Časté bolesti hlavy u 8-ročného syna

23. nov 2023

Ahojte. Syna (8 rokov) v poslednom case casto bolieva hlava, aj 2-3x do tyzdna, vacsinou vecer. Bolest nie je silna, normalne funguje, len ho pobolieva hlava. Odoznie sama bez liekov, ked sa vyspi. Boli sme u neurologicky, kde sa na nic neprislo.
Mali ste niekto podobny problem a ak ano, prislo sa na pricinu bolesti?

ariannazara
23. nov 2023

Oči?ma v poriadku? Pije dosť vody?

autor
23. nov 2023

@ariannazara nosi okuliare, na ocnom sme boli pred 5 mesiacmi… pije dost…

anjelicek26
23. nov 2023

Skusit vecer lavor horucej vody, polozit dnu nohy aspon 15 minut, pomaha na bolest hlavy velmi... okuliare predsalen este skontrolovat, doplnit magnezium, poriadne spavat, nechodit neskoro do postele, ak ma mobil/tablet/konzolu, tak kontrolovat nech na tom neni vecnost...

mira0611
23. nov 2023

My sme toto mali v 2.rocniku, oci, zuby ...vsetko mal v poriadku. Neurologicka povedala, ze v skole je mozog tak pretazeny
(syn bol medzi najlepsimi ziakmi, mne sa nezdalo, ze by bol pretazeny), ze sa mozog unavy a potom ho boli hlava. Dostal vtedy tebokan kvapky-1x rano 10kvapiek, a magne B6- 1x rano, 1x vecer.
Potom bol v pohode. Uz som sa naucila, ked ma toho vela, tak mu uz predtym zacne davkovat, aby to psychicky zvladal.

monro
23. nov 2023

Nedeje sa nieco v kolektive? U mojho syna v triede bola skupinka, ktora vyrusovala, robili zle a synovi to velmi vadilo. Bolo obdobie, ze ho bolievala hlava.

medicka_lucia
24. nov 2023

Krvný obraz ma v poriadku?

luga_luga
24. nov 2023

ano, riesili sme to, bolesti hlavy maval 1x do mesiaca spojene s vracanim, uplne odrovnany a napokon sa vyspal a bolo dobre, neurologia, gastro v poriadku, migreny zmizli vekom, neurologicka to diagnostikovala ako caste migreny, na co mu predpisala Aulin - pomahal, teraz s tym uz problemy nema, ale celu zs sme sa trapili, ale teda cca 1x mesacne, nie niekolkokrat do tyzdna :(