Červené fľaky a teplota

saxxxana
20. okt 2014

Neviete poradit co by to mohlo byt? Boli sme u lekara ten nas poslal koznemu, kozny imunologovi a imunolog nas objednal o 2 mesiace bez toho aby sa co i len pozrel. Vyrazky uz mame tyzden, teploty boli 3 dni, chvalabohu uz nemame ale vysadila som pre istotu vsetko jedlo ale fliacky stale nemiznu...

lubka2272
20. okt 2014

Dobry den a vyrazky ma iba na tej nozke? Maly mal po celom telicku a zistilo sa pri odbere krvi, ze prekonal infekcnu mononukleozu, nechcem vas strasit, ale ak ma to iba na tej nozicke, tak potom je to nieco ine.

saxxxana
autor
20. okt 2014

Este som zabudla napisat je to po celom tele.

pat_mat_minnie
20. okt 2014

My sme mali nieco podobne, z coho to bolo, neviem, neboli sme ani u lekara, lebo som to natrela bravcovou mastou a pomaly to zmizlo.No nemali sme teploty, tak kludne toto moze byt aj nieco ine.Ked je to spojene s teplotami, skor si myslim, ze je to choroba ako alergia, sme z alergickej rodiny a nikto nemal nikdy pri reakcii aj teploty.Uvidis, co Ti poradia ine maminy.Drzim palce, nech to cim skor zmizne.Telicko Tvojho babatka s niecim bojuje, drzim palce nech boj cim skor vyhrate.🙂

saxxxana
autor
20. okt 2014

@lubka2272 A prejavovalo sa to teplotami a flakmi? Tak potom nechapem preco si nas takto pinkaju a nieco nerobia. Aj ked mala 39C ani to na nej nebolo vidno bola vesela, vobec nie ako chore babo... Preto som dufala ze to nie je nic vazne.

ichbinich
20. okt 2014

@saxxxana:
Je vela chorob, najma virusovych, ktore sa prejavuju teplotou a potom vyrazkami/flakmi.
Syn mal raz tiez teploty, a zrazu flaky ako po poprheni zihlavou, ktore mu chodili po celom tele, dalo sa pozerat, ako je toho coraz viac... Lekar skonstatoval, ze to je urtikaria, ak je treba, dat anitihistanim, inak cakat...
Pred 10 dnami, syn teploty, flaky pod pazuchami, afty v ustach. Dcera ziadne teploty, flaky/vyrazky na bruchu a nohach. Lekarova diagnoza: obaja choroba noha-ruky-usta, ale u kazdeho prejavena inak. Dcera dostala Fenistil, lebo sa skrabala, syn nieco na tie afty, co sme mu ale nakoniec nemuseli dat, presli same.
Mne kedysi lekar povedal, tych chorob, co su teplota a potom vyrazky, exanthem, je tolko, ze sa casto ani neda urcit, ktora to je. Ze na klinike vzdy volali najstarsieho, najkusenejsieho lekara, a ani ten nevedel vzdy na 100% povedat, co to je.
Ak dcerke robili CRP a nie je to bakterialneho povodu, tak pomoze doslova a do pismena: cakat. Ak ju to svrbi, podat fenistil, ak je to suche, natriet vhodnym kremom, ale inak cakat, kym to prejde.
Vsetko dobre!

lubka2272
20. okt 2014

Dobry, ano mal teploty, pri tejto chorobe su vysoke teploty, zapal hrdla, sopliky, ako pri beznej chripke, angine. Ani nasa lekarka to nezistila hned, az jak sa maly cely vysypal. Najlepsie ak by vam vasa lekarka urobila crp, alebo zobrala krv, aby vedela co to vlastne je. Ako tu bolo napisane ak uz ma mala aj horucky isto je to nejaka choroba a nielen alergia. Ja by som isto necakala tak dlho na vysetrenie u imunologa.

nelinka2009
20. okt 2014

sranda toto iste mala teraz moja 5 rocna dcerka... len bez teplot... ucjy zacali hystercit a zo skolky ju polslali dom s tym ze ma ruka, noha usta virus... samozrejme ze nema ... bola to alergicka reakcia a uz to zmizlo ale ani kozna nezistila z coo to vlastne mala... ak to nesvrbi a neodtsal to niekto iny tak to moc neries...

nelinka2009
20. okt 2014

inak nevymenila si kozmetiku ale prasok alebo prikryvku... neskusali ste nieco nove papat? ak to neola moc vysoka teplota a sama presa tak to moze bt aj alergia

saxxxana
autor
21. okt 2014

@nelinka2009 To ma hned napadlo, prasok alebo nova hracka. Nemenila som ale pre istotu som vsetko zo skrin znova oprala ale len vo vode. Nepomohlo. Jedlo papame len odskusane , nic nove sme netestovali. Ale podla toho ako sa lekari tvaria asi to nie je nic vazne ale tie teploty ma vystrasili, chvalabohu boli len 3dni. Zatial sa nevratili ale fliacky miznu a objavuju sa nove uz viac nez tyzden... Dokonca niektore su na pohlad ako stipance od komara a ma ich vsade, rucky nozky tvaricka telicko...Dali nam len fenistil....uzivat kym neprejde, ze vraj to moze trvat aj rok aj viac :(

saxxxana
autor
21. okt 2014

@lubka2272 u nas sopliky nie su ani hrdlo neni zapalene tak snad to bude naozaj len alergia..

nelinka2009
22. okt 2014

Presne hlavne kľud, ak byto bolo nieco vazne, alebo infekčné uz by ste boli v nemocnici

sharmana
22. okt 2014

@saxxxana no mne príde divné, že aspon crp neurobil lekár. Ja by som sa asi vrátila s tým že imunolog ťa objednal až o dva mesiace a že s týmto ty nie si spokojná. Aké vyšetrenia vlastne lekár urobil? Kukol len do hrdla a pozrel pupáky?

saxxxana
autor
22. okt 2014

@sharmana Ani do hrdla nepozrela :( Iba skonstatovala ze asi alergia a napisala listok ku koznemu . Kozny ze to neni jeho problem ze mame bezat imunologicke a ta ze smola ale skor ako koncom decembra nas nevezme. Teploty chvalabohu uz nemame ale flaky miznu a objavuju sa nove, chvilku je lepsie potom horsie. Teraz som vysadila vsetko jedlo a zaciname zemiacikom od zaciatku....len sa bojim ze ma 8m a ta vyziva nebude postacujuca...

sharmana
22. okt 2014

@saxxxana no ja by som sa vrátila naspäť. Inak v BA je na Kramároch infekčné oddelenie pohotovosť, tam som ešte nevidela, že by niekoho odpinkali, mali by urobiť kompletné krvné testy, moč, inak neviem z čoho vychádzala lekárka. Vráť sa a bud neodbitná, že ty nebudeš čakať 2 mesiace a malému dieťaťu sa tu tvoria nové a nové flaky.

katkalubkova
22. okt 2014

@saxxxana ahoj,
ja som sa s tym sice nestretla u mojich deti, ale nie je to nahodou, 6ta choroba???, vtedy ma dieta cervene flaky, vyhadze sa a ma teploty 3 a z 4 dni a potom by to malo prestat, zaroven je vraj dieta uz potom proti tomu imunne. Len moj typ, naozaj konkretne neviem, ale aj vekovo by to sedelo, postihuje to deticky tak do roka, ale asi aj vyssie

saxxxana
autor
22. okt 2014

@katkalubkova len u nas to zacalo pupacikmi a flakmy a az potom teploty. Dufala som ze je to ta 6ta choroba ale asi nie kedze uz to mame skoro 2tyzdne...

saxxxana
autor
22. okt 2014

@sharmana skusala som, obvodna je zastupovana a ta co ju zastupuje povedala ze ona si nemoze len tak vymysliet ze mi zoberie krv, potrebuje od odbornika papier co mi ma zobrat a ako vravim imunolog nas odpinkal aj ked som sestru prosila ze je to vazne ze je malinka ale ona ze mi nema ako pomoct ze musim si vyckat lebo ma plno! Obehali sme vsetkych imunologov v meste a vsetci nam dali najvo ze bez objednania a cakania 2mes to proste nepojde :( Tak cakame a dietujeme :(

sharmana
22. okt 2014

@saxxxana len tak? však videla flaky, tak čo chce? to sú ale lekári v tých menších mestách, úplne o ničom. Skús sa popýtať známych, či nemajú nejakú pediatričku, nejakú známosť, ktorá bude ochotná ti riadne vyšetriť malú, aj keby si mala ísť do iného mesta. Ved to je nonsense, že pri takých vyrážkach máš čakať 2 mesiace. A to ešte neznamená nič, lebo imunolog môže tiež povedať, že to nie je alergia. Obvodná mala vziať podla mna automaticky krv.

marthuska
22. okt 2014

Asi by som sla do ineho mesta k imunologicke alebo ako ti niekto radil na pohotovost detsku na infekcne. A hotovo. Nech vies, ci je to alergia napr na mlieko alebo nejaky gluten alebo cojaviemco. Drzim palce

jankaru
23. okt 2014

Ahojte nas maly 7 mesacny syn ma to iste. Potom sa mu robia cervene flaky a v strede blednu do 2 hodin mu to zmizne tiez nas poslali ku koznemu ideme tam zajtra. Teploty vsak nema mal vysoke horucky ale pred 2 tyzdnami robili mu vysetrenia no vsetko mal v poriadku az po cca tyzdni od teplot sa mu objavili tieto flaky a vyrazky. Koluje mu to po viacerych miestach avsak len koncatiny. Chodidla a dlane nie. Uz som mierne zufala z toho :(

moon1979
24. dec 2014

@saxxxana ahoj, ako ste nakoniec skončili? aj ho to svrbelo?

