Bolesť bruška 6 týždňovej dcérky

mlynarcikovaiveta
30. jún 2016

Ahojte mamičky. Potrebovala by som poradiť ☹ dcérka má 6týždňov a sme na UM babylove lebo Sunar nás zapekal. Po mliečko sa mi zdá spokojná, v noci sa len 2x zobudí papať, pekne celý deň prdká, ale hlavný náš problém je, že nekaká ☹ skúšali sme všetko. Najviac sa osvedčila len rektálna rúrka, lenže nechcela by som ju na to naučiť aj keď viem, že aspoň tak jej môžem pomôcť...stolicu má dosť riedku a žltú tak neviem prečo ju nevytlačí ... neviem mám meniť mlieko? Babylove pije už 3 tyzden, alebo mali ste niektorá taký problém? Neviete mi poradiť? Moja detská dr mi len povedala že nemám jej dávať rúrku nech sa vykaka sama, lenže ja sa nedokážem pozerať ako ju zvija v kŕčoch a nemôže sa vykakat ... ☹ ďakujem za radu

glorikarebeka
30. jún 2016

@mlynarcikovaiveta ja som malej masirovala brusko okolo pupika v smere hod.ruciciek,naolejovala a sledovala som jej ritku,niekedy som jej okolo konecnika masirovala a vykakala sa a neskor sa to naucila

mlynarcikovaiveta
autor
30. jún 2016

@glorikarebeka brusko masirujeme stále s PUPIKOM no vyskúšam ešte okolo konečníka masírovať. Ďakujem za radu 🙂

glorikarebeka
30. jún 2016

@mlynarcikovaiveta aj ten naolejcekuj 🙂 a drzim palce neboj,ona sa to nauci.A odsleduj si kakavanie aj to vacsinou deti si zvyknu na cas,ale u takychto malych babatiek je skoro kazde druhe krmenie a ked pojdu zubky aj kazde papanie.

mlynarcikovaiveta
autor
30. jún 2016

@glorikarebeka teraz sa napríklad vykakala sama jak sme pocvicili a to cvičíme stále. No dúfam že sa nam to dá do poriadku. Ďakujem pekne za rady 🙂

glorikarebeka
30. jún 2016

@mlynarcikovaiveta no vidis tak ona to vie,tak jej rurku vobec nedavaj,radsej pomasiruj,pocvic ved mi baby sme sikovne 🙂 prajem vsetko dobre a uzivaj si malinku,ja mam moje baby uz velke2 a 5,5roka ,ale rozmyslame nad 3tim 🙂

martinka13
30. jún 2016

Na rurku sa nenaučí neboj sa. Uľaví sa jej. U nás to bol do 9 mesiacov jediný spôsob. Potom všetko ok bez problémov.

mlynarcikovaiveta
autor
30. jún 2016

@glorikarebeka ďakujem za podporu a vám prajem veľa šťastia pri treťom 🙂

mlynarcikovaiveta
autor
30. jún 2016

@martinka13 no dúfam že to nebude trvať tak dlho ale jasné keď jej nemám ako inak pomôcť tak tiež siahnem po rurke 🙂 verim ze čím skôr bude po probléme 🙂

prirodka
3. júl 2016

@mlynarcikovaiveta masírovať, áno,a ja som aj do konečníka strčila teplomer a tak som trošku popohybovala,aj to nám pomohlo.Len nie hlboko,tak tých 5-6mm.Alebo kvapnúť do pusinky ACTIVATOR,aj to pomáha.

mlynarcikovaiveta
autor
3. júl 2016

@prirodka používali ste ACTIVATOR? A kde sa dá zohnať? V prípade núdzi...

leusko4
6. júl 2016

Ahojte mamičky, ma niektora z Vas skusenost s mliečkom Neocate? Pili ho Vaši drobci ciste bez kombinacie s inym mliekom? Ako dlho ste ho pili? Viem, ze je velmi lahko stravitelne a ze je potrebne uz v takom mesiaci ako je moj syncek 5.5mesiaca dokrmovat aby dietatko bolo syte, spokojnejsie. Ake mate skusenosti? Dakujem krasne

dzulli1980
13. júl 2016

@mlynarcikovaiveta my sme mali rovnaký problém, malá pila Nutrilon - neskutočné pučenie a žiadna stolica, skúšali sme všetky možné kvapky, no nepomohlo, takže 6 týždňov sme fungovali na rektálnej rúrke ... nakoniec nám pani v lekárni odporučila mlieko Hami - že je ľahšie stráviteľné, moc som tomu po všetkých tých pokusoch neverila no čuduj sa svete, naše dievčatko už 5 deň samo kaká aj vetríky fungujú ... okrem toho jej intenzívnejšie masírujem bruško olivovým olejčekom (z lekárne) a keď tlačí, nožičky jej dám do polohy akoby sedela na záchode 🙂 , okrem toho riedim fenyklový čajím Hipp, môže sa od 1. týždňa ... a rektálna rúrka nie je návyková, nemusíš sa báť ... a prečo dieťa nevytlačí stolicu, aj keď je riedka?Pretože takéto malé detičky ešte nedokážu súčasne tlačiť aj otvoriť zvierač - to mám od jedného detského gastroenterológa.

prirodka
14. júl 2016

Nutrilon doporučil aj mojej dcére detský lekár na dokrmovanie,takže môže naozaj spôsobiť bolenie bruška ,že nevytlačí stolicu, ale ako som písala vyššie, stačí pár kvapiek Activatoru a malý má stolicu normálnu,bruško aj keď tlačí, už tak veľmi neplače. 🙂