davat vajicka. naco mast?
ak sa skrabe aj ked neje vajcia, tak ma alergiu aj na nieco ine (najcastejsie krav. mlieko). alergen treba odstranit zo stravy a mast tiez nebude potrebna

ebynka
12. nov 2014

dakujem maminke za radu vajcka nepapa dva tyzdne a na kra. mlieko ma na hranici myslite ze to bude mlieko alergicka povedala ze moze v malom mnostve ja si myslim ze by ho nemala vôbec dakujem rada .

salome123
13. nov 2014

@ebynka vo vasom pripade odporucam VOBEC nedavat kr.mlieko

ebynka
13. nov 2014

dakujem pekne za radu aj tak urobim som rada ze som nasla tu nazor a radu.

emilia25
13. nov 2014

Toto sme aj my zazili a veru nikdy som u mojho maleho nevidela ziadnu alergiu aj ked papal vajicka ked nam zistili z krvy ake si vyssie hodnoty na bielok tiez kazala drzat dietu teda nedavat bielok ale mojmu to nic nerobilo tak som davala dalej.a aj dalsie hodnoty uz boli v poriadku.potom nam zistili zvysene hodnoty na mlieko to tiez pije len vo forme Kavka samotne ho nevypije tak isto potom uz mal vysledky v poriadku..a co je este velmi zaujimave hodnoty igcke normal do 60 moj syn hodnoty 8000.mal ich dva roky take vysoke po dvoch rokov hodnoty v normale.no alergologicka len kukala ako puk nechapala ako sa mu to znicoho nic mohlo upravit.mam 3 synov a vsetci traja maju tieto hodnoty vysoke stredny mal 2000 a najmladsi 900. Alergologicka je z nas hotova nevie ako ich ma liecit lebo alergia ziadna a vsetky sona mali v poriadku.

zidanko
2. mar 2015

@erikasadek
@emilia25
@ebynka
@ebynka
@mimikas
@pralinkaaa
@ibakatka
@jahodka11
@rolandik
@frogy22
@andyalukasek2008
@erikasadek

ahojte tak my tých alergii mame viacej asi aj vy s tým máte problémy. no tak náš malý ma potvrdenú alergiu na arašid hodnota je 10,3 to je 3 trieda mame pohotovostný balíček a našťastie sme ho nepoužili. ked bol malí a objednávali sme ho na vyšetrenie dala som mu chrumky a sčervenala mu pusinka nič viac do 10min bolo preč. a potom ma ten výsledok z vyšetrenia zarazil ma to dosť vysoké a nechápem že mal iba taku slabu reakciu. čítala som že iné detičky mali iba 1,30 a dostali anafylaktický šok. ma tu niektorá také vysoké hodnoty? teraz ma rok aj 10 mesiacov okrem toho ma na vaječný bielok 8,68 na jahody 5,93 a paradajku 2,99. v máji ideme na dalšie testy iba raz za pol roka 10 potravinových alergii. a neviem mam mu dať tie iste 4 čo mu vyšli pozitívne či sa mu to upravilo alebo nemam plýtvať niečim na čo už viem že je alergický. a ešte jedná otázka je možné že mu vyskočil vaječný bielok tak vysoko aj ked som mu ho nepodávala lebo to som vedela ako prvé už z nemocnice že je na to alergický a doktor hovoril že niekde mu musím dávať v potravine vajce ale ja si fakt na to dávam pozor tak nechápem je možné že niektoré krémy obsahujú vaječný bielok to som našla ale či sa to dokazalo vstrebať do tela a preto to tak vyskočilo? ešte k tomu ma ekzémy.. :( dakujem

emilia25
2. mar 2015

Np u nas pri dalsom testovani boli uz hodnoty v poriadku aj na mlieko ktore samotne nepije iba vo forme granka a nemal kakao velmi dlho na dalsom testovani tiez boli vysledky o.k. ako aj na bielok a vajicka som mu aj tak davala nikdy som u neho nevidela ziadnu ale ze ziadnu alergicku reakciu a aj detska doktorka mi povedala ze niekedy tie vysledky su zvysene a potom sa znizia ako najstarsi ten mal igg na hodnote 8000 normal do 60 mal to asi dva roky a zrazu z nicoho nic vysledky v norme.tieto hodnoty teraz strednemu klesaju mal ich 2000 a najmladsiemu zas stupaju.a na nic nie su alergicky a vsetci 3.nasa alergologicka je uz z nas uplne hotova ze taku rodinu este nemala a nevie ako ich ma liecit ked alergici nie su a tie hodnoty su priserne vysoke.

salome123
2. mar 2015

@zidanko ja by som mu dala re-testnut tie potraviny na ktore uz alergiu ma.. ci sa nieco nezmenilo a ako sa to vyvija. to ze ma ekzem znamena, ze mu robia problem aj ine potraviny ale nie vo forme alergickej reakcie,ale vo forme intolerancie.

to ze mu vyskocilo vajicko tak vysoko, tak to sme mali aj my... nam to vyskocilo z 9 az niekam k 20tke a tiez som jej nic nedavala.

zidanko
2. mar 2015

@emilia25 igg?? to nam nerobili iba IgE a imunoglobulín.. a aké hodnoty mali ako IgE?

zidanko
2. mar 2015

@salome123 no ekzemy sa mu zlepšili asi už tri mesiace berie aerius a brobiotika biogia a nemal žiaden problem odvtedy a ovšem aj som vylučila všetky alergeny možno raz sa vyhadzal a asi to bude čučoriedka čo bola v detskej výžive.. intoleranciu ano to ma prišla som na to domacim vyšetrením ma to na mlieko teda laktozu z mlieka už sme objednaný ku gastro nech nám to potvrdí ale maslo a sýr mu nerobí nejako problém až ked zje večšie množstvo laktozy. našťastie mlieko kupujem bezlaktozové. a teraz to ako riešiš nedávaš vajíčko?, ma to až 20? tak to je dosť to si dávaš veľký pozor že?

emilia25
2. mar 2015

@zidanko to boli igecka tie co ukazuju nejaku moznu alergiu ale ziadnu nemaju boli sme aj na sone bruska a vnutornych organov vsetko maju v poriadku boli sme aj na infekcnom v trencine v laboratoriach im vysli vysledky pozitivne na echinokoka vsetkym 3 no v laboratorii v kosiciach negativne vserkym 3.