Čo je dobré na zaparenú riťku?

mirkafrost
23. okt 2012

Prosím o radu všetky maminky. Každý večer, nahrievam riťku biolampou, keď je veľmi zle natieram imazolom. Mastičky na riťky sme už vyskúšali všetky možné ale zatiaľ bez výsledku. Samozrejme že ho prebaľujem veľmi často. Ak máte niečo čo by mi mohlo pomôcť tak poraďte. Ďakujem 😵

lusiana55
23. okt 2012

imazol veľmi zysušuje nemôže sa dávať každý deň, zmeň plienky inak natierala si aj sudokrémom?

karamel
23. okt 2012

Pimafucort ale je len na recept 😉 a nechavaj malinke aj chvilku bez plienky🙂

snopkulka
23. okt 2012

kalciová masť - je na nezaplatenie 😵

zuzka1008
23. okt 2012

nam sa osvedcila nivea SOS 😉 je super večer natiem, rano je ok

desszi
23. okt 2012

sudocrem

billam
23. okt 2012

Jednoznačne SUDOCREM 🙂

simca06022011
23. okt 2012

u nas iba bepanthen, tiez odporucam vymenit plienky, mozno aj vlhcene utierky ak pouzivas... my sme mali vystipany zadok iba 2x a to az do krvi ako puzgieriky to vyzeralo a pomohol bepanthen. Sudo som vtedy nemala, lebo pred tym som s nim nebola spokojna, tak neviem.

ankaevka
23. okt 2012

mali sme nedávno tento problém, pomohol canesten striedaný imazolom a detskou indulonou na zapareniny

zuzana909
23. okt 2012

mne doktorka predpísala krém, ktorý mi namiešali v lekárni, ten zabral hneď, zájdi k lekárke
teraz používam sudocrem a nemáme už problémy

titttike23
23. okt 2012

U nas od malicka iba bepanthen,aj pimafucort je dobry ale ten je na recept a moze sa pouzivat denne max 3x a natierat velmi tenko

lucina7
23. okt 2012

kalciová masť alebo sudocrem

luciaq
23. okt 2012

my sme s tym problem nemali ale raz mal neprijemne zaparenu prdelku ked mu sli zubky a hnackoval a jedine co pomohlo a nestipalo bol puder

marcelafarkas
23. okt 2012

ahoj, mi od narodenia používame bepanthen, lebo keď sme používali sudokrém každý tretí deň mal malý zapareniny a tak som vždy skončila pri bepanthene, kt. za jeden večer dal do poriadku celý zadoček a od vtedy nič iné nepoužívam. a používam utierky len sensitive. 🙂

modrofuzik11
23. okt 2012

ahoj, nam velmi pomahal bepanthen. urcite vsak odporucam vzdy po utreti aj umyti zadocku, tento do sucha sucha vyutierat, tak sa zapareninam da dobre predist.

kleyta49
23. okt 2012

vylucit parfumovane plienky a vlhcene obrusky len sensitive

kaviju
23. okt 2012

Ahoj,neviem od kedy máte takýto stav že si neviete vyhojiť zadoček po zaparení ale najprv by som odporučila zmeniť plienky lebo vám očividne nerobia dobre /my sme mali takýto stav po plienkach z lidlu/ prešli sme na babylove a začali sme používať bepanthen a sudocream na striedačku /calciová masť je z mojej strany príliš mastná len by to mokvalo/ a to nám pomohlo že sa nám to vyhojilo. Po tejto liečbe sme prešli na natieranie avirilom na zadok ako prevencia lebo na sudocreame jasne píše že je vhodný na popáleniny, zapareniny a iné poškodenie pokožky nie ako prevencia 🙂 🙂 🙂

scrabble
23. okt 2012

Hlavne po kazdom prebalovani pouzit okrem obruskov aj cistu vodu a poriadne poutierat. Nechat dieta co najdlhsie na vzduchu bez plienky. Potom krem ,kazde dieta je ine a kazdemu ine zabera, to si uz musis poskusat sama. Prebalovat co najcastejsie.

ludka140281
23. okt 2012

imazol,sudocrem...

katuska169
23. okt 2012

ja pouzivam sudocrem ale je aj dobry od nivey sos

miriamka80
23. okt 2012

Nam velmi pomohol ABCderm od Biodermy krem na zapareniny. Skusali sme aj ine, kym nam neodporucili tento a je uzasny ! Pouzivat vsak odporucam len kym je ritka zaparena, na normalnu pokozku su taketo silne kremy zbytocne a udajne si na ne pokozka zvyka a potom uz nezaberaju..

