Čo na bolesti bruška?

andrejka299
1. feb 2011

😢 Mamicky poradte mi nieco na brusko pre chlapceka ma 7 tyzdnov ,vyskusali sme espumisan,feniklovy cajik aj hadicku do konecnika ale zevraj ta sa nemoze casto pouzivat .

luciana157
1. feb 2011

ja som mojej malinkej vzdy hladkala brusko, v smere hodinovych ruciciek ,okolo pupceka. zevraj je na to aj nejaky gel pupik, alebo tak nejak sa to vola, ale to sme neskusali. alebo ho daj na brusko.

prahaxx
1. feb 2011

my sme sa trapili 4 mesiace s bolavym bruskom, az s prikrmamy sa to trosku zlepsuje
- probiotika, ak kojis, tak aj pre Teba
- musis byt co najviac v pohode, vela spanku, nech pomaha rodina
- masaz bruska, cvicenie nozickami, rucickami
- teple obklady na brusko - tieto celkom ucinkovali, len sa uz v noci velmi vrti
- ak kojis, tak uprava tvojej stravy, dostatocne vela kvalitnej stravy, feniklovy caj pre Teba
- feniklovy cajik niektorym detom nerobi dobre
- hadicky sa neboj, boli dlhe tyzdne, ked som ju musela dat aj 2x denne a teraz uz kakame, sice s placom a hnevom, ale sama

domidomi
1. feb 2011

Skúste kvapky biogaia sú to probiotické kvapky trošku drahšie cca 10 euro stoja. Na letáku je napísané od 3 mesiacov, ale v česku a v rakúsku ich používajú oveľa skôr. Nám veľmi pomohli malá už kaká sama bez bolesti bruška.

natik17
1. feb 2011

ahoj,
proti tomuto si moc nepomôžeš - jednoducho má drobec dojčenskú koliku, takže to budeš musieť nejako 3-4 mesiace pretrpieť. Moja prvá dcéra ju mala - bolelo ju bruško, nespávala a ešte k tomu aj grckávala (mala reflux). Tiež sme s manželom skúšali všetko možné - masírovanie bruška, teplomer do riťky, hadičku do riťky (čo sa nemôže dávať často, lebo by si dieťaťko na to zvyklo a už by nechcelo normálne kakávať) a teplú plienočku na bruško. Čajíky vôbec nepomáhali a toto ostatné tiež len na chvíľku. Ale po tých pár mesiacoch to prešlo. Treba to len pretrpieť. Ja viem, ľahko sa to píše, ale zažila som si to a viem, čo to je a že to nie je príjemné a tiež mi bolo občas do plaču - aj z malej aj zo mňa, lebo som nevedela, ako jej pomôcť.
Prajem Ti, aby to rýchlo prešlo a aby malinký moc netrpel.

lucia.kl
1. feb 2011

z vlastných skúseností neodporúčam feniklový čaj, robil nám velmi zle, ešte väčšie bolesti bruška, ja som dávala babám sab simplex a pomáhalo, rektálnej trubičky sa neboj, používali sme dva mesiace v kuse niekoľkokrát denne, a dnes kakajú úplne samé...
tá kolika časom prejde, len treba vydržať..

lumimi
1. feb 2011

aj my máme zlé skúsenosti s fenyklovým čajom, robil vecsiu sarapatu. nám sa celkom osvedcil termofor na bruško - fajne teplučký zabalený v niekolkých plenkach (tak aby nepopálil a robil príjemné teplučko) a ideálna kombinácia je babatkop v náručí a na brušku termofor.
a tiež sab simplex,
a uplne prestalo bruško boliet, ked som prestala jest jedlo od svokry a varila si svoje vlastné korenené max solou a oreganom, a vynechavala som potraviny čo mu robili zle - ako kapusta, kel, cesnak a kmín

aduska181
1. feb 2011

moj maly ma 2 mesiace a tiez nas bolieva brusko. pomaha nam poloha na brusku, masirovanie bruska Pupikom feniklovy caj cvicenie nozickami a osvedcil sa nam aj Espumisan L

mariana0915
2. feb 2011

ahojjjjjjjjjj
nam pomahal INFAKOL(kvapky na decku koliku vhodne aj pre novorodencov ) alebo este aj BABY CALM (feniklovy olej,mätovy a anizovy ),masirovanie bruska,poloha na brusku, cvicenie,nam teraz kazala doktorka davat pri syncekovy probiotika dophilus tiez ho velmi casto bolelo brusko ale uz je to ok,ked to nebude ustupovat skus mu dat urobit vyter z konecnika 🙂
moja mala mi stale okolo vecera 7hod plakala kazdy den,najprv doktorka vravela decka kolika tak jej urobila vyter a mala premnozeneho bacilka proteusa,nehcem strasil 😀 davali sme probiotika a vsetko sa to vylepsilo 🙂
ten proteus je v tele ale moze a nemusi sa premnozit 🙂

nikuskabee
2. feb 2011

Ahoj,tak to treba len pretrpieť.My sme si užili 3,5 mesiaca a potom akoby čarovným prútikom šiblo a je z neho ukážkové dieťa z knižky.Tiež sme cvičili vždy s nožičkami,teplú plienku na bruško to bolo super na vetríky.Nám zo vštkých kvapiek ako je baby calm,sab simplex,espumisan pomohol infacol.A je tam písané jednu denne,ale mám informácie priamo z ich firmy,že môžeš do každej dávky mliečka,alebo ked kojíš tak priamo do pusinky.A z probiotík na tieto problémy je určite fajn Infans dophilus,je síce pravda,že každému iné pomáha,ale mám to zdravotných zdrojov,že je lepší ako biogaya,tá nám nepomohla.Držím palčeky,lebo vieme čo to je,že rodina si neoddychne,ja som bola tak,že aj mliečko mi odišlo,po troch týždňoch,tak ked môžem odporučiť,keď kojíš a môžeš sa nasťahovať rodičom alebo svokrovcom urob to.Nebude to hanba,aspoň kým nebude mať po kolikách.Mne keby nepomôže svokra,neviem.Ešte že nebývame v činžiaku,ale v RD,ale aj tak nás počuli až von.Tak veľa strpenia.

renatka100
2. feb 2011

nedavas mu vigantol, moju bolelo brusko vzdy 2 hodiny po uziti, teraz jej to zatial nedavam a je pokoj. Inac si davam 3 x za den caj kojenie a fakt pomaha.

blumka
2. feb 2011

masirovat brusko pri kazdom prebalovani a cvicit nozkami, nedavat feniklovy caj, nam pomahala kombinacia biogaia a espumisan, sab simplex vobec nezaberal. Davat na brusko, nech sa sam skusi vyprdiet a rozhybat crievka, nosit v polohe na tigrika, na predlakti.
A rurky sa neboj, pri prvej dcere som ju pouzivala denne a nezvykla si na nu, musela som, nic nepomahalo jedine rurka..pri druhej sme ju pouzivali len obcas.
A najdolezitejsie je vydrzat...prejde to okolo 3-4 mesiaca, prave teraz to u vas asi vrcholi...uz by sa to malo zlepsovat pomalicky 😉

a s tym vigantolom to tiez moze mat nieco do seba, ked som dala mladsej vigantol v poobednajsich hodinach tak este aj vecer pri zaspavani ju pucilo...a to uz bude mat o par dni rok..ked jej ho dam hned rano tak nic take nepozorujem, takze aj to skus..davaj vigantol doobeda 😉

titulienka
2. feb 2011

my sme zacali kolikovat ked mal maly presne 5 tyzdnov, bolo to strasne kazdy den , v ten isty cas 2 hodiny neznesitelneho kriku a placu a nijako sme pomoct nevedeli, davali sme teplu plienocku, masticky, kvapky nic nam nepomohlo....proste s koliky treba vyrast , moze sa vsak zmiernit....
skusali sme sab, espumisan ale nam co sa osvedcil a zmiernil nam nase trapenie bol INFACOL , dnes sme uz 5 den bez koliky tak pevne verim, ze to uz preslo a nieje to len akasi pauzicka 🙂 ....
treba len vydrzat....moje dievcata nemali ani jedna koliky, zato maly ich mal za vsetky 3, nejeden vecer som si poplakala s nim....tak snad nas to uz naozaj preslo ..... 😵 😵

stanislavao
2. feb 2011

Kvapky Sab Simplex si kupte v lekarni. su podla mna lepsie, ako espumisan. davaju sa do mliecka, alebo aj dojcite, tak po lyzickach, ale presne davkovanie uz neviem, precitajte si potom pribalovu informaciu. mojim detom pomohol. A este nam pomohlo gulanie babatka na fit lopte. krem Pupik, ci gel to je, tak ten nam nepomohol. SAB SIMPLEX a FIT LOPTA

alexiss27
4. feb 2013

espumisan L pre deticky mozu ho aj kojenci davali sme Jrukovi do 7 mesiaca potom bol pokoj...hlavne na noc do mliecka treba dat 🙂