Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo na spálenú tváričku u polročného bábätka?

bublik25
19. júl 2012

poradte nejake masticky atd dakujem...

beruska.zuzanka
19. júl 2012

Spálená od slnka, či? Skús bepanthen, mal by pomôcť, neviem, v akom rozsahu to je, možno by som skonzultovala aj s lekárom... je to ešte maličké bábo.

pammy
19. júl 2012

na spalene je urcite dobra aj kysla smotana, to by sa dalo dat aj takemu malemu babatku

cicimotinka
19. júl 2012

... ako ti má niekto poradiť, napíš aspoň, čo sa stalo... slnko??? horúca voda??? nedajbože horúci olej??? alebo ste boli spolu v solárku??? a čo takto zavolať doktorke??? vidím, že si tu nová, ale ak chceš radu, musíš napísať viac... spáleniny sú rôzne... ☹

terina25
19. júl 2012

fuuuuuuuuuuuuha. tak to je sila.prepáč...ale nedávala si pozor na bábo?veď je to nebezpečné.a ešte u tak malého bába.mastičky sa dávajú pred opaľovaním a nie po ňom,keď už nie je čo zachrániť.

existujú nejaké spreje s chladivým účinkom po opaľovaní.pozri v lekárni.ale pri tak malo bábu,by som určite šla na kožné.ešte si ja osobne zvyknem dať biely jogurt,keď sa spálim.ale ak to má veľmi spálené,tak by som šla na kožné,lebo može dostať aj teploty.a treba dávať veľa piť.neviem,či kojíš,či nie.buď MM alebo vodičku.

stanislavao
19. júl 2012

no podla mna ist k doktorke je prvorade. preco ma dieta spalenu tvar? ved take male deti nesmu na slnko.

rakywanda
19. júl 2012

napadá ma niečo...ale nie je vhodné to sem písať

malé dieťa nemá byť vôbec na slnku !!!!!!!!!!!!!!

treba ísť k doktorke a pekne si to vyžrať

podľa dátumu registrácie pôjde asi o srandu, pretože žiadna normálna matka nenechá dieťaťu spáliť tvár

karamel
19. júl 2012

Panthenol 😒

elise
19. júl 2012

okamžite k lekárovi pri tak malom bábenku treba odbornu pomoc pediatra a dermatologa. inak na zmiernenie bolesti môžeš dať paralen čipok alebo striedať s nurofenom. na okamžite ochladenie hrudkovitý tvaroh ale inak utekej na pohotovosť alebo k lekárovi.

1234lubka
19. júl 2012

mne mojho spalila mama lebo si nedala povedat ked som jej dokonca ja musela nakricat ze male decko nema co byt na slnku ona ze ne ne ze je biely...hej mal 4 mesiace....tvaricka specena celu noc plakal...pomohol SUDOCREM

lucka.lucy
19. júl 2012

aloe vera v naturalnej forme, mozes zmiesat s detskym kremom na tvar.
Take male dieta nepatri na slnko! ci uz to je tvoja chyba alebo nie!

lenka.s
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinkams
19. júl 2012

ja rozmyšlam ak ma spalenu tvaričku kedy si tu tvaričku spalil kedže posledne dni neboli take horučavi ako boli asi pred tyž. tak netušim kedy sa stihlo tak spaliť ako pišeš jedine že by to bolo od niečoho ineho, čo si ho obarila vodou, dufam že ho netyraš a teraz máš zle vyčitky, alebo dufam že nema tie spaleniny viac ako tyž. ?? velmi ťažko sa odpoveda na otazku ktorá neni uplna a potom si možeme len domyšlať z čoho može byť spalene a čo by tak pomohlo ale v každom pripade by si mala navštiviť dr, alebo aspon zavolať na 112 nech ti poradia ak je to velmi zle ale uričte tu na fore svojmu babatku nepomožeš lebo aj ked ti kočky napišu tak nevedia presne o ake spaleniny ide ale kedže je teplo tak si každa domysli že od slniečka ale kde si ho teraz nabrala?? iba že dnes bolo konečne tak pekne a palilo slniečko a to veru si fakt musela využiť priležitosť a byť s nim dlho na slniečku ked sa stihlo za tych pár hodi spaliť lebo u nás napr. teraz už zas prši ☹ opalovala si sa ty alebo babatko - je velmi maličke a okrem spalenin može dosať silny upal a to už neni sranda !

boska79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka211
19. júl 2012

podla mna to zial nie je vtip, to babatko sa jej asi naozaj pripalilo na slniecku ... staci par hodin kocikovat, napr. v ba bolo vcera aj dnes takmer cely den slnecno.

