Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo mi odporučíte pre chudokrvné 6 mesačné dieťa?

nelly761
1. nov 2012

prosím vás mamičky čo by st mi odporučili pre malinkú? má 6 mesiacov a je chudokrvná, nechcem do nej pchať tie hnusné kvapky, ževraj aj keď nemá zúbky aj tak ich ničia a počula som že je na to dobrý sirup z bazy z tých čiernych guličiek, dá sa niečo také kúpiť aj v lekárni? každý deň malej dávam mäsko alebo žĺtok .... rada by som skôr také veci od prírody.... prosím PORAĎTE ĎAKUJEEEEEEEEEM MOC MOC MOC

xlucia
1. nov 2012

papa ti uz prikrmy??
zmen to na diskusiu

liz_lemon
1. nov 2012

ved pise, ze jej dava maso a zltok, tak asi prikrmuje

anjelicek26
1. nov 2012

Presne diskusia... inak cvikla, prosna kasa, melasa, riedeny dzus s ciernych ribezli v tomto veku mozes pekne doplnit zelezo bez liekov a umeliny... z toho mnozstva mäska, co dieta je schopne v tomto veku spapat, to proste nestaci.

iinuska
1. nov 2012

pokial davas UM, tak aj tam je zelezo. Ale pokial je dietatko kojene, tak treba pridavat. Z toho, co sa tu nespomenula napriklad sosovica

jasmika
1. nov 2012

CVIKLA jednoznačne...len neviem či sa môže už v 6 mesiacoch.. alebo ešte čučoriedky

ginger_fox
1. nov 2012

pridam este: brokolica, oranžová šošvica, petrzlenova vnat...tiez sme si tym so synom presli

zigzag
1. nov 2012

a spenat je dobry, a skus kupit zeleny jacmen, a davat pit , me ph materskeho mieka, super vec na posilnenie, mam vlastnu skusenost a nedam na neho dopustit, ma vsetky vitaminy a zivina co clovek potrebuje, hod si do gogglu 😉 ja davam malemu tiez, ako prevenciu 😉

careamell
1. nov 2012

Mali sme ten istý problém, ako sme začali prikrmovať, dávala som najmä strukoviny, a to červenú šošovicu, cícer...zohnala som si Melasu a sladila aspoň po troche obilninové kaše, potom žĺtok, hovädzie mäso, aj keď nie sme moc mäsový, cvikla, a to už šťava alebo zapečená len tak, potom oleje, makový, ľanový, zelenina ako brokolica...DObrý je aj čaj Rooibos, neobsahuje kofeín, takže môžu aj deti, potom aj šípkový. Sušené marhule, slivky, rozmočené vo vode a pridané do kaše....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli