Čo je dobré na zaparenú riťku?

mirkafrost
23. okt 2012

Prosím o radu všetky maminky. Každý večer, nahrievam riťku biolampou, keď je veľmi zle natieram imazolom. Mastičky na riťky sme už vyskúšali všetky možné ale zatiaľ bez výsledku. Samozrejme že ho prebaľujem veľmi často. Ak máte niečo čo by mi mohlo pomôcť tak poraďte. Ďakujem 😵

mariannkkaa
23. okt 2012

u nas vyhral jednoznacne sudokrem. dokonca ked som mala zapareniny ja z vlozky, a uz som nevedela co robit, tak mi to neskutocne pomohlo 😀

kkupka
23. okt 2012

ak je veeeľmi červená najskôr Imazol aspon dva dni a potom rybaciu masť a potom možno zmeniť plienku, niektoré deti reagujú na plienky rôzne

ivanaa80
23. okt 2012

ja používam a používala som aj pri prvom dieťati iba Rybilku a deti mali riťky bez zaparenín. ak to bábätku neprechádza, možno to robia plienky, skúsila by som ich vymeniť a kúpiť iné, hoci aj drahšie. ja som pred časom kúpila malej iné ako som používala a za deň-dva mala zaparenú riťku, myslela som, že z tepla, ale na vine boli plienky. keď som sa vrátila k pôvodným plienkam, problém zmizol, hoci nie zo dňa na deň. 🙂

konopka
23. okt 2012

Na zaparenu ritulu jednoznačne imazol🙂 keď je už ale ozaj zle tak umyvať s odvarom z dubovej kôry, krásne stiahne🙂

salma22
23. okt 2012

cista vodicka a mydelko ...bepanthen alebo rybilka

mnavik
23. okt 2012

Nám zaberá krémik Nivea na zapareniny som sním maximalne spokojná 🙂 🙂 🙂

lubica1976
23. okt 2012

Nám nezabrala rybylka vobec pomohlo nám najlepšie pityol a samozrejme som mu kúpila kvalitnejšie plienky a za 4 dni bolo po probléme

janka3a
23. okt 2012

ja mastim len s aloe a nemame ziaden problem.

andelok
23. okt 2012

Ak sa bavime o kozmetike, u nas pomaha Sudocrem a homopaticka mast Cicaderma, ta je vyborna

cinamon7
23. okt 2012

my sme mali nedavno ten problem kvoli zubkom, zapareny zadok 2 tyzdne, taky cas nepomaha nic bezne, sudocrem, imazol, bephanten, calciova mast, zavisi od babetka, nakoniec nam predpisala na koznom mast s kortikoidmi, ta konecne zabrala 😉

lejlla
23. okt 2012

Ja mozem odporucat sudocrem a bepanten...

marcovka1
23. okt 2012

tiez mame taky problem mala ma strasne citlivu pokozku tak u nas babylov s dm a imazol,ale aj sudokrem je dobry 🙂

lucka1987
23. okt 2012

nam sa osvedcil sudocrem 😉

amartina24
23. okt 2012

sudocrem

iva.jurkova
23. okt 2012

Jednoznacne sudokrem, caste prebalovanie a vetranie ritky 🙂

adinkag
23. okt 2012

nasej pomohol sudocream :D

mibi41
23. okt 2012

ahoj ja jednoznacne odporucam iba klasicku rybaciu mast,nie rybilku ale pasta jecoris.Nam nezabralo nic ziadne moderne masticky a kortikoidy som malemu na ritku nechcela davat.Skuste a potom mi napiste ze ci pomohlo. Dufam ze pomoze

prasiatko30
23. okt 2012

Cista voda najlepsie tecuca, ususit uterakom len prikladanim nie suchanim a olivovy olej u nas to bolo to jedine co zaberalo vzdy to malej ukludnilo ritulku

eva423
23. okt 2012

Tento istý problém sme mali aj my.Nevyhovoval nám takmer žiadny krém. malému napokon zistili,že má náchylné všetky sliznice na zápaly. Občas mu dobre urobila rybacia masť ale väčšinou teraz ked je už väčší používame Avenoc( neviem či môžu malé deti-je to homeopatická masť).Sestra dáva bambucké maslo.

euka210
23. okt 2012

vetrat zadok a skusit latkove pleinky

alka61
23. okt 2012

Ahoj, skús kúpiť v lekárni značku Bübchen, ale pýtaj na zapareniny nie proti zapareninám. Mojej tento krém zabral hneď po druhom natretí a to sa jej začali tvoriť až pupenčeky.

vivianaba
23. okt 2012

ja som tiez odskusala vsetky moderne masticky aj imazol a pytiol a nic nepomahalo, ked mal syn asi 2 mesiace mal take zapareniny ze mal az mokvajuce rany (bolo to po zmene plienok na Huggies, odvtedy ich uz nekupujem, pouzivali sme odvtedy iba babylove a ekoplienky z DM drogerie). Pomohlo mu az toto: casto prebalovat a pri kazdom prebalovani umyt repikovym odvarom, vyfenovat vlaznym fenom do sucha a napudrovat detskym pudrom. A ak sa da tak casto vetrat ritku.
Drzim palce nech pomoze co pomoze hlavne nech sa babo netrapi zapareninami.

elliah
23. okt 2012

sudicream, pampers active

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vianocnystromcek
23. okt 2012

SUDOKREM ale poriadne hrubu vrstvu a neutierat vlhkymi utierkami ale podla moznosti iba mokrou handrickou a potom sudocrem.
a ako uz hore pisane - vetrat prdelku 🙂 daj si babo na prebalovaciu podlozku, zakry plienkou a nech si tam vykopkava.

slavinka9
23. okt 2012

nam nezabrala ziadna masticka....az nam starka poradila SOLAMYL- zemiakovy skrob co kupis v potravinach.....umyt cistou vodou vysusit a zasypat....poriadne nahrubo. za 2 dni to bolo uplne prec...🙂

smalova
23. okt 2012

Možno budú na chybe plienky. Nepoužívať plienky, čo sú veľmo voňavé, napr Pampers orandžové.

moonlightka
24. okt 2012

IMAZOL krem

ivett1
24. okt 2012

@mirkafrost najskôr zruš vlhké utierky, vymeň plienky ... postupuj podobne ako ti poradila @vlnka81 ...zadoček musíš utrieť, jemne a až potom nechaj pokopkať na vzduchu (my sme nefénovali...) ... ak kojíš, tak troška uprav stravu, aby dieťatko nedráždila stolica, ak máte UM, tak treba zmeniť ... , ak si začala prikrmovať, alebo len si skúšala nejaký typ nového jedla (neviem, vek dieťatka neuvádzaš...) ...daj si prestávku, až kým sa mu nezahojí zaparený zadoček ... a najlepšie sa nám osvedčila masť už spomínaná - imazolkrém pasta ...
ak vám nezabrala, tak skús používať presne podľa návodu ... lebo najčastejšie sa robí chyba pri používaní imazolu vtedy, keď natrieš a hneď dávaš plienku... po natretí musíš nechať voľne bez plienky... 10 min ? (už si nepamätám, ale v letáku to je...) a tento krém je naozaj len na "mokvajúce" zápaly ... nie je vhodný na každodennú starostlivosť...ak vám zápal ustúpi, tak potom je super obyčajná "rybacia" masť - Pasta cum oleo jecoris aselli ... lacná, trošku "nevoňavá" ... alebo v lekárni jej oveľa drahšie kolegyne - bez parfémov a antialergénne ... biolampu kľudne používaj, len ťa opravím, nenahrievaš, ale mala by si nasvecovať (ide tam skôr o svetlo ako o teplo...aspoň, tak by mali biolampy fungovať...nahrieva sa obvykle infalampou...
nám to vždy do troch-štyroch dní pekne ustúpilo a mali sme to tak asi 5-krát - počas plienkového obdobia - mimochodm vždy, keď som prešla na vyššiu váhovú kategóriu a raz, keď som dala darované klasické original pampersky...
a pozor, ak by to trvalo dlhšie, choďte radšej k lekárke, aby ste si "nevypestovali" nejakú chronickú dermatitídu, ekzém a čo ja viem, čo ešte....

dadka212
24. okt 2012

Ja som dávala imazol na zapareninu, ale najviac pomohlo po každej výmene plienky umyť riťku pod vodou aj detským mydlom to vysušuje a nechať na vzduchu, dávala som pod deti tie jednorazove podložky a zakryla dečkou oni boli šťastní, že sú "volní" a aj sa im riťula hojila 🙂