@bublik25
Panthenol v roznych formach, popytaj sa v lekarni, ak to vyzera zle, radsej aj konzultuj s lekarkou. Zmeraj teplotu ci nema aj upal, daj mu lahke oblecenie, vela tekutin, najlepsie materske mliecko ak este kojis.
A nabuduce na kocik pripnut plienku, kupit clonu, slnecnik .. take male dietatko nemoze byt na priamom slnku. Cez obed radsej nevychadzat von ak to nie je nutne. Ked bude starsie a bude behat po vonku, tak tiez medzi 11-15 radsej ostat vnutri, ak sa neda inak, tak natriet kvalitnym detskym opalovacim kremom.

renab
20. júl 2012

neviem prečo sa čudujete. mne spálili dcérke tváričku v nemocnici a to mala len 6 týždňov. dávali ju na slniečko kvôli žltačke a zjavne to prehnali. takže možno ani táto mamička to neodhadla. oni jej dali phantenol ja som potom len mastila modrou indulónou (ale to už je 20 rokov dozadu).

malinkaaninka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
afrika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smolicka5
20. júl 2012

. no na spaleniny ti pomoze panthenol alebo sudokrem je velmi dobry... len pozor na ocka a pusinku nech to babo nespapa

anjelicek26
20. júl 2012

Dieta sa moze opalit aj z odrazoveho slnka ci v tieni teraz v lete, staci blbo odstavit kocik a nechat ho tam par hodin spinkat.. Zasa nevieme absolutne nic o tom, co sa stalo.. suhlasim s babami - u tak maleho babatka by to mal vidiet dermatolog, ten ti presne povie, ake masticky pouzit, ako prvu pomoc urcite pantenol.

pingu1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2107
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janaalzbeta
20. júl 2012

to akože myslíš vážne? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ No ja malého natieram faktorom 50 Biodermaa to aj v tieni.......................a mám preňho aj krém po opalovani zn. Bioderma je to drahé ale pre detúrence najlepšie. No to určite navšív lekára a ak nie choď sa poradiť do lekárne......................

janage
20. júl 2012

Ahoj presne ako vraví anjelicek26, mne sa to stalo s 2.dcérou - blbo som dala kočík - do záhradky pod strom- a nebola tam dlhšie ako 1 hodinku - síce do TIENA a ešte bolo ten deň väčšinou zamračené, ale aj tak večer pozeráme a tvárička ružová aj ručičky troška - najprv sme mysleli, že alergia - nie vyslovene spálené, ale jedno mi nebolo - u nás to nebolo nič hrozné za dva dni bolo po tom ani som nič nedávala. Odvtedy si ale dávam ešte väčšie bacha a je mi úplne jedno, že som u mojej rodiny som za hysterku 🙂 A podotýkam, že na priame slnko som ju nedávala nikdy a vždy som dávala pozor, aby jej nič netrčalo s tieňa 😎 takže nesúdiť, ale radiť... Ja by som nedávala ani panthenol, nie každý druh je totiž pre malé detičky - Sudokrem tiež môže sa pošúchať a zaniesť si do očka alebo pusy, rozhodne sa poradiť s lekárkou alebo aspoň v lekárni s lekárničkou.

zigzag
20. júl 2012

no ja ked idem s malym vonku, tak na mna cumia ako divi vsetci, lebo mu dam do kocika velky dazdik s letnou bielou satkou cez neho, aby odrazalo luce, a tak mozeme ist vonku kedykolvek pocas dna, lebo slniecko sa na neho nedostane.... a ked chcem aby nachytal troska D tak s nim idem rano na dvor, na ranne slniecko,, je to nezodpovednost,,, stretavam mamicky, ktore maju dieta na slnku v kociku dokonca aj bez ciapky, a vela z nich bolo specenych, cervene licka,,, nezodpovednost,,,,, v prvom rade... chudak deti

zuzanocka
20. júl 2012

samozrejme, treba zakladateľku témy ešte viac zdeptať, zadupať do zeme a ponížiť...
nikto tu presne nevie, čo sa dieťaťu prihodilo (žiaľ, tak postavila otázku), ale minimálne treba na ňu zavolať sociálku a nedovoliť jej mať ďalšie deti...

všetko myslené samozrejme ironicky.. mne ste tu zdvihli tlak tie, ktoré tu @bublik25 hneď osočujete a urážate... @janage a @1234lubka sa stalo tiež to isté... ony sú tiež tupane a majú sa hanbiť??

stať sa môže hocikedy hocičo..!!

je mi tu z niektorých "supermatiek" naozaj zle...

ale aby som odpovedala na otázku - panthenol, alebo biely jogurt, príp. kyslá smotana, ako tu písali.. ak je to vážnejšie, príp. sú pľuzgiere, ihneď k Dr.

erikasadek
20. júl 2012

bublik25 bnebudem ta deptat; to ze mas spalene pol rocne dieta je dost silne kafe ale nestastie s amoze stat kazdemu nebola som pri dtebe neviem co sa stalo..; 😉
najvhodnejsie je krem na spaleniny ale aj tak by so vzhladom na vek isla s tym ku lekarovy.... aby neboli komlikacie alebo mozne jazvy flaky na veky.. 😉 😉 😉