Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Časté grcanie a zápcha u novorodenca

janette151
12. aug 2015

Ahojte baby, mám 1 a pol mesačnú dcérku. Už pár dní pozorujem že keď malú dokrmim UM alebo po cuckaní čajíku, tak o pár minútiek čo ju mám na pleci na odgrcnutie si aj odgrgne ale v zápätí to aj vyvráti teda sa pogrcká doslova. SKORO po každomkrmení to skončí takto :( myslíte že je to ten reflux ? A tiež malinká má strašnú zápchu dnes ráno vykakala moc trvdý bobek taký malinký a behom dňa tiež ešte dva krát ale tiež to bolo moc tvrdé :( neviete ako by sme to vyriešili ? niekedy nekaká aj 3 dni len sa pučí a pučí a nič. Aj cvičíme a nepomáha. Dajte nejaké babské rady. Počula som o vývare z vločiek no neviem či to je dobrý nápad pre novorodenca. Vopred Vám ďakujem za rady 🙂

yollanda
12. aug 2015

novorodenci nemusia kadit aj 14 dni. grckanie? asi ma vela mlieka, zbytok ide von. mozno ma reflux, ale to casom prejde. treba spomenut doktorke

keziah
12. aug 2015

@janette151 zapcha sa objavuje po UM. ozaj je nutne dieta dokrmovat?
mas nejaky zasadny zdravotny problem alebo ta caka skory nastup do zamestnania, ze nemozes naplno dojcit?

bibistec
12. aug 2015

moze to byt z umeleho mlieka ked nemusis nedavaj teraz pije urcite castejsie koli teplu, caj nechapem naco, mozno trochu fenykloveho ale inac by som velmi nedavala hlavne nie tie granulovane. ovsene vlocky urcite nie, skus len kojit a uvidis ale ved ked si si niecim nie ista volaj lekarku, nato tam je.

zabina27
12. aug 2015

@yollanda to ale dojceni novorodenci nemusia kakat niekolko dni, na UM je to ine, tie kakaju. a hlavne ked to vyzera na zapchu, tak to nie je normalna stolica
@janette151 skus sa s dr poradit, mozno by stacila zmena UM, mozno malu zapeka. alebo jej nerobi dobre miesanie mm a um v brusku, ak teda nakojis a hned dokrmis um. obcasne vygrcnutie nevadi, ale pravidelne nie je ok, urcite sa porad s lekarkou

kocurica1
4. sep 2015

Ahoj, mne na hnačku a taktiež zápchu pri mojej malej odporučili kvapky Coliprev, ktoré pridávam do UM pred každým krmením. Malej to pomáha. Bruško ju už nebolí, koliky tiež nemáme ani hnačku. Taktiež pri zápche - ked tlačila a nič sa nedialo, cvičíme nôžkami.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli