Čo na ovčie kiahne?

hrustik1
25. máj 2012

Mamičky, poprosila by som Vás o nejaké rady ohľadom liečby ovčích kiahní .... Moja Karolinka má už 3. deň ovčie kiahne. Kúpeme sa v hypermangáne a natierame Fenistil gelom a Tantum Verde kloktadlom. Myslím si, že jej to veľmi pomáha ale i napriek tomu máme niekoľko veľmi škaredých mokvajúcich pupáčikov. Chcela by som od Vás nejaké osvedčené rady ako ošetrovať takéto pupáčiky, aby z nich neskôr potom nevznikli jazvičky. Ďakujem 😀

zuzinabila
15. apr 2013

@erikasadek podla mna je najlepsia zlata stredna cesta..u nas ozaj tie prakticky zo zapadu "vonaju" cudactvom,ale nie som lekar,takze posudit neviem.jedine,co mam pred ocami je,ze znamym rocne dietatko umrelo na komplikacie pri kiahnach....takze netreba byt hned velky hrdina ako hen vo Francuzsku,ale mat pred zivotom a zdravim respekt.a zase nebyt v strese zo vsetkeho ako je to tu na SK:}

lucianna32
12. máj 2013

v piatok nam pani ucitelka oznamila ze uz 5deti ma ovcie kiahne.nasa dcerka ma jeden pluzgierik na chrbatiku,potrela som jej betadine roztokom v sobotu mala teplotu 38c,v pondelok navsteva detsk.lekara.tak uvidime ako to bude dalej pokracovat...

chavierka
20. máj 2013

tekutý púder, Tanno Hermal, betadine roztok, fenistil gel, fenistil kvapky.....ešte sa nás to netýky, ale už teraz neviem vybrať ktorý liek....?

babkabubko
27. máj 2013

ovčie kiahne nechať voľne dýchať a nedusiť žiadnymi mastičkami, až na rýchlejšie hojenie bez jaziev používať nechtá´íkový prírodný gél https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/detska...

dendy1
27. máj 2013

Ahojte, my sme zatiaľ kiahne nemali, ale kamarátka v Anglicku nedávno mali a tiež tam je problém s PN. Poradili jej vykúpať malú vo vode so sódou bikarbonou. Do 3 dní to mala suché a mohla ísť späť do škôlky.

kikolinka
2. jún 2013

Nám najviac pomohlo na kiahne ale úplne od prvej bodky sprej na regeneraciu koze s aloe vera!! Oni sa ani tak nezapalovali 🙂 a kúpali sme od druhého dňa v hypermangane plus fenistil kvapky a tanno hermal lotio. A o týždeň sme už išli do škôlky 🙂

fifi284
4. jún 2013

@dendy1 toto znie celkom zaujímavo... koľko tej sódy treba dať do koľko vody??

dendy1
4. jún 2013

@fifi284 no to budem musieť zistiť. Zajtra napíšem kočke mail.

fifi284
4. jún 2013

@dendy1 Ďakujem. Ešte síce kiahne nemáme, ale zbieram info, aby som vedela, že ak budú, čo s nimi 😉

lenusiatko
5. jún 2013

To s tou sodou bikarbonou snad myslite zo srandy a za 3 dni do skolky? Ked je dieta vysoko infekcne? Dieta nesmie do kolektivu 3 tyzdne od vyhodenia prvej vyrazky, resp. az do vysusenia poslednej vyrazky. My sme mali kiahne na etapy 2 mesiace vkuse a motala som sa s detmi vonku az vecer, ked nebolo teplo a na miesta, kde neboli deti. Kiahne su vlastne forma pasoveho oparu, jednoducho vysvetlene, dlhodobo je po nich oslabena imunita, u mojej dcery v skolke 3 deti vazne ochoreli po ich absolvovani, prave kvoli oslabenej imunite ... tak neviem, ci je to ok, aky mate problem nechat si doma dieta az do uplneho vyliecenia?

kkl82
5. jún 2013

@lenusiatko ako vidite, iny kraj, iny mrav... z osobnej skusenosti vam pisem, ze v zahranici sa s niektorymi infekcnymi chorobami nebabru tak, ako u nas. syncek byvalej sefky (usa) mal zaskrt a po styroch dnoch isiel spat do skoly. u nas by z toho bola neskutocna afera, aj ked zaskrt sme na nasom uzemi nemali uz vyse dvadsat rokov...

kikolinka
7. jún 2013

Dieťa je infekcné 48 hod pred vysypanim a pri dobrom priebehu ked už sa nevyhadzuje a tvoria sa chrasty. Potom už infekcné neni. My sme išli do škôlky po týždni a už sme nemali ani stopy po kiahňach. Iba po tých čo si rozškrabala ostalo vidno. Takze neviem ako 3 týždne. Kamarátka zas 23 r. Prekonala kiahne je tomu už skoro týždeň a už má všade chrasty aj jej odpadavaju

mariaibarova
13. jún 2013

ahojte, pripájam sa do debaty už štvrtý den bojujem s kiahnami u 8-ročnej dcery, už som v koncoch, stále teplopa okolo 39 a neskutočno svrbenie, hlavne v intímnych partiach už som všetko skusila. nespali sme celú noc a to aj po ditiadene . Pomooooc.

mirkakab
14. jún 2013

ahojte, tiež má dcerka kiahne, ale je neskutočne veľa vyhádzaná, neviem či to je normálne, ale aj na viečkach, v ušiach aj v ústach má vodové pluzgiere.

lea0911
24. jún 2013

ahojte poradte mi či je dobre niečo iné ako tekutý púder počula som aj o panthenoli v spreji nemáte s tym skusenosť?

emilyz
25. jún 2013

Holky myslite, ze by mohlo pomoct materske mlieko? Myslim napr. si odstriekat a potierat nim kiahne?Alebo dat odstriekane vypit starsiemu?...

21
26. jún 2013

ahojte, chcem sa opytat, ci sa ovcie kiahne mozu ukazovat po jednej vyrazke denne... ale medzitym zacnu vysychat a zmensovat sa, ze nikdy nie su take zapalove viac ako jedna.... a ci mozu byt aj mensie... vdaka!!!

mutam
27. jún 2013

@molka
@molka moja dcérka má od včera vyrážky kiahní a o 9.dní už budeme v grécku ... len sa utešujem že nedostala ich počas cesty na dovolenku ... takže dá sa to zvládnuť pri mori ... to som rada a čím ste ju natierali, myslím opaľovací krém ?

molka
27. jún 2013

@mutam klasickým opaľovacím krémom, nič špeciálne. My sme tam dostali nejakú dezinfekčnú vodičku a tým sme jej to natierali ráno a večer, ale keď sme išli k moru, tak sme ju normálne natreli krémom na opaľovanie. Ja som si z toho nerobila ťažkú hlavu, more jej to fakt vyliečilo. Až keď som začala čítať na MK, ako sa mamičky boja kiahní, že dieťa ani na dvor nepustia, tak mi to prišlo prehnané. Fakt môžem povedať, že do týždňa bolo po chorobe a bez akýchkoľvek problémov, iba prvý deň som jej dala sirup od teploty, pretože dostala horúčku. To bol vlastne jediný deň, ktorý zostala na izbe, od druhého dňa už chodila normálne k moru.

mutam
27. jún 2013

@molka tak ti pekne ďakujem, v lekárni mi dnes povedala lekárnička,že aby sme dávali pozor na fliačky po chraste, pri opaľovaní, aby sa jej tie miesta po kiahni neopálili viac, že vraj sa stretla s tým že mal niekto tmavé fľaky po opaľovaní

molka
27. jún 2013

@mutam my sme boli stále v chládku pod slnečníkom, ale keď bola vo vode, tak bola na priamom slnku. Fliačiky jej našťastie nezostali. Mala síce na tvári jednu chrastičku, ktorá sa jej opálila a potom tam mala dlhšie fliačik, ale ten nakoniec zmizol. Mala si sa spýtať, či tie tmavé fľaky po opaľovaní zostali tomu človeku navždy.

bubulka722
27. jún 2013

@erikasadek Ahoj!!! Veľmi rada si dám od teba poradiť. Našla som ten sprej na mokvajúce pupáky, ale je inej farby. Neviem na 100% či je to to isté. Susedovci majú kiahne a malá ich od nich asi tiež dostala. Zatiaľ má len kde tu nejaké fiačiky, takže sa nedá s istotou povedať či ich máme, ale chcem byť pripravená. K dr. sa nechystám, nevidím dôvod. 😉

mirenka84
29. jún 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať či ste dávali niečo špeciálne na miesta keď odpadli chrasty. po odpadnutí chrasty jej tie miesta ostanú dosť začervenané, tak neviem či stačí len ďalej natierať Tanno Hermalom dakujem.

evina313
1. júl 2013

moj malý ma dnes 6.den kiahne. dnes sme museli aj k lekarke, nakolko sa mu kiahna zapalila, zvacsila svoj objem asi 5x omodrala ☹
inak prvých 24 hod. mal iba 2 kiahne, ja že aký super priebeh 😀 a asi na 3 -4 den ich ma iba na chrbte okolo 100 😀
ale ine som chcela...lekarka nam dala na imunitu lieky, že je teraz oslabený...no nie som si ista, este som ich nevybrala z lekarne, ale nemam pocit, že by som mu teraz mala davat lieky na imunitu...do skolky pojde až v septebri,a nebýva nejak extra chorý a ani nie je nejake chripkove obdobie....myslite že by som mala dat? 😖

patka17
2. júl 2013

Ja mám dve deti .Dcéra mala moc kiahni a na desiaty den isla do skoli v prírode. Bala som sa ci to stihneme dat aspon do chrasticiek.Puder je somarina.Tak som sa tu dozvedela o hypermargane a myslim ze jej to pomohlo.Davala som jej aj betadi.A na koniec ten nový púder za 7 eur , lebo podporuje tvorbu novej kože. A sthli sme aj tu skolu v prírode. Mala aj teplotu päť dni.Teraz dostal v nedeľu aj malý. On sa však ešte vyhadzuje. Máme ísť na dovolenku v auguste 4.Kiahne uz nebudú no mám trocu obavy či nezostanu sem tam niaka chrasta a či po nas nebudu pozerať. Myslim ze try tyzne bude mať malý po kiahnach tak by sme hadam mohli ísť.

erika26
2. júl 2013

@evina313 my sme tiež po kiahniach, dcéra dostala pred 3 týždňami a syn pred 11dňami. Ja som im hned nasadila vitamíny, lebo všetky naše kamošky ochoreli po kiahňach väčšinou na angínu, aj ked nechodili do škôlky, ale však s dieťaťom medzi ľudí pôjdeš, či nie?, ono to môže chytiť kdekoľvek. A hlavne po kiahňach je organizmus veľmi oslabený takže okrem ovocia samozrejme, dávam aj vitamín (dcére hliviačika a malému dávam immunit). Dnes sme boli na kontrole a lekár mi to prízvukoval, že treba vitamíny. A napr. ja zásadne v lete dostanem angínu ☹ takže tak

erika26
2. júl 2013

@mirenka84 ja som nedávala nič iba fenistil kvapky a kúpanie v hypermangáne, syn bol brutálne vyhádzaný a myslím že ten hypermangán veľmi pomohol, dnes má 11deň a všetky má suché a už aj opadávajú

assses
22. júl 2013

aj moj maly dostal ovcie kiachne2 dni dozadu a najlepsie na vsetkom je ze mame zaplatenu dovolenku a teraz neviem ci mozeme odletiet alebo nie.mali by sme letiet 29.7

v.elen
23. júl 2013

Ahojte, chcem sa spýtať na koľký deň dostali vaše deti kiahne? Lebo my sme teraz síce podľa informácií, ktoré mám po ikubačnej dobe 22-23 deň, ale kamoška mi zasa hovorila, že ich môže dostať aj do 4.týždňov, tak teraz neviem. Ďakujem za odpovede.