Aplikujete vášmu dieťatku rastové hormóny?

mataklinec
9. máj 2012

Je tu nejaká mamina, ktorej dietatko si musí pichat rastové hormóny? Nás to totiž čaká od buduceho mesiaca a bojim sa strašne toho.....

tinki
9. máj 2012

@mataklinec
ahoj, pripojím ti link, kde sú mamičky s podobným problémom. Mojej neteri tiež pichala sestra rastový hormón, ale už bolo neskoro. Neboj, zvládnete to..

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/spomaleny-rast-u-deti-alebo-zastavenie-rastu/

anjelicek26
9. máj 2012

@mataklinec - nam to tiez hrozi pri dcerke, stale rastie prilis pomaly, stale je pod grafom, uvidime, co povie teraz v lete lekarka... bat sa podla mna nemas coho, ak je to treba, tak je to proste treba, skoda to zanedbat, deti dost trpia, ked su najmensie zo vsetkych 😖

mataklinec
autor
9. máj 2012

@tinki dakujem za typ a pomohlo to tvojej neterke?

mataklinec
autor
9. máj 2012

@anjelicek26 no ja mám 4 a pol ročného syna Davidka a kostičky mu zaostávaju už takmer 2 a pol roka, takže lekárka hned vypisovala žiadost na zdravotnu komisiu a dokonca mája by sa nám mali vyjadrit...

tinki
9. máj 2012

@mataklinec u nej to zistili neskoro. našťastie už mala vyvinuté vaječníky. ale vyrásť, už nevyrástla. Má 154 cm.

mataklinec
autor
9. máj 2012

no áno, liečba má začat okolo 4 rokov a vraj je to na dlhé roky.... Ale zase 154 cm nie je až také strašné na dievča podla mna horšie by to bolo pri chlapcovi....

jolinka
9. máj 2012

@tinki a v akom veku to uz bolo neskoro?

tinki
9. máj 2012

@jolinka mala 12 rokov. Bola o troška nižšia ako ostatné deti, ale nie nejak výrazne. Podľa mňa to bolo zanedbanie zo strany lekárky, pretože ona chodila na endokrinológiu od malička, nechápem, prečo jej nebol vyšetrený aj rastový hormón.

reklamka
9. máj 2012

ahoj, ja som brala rastovy hormon. pichala som si. ak chces nieco viac, pokojne mi napis IP. 😵

jolinka
9. máj 2012

@tinki aha, dobre, lebo ja chcem ist na 6 rokov, niekto tu spominal ze treba zacat v 4 rokoch, tak som sa zlakla ci 6 uz nie je neskoro 😒
stredna dcera Kati, ma 5.5 a 103 cm, v 5 rokoch 100cm...ona rastie tych 6 cm za rok stale...len samozrejme velmi malicka oproti rovesnikom.

tinki
9. máj 2012

@jolinka len choďte a uvidíš, čo vám vyjde.. 😉

veronika164
9. máj 2012

@mataklinec Ahoj, pichať rastový hormón nie je žiadna sranda, právom sa obávaš. Ani lekár totiž nikdy nevie, čo z toho v skutočnosti vypáli...samozrejme, keď sa na to opýtaš, sotva narazíš na odborníka, ktorý ti bude ochotný vysvetliť všetky riziká. ale keď chceš vedieť viac, existuje aj možnosť prírodnej liečby. Tou však nič v organizme svojho dieťatka nerozhádžeš. Ak chceš viac info, napíš mi, prosím na veronika164@gmail.com podrobnejšie info o probléme, nejako sa kontaktujeme, porozprávam ti, ako sa dá s tým bojovať a aké výsledky môžeš očakávať. Neboj sa, za informácie predsa nič nedáš. Veľa zdravíčka! 🙂

mataklinec
autor
9. máj 2012

@veronika164 dakujeme a email som už aj napísala.

anjelicek26
9. máj 2012

@jolinka - my mame termin na rastovej klinike teraz v lete.. Saska ma o mesiac narodky a 107cm... strasne je malinka, aj ked sumerna, ale malinka, uz jej to aj vadi, chceme to riesit.

reklamka
9. máj 2012

@anjelicek26 - anjelicek, tvoja modelka je malinka? ☹ ale uplne rozkosna. 😵 mozno sa este vytiahne. ja som brala rastovy hormon a nebola to prechadzka ruzovou zahradou. ☹ dost to na mna vplyvalo vo vsetkych smeroch. 😒 no ked lekari povedia, ze treba, tak treba. 🙄

anjelicek26
9. máj 2012

@reklamka - toto je najlepsia klinika v nemecku, hadam mi poradia, co sa da robit, ja neviem ako inak to riesit, jej vychadza vysledna vyska 152 cm a to je strasne malo 😖

mataklinec
autor
9. máj 2012

Davidkovi vychádza výsledna výška 147 cm čo je ozaj velmi málo... Anjelicek treba to asi čim skor začat riešit, aby nebolo neskoro... Držím palce .

reklamka
9. máj 2012

@anjelicek26 - no uvidite, prajem vela stastia. fyzicky to je v pohode, horsie je to psychicky - strach z ihiel a tak. 😒 ☹ a mne zostavali po vpichu nikedy aj dost velke modriny. ☹ nema sa to vpichat do zily, ale tak niekedy nevidis. ja som zacala brat rastovy hormon az v 13tich do 16tich a mam 157 cm. nic moc, ale aspon tolko. ono to ma stale pricinu. ja som zacala zaostavat v raste od 6tich rokov a na diagnozu mi dosli az v tej trinastke. no slovenske zdravotnictvo, skoda reci. ☹

anjelicek26
9. máj 2012

@reklamka - pozri ja mam tiez 153cm - o 20cm menej ako ktokolvek s rodiny, fakt nikto nema pod 172cm, skor su u nas aj zeny vysky nad 180-185cm, chlapi maju aj dva metre, takze MNA mali rodicia riesit - bohuzial neriesili. Ak som mala nejaku rastovu poruchu, dnes je to uz jedno, ale Saska si to nezasluzi. Treba zistit pricinu a treba tie ihly pichat, ja viem, ze to asi ruzove nebude :( Ja jej dam na vyber, vysvetlim pre a proti, ale neist k odbornikovi sa mi zda strasne nezodpovedne ako rodic, chcem vediet vsetky alternativy. Mame aj synceka, ako bude rast ten nikto nevie, ale tiez, ak bude treba, budeme to riesit, zatial je mensi, ako ine deti, ale nezaostava, zvysok ukaze cas... ale vyskovo je uz tak, ako dcerka v 3 rokoch.

anjelicek26
9. máj 2012

@mataklinec - ano to je strasne malo, este k tomu chlapec. Ono rastove hormony maju urcite vedlajsie ucinky, ako kazde lieky, ale na druhej strane, co to narobi z psychikou dietata a dospeleho cloveka stale sa porovnavat, deptat kvoli svojej vyske, to treba vidiet tiez. Ved taky bude cely zivot, najst si s tou vyskou partnerku je takmer nemozne.

bodka70
9. máj 2012

@reklamka , teraz sú už tie vpichové aplikátory oveľa komfortnejšie ako kedysi, predsa len, tebe to pichali pár rokov dozadu, výskum v medicíne, aj v tejto oblasti ide dopredu. Takže terajšie deti to majú aspoň v tomto trošku uľahčené 😉

reklamka
9. máj 2012

@anjelicek26 - isto to ries, mas pravdu, nikto si to nezasluzi. mne sa aj dost posmievali. 😒 neviem ako si to citila ty. aj ked by to napr. zdedila tu predispoziciu na nizku vysku, vzdy sa s tym da nieco robit. a rastovy hormon ucinkovat ucinkuje. zarucene. 🙂 😵

reklamka
9. máj 2012

@bodka70 - v to pevne verim, ze to je este jednoduchsie a lahsie ako pred rokmi. nebola to ziadna katastrofa ani vtedy. da sa na to zvyknut. ale mala som vtedy taky psychicky blok. od obeda som sa bala vecera, ze si budem musiet pichnut, stale som to vecer odkladala a na to myslela. pichala som to sama. mama asi nemala odvahu, lebo ja som najlepsie citila a vedela kde si to vpichnut a tak. 🙂 ale som vdacna za tie cm navyse. 🙂

reklamka
9. máj 2012

@anjelicek26 - ja mam tiez vysokych rodicov a surodencov. 🙂 proste mam geneticku chorobu, ktorej sprievodny jav je nizky vzrast. u chlapcov trpi psychika este viac. ☹

anjelicek26
9. máj 2012

@reklamka - ja som sla do prvej triedy 98cm vysoka, mala som 6,5 roka, vyzerala som ako 3 rocne dieta, tie fotky z prvej triedy stoja za to 😖 Ako Saska bude mat v tom veku o dobrych 10 cm viac, ale aj tak, prognoza na celkovy rast u nej ruzova nie je. Hadam sa jej bude dat pomoct, keby mala 160cm, uz to by bola vyhra.... nemozem povedat, ze by som trpela dnes, ze som taky krpec ALE ako dieta som to znasala velmi zle 😖

reklamka
9. máj 2012

@anjelicek26 - ja tym trpim este aj teraz v 30tich. ked mi niekto povie krpec a ze aka si zlata malicka, beriem to osobne a dost zle. proste zle spomienky na skolu ako sa mi posmievali. 😝

reklamka
9. máj 2012

a treba fakt zacat cim skor, lebo ked sa zacnu uzatvarat rastove strbiny je neskoro.

mataklinec
autor
9. máj 2012

ja som tiež nizka mám 154 cm ale nohu mám len č. 33 takže ako malé deti. A Davidkovi tiež nožička nerastie, má len 21-22 takže ako ročné bábo.....

irriss
9. máj 2012

@reklamka
Vidis, ty jsi ve skole trpela a ja jsem vzdycky malym zavidela a to doslova:

Co je male, to je roztomile 😉

Dodnes se mi libi zeny, ktere pripominaji nestarnouci divky..

anjelicek26
9. máj 2012

@mataklinec - co pises je fakt zle, podla mna tam nie je o com, tam ten prinos tych hormonov urcite prevysuje rizika. Hadam to s tym pichanim nebude az take hrozne, viem, ze su kremy na znecitlivenie miesta vpichu (pouzivaju sa aj pri depilacii, treba sa spytat kozmeticky alebo priamo pediatricky), staci potriet a citit ten vpich nebude, staci to 5 minut pred tym potriet. Fakt drzim palce, nas to caka asi tiez 😖