Nočné bolesti bruška u 5 dňového novorodenca

milka1988
5. mar 2022

Malý má 5dni. Cez deň po um Babylove pre pekne spinká a každé cca 3 hodinky sa už budí na papanie. Len príde noc a sme hore aj 2 hodiny vkuse čo ho bolí bruško, nôžky krci kope skruca sa plače. Neviem ako mu uľaviť a prečo len v noci má taký problém. Pred spaním som mu natrela bruško krémom Pupik.
Čo mi odporučite na bolesť bruška? Môžem mu už skúsiť aj rektalnu rurku ak áno ako sa to používa?
Ďakujem

optame
5. mar 2022

@milka1988 mas spravu

kuriatkocervene
5. mar 2022

@milka1988 rektálnu rúrku by som používala až v krajnkm prípade, dieťa si na ňu môže vyvolať návyk ... ak dávaš UM skús nasadiť nejaké probiotiká, napr. Biogaiu, môžeš pri problémoch použiť aj Coliprev alebo Babycalm ... ja dávam malému sem tam espumisan L kvapky, aby sa mu ulavilo. Ak nechceš dávať lieky, môžeš skúsiť mu podať feniklový alebo kamilkový čaj, ale nie všetkým deťom robia čaje dobre ... na kŕmenie sú dobré antikolikové flašky, neviem či také používaš a často malému robiť prestávky na odgrgnutie, keď má takéto problémy ...

evica17
5. mar 2022

@milka1988 ahoj, nam pomohla zmena mliecka, ale skusalo sme aj coliprev, ale v tom.som.nevidela zmenu. Mam.doma.jeden navyse ak chces, darujem ti ho na vyskusanie, kedz emne by stal doma a skoda toho, kedze to neni najlacnejsie.

milka1988
autor
5. mar 2022

@kuriatkocervene pouzivam Avent a dudlik je 1tka a dost rychlo vypije mliečko ale v tom problem nevidím lebo on cez deň spí úplne bez problémov, krásne presne 3 hodiny. Bez bolesti bruška takže ani v mlieku problém nebude aj kaká tak raz denne a ploenku ma vzdy pocikanu. Espumisan davam do večerného mlieka už na noc ale či mu pomaha asi nezistím hneď asi musím ich dlhšie podávať. 🤨 A dávam mu len 10kvap 25 mi príde dosť na také malé bábo a biogaiu som dnes dala na obed prvý raz 5kvapiek

milka1988
autor
5. mar 2022

@evica17 akurát skúšame Biogaiu ale ked nesadne určite chcem vyskúšať aj iné nech mu uľavim 🙁 ak ho uz nepozivas ja ho skúsim ak by biogaia nepomohla 🙂

dzina007
5. mar 2022

kupes ho vecere pred spanim? niekedy aj tepla voda na vecer dietatku neprospieva.

Nam ale nepomahalo skoro nic... 3 mesiace sme fungovali na espumisane, rektalnej rurke, a na kvapkach baby calm ale tie sa mozu az od 1 mesiaca.

stanzi
5. mar 2022

A co ti povedala pediatricka? Poradila by som sa skor s nou…5 dnove babatko je este velmi malicke, a ty uz mu davas dost veci podla mna. Mne napriklad doktorka povedala ze pokial je dieta cisto na UM, probiotika davat netreba. Urcite by som skusila jemne cvicit s nozickami a cumel by som dala novorodenecky (nulku)…

milka1988
autor
5. mar 2022

@stanzi volala som jej lebo prvú návštevu sme ešte nemali povedala ze espumisan môžem dávať ale preto dávam len 10kvap nie viac a biogaiu

nikasmile
5. mar 2022

@milka1988 Espumisan kľudne dávkuj 25kvapiek (1ml) a skús dať aj do troch flašiek pred spaním.

evica17
5. mar 2022

@milka1988 oki. Napis adresu do spravy. Poslem ho buduci tyzden v utorok/stredu ak tak.