lady511
24. dec 2014

@saxxxana ahoj ja som to mala pri začiatku boreliozi,,,ale nechcem ta s tým strašit,,mam ju od 15 rokov,,a lieky budem brat už asi navždy

saxxxana
autor
26. dec 2014

@moon1979 flaky mizlui a objavovali sa rozne velke aj navrete aj obycajne. Vysadili sme vsetko a znovu sme zacinali mrkvicka, zemiacik..a samozrejme kopec fenistilu 3x8kvap (kedze deti by do 3r nemali tak znizene davkovanie) Bala som sa ze to bude celiakia. Ale fliaciky zmizli tak sme pridali aj chclebik a neobjavili sa, takto sme postupne pridali vsetko....a pravdepodobne to bola rajcina. Tu som skusila az po 2mes a hned boli fliacky naspat, sice malinke a len na tvaricke ale utvrdilo ma to ze by to asi mohlo byt ono. Takze sme zatial rajciny vylucili...a skusim ju znovu dat o 2mesiace. Snad ta alergia ustupi...

evittam
26. dec 2014

@saxxxana Ahojky, nemusí to byť alergia. Môže to byť, ako niektoré maminy píšu, nejaký vírus....A okamžite by som zmenila pediatra a dobre tej tvojej nadala....Krv mala zobrať minimálne na CRP hneď a podobne...

hanelka1
19. feb 2016

@saxxxana ahoj,,, našla som tvoj príspevok O výrazne po horúčke,, naša malá má to isté, ešte väčšie mapy na nohách, na niektorých miestach zmizli, inde sa zase objavili,,, vy ste prišli na to, Z čoho ste to mali? Ja som malej dávala jeden deň bylinkové kvapky proti kašlu, či z toho nejaká alergia, či niečo po tých teplotách, mala akoby chrípku, len teploty a potom trochu zahlienena, preto by som rada vedela či vám to zmizlo a či vieš z čoho to bolo,,, ďakujem za odpoveď

saxxxana
autor
19. feb 2016

@hanelka1 Ahoj, no lekari na nic neprisli, preslo to asi po 2-3tyzdnoch samo. Obvodna nas poslala imunologovim, imunolog nas objednal o 3mesiace !!!! a koznemu. Na koznom mi dali fenistil, hotovo nemala som pocit ze zabera ale chvalabohu to preslo, svriet to zjavne nesvrbelo cize to trapilo asi viac mna ako malu. Na imuno po 3mes ked to uz nemala spravili alergie-nic nezistili (myslela som si ze su to rajciny lebo som akurat zacala pridavat do stravy ale nie) Este ked som to na nej uvidela 1x utekala som na pohotovost a tam nas cheli hned hospitalizovat, co som odmietla lebo som sa bala ze sa v nemocke nakazi este niecim inym, chvalabohu to asi nebolo nic vazne, Takze asi nic neporadim, ale riadne ma to vystresovalo.
Isla by som za obvodnou ak by to neprestavalo alebo steklilo, pripadne boli tiez teplotky pri tom, snad aj Vam to coskoro prejde 🙂

saxxxana
autor
19. feb 2016

@hanelka1 este som zabudla, obvodna povedala ze vyradit vsetko aj chleba alebo rozky a pridavat znova vsetko postupne cca ob 2 dni ako na zaciatku prikrmovania a sledovat co sa bude diat, mozno najdete nieco co to spravilo, pretoze ak by to bola aj reakcia na nieco je mozne ze dieta to spapa a prejavi sa to az o mesiac(to mi povedali na imuno)

hanelka1
8. mar 2016

Ahojky, ďakujem za reakciu,,,, takže zmizlo nám to po dvoch dňoch po dithiadene, zrejme postviroticke niečo, keďže mala 3 dní vysoké teploty, lebo staršiu dcéru to chytilo po dvoch týždnoch po viroze, tá má zase teraz taký jemný vysyp červených pupacikov pod pazuchou a v.laktovej jamke a trošičku po tele, ako zihlavka,,, na koznom povedala že to zrejme z tej prekonanej virozy,ona mala teplotu tiež ako ta mladšia, lenže len jednu noc a potom len sopel, takže kožná nám dala zirtec kvapky a krém, zatiaľ to nezmizlo ale ani nezhorsilo, uvidíme, má to teraz týždeň vysypane , nechám to do konca marca tak, ak nezmizne pôjdeme na kontrolu, lebo to by jej už asi aj krv brali a kortikoidy a tomu sa dúfam vyhneme. Ešte raz dik a veľa zdravicka

luckap0
24. apr 2017

My sme mali tiez nieco podobne. 3 dni vysoke horucky aj nad 40 a ako to skoncilo tak cervene flaky po tele . Doktorka povedala ze to je trinasta choroba.. ta trva vecsinou 5 dni