Čo sú toto za vyrážky?

vejula
19. aug 2012

Ahojte dievčata. Ak viete poradiť, poprosila by som Vas. Synčekovi sa na teličku objavili male vyražky ako krupička. Najprv na lavej nožičke - na stehne, potom na lavej ručičke a teraz trochu aj na brušku, ale len na lavej strane. Pravu stranu telička ma uplne čistu. Viete poradiť či to môže byť alergia, alebo niečo ine? Inak žiadne teploty ani ine sprievodne znaky. LEn tie vyražky.

majal
24. jan 2013

@martina149 cauko, no my sme boli konecne u tej koznej, ta ked to videla tak sa zhrozila....hned nam dala nejake cipky, ale tie mohla predpisat len obvodna, no nakoniec to bol Rectodelt, je to kortikoidum, mam mu to dat 2 dni po sebe a v pondelok na kontrolu, ale masticku nam nedala, len nech to este natieram tym zinkovym olejom, zevraj to je asi aj nejaky zapal, alebo virus, spojeny s nejakou alergiou, alebo co....podla mna to urcite nie je atopicky ekzem, ked si citam ako sa ten prejavuje, tak toto vyzeralo uplne inak, nie? ja som v soku, ze co nam to predpisala, ved ten cipok sa dava pri laryngitide, ked sa deti dusia....ja som z toho uplne vedla, neviem ci to je az take zle, ale bojim sa , aby nam to preslo....my tiez nevieme z coho to je a dufam ze malemu tiez este urobia nejake testy, aspon z krvi, alebo co, potom daj vediet ze ale ste mali vysledky....my my sme to mali na zaciatku tiez presne ako na obrazku, len taku krupicu, ale teraz to ma vazne hrozne, uplne sa mu to zlieva do cervenych flakov, uz to ma skoro na celom brusku, rucicku ma hroznu a aj nozku uz celu....ja som tu dr. ani poriadne nepocula co nam vlastne hovori, ani spravu nam nedala, tak v pondelok sa jej este popytam, lebo tam bol strasny chaos, uplne som bola nastvana a este maly v kuse tam reval, tak som bola na nervy...

majal
30. jan 2013

@martina149 ahoj, ako ste dopadli s tými vyrážkami? už máte výsledky? my sa stále trápime, to čo mal najhoršie na tej ručičke ma už dobre, ale mu to preslo aj na druhu rucicku aj na chrbatik, ja uz neviem,,,,stale natierame zinkový olej a potom mam este jednu, tu zacnem dneska na noc davat...ideme v piatok na kontrolu a dr. mi povie čo dalej, uz nech to mame preč....ja už mam dosť...Vam to celkom prešlo?

martina149
31. jan 2013

@majal ahoj no my sa preliečujeme antibiotikami lebo nám z výterov vyšlo masívný zlatý stafylokok v hrdle a ojedinele v nose tak to treba preliečiť.Veľmi tým nadšená nie som ale čo už.A vyrážky nám zmizli celkom(klop,klop,klop)sem tam sa objaví nejaká malinká a hneď zmizne.Už nenatierame žiadnými masťami len 1x denne nám doktorka hovorila premastiť telo excipialom .Tak vám držím palce nech sa to stratí čím skôr.

majal
4. feb 2013

@martina149 aha tak predsa vam nieco nasli, no to si ma velmi nepotesila, lebo nam neurobili nijake vysetrenia....asi zavolam mojej dr. ze co stym, dakujem zatial, majte sa a skoro sa vyliecte...tie vyrazky uz nam miznu, ma este trochu a suchu pokozku,este jednu masticku mame a potom uz len premastovat, tak uvidim.

hatsepset
4. máj 2013

ahojte, ako ste dopadli s tymi vyrazkami? moj maly to ma uz dva tyzdne na lavej strane trupu a malinko pod pazuskou a na rucke - kozna povedala ze to na alergiu nevyzera, ze mozno virus a dala nam tekuty puder. No uz to ma druhy tyzden a povedala by som ze sa to zacalo sirit nejako :/ na tom trupe. V utorok ideme na kontorlu, tak som zvedava co z toho bude - maly si to zatial ani neskrabe ani nic...davam mu fenistil, lebo od malinka bojujeme s kadejakymi vysypmi na brusku, chrbatiku a suchymi flakmi na kozi :/, tak som myslela aj teraz ze to bude daco take alergicke. Dufam ze to zmizne :( - inak vsimli ste si, ze sami chlapci to maju? :-O?

hedka17
4. máj 2013

@hatsepset nas mal cosi podobne v okoli pupka a stehienok, zmizlo mu to az po 5 tyzdnoch,tiez nam kozna na to dala tekuty puder

hatsepset
4. máj 2013

mm bozinku kde to tie deti nachytaju :D - dufam ze to zmizne cim skor 🙂 a dakujem za odpoved:-*

molly25
21. aug 2013

kocky ako ste natom mi mame tiez taketo nieco uplne t ma niekedy aj pupencekom ze sa da vytlacit a hnusnu drsnu kozu chystam sa ku koznej uz asi lebo to ma na stehnach prednych nikde inde co je zaujimave

milota164
28. aug 2013

na tu drsnu kozu skus vyskusat Bepanthen nam na suche pomohol

terezka1947
7. sep 2013

@vejula ahoj,nasla som tvoju starsiu temu...aj s fotkou...lebo aj mojmu malemu sa vyhodilo nieco take na rucke..najprv na prelakti mal take podkozne vyrazky-zopar,nevenovala som tomu pozornost...lebo to po nejakej dobe zmizlo...ale teraz sa mu vyhodili na ruckach asi 4-5 a su take akoby mini pluzgieriky a po jednom dni vybledli a vyzeraju presne tak ako tie na tvojej fotke...lekarka mi tvrdila,ze asi dotykova alergia alebo exem a dala mast s kortikoidmi....vraj taka slabsia...ze ked do tyzdna nezmiznu,mame prist....ako to dopadlo u vas?mozem ta poprosit a tvoje skusenosti a co nakoniec pomohlo vam a co to bolo....dakujem

vejula
autor
9. sep 2013

@terezka1947 nam to zmizlo samo od seba asi po mesiaci. On s tym nemal problemy, nebolelo to ani nesvrbelo, len to tam jednoducho bolo, a len na jednej polke telička.... Doteraz neviem čo to bolo, mal to iba raz, odvtedy sa to neukazalo 😉

adkatarabka
25. máj 2014

@majal9 ... tak prispevok z tohto roka. my to mame na laktiach. Mali sme to aj minuly rok v lete ,predpisali na kortikoidnu mast.. teraz ako sa oteplilo to ma zase a strasne ho to svrbi. Mam pocit, ze tie kortikoidne masticky ani nezaberaju... mne to pride tak, ze sa to vzdy zhorsi ked sa spoti + slnko. Vratilo sa Vam to teraz tiez? dakujem.

kveta
25. máj 2014

Podobne vyrazky, ktore sa sem tam aj zapalili, mavam pri precitlivenosti na kravske mlieko.

modrofuzik11
25. máj 2014

aj u nas sme mali take. este cervensie a niektore aj zahnisane. natierali sme bepanthenom, umyvali cistou vodou a vetrali. preslo to🙂

petkasis
15. jún 2014

@sorciera24 Ahoj čo si prosím ťa vyskúšala? Môj synček 2 ročný to má teraz. Tiež len na ľavej strane, najskôr noha, potom ruka a teraz aj bruško. O 2 týždne odchádzame do Chorvácka a bojím sa, aby sa mu to ešte viec nerozšírilo :( Mám ísť k dr? Ďakujem.

sorciera24
15. jún 2014

@petkasis urinoterpaiu....ta azbrala...mozes sit k doktorke, ta ti da predpokaldam nejaku amsticku...tazko povedat....ja riesim veci radsej prirodne....

petkasis
15. jún 2014

@sorciera24 Prosím ťa a ako si praktizovala tú urinoterapiu?

sorciera24
15. jún 2014

@petkasis potierala som ho jeho odstatym 36hodinovym mocom...akzdy vecer...cca. 2 tyzdna....iank podla mna mu more pomoze....

petkasis
15. jún 2014

Ďakujem za radu. Asi to vyskúšame.

adikacorporation
16. jún 2014

Pravdepodobne sa jedná o alergiu na jedlo. Najčastejšie to býva, kakao, jahody, tropické ovocie. Poradte sa s lekárkou, pravdepodobne doporučí pár dní kvapky fenistil (alebo podobný liek), pripadne lokálne natierať konopnou masťou

onaj123
12. sep 2014

Brat ked bol malí mal atopický exém nič mu nepomáhalo,až raz si spomenuli že babka im raz vravela že v kozom mlieku čerstvom neprevarenom ho treba kúpať.Hned ako ho prvý krát okúpali sa mu to zmiernilo a po dalšom vykúpaní ho to prešlo.Predtým si to škrábal až do mäsa chudák :/

7micinkaa7
9. dec 2014

Moja mala to ma tiez na celej lavej strane :(

ivanka1987
18. mar 2015

@vejula ahoj mozem sa spytat ako vam nakoniec vyrazky dopadli.moj to ma teraz presne take ako vy a zacals son potierat odstatym mocom.

zuzzzz
16. jún 2015

prosim vas nestretli ste sa niektora aj s niečím takýmto? malá ma 2,5 roka a prvykrat to mala vo ferbuari a odvtedy to ma uz 3.-krat...dnes sme boli na krv, vytery.... no doktorke sa to zda divne...na kožnom najrpv povedala doktorka ze to je žihlavka....ale na zihlavku to má velmi divný výsev...iba na stehnach ...dnes aj zo zadu noh a na vnutorných stranách ramien.... minule to mala aj na tvári od ucha k uchu... teplotu nema, nesvrbí ju to...
pozrite sa na to prosim a keby ste niektorá vedeli niečo...dajte vedieť, vdaka🙂

zuzzzz
16. jún 2015

@majal prosim ta,moja malá ma 2,5 roka a prvykrat to mala vo ferbuari (viď foto) a odvtedy to ma uz 3.-krat...dnes sme boli na krv, vytery.... no doktorke sa to zda divne...na kožnom najrpv povedala doktorka ze to je žihlavka....ale na zihlavku to má velmi divný výsev...iba na stehnach ...dnes aj zo zadu noh a na vnutorných stranách ramien.... minule to mala aj na tvári od ucha k uchu... teplotu nema, nesvrbí ju to...jej na to nezabral ani rectodelt,ani dithiaden...teraz to mame preliečiť Fenistilom....ako ono to vzdy behom týždna zmizne a nikdy to nemala len tak vzdy to má ked ma sople,alebo kašel... vy ste to mali tiež taketo?neviem či je to alergia na nejake jedlo ...uvidime podla vysledkov krvi...Vdaka🙂

majal
17. jún 2015

@zuzzzz nie, my sme to mali iné, jemu to zaclo ako také vyrázky, ktoré sa rozsirovali postupne, a sa to zhorsovalo az také cervené mapy z toho mal, on to mal asi nejakú infekciu, ten rectodelt mu na to zabral, toto asi máte nieco iné, ked vám to mizne a objavuje sa, my sme to nastastie odvtedy nemali

zuzzzz
18. jún 2015

@majal dakujem🙂no v piatok budeme mudrejsi, budu hotovoe vsetky rozbory...tak uvidime...aj toto vyzera na nejaky infekčný alebo alergicky exantem..teraz jej to uz ustupilo...tak neviem

ruthike
28. jún 2015

Je to uz par rokov a nam pomohol tea tree oil - potriet a vmadirovat, ale nie vela a potom som to natrela obycajnym kremom, co my pouzivame, stare dobra modra nivea alebo excipial lipido

babsi1
17. sep 2015

@zuzzzz ahoj zuzi, ako ste dopadli na tych rozboroch? Zistili, z coho to mala? My mame prvy krat taketo flaky... aj so soplikmi. Doktorka nam dnes povedala ze je to alergia na nejake jedlo.

zuzzzz
17. sep 2015

AHoj, nonasa mala to uz mala 4x ...boli sme u alergologičky,porobila jej vsetky testy a alergia na jedlo jej nevyšla žiadna...vyslo jej akurat že je alergicka na bazu,pupavu,roztoče a srst psa,macky a zajaca...doktorka nam dala ZODAC sirup,ze ak sato vyskytne tak preliečit tymto sirupom....ze teda je to žihlavka, no vznikla bude ako nasledok infekcie...(teda pri soploch alebo po kasli) alebo zihlavka ktora vznikne kombinaciou roznych alergenov....napr. minule mala flaky po tvari,lenže vonku chytala rajčiny, zelinu...a tak....