Čo pomáha na bolavé nožičky po očkovaní infarix hexa?

liv1
28. jan 2012

Ahoje mamičky, prosím poraďte ako by som malej mohla zmierniť bolesť ktorú má, bolia ju nožičky ale tak strašne, že ani zohnúť v kolienkach nemôže, ani dotknúť, prebaliť, chodí velmi pomaly. Teraz dokonca spadla na riťku, ako zvyčajne 100 krát za deň, ale teraz začala strašne plakať. Očkovaná bola včera ráno, teploty mala tak maximálne do 37,6 a tak som jej panadol nedávala ani nič iné. Kvoli chorobám sa to tretie očkovanie stále odkladalo, ale teraz sme sa tomu už nevyhli. Aj sme rozmýšľali že to očkovanie rozdeliť, ale MMR sa blíži a tak sme už nečakali.
A poprosím maminky ktoré nesúhlasia s očkovaním aby sa k tomu nevyjadrovali, jedine ak by mali pre nás nejakú dobrú radu ohľadne nožičiek. Vopred vám veľmi ďakujem 😉 .

littlebaby
28. jan 2012

Aj my sme to mali , maly sa mi vtedy ani otacat na brusko nechcel , vravia ze studeny kapesnik prikladat ale moj maly sa mi nedovolil dotknut noziek vtedy len to vydrzat u nas to boli 3-4 dni

katy1979
28. jan 2012

ladovy obklad ci octan. a preco ju ockovali do noziciek vsak to je chodiace dieta. obe deti ked uz chodili ockovali do ruciciek.

siusinocka
28. jan 2012

ahoj. ak je to to očkovanie čo sa očkuje 3 krát to boľavé, ja som dávala na miesto vpichu za kávovú lyžičku kyslej smotany.. to stiahlo, opuch, bolesť aj horúčku. a neboj, ranka sa z toho nezapály. z

junovka
28. jan 2012

skus dat Brufen sirup.Podla mojich osobnych skusenosti pri detoch nam Panadol strasne slabo, skoro vobec nezaberal, ako pri bolestiach, tak pri horucke.Starsiu proti bolesti od poriadnej svalovky som dala dokopy Brufenom 😉

zuzana17
28. jan 2012

Dávaj jej studený obklad a Nurofen alebo Brufen sirup. Moju boleli nôžky tak, že normálne krívala, plakala, nemohla chodiť, trvalo to asi 2 dni.

abbie
28. jan 2012

nam vždy zabrala octanova masť 😉 miesto opuchu som mu natierala pri kazdom prebalovani ...

moniciak
28. jan 2012

Ja som bola zhodou oklností tiež teraz na očkovaní v piatok a malej veľmi pomohol obklad s Burowovými kvapkami riadne to nastriekať a priložiť na obe nožičky 🙂

janamexico
3. júl 2018

Ni hned po ockovani sme dai nurofen cipok a studene obklady a teploty nabehi az na druhy den ale aspom nebolelo