sachmetttt
23. okt 2012

nám moc pomohlo LETIAT4..super kremik..

katarinak498
23. okt 2012

My sme mali raz taky problem ked sme boli chorí a hnackovali sme... mala strasne plakala ako velmi ju bolela dupka a nevedela som co skor tak som skusala vsetko mozne, ale ked sme zadok s niecim nakremovali a ona hned zacala plakat, ze ju to boli tak sme hned umyvali... tak ked nic nezaberalo tak sme volali v noci o pol 11 našej zlatej pani doktorke a ona nám poradila, že poumyvat a obyčajným olivovým olejo natriet... tak sa nam to upokojilo.... umyvat dupu s repikom a naolejovat a na noc sme kupali v hypermangane.... pomohlo a vziadnom prípade vlhcene obrusky ziadne....

vlnka81
23. okt 2012

@mirkafrost ufff...tak to ta uplne chapem - nam na zaparenu ritulu nefungovalo nic - ani bepanthen, sudokrem, zinkova mast, weleda, a este asi daslie 3 - proste nic! bojovali sme s tym 3 tt az kym som konecne po 2 tt nevyhodila vsetky maste a zacala uzivat recept "starej matere".ziadne chemikalie, ziadne vlhcene utierky, a uz vobec nie lieky na predpis. pri kazdom prebalovani umyt ritku teplou prevarenou vodickou (bez mydla, nakoniec sme ho vzdy umyvali v umyvadle aj vodou z vodovodu), jemne osusit utierkou (my sme pouzivali od babylove jemne utierky bez chloru a bielidiel), nakvapkat si na lyzicku par kvapiek vlastneho materskeho mlieka, jemne mu ho natriet na zaparene miesta, potom zobrat fen a ususit mu ritku uplne do sucha - asi z 30 cm nech ho to nepali, inac ten zvuk fenu sa mu naramne pacil, a potom miesto kde zasahoval fen natriet velmi malym mnozstvom olivovym olejom aby nemal vyschnutu pokozku (to sme nerobili vzdy), nechat pokopkat na vzduchu (co asi robis, my sme prali denne 30 plienok co nam vsetko dookola docural 😀 ) a potom dat plienku o cislo vacsiu (ak davas jednorazove). my sme pouzivali babylove z DM ale tie NATURE BIO - bez chloru. do tyzdna to preslo UPLNE a odvtedy ziaden problem. a este som prestala jest paradajky, broskyne a vsetko kysle - aby to nemal v kake. to tiez moze drazit pokozku. neviem ci to pomohlo ale mne to stalo za to 🙂
mojej kamoske pomohla konopna mast robatko - skus vyguglit, ale aj to je v konecnom dosledku chemia...drzim palce 😉

lubkasofia
23. okt 2012

My sme objavili Onrejovu masť...http://www.lekarna.cz/ondrejova-mast-hbf-1x100g... .......my ju kupujeme na morave neviem či sa dá zohnať aj tu.......ale je na nezaplatenie....

bonaquaba
23. okt 2012

ja som kupila sypany zeleny caj- musi byt original,je dostdrahy stoji okolo 7 eur ajviac uz neviem, uvarila scedila dala do kupela a malu vykupala,do rana ani stopy po zacervenani, pouzivam ho aj teraz,ked mala ma cervenu ritku

monyccka
23. okt 2012

Prestante pouzivat vlhke utierky , nahradte ich vatou a cistou vodou, pripadne odvarom z repika. Pri kazdom prebalovani umyt, vysusit - papierovym obruskom - nie parfemovanym a nakremovat. U nas vedie sudokrem a pitiol (alebo tam je niekde y? pytiol? pityol?..hmm.. ved viete 🙂 ).

lubicakovac
23. okt 2012

od narodenia sme používali rybylku, tá bola celkom fajn, potom ale došla, nemali ju a muž kúpil klasicku rybiu masť či ako sa to volalo, a malý mal po nej hrozné vyrážky, potom som vyhrabala z pôrodnice vzorku sudokrému a odvtedy už nič iné

laurka15
23. okt 2012

Sudokrém a občas prestriedame Imazol, oba sú super 😉

tinka9000
23. okt 2012

kvalitné plienky, na tom sa neoplatí šetriť, eliminovať vlhčené utierky, čistá voda, detské mydlo, dobre osušiť, preventívne rybacia masť a na začervenania bepanthen.

megika1
23. okt 2012

kalciová masť v domácnosti by nemala chýbať či deťúrencom,ale aj maminkám je univerzálna a hlavne účinná 😉