Čo pomôže na hnisajúcu ušnú dierku?

misicka1980
1. mar 2015

Dcerke som dala nastrelit nausnice, po 5 tyzdnoch som ich vymenila za zlate a potom cca po 3 tyzdnoch jej zahnisala usna dierka, na zadnej strane uska sa jej nahromadil hnis. Cistim jej to liehom. Mate nejaku radu co by este pomohlo? Velka vdaka za pomoc.

bosoriak
1. mar 2015

Nam vzdy pomohol ophthalmo framykoin - je to antibioticka mast do oka, predpisal nam to lekar a do 24 hodin bolo vzdy po hnisani. Pripadne Pamycon kvapky (tiez antibiotikum). Treba ich davat aspon 4 dni aj ked priznaky ustupia takmer ihned.

janinah
1. mar 2015

náušnicu vybrať do úplného vyliečenia,dá s atam svunúť chirurgická niť,aby nezarastalo,ale to nezoženieš....potierať Betadine roztokom z lekárne + atb mastičku /Framykoin,Bactroban/,ak je ten hnis ako guľka,tak treba narezať a vyčistiť na orl amb.to urobia

domi1988
1. mar 2015

Mali sme rovnaky problem trvalo to dlhooooo bola som zufala... dokina predpisala bactroban nezabral, potom ocny framykoin nezabral skusila som aj klasicky framykoin lieh repik... nic! Potom mi este sestricka u dokiny poradila peroxid vodika ze nechat vysumet hnis.. nezabralo potom som si povedala ze sa vzdavam nic som na to nedavala a ono to preslo samo... drzim palce

bianca
1. mar 2015

nam automaticky pri prepichovani dr napisala framykoin masticku a s tym sme naucnicky pretacali a ziaden problem

jankako
1. mar 2015

Framykoin určite.

kessy11
1. mar 2015

my sme použivali Dettol na dezinfekciu alebo aj lieh, framykoin mastičku....čistiť čistiť...my sme sa naľakali dali sme dole a veru už sme nenasadili naspäť ☹ a to bolo iba od večera do rána....tak sme dali nastreliť 2x ked mala 8 mesiacov a odvtedy všetko ok......este dodám, že ked to mala zapálené nijako ju to nebolelo, ani jej to nevadilo .....

zmrzlinkams
1. mar 2015

sesternica mala tento problém na jednom uchu a tam to čistenie napomohlo ale vybrať náušnicu nechala zarásť a potom druhy krát nastreliť potom sa už toto nespravilo .....
ale vyskúšaj to čistiť tiež by som dávala lieh a framykoin mastičku....

yukki
1. mar 2015

Framykoin.

ivetlo
1. mar 2015

Tak nám pomohla babská rada, a to lístky skorocele - tie podlhovasté (sú dva typy). Lístok jemne popukaj aby mala kadiaľ šťava vytekať a prilož jej to za uško na noc a daj čapicu. A ráno nájdeš veľkú časť hnisu na lístku, ak to tak nebude hneď tak na druhý deň. Vrelo doporučujem. Mám to odskúšané na hnisavých zraneniach na celej rodine 🙂