Campylobacter

katarinka48
28. jún 2013

Ahoj zienky poradte mi co mam robit akurat mi volala nasa pediatricka ze malej z vyteru z konecnika zisti tuto bakteriu. Mala ma 14 mesiacov ako sa mohla nakazit? Mozu byt povodcom nakazy aj zvierata? Doma mame macky a psa moze to byt aj od nich? Lebo ze je to aj z kuracieho masa....ako sa to da liecit u takeho maleho dietata? Dakujem za vase odpovede

katie555
28. jún 2013

@gretka2 mile ale ani jeden link nefunguje 😉

gretka2
28. jún 2013

@katie555 Fuha, tak s tym som neratala. Sama som do jednej z tem prispievala 😕
A teraz k veci. Syn mal campylobactera v skolke. Bolo nam povedane, ze to byva z nedostatocne tepelne upraveneho kuracieho masa ( 😕 ). Neliecilo sa to v podstate nijako, (myslim lieky), iba dietou, kuracie maso sme na nejaky cas vynechali z jedalnicka. A probiotika.
Ono sa to mohlo preniest aj trebars z riadu, z dosky na krajanie, alebo tak.....Urcite dodrziavas hygienu, ale mohlo sa stat, ze sa napr. niekde "vyskytla kvapka" z kur.masa , polozila sa tam lyzicka.....alebo nejako podobne 😉 .
Nemyslim, ze by to mali na svedomi zvierata.

obcansr
28. jún 2013

@katarinka48 tak my sme ho mali tiež a skončili sme na infuzkach v nemocke tiež neviem čim sa nakazil ale asi to bolo maso alebo dobre neupavené kravské mlieko aj z toho to može byt, on mal ešte aj teplotu a bol chorý takže sme tam skončili na 1 týžden

katarinka48
autor
28. jún 2013

@obcansr lenze moja ani kravske mliecko nepije a ani masa moc nechce a ked sa jej vari tak je upravene poriadne...radsej nech je rozsypane

katarinka48
autor
28. jún 2013

@gretka2 praveze som citala ze su zdrojom nakazy macky a spy...a aj doktorka mi to potvrdila vraj sa bakteria nechadza v ich traviacom trakte

amadora
19. máj 2015

@gretka2
@obcansr
@katarinka48 chcem sa opýtať ako ste sa z campylobactera liečili, či ste boli neskôr aj na kontrolný výter, či sa vám problémy nevrátili a podobne... my sme ho mali pred 2 týždňami, po týždni hnačky aj horúčky prešli, pred pár dňami sme už prešli z diéty na normálnu stravu, ale dnes som ostala v šoku keď som volala pre výsledky z kontrolného výteru a máme ho stále tam 😒 nechápem to, myslela som že keď prešli problémy, tak už je aj ten bakter preč. doktorka povedala len že o 2 týždne máme prísť znovu na kontrolný výter. nemusím sa báť že sa mu to vráti? alebo čo z toho vyplýva vlastne? ďakujem vám vopred za odpoveď

obcansr
19. máj 2015

@amadora no vrátit sa mu to može, ak v strave ktorú bude jest budú bakterie, takže zatial by osm moc neriskovala a zo stravou opatrne, my sme mali smectu, Nutrolin B a neviem či aj Hylak to si nepamatám, my sme mali salmonelu a kým sme sa jej zbavili tak prešlo 2 mesiace

jugolinka
26. máj 2017

ahojte, tema je sice stara dva roky, no mozno mi niektora z vas poradi. malemu (2roky) taktiez zistili tuto bakteriu a dr. nam hned predpisala antibiotika klacid. citam, ze vase deti nebrali atb. ani ja ho tym velmi nechcem napchavat

slunce3
1. jún 2017

@jugolinka ahoj, atb sa uz nepodavaju ani pri salmonele, nakolko to len brzdi zbavovanie bakterie, podavaju sa len v akitny ch pripadoch.
Tiez mam doma salmonelozu hovnozu ale je len stopova cast vo vzorkach nieco ako ,,v norme" alebo lahsia forma, proste hnacka s kt. Bezny clovek ani k dr. Nejde a nema ani alo vediet ze ma nieco taketo.
Uzivame smektu, nekadex a dieta. Nic viac.

Campylobakter a salmonela a ine sa vlastne ani inac liecit nedaju atb nezaberaju na rychlejsiu liecbu, ked chces mozes pridat endiex crevne dezinfikum alebo cierne uhlie ako absorbent

polovkova
17. jún 2017

Ahojte..nasej to zistli tiez..teraz sme na diete.chcem jej ponuknut uz polievku..poradite..osoliť trochu ju mozem? Ci sa to nesmie?A ako dlho ste boli na diete? Ďakujem

slunce3
17. jún 2017

@polovkova osolit mozes trochu, v pohode doplni mineraly, ved aj, v kuliskubje sol 🤗

polovkova
17. jún 2017

@slunce3 dakujem Vam. Kulisek je v kuchyni len na ozdobu.. Natahuje ju do zvracania. A tu dietu asi ako dlho? Kedy ste zavadzali pr. Mlieko. Mala je na diete 4 den.

slunce3
17. jún 2017

@polovkova mybsme toto nemali ale celkovo dietu pri srajde alebo grcacke nechavam kym je dobre pitim pridavam netucne maso-cecky, kuracie,morcacie, aj kare, napr. Dusene vo vlastnej stave s natvrdo uvarenym vajcom nakocky do stavy, s ryzou alebo cestovinou, rozne zeleninove polievky tak na 2-3.den po poslednej urobim dietnu chybu a dam mlieko ak sa zoserie ostava na diete ak nie tak prechadzame na bezny rezim s tym ze ale probiotika este davam denne tyzden a potom. 3 t. Tak kazde 2-3 dni, teda ak je ta srajda taka fest, alebo s vracanim... nemyslim nejake prehanky bezne z prejedenia 🤗

polovkova
17. jún 2017

Ďakujem.. Pockam este zo 4 dni a skusim. 🙂

tranquillo
17. jún 2017

@amadora ono sa to dlho vyplavuje, niekedy aj pol roka, naša malá keď to mala, tak mala veľmi dlho pozitívny ster aj keď už bola v poriadku.

rencsike21
22. feb 2018

Ahoj te aj nam zistili malemu, tuto baktériu,apredpysali nam antibiotika Biseptol.... A probiotikum enterina..... Dietujeme... Ale uz ő nie co jé lepsie ale prve 3 dni... Tó bol horror chuda male moje...😪😥

jugolinka
22. feb 2018

Nas maly mal campylobaktera a konzultovala som to s 3 lekarmi a kazda sa zhodla na tom,ze sa to ma preliecit,pretoze to moze sposobovat dalsie problemy,napr..helicobakter...takze my sme to tiez preliecili atb a dlho sme davali hylak. Moja skusena skoro 80rocna pediatricka,ku ktorej som chodila od narodenia mi povedala,ze je to velke svin... a ze nam maly bude chudnut.tak som nevahala a preliecila ho. Ja osobne som za atb len v nutnych pripadoch a ked sa mi drobec opakovane zvijal v bolestiach,tak som nevahala.

kixa127
3. mar 2018

Ahojte
Takže s ľútosťou sa pripájam aj ja. Taktiež máme skúsenosť s touto pliagou!!!! Malinka ma 6 mesiacov a ešte ani raz sme neboli chore. Akurát sme už 5 deň v nemocnici.
Mala sa mi ráno zobudila a do pol hodiny horúčka 39....šup nurofen no klesla iba na 38,7 volala som doktorke že čo...tak vlažnú vaňu, nepomohlo,tak zábal,nepomohlo,takto sme sa trápili celý deň a horúčky stále nie skresať tak som o pol 6 volala na pohotovosť a sestrička že stále zrážať,dajte Paralen a ráno k svojej lekárke....coze?! To je prístup myslím si no našťastie sa jej doktorka opýtala o čo ide a keď počula že máme 39 bez iných príznakov tak zobrala tel a lala bola to naša DR tak že Paralen a šup k nej na pohotovosť...tam crp 63 takže rovno do nemocnice....a tu celú noc odbery krvi, moč vysoké leukocity,crp,horúčky stále neklesali a malú viditelne bolelo bruško...
V noci začala vracať a hnackovat s krvou ráno o 5 nás poslali na chirurgiu a sono tam.nic nenašli takto skoro celé 2 dní dookola 😪 keby ste videli malú už nevládala ani plakať, unavená bola vystresovaná no strašne.inkfuziu jej nedali že pije dosť....no potom konečne prišli výsledky a bol to hnusný kampylobacter....môžete mať akúkoľvek hygienu....primár povedal že to závisí od črevnej mikroflóry a imunity. Podávajú nám antibiotika sumamed,smectu no z nej mala ešte viac grckala tak sme prešli na tasectan a biogaju probiotiká...horúčky už nemáme a ani hnačky a mala už krásne spinká a papa vidno že naberá na sile 🤗 bol to hnusný pocit vidieť ju tak ☹ strašne ....
Ale je to na dobrej ceste tak dúfam že bude čochvíľa fit 😉

polovkova
10. mar 2018

@kixa127 och. Taka malinká... Prajem skoré uzdravenie..

jeemima
10. mar 2018

aj ja som mala campylobakteriozu ...skoncila som az na atb...horucky hnacky hrozne ale hrozne bolesti brucha (horsie ako kontrakcie) ... zle mi zacalo byt na druhy den po obede na dedinskej kolibe ( z hygieny tam poslali kontrolu a zistili nevhodne skladovanie potravin) na hygiene mi povedali ze aj zo zle umytej zeleniny (kontaminovana na povrchu) alebo proste stacilo ze pouzili dosku na ktorej krajaju maso kt nebola dostatocne umyta ....v ten den sme tam jedli 10 ja jedina som skoncila takto ...

kixa127
10. mar 2018

@polovkova malinká je na tom uz viditeľne lepšie,15mame ísť na štedrý dúfam že to bude ok
A ďakujem

natlew94
27. mar 2018

@kixa127 dobry den, mame to iste :( kedy antybiotika zacaly fungovat?

lusiisul
27. mar 2018

Ahoj aj nasa mala to v lete mala. Od macky a psa to vraj nie je ale z hydiny. My sme mali v tom obdobi kacky a tak ako mala lozila po trave musela si dat nieco do ust co zostalo od nich spinave. A asi po dvoch opakpvanych vyteroch to uz nemala. Vraj to byva aj z jedla hydinoveho masa...ale nasa este v tom obdobi maso nejedla tak jedine tak.

lusiisul
27. mar 2018

Ale mala nic nebrala...proste to pekne telo vylucilo

kixa127
28. mar 2018

@polovkova už sme v poriadku a ďakujeme

kixa127
28. mar 2018

@natlew94 no antibiotika n nasadili hlavne kvôli vysokým horúčkam,inak sa lieči iba probiotikami....vraj.
2 týždne po odchode z nemocnice sme boli na kontrolné stery a sme ok 😉
Užívali s.e biogaja probiotiká minuli sme celé balenie
Dostali ste tu pliagu?

natlew94
2. apr 2018

Ano. A dostal antybiotika aj ked ne mal horucki. Ne dobralisme lebo dostal alergiju. Teraz dalse iba na 3 dni. A uvidime v stredu. Ale vidim ze ho boli bruho... :(

kixa127
2. apr 2018

@natlew94 ☹ držím palce

jankall
9. jún 2018

Ahojte, prosím, potrebujem ozrejmiť postup pridávania jedál, lebo už neviem ani čo malej dávať..Máme tiež campylobaktera. Podľa čítania tu už by sme asi mali byť aj na normálnej strave, ale ešte nie sme.. malú preháňalo odo minulého štvrtka, uplná voda s vysokými 40 horučkami, skoro sme skončili v nemocnici, ale ustáli sme to a pondelok sme šli k našej pediatričke. už v nedelu bol náznak zmeny stolice, aspon farby, dala som malej trochu kuracieho na vode a mrkve pre zmenu lebo už ju z ryže na vode naťahovalo, ale do popučených zemiakov som dala štipku masla a to som asi nemala lebo v pondelok pri doktorke ju prehnalo . robila výter až vtedy a v stredu teraz boli výsledky s campylo. od utorka už má pevnejšiu stolicu ale kázala byť na diete + pridať suchý rožok so šunkou alebo vianočku s džemom, už som jej dala aj sirupovú vodu. Ovocie okrem banána a jablka ešte žiadne iné - akurát už jej to nepučím ale hryzie to a vyzerá že ok. , včera večer som skúsila presnidávku s piškotami a banánom a aj brumíka džemového. uvidíme. dnes v sobotu máme skúsiť pridať jogurt... viem že tuky posledné, ale neviem či môžem mäso - urobiť už normálny obed alebo vývar aj napr. hovädzí, alebo len kuracie na vode, lebo ked tuky majú byť posledné a pod každé mäso skoro ide cibulka a olej.... tak som z toho zmätená lebo je sobota a povedala že ked bude ok, tak pondelok vypísať z očr a do školky...ale neviem či sa toto dá odskúšať na nej za víkend a počkať ešte na stolicu aká bude...aj ked si myslím že by to mohlo byť už dobré, lebo už je 10ty deň od prvej hnačky... akurát že sme to na jedle eššte nestihli vyskúšať či to je naozaj dobré, ešte tak raz za den mi povie že ju zabolí bruško ale stolica sa